Hyundai i40 - hmotnosti

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

A jo, tak to jsme na tom stejne😄 Po te co jsem te videl skakat na tom taznem, tak mel za to, ze bydlis v baraku😉
No to je fuk. Počkal bych nez se ta pandemicka hysterie trochu uklidni a pak zkusíl napsat nove tema. Me je to osobne jedno kde by se to mohlo uskutecnit. Hlavne at se sejdmem alespon ve trech😁
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

To bylo u rodicu...

To je dobry napad, snad se to brzy uklidni.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Tak jsem upustil tlak v pneumatikách na 2,4 predek a 2,35 u zadnich. Rozdil je fakt velikej. Na jednom kole jsem mel 2,6 tak nevim jestli muj mechos nemel par piv kdyz je foukal😄
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Tak super. Takze vysledek je: "neni potreba menit pneu, staci upustit tlak?" :-D

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Přesně tak. Uz jsem si rikal, že to není normální, ze tedko mam o tolik vyssi gumu a neni citet skoro zadnej rozdil. Uz jsem určitě zralej na psychinu🤪
Ted uz je to skoro jako v Citroenu z roku 1980
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

[-o< ](*,) No jo, nekdy mam taky pocit ze to je na palici.... :-)

Prosim te, dej mi jeste vedet jak se ty "balony" chovaji na dalnici ve vysokych rychlostech (nemyslim 180km/h ale proste 120-130) zajima mne kdyz jemnoulince rozvlnis auto, jakoby si se chtel necemu na ceste vyhnout (jemne samozrejme, nemyslim nijake velke nebezpecne rozhoupani auta). Na tech 18tkach se to auto temer vubec nevlni, na 17 trosicku ano (pri tom "vyhybacim manervu", ale stale je to dobry, neda se to porovnavat s tim kdy zjsem mel napr na i30tce 205/55/16 nebo dokonce 195/65/15.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Tak jsem to zkusil pri 120km/h a je to trochu nejiste ale neprijde mi ze o moc hůř než na tech 18". Mozna proto ze ty kola co mam momentálně na aute trci vice ven(mensi ET) ale možná je spis sugesce. Musel bych hned po te nasadit stary kola a poeovnat to. Každopádně 225/45 bude vetsi jistota hlavne v zatackach... Mozna by bylo lepší pro tebe popřemýšlet nad 225/50/17. Alespon nebudes drit kola o obrubník 😁
Jinak, schvalne jsem se dival na aktuální rychlost podle Waze a na pristrojovce. Pri rychlosti 120km Waze ukazoval 118km/h. Takze tak nejak
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Diky za test! Uvidime, ted to na chvilku poustim z hlavy, stejnou jsou plne servisy, nikdo mi neodpovida na dotazy kolem disku, zatim se to alespon usedne ;-).

Nevim jestli to je mozne, ale asi bychom meli prejmenovat vlakno "hmotnosti" na neco jako "hledani vhodne velikosti kol a pneu" :-).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Taky me nepadlo, ze ty nase 18" maji šířku 8j, coz ma velkej vliv na stabilitu oproti 17kam...
To jo. Je to tady jeden velkej spam, takze to radsi zabalime🤣
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Ahoj Brio, s odstupem casu pisu do tohoto vlakna, konecne jsem si na to udelal cas (na dovoleny). Musim se ti "pochlubit" jak jsem po krocil. Takze, resil jsem jeste nejaky problem s nepravidelnym hucenim (mozna lozisko) pri urcite rychlosti, ale to ted nechci rozebirat, no jedna z variant proc to mohlo byt byli i pneu. Takze jsem se rozhodl necekat az pneu dojezdim (to by mi vychazelo asi o tok), ale vymenit pneu ted. Nakoce jsem se rozhodl zustat jednak u 18" kol a taky u rozmeru 225/45, ale koupiel jsem pneu, ktere jsou meke a tiche (a nejsou drahe). a to Sava Intensa UHP 2. Nemeli spatne hodnoceni, na ADACu v nejakem testu skoncili na nejakem 7 miste, zaroven jsou tiche a psali ze hodne meke. Takze jsem je koupil. Vysledek je takovy, ze s novymi pneu jsou kola krasne vyvazeny (to predtim neslo), nic nevibruje, "divnej" zvuk zmizel, resp je minimalni, no a kola, co do tvrdosti jsem "degradoval" pocitove na 17" kola. Takze co do mekosti, parada. No, ale to neni vse, s tou mekosi prisla i podstatne mensi bocni tuhost, az jsem mel pocit ze auto plave jako na nejakych balonech. (to ber s rezervou, je to proste subjektivni pocit, po extra tvrdych (mozna uz vekem) Hankookach). Trosku jsem je prifoukl (na 2.5), Hankooky jsem mel podhusteny na cca 2.3 (a stejne mi prisli tvrde). Ono ta mekost pneu asi jde ruka v ruce i s tim bocnim vedenim. Obe pneu jsem zvazil, Sava je o cca o 3kg lehsi nez Hankook (9kg vs 12kg). Takze tak.
Je to asi nejaky kompromis a vzdy bude. Jinak jsem s pneu spokojeny, za polovicu ceny nejakych Michelinek nebo Continentalu je to paradni pneu. Mej se hezky.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Dik za info. Je dobry vedet co za pneu dat na i40 a jaky jsou pak jizdni vlastnosti. Me urcite vyhovujou vic mekci pneumatiky at je to na ukor stability atd. Za mlada jsem se naskakal dost😄 Ted uz chci jen komfort hlavne ve meste. Na dalnici to neni tolik znat.
Uplne cucim, ze tam je 3kg rozdil v hmotnosti pneu. Neni mozny, ze ses spletl?
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

je mozne ze tam bude nejaka odchylka, vazil jsem starou osobni vahou, ale nemela by byt vetsi nez cca 0,5kg. Stara pneu byla ojeta, mam poznacene ze vazila neco pod 11kg. Nevim presne kolik vazila nova. Ono se to nezda, ale kdyz si vemes 4mm tlusty pas pneumatiky co se "zbrousi" pouzivanim, tak ten taky podle mne muze vazit do 1kg. Zvazil jsem proto extra rezervu (nepouzivana pneumatika Hankook, origo to co bylo na i40, spolu s origo 18" diskem), ta vazila 24.25, disk samotny vazi 12kg. Tak nejak jsem se dopocital k te hmotnosti cca 12kg pneu Hankook. Ale jak rikam, vazil jsem na stare osobni vaze (ale vsechno na te same)...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Zajimavy. Určitě na nahradnim kole nebyl snimac tlaku, takze + dalsich par set gramu navic😄
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Brio, s odstupem casu: uz bych si pneumatiky nekoupil, prijde mi ze ridim parnik. Auto plave jakoby jel na 14" discich a balonech s 70 profilem. Priste budu hledat nejakej jinej kompromis.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

To bych prave potreboval😄 Neco komfortniho klidne na ukor stabilty. Jezdim 90% mesto, takze proto furt blbnu s vyssimi pneu i kdyz nejsou zapsany v TP...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Ostatní“