žraločia plutva

Moderátor: Moderátoři

cigi81
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2013, 23:03

Re: žraločia plutva

Příspěvek od cigi81 »

idam.i píše:
fikusino píše:ta plutva vyzera dobre, hnedby som do toho siel. skusim zjednat zlavu u predajcu pri garancke ;)
Pýtal som sa na možnosť,prehodiť anténu so sedanu a kombi.Bolo mi povedané,že to neodporúčajú,lebo by bol slabší signál.Údajne je antená nastavená na strechu sedanu a na kombi by nefungovala na 100%.Nie som o tom presvedčený,ale na druhej strane,prečo by odmietli možnosť si niečo zarobiť ? :-k
Mne povedali, že strecha na sedane ma iný sklon ako na kombíku a preto to nie je možné použiť plutvu zo sedanu.
I40CW 1,7 CRDi Premium
Reklama
 

cigi81
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2013, 23:03

Re: žraločia plutva

Příspěvek od cigi81 »

robertbulko píše:soban > ja sa nesťažujem, ale konštatujem. Moje rádio funguje tak ako má. To, že je príjem o kúsok slabší s novou anténou je v poriadku a neberiem to ako chybu. Píšem len info pre tých, čo ma chcú nasledovať. :P
super práca, výsledný efekt je 100%-tný.
zastavím sa v servise aby sa pozreli na to moje rádio. chrčí ako stará ....
I40CW 1,7 CRDi Premium
cigi81
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2013, 23:03

Re: žraločia plutva

Příspěvek od cigi81 »

páni Robo vyriešil plutvu perfektne. asi si ho všimli v hyundai a prišli s podobným riešením.

pozrite sem: http://pyl.hyundai.com/younique/i40_2014.asp#

skúsim zistiť u predajcu či je to možné updatnúť na starších modeloch.
I40CW 1,7 CRDi Premium
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

:P zaujímave a bolo by to fajn, ak by plutvy inštalovali od výrovby. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
cigi81
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2013, 23:03

Re: žraločia plutva

Příspěvek od cigi81 »

Pýtal som sa v servise a odpoveď je že nová plutva je iba atrapa a anténa je v bočnom okne, čiže prerobenie našich starších modelov je pase.
I40CW 1,7 CRDi Premium
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

Škoda, ale stále je tu možnosť urobiť to ako to mám ja. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: žraločia plutva

Příspěvek od idam.i »

Tam nie je nová len anténa !
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: žraločia plutva

Příspěvek od xpawlas »

xpawlas:
Pekny robe, hele zajímá mě ta žraločí plouvička, koukal sem na to na ebay, je to náročné předělat? Mám základní bílou barvu, nějaké vrtání asi není třeba vid, kouzkal nam na tvoje topic.

robertbulko:
Hmmm, moc ťažké to nie je, chce to len trochu voľného času.

1. Je treba upraviť otvor plutvy, tak aby sa plutva dala položiť na strechu. Ak v aute nemáš NAVI, možno to ani nebude treba, lebo anténa bez GPS je menšia.
2. Ak sa ti podarí kúpiť anténu vo farbe tvojho auta, budeš to mať zasa jednoduchšie. V opačnom prípade bude treba plutvu obrúsiť, nastiekať základovkou, farbou auta a prelakovať.
3. Ak budeš musieť upraviť otvor antény, budeš musieť zmenšiť aj otvor obojstrannej 3M pásky. To je hračka.
4. Nalepíš 3M pásku na plutvu a po prišróbovaní antény v plutve na miesto prútu na aute, prilepíš plutvu na auto. (Treba si dať pozor na anténový kábel v plutve. Tento kábel vie zavadzať, pri prikladaní plutvy na anténu na aute a potom môžeš mať klamlivý pocit, že ti plutva nechce sadnúť a pritom to bude len padnutý kábel čo zavadzia.)
Hotovo. :wink:



Vypadá to jednoduše, fotku jak vypadá anténa rozebraná na střeše nemáš? To se jen odšroubuje a z té tyčky se odloupne? Zůstane tam ten bytelný spodní základ nebo to jde taky ven. A ještě Tu barvu a pasku si sehnal kde? Koukal sem na net a ta 3M paska je dost draha.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

xpawlas píše:xpawlas:Zůstane tam ten bytelný spodní základ nebo to jde taky ven. A ještě Tu barvu a pasku si sehnal kde? Koukal sem na net a ta 3M paska je dost draha.

