výmena reproduktorov + subwoofer

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od robertbulko »

Libas píše:
robertbulko píše:
Libas píše:Zdravím, mám novou i40 a chtěl bych si tam dát zesilovač se subwooferem , dělal to už někdo?? Jde mi o to jestli rádio s velkou navi má RCA výstup,dále jak se vám dařilo natáhnout kabel od baterie. A pokud RCA výstup rádio nemá,jak jste řešili připojení High/Low adaptéru a kde.
Děkuji mnohokrát.
Ahoj, navigácia má len digitálny výstup. Ja osobne som napojil zosilňovač na 12V zásuvku v kufry. Hign/low adaptér som neriešil, napojil som sa so zosilňovačom na káble pôvodného subwoofera (v akých frekvenciách má zosilňovač pracovať som nastavil priamo na ňom). Originál subwoofer má pripojené 2 páry, použil som len jeden pár.

Máš vyriešené ako budeš meniť hlasitosť subwoofera? Podľa mojej skúsenosti je to viac ako potrebné.



Bohužel já originální subwoofer nemám,proto musím někde chytnou z obou basových reproduktorů signál pro High/Low adaptér a z toho to už přivedu do zesilovače. Zesilovače berou docela šťávy,tak si myslím že proto se natahuje + přímo od baterie,bojím se aby se pak kabel od zadního zapalovače neroztavil kdyby se zesilovač připojil k němu,bylo by to jednodušší,ale nevím,nevím. Měnit hlasitost subwooferu nebudu, v druhém autě mám nastaveno tak akorát a vyhovuje.
Ještě pak budu muset vyřešit kde napojit remot kabel pro spínání zesilovače.
Ve druhém autě (Seat) jsem to napojil všechno jak má,ale tady u funglovky vůbec nevím rady abych něco nezkazil .
Díky za rady.
Čo sa týka kábla napájania, stačí si premerať prierez vodiča na zásuvke a hneď vieš aký max. prúd tadiaľ môže tiecť a samozrejme podľa príkonu zosilňovača vieš aký max. prúd potrebuje. To to je jednoduché. Myslým, že na zásuvke je 20A poistka.

V mojej i40 som mal pod vodičovým sedadlom originál ext. zosilňovač, ty ho tam nemáš? Ak tam je, mal by tam byť aj výstup pre subwoofer :P Ak by ti stačil na napájanie kábel zo zásuvky, nemusíš riešiť spínanie zosilňovača.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Libas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 22 lis 2011, 22:16

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Libas »

Napájení zesilovače doporučují 10mm kabel přímo od baterie, tak nevím aby to neudělalo nějaky průser od zásuvky v kufru. Jestli mám zesilovač originální po sedačkou nevím,najdu ho tam bez problémů ?? Zesilovač budu mít tento : https://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-rc-90c2.html myslíš že by se mohl přívod zapojit do zásuvky??
Díky moc
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od robertbulko »

Libas píše:Napájení zesilovače doporučují 10mm kabel přímo od baterie, tak nevím aby to neudělalo nějaky průser od zásuvky v kufru. Jestli mám zesilovač originální po sedačkou nevím,najdu ho tam bez problémů ?? Zesilovač budu mít tento : https://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-rc-90c2.html myslíš že by se mohl přívod zapojit do zásuvky??
Díky moc
Výrobca odporúča pre dosiahnutie najlepšej kvality napájací kábel AWG 6-4. Teoreticky by si mal ísť touto cestou. Podľa mňa je to zbytočne hrubý kábel, ale tak je to napísané v návode :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od patriknet »

@robertbulko, odkial prosim ta presne si z Trencina? Moja manzelka pochadza z okolia TN, takze tam casto cestujeme.. ak by ti to nevadilo, mozno by som sa niekedy stavil a vypocul si ako hra tvoje vylepsene audio. Ja mam i40-tku vo vybave premium s Infinity audiom (vcetne subwooferu) a urcite budem davat do dveri tlmiaci material. Rad by som si niekde porovnal, ake zvukove zlepsenie mozem dosiahnut i vymenou reproduktorov. Teda ak este vobec i40tku mas :-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od idam.i »

