Hyundai i40 - hmotnosti

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od idam.i »

patriknet píše: 11 dub 2021, 21:30 Koupil jsem origilani po FL kola, co se prodavaji i dnes, takove:i40 nahrada.JPG
=D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

ze jsou pekne? ;-)

Jinak dnes jsem koukal na to nase auto, a popravde i 18" jsou male (myslim velikost celeho kola nejen disku)! Chteo by to proste neco poradneho, neco jako ma napr Volvo S90.
Ale samozrejme k tomu upravit prevody, protoze to bychom sestku asi ani nemohli pouzivzat :-))

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Vis jak se rika. "Go big or go home"🤣
Přílohy
20200923_153318.jpg
20200923_153318.jpg (73.06 KiB) Zobrazeno 669 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Foto
Přílohy
DSC_0289.jpeg
DSC_0289.jpeg (62.74 KiB) Zobrazeno 669 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Foto
Přílohy
img_709559_2.jpg
img_709559_2.jpg (89.19 KiB) Zobrazeno 668 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Foto
Přílohy
%EA%BE%B8%EB%AF%B8%EA%B8%B0IMG_3727.jpeg
%EA%BE%B8%EB%AF%B8%EA%B8%B0IMG_3727.jpeg (60.89 KiB) Zobrazeno 666 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

No to je krasa! :-)
Chtel bych se svezt tim autem se snizenim podvozkem (a teda tvrdyma pruzinama) a tema 20" kolama... to by nam ty nase 18tky prisli jako super komfortni svezeni! :D

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Brio, ja uz tusim proc se tobe zda ze po zmene necitis nijaky rozdil a mne se zda jak velky rozdil to je....
Ja kdyz menim 17 za 18, tak zaroven menim zimni (mekke) za letni (tvrde)... Zkus prstem/nechtem zatlacit do dezenu pneumatiky, je velky rozdil v mekkosti mezi letni a zimni. Ty jsi menil celorocky za celorocky, tak tam podle mne velky rozdil neni....

Co jinak TMPS podarilo se nejak poresit? Ja jsem TPMS uz taky objednal, ale popravde nevim do jakych kol jit, uvidim. TMPS se mi stejne jeste budou hodit, i kdybych nic nemenil, pri pristi vymene pneu uz dam nove senzory.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Jeste nic. Jezdim se svitici kontrolkou a zacinam si na ni zvykat😄 Ani na geometrii jsem nebyl. Jedinou vec, kterou jsem udelal je ta ze jsem sundal lapače nečistot😁 Neptej se me proc😁😁😁
Jo, ta tvrdost urcite hraje velkou roli. Tedkom ty CST celorocky me prijdou, ze jsou opravdu tvrdsi. Taky ten vzorek vypada vice zimni nez ty Kleber, co zustali na origo kolech, tak mozna to takhke maji schvalne ale za ty penize zatim fakt spokojenost i kdyz jsou Made in PCR.
Jinak, udajne životnost senzoru je 5-6 let, takze jsi udelal dobre, zes objednal novy. Nekdo mi rikal, ze se da vymenit ty baterky co tam jsou ale zda se me to zbytečně komplikovany, kdyz uz se daji koupit vsechny 4 od 500kc z Číny.

Vcera jsem si vzpomněl na tebe s tim radiem, jestli ti hraje to DAB stejne blbe jako u mne. Občas se mw totiž stava ze na svetlech vypadne nekdy signal a zacne hned hrat jakmile se auto rozjede. Tak si rikam, jestli jsi nebyl na garancce a neprehrali ti tam opet nový soft. Mam pocit, ze ta poslední verze byla jeste horsi nez ta stará...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Lapace necistot? A co to vlastne je? Nevim ze neco takoveho mame :-)

No a tim, ze, (podle mych uvach) bude velka mira te tvrdosti zavyset prave od toho "efektu" zimni vs letni, tak asi skutecne co do tvrdosti nebude velky rozdil mezi 18 a 17. Ted jsem upustil tlak na 2.3, mozna skusim jeste nissi 2.25, kdyby to pomohlo, mozna nebudu dal resit. Ale jeste jedna vec mne na tech 18tkcha stve, tak uvidim.