Na streche zostane všetko ako to tam je, len prút ide preč. Po prúte tam zostane dierka zo závitom. Tam sa prišróbuje kábel z plutvy. Šrób je súčasťou balenia, tak ako aj 3M páska. Farbu som si objednal v Nemecku. (Originál sprej pre :hyu: s kódom farby).
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 24 bře 2014, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: žraločia plutva

Příspěvek od idam.i »

Už existuje plutva aj originál :hyu: na i40cw.Videl som ju v salóne na novom aute.Je len otázka,čo budú chcieť za výmenu ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: žraločia plutva

Příspěvek od xpawlas »

To jsou ty "facelift" verze asi. Zkusim se poptat, dle roba to nemusi byt tezke
Uživatelský avatar
MishoG
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2014, 14:57

Re: žraločia plutva

Příspěvek od MishoG »

Od dnes som čerstvým majiteľom nižšie uvedeného autíčka a na moje prekvapenie, už mám v Bussines Edition žraločiu plutvu automaticky - čakal som klasickú anténu (všetky autá u predajcu majú ešte klasickú) a v zmysle vyššie popísaného som sa už pripravoval na rebuild antény - ale nemusím :D/ . Príjem zatiaľ posúdiť neviem - auto už mám 2 hodiny z toho 1,5 hodiny som ho preberal. Zaraďujem sa do klubu červených I40 CW, ktorých na SR nie je veľa (moje bolo na objednávku a čakali sme na neho 3 mesiace) - v Žiline som zatiaľ videl len 1.

PS: ďakujem chronickým I40 prispievateľom - veľmi mi toto forum pomohlo pri výbere ale už viem dopredu čo a ako a čo ma môže zaskočiť v budúcnosti.
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi HP, 100 kw, Business edition
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

MishoG píše:Zaraďujem sa do klubu červených I40 CW, ktorých na SR nie je veľa (moje bolo na objednávku a čakali sme na neho 3 mesiace) - v Žiline som zatiaľ videl len 1.

PS: ďakujem chronickým I40 prispievateľom - veľmi mi toto forum pomohlo pri výbere ale už viem dopredu čo a ako a čo ma môže zaskočiť v budúcnosti.
Blahoželám k výberu a prajem mnoho spokojných km. :D Červená je super. Presne odzrkadľuje počasie. Na slnku je nádherná jasná, super príťažlivá a keď je pod mrakom a škaredo zatiahnuté, je silno "škaredo" bordová. :D Po Trenčíne behá okrem mňa ešte jeden červený kombík. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Dneska som zhodil plutvu a vrátil som naspäť pôvodný prút. :P S originál reprákmi nebolo poznať či hrá rádio stereo, alebo mono. Hralo to stále oničom. Po upgrade môjho audia, som spozoroval značný rozdiel. :? Atrapa plutvy odoberá hodne signál, viac ako som si pôvodne myslel. Rádio hralo skoro stále mono. Je to škoda, na plutvu som si celkom zvykol. :( Kvalitnešia hudba v aute je ale pre mňa dôležitejšia. :wink:

Určite nebudem investovať do originál plutvy a neviem či je vôbec kompatibilná so staršou verziou i40.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 14 črc 2014, 08:48, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: žraločia plutva

Příspěvek od xpawlas »

Skoda mel sem to v planu zrealizovat
Odpovědět

Zpět na „i40 Jak na to“