TMPS jsem koupil na slovenskem bazosi, nekdo tam prodava za 80EUR originaly, pry primo z fabriky KIA, nove, pry "cerstve" zkontroloval presne podle VINu ze budou sedet. Komunikace velmi dobra, tak snad to bude OK.

Radio? No ono to DAB nejhraje blbe, ale proste jak jsem zjisil, po posledni aktualizaci to radio po nastartovani (kdyz bootuje od uplneho startu - tj ne ze sleep rezimu, ale tak ze se tam zobrazi i to logo Hyundai) tak proste nekdy se stane (1x z 5) ze si mysli ze nema DAB signal. Proste tam maji bug. Reseni je jednoduche, nahore vedle CD pravo, je "dirka", je to HW reset radia. Tuzkou to zmacku, a radio bootuje odznova. Neresetne se nastaveni radia, takze o nic neprijdes a je to rychle. V kvetnu bych mel jit na 5 garancni prohlidku, ale nevim jeslti se mi to jeste oplati. Nedavno jsem si menil olej (menim kazdych 12-15t km) tak jsem vymenil uz i fitry, tak nevim jestli ma vyznam tam jeste jezdit. Je to pata garancka, na reklamaci nic nemam (snad ani nebudu). Na ctvrte garancce jsem jim rikal, ze nevim jestli na patou prijedu, kdyz uz ""nemusim", oni mne "lakali" ze oni vse dukladne prohlidnou, a ze kdyby neco nalezli tak to jeste vyreklamuji... ale nevim jestli to jen nejsou takove kecy...

Toz tak :-) Ty jses primo z Brna? Nejezdis do Prahy? Nekdy bychom mohli dat "sraz", ja bych se rad svezl na tech tvych kolech, jak to sedi... ted tu vymenu resit nejdu, ale casem to budu resit. Servisy sjou ted plne, posilal jsem par dotazu na disky, ale nikdo mi neodpovida (volal jsem, pry maji ted sezonu a nestihaji). Kdyz uz to budu resit, chtel bych alespon trosku lehci kola.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Tak to jsi je koupil dobre. Tady CR chtějí 1k za novy neoriginal. Pak dej vedet jak to dopadlo.
No a to radio me taky nekdy zamrzne a samozrejme posledni záchrana jak říkáš je to reset tlacitko. Naštěstí se mi ti stava tak jednou z patnácti startu. Většinou po 45min nebo 1h kdy jsem vypnul motor ale nekdy i rano. Da se to prezit. Vice mi vadi ten DAB signal ve meste... Premyslel jsem ze zkusim koupit antenu z Tucsona, ze tvarove je trochu jina ale vsechno pasuje a dokonce maji lepsi to tesneni(dvojite) oproti i40, kde se dostava bordel...
Jsem naplavkou jiz 25let ve Štatlu😄 Do Práglu jezdivam a hned jak se otevřou hranice, tak musim do DE ale sraz by jsme mohli udela i tak. Urcite bude o cem pokecat🤪 Ted je otazka, jestli se škopkem nebo jen tak na parkovisti. Skoda, ze alespoň zahrádky nejsou otevrene🙄 To by bylo prijemny si nekde uz konecne sednout a dat si trochu do hlavy😁
Nevim, jestli by se jeste nekdo pridal z fora s i40. Treba zkusime napsat nove tema Corona i40 meeting😁
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Kdy ti konci zaruka?
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Konci mi to nekdy v kvetnu (asi koncem).

Jinak mne radio nemrzne vubec (zatim se to nestalo) jen bud jde nebo nejde DAB. Restartnu a jde. Podle mne je signal dobry malokde nemam signal. Ale to je takove relativni, zavysi kde se clovek pohybuje.

Klidne bych byl i za vetsi sraz, jen kdo si to veme na starost?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Tak ta zaruka ti konci za chvilu, takze to asi nema smysl.
Jo tak to me taky dela. DAB napise ze nema signal jinak všechno ostatni jede vcetne FM radia. Pak restart a vse ok.
No napise se nove tema az se trochu otepli a pak se uvidi podle toho kolik lidi se prihlasi.
Videl bych ten sraz u tebe na baraku😄 Od nas chlast a jidlo od tebe jen to zázemí. Pak vecer vsichni pryč at uz po hotelích nebo na parkoviste v autech jak kdo bude chtít😉
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

U mne na baraku? Leda tak "u mne pred panelakem" ;-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i40 Ostatní“