Mám pocit,že Robo vymenil auto.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Ahoj. No, skoda ze som uveril tym bludom o pouzitych TDAckach. Mali by ste vediet ze v reale ten zosik pod sedackou ma v skutocnosti rms len cca 4x10w do dveri, 2x5 vysky plus 2x15 sub. To mi neslo do hlavy zeby si nejaky audio navrhar dal na krk take skreslenie a tlacil to na vykony daleko za CLIPom do tak slabych repracikov.
Tak snad moj pohlad vam pomoze...
Menit reproduktory len v prednych dverach sa oplati. Len si treba pockat kym sa rozohraju. To trva kazdemu novemu reproduktoru niekolko hodin-dni.
Ale hned na zaciatku si treba stanovit jasne hranice. Kto ma rad hlasnu hudbu, nepchajte tam 2ohmove repra. Mozete tam napchat co chcete a neskor tie 2 ohmy olutujete. Z jednoducheho dovodu: Hlasitost casom nebude stacit a bude sa dorabat zosilovac. Tu zistite ze krutene dvojlinky tahane k repram su problem. Zbytocne straty koli vysokym prudom. Takze z povodnych 80-100w sa dostanete na hranicu pouzitelnosti kabelaze o 50% vyssie. A to je skoda. Zbytocna robota potom pretahovat 30 metrov dvojliniek.
Osadil som audio zn. German Maestro. Najprv predne, prvu hodinu som bol sklamany ale ako sa rozohrali, hralo to krasne. Nestacilo mi. Pol roka na to som zalozil to iste do zadnych. Po rozohrati vam poviem, ze ten subwofer je uplne zbytocny, zahraje tam zanedbatelne spodky. Takze ide sa menit sub... Ozvucnica je nestastna, dalsia investicia do predrazeneho 2x2ohm subbasaku.
K tlmeniu plechariny: Nezanedbavajte to. Do zadnych dveri urcite aspon lacnejsi STP kaucuk a minimalne na 3/4 plochy vonkajsieho plechu. Rozdiel za tych 10€ navyse je naozaj citelny. Predne dvere potrebuju co najhrubsi kaucuk. Ale do dvacky to vlezie. Predsa je to 80cm tenkeho plechu s jedinou vystuhou po dlzke dveri. Penove samolepky tam nemaju zmysel, napriek tomu som nalepil neoprenove stvorce v mieste reproduktoru. Asi 20x20cm. Ja osobne nepocujem nikdy rozdiel ani ziadne stojate vlny ani nic.
Dalsia dolezita vec... Otvory niesu na 165mm repro ! Takze bud to nejak podlozit repro, alebo prelepit povod y otvor trebars tym hrubym kaucukom cim sa dosiahne lepsia doliehanie ramu repra k tomu plastu...
Nezabudat na penovu podlozku medzi ram repra a tapacir. Robi to dost vela. Pouzil som 6mm neoprenove kruzky a obrucka tapaciru sa o ne opiera. Odstranilo sa tak kopec pazvukov a navyse mam pocit ze priestor tapaciru funguje ako druha ozvucnica bandpassu. Proste to hraje lepsie.
Na blatnik za subwoferom sa este len chystam, ale od oka by som tam typol tak minimalne 2 platy 50x70cm hrubeho kaucuku, plus to nejak uzavriet a navrtat vypocitany bassreflex.20cm basak nahradi 10palec na MDF podlozke.
Zosilovace: V plane je zostava 2ks 4x100w rms s vysokourovnovymi vstupmi.
Do dveri pojde 4x50 plus 2x25 vysky, a na subwofer (ak este niekde zozeniem german maestro sub10) 2x100.
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

K pouzitemu materialu:
Urcite hruby alubutyl. Drahe lahkotvarovatelne materialy su na 99% potrebnej plochy uplne zbytocne. Treba tam "maso"
Zadne dvere zo skusenosti postaci 2mm alubutyl, predok som lepil zo zasob noiseblockeru. Ak by som mal kupovat tak zadne dvere 3mm alubutyl (hruby hlinik na povrchu), predne 4mm alubutyl, zadny blatnik bud 4mm alebo vylepit to na 2x tym trojmilimetrovym. 2 vrstvy hlinika su tuhsie ako 1.
Najlacnejsi aky je. Vobec sa s tym netreba ondit a lepit to uplne na celu plochu ak nejdeme do extremov. Ale komu sa chce, tak prosim. 5 percentny bonus za 50-250% narast ceny neuznavam. Ani ak by som si kupoval auto na 10 rokov a investoval do repracikov ned tisic eur.
Mna to stalo dokopy cca 4 stovky zatial. Inak bezna cena na pulte asi 8-9stovak, plus praca.
Reproduktory su German Maestro Concept 2ohm, koncaky boli v plane excursiony ale pouzijem na skusku zatial ameriku zo starych zasob. Sub tam chcem tiez german maestro.
Tie repra je proste citit na hrudi. Uz tie 4ks vo dverach s odpojenym subom je citit uz pri tych 4x10w z origo koncaku
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, diky za info, super ze sa niekto do toho pustil a popisal nam to tu. Len mohol by som ta poprosil o par detailov: mohol by si prosim uviest presne ktore repro si pouzil? idealne link z nejakeho eshopu, alebo ak by to neslo, presny typ (rozmer, ohmy, kupoval si sadu spolu s vyskacmi?)? Podobne by som poprosil o link na ten "hruby" alubutyl. (Predpokldam ze mas na mysli bitumenova platy, tie som nikde hrubsie ako 2mm ani nevidel).

Co sa tyka vymeny zosilovaca, ako to chces urobit? kus za kus to asi nepojde, nie? Zosik je presdsa digitalny a komunikuje digitalne (ktovie akym protokolom ) s radiom, ci nie?
Vopred vdaka za info.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Ahoj.
German maestro concept cs6508 IV 2ohm. Mal som stastie ked boli v akcii tusim za nejakych 168€ za sadu.
Chcel som skusit nieco nove s vysokou citlivostou co sa nechrli v cine na tony.
Zosilovace prapovodne som chcel narvat pod spolujadzovu sedacku 2ks 4x100w rms, ale akosi tam nieje miesto ktore som bez zmerania ocakaval pre tie moje stare poctive obludy. Povodny DSP 8kanal samozrejme ostava kde je, povodne vystupy k reprakom sa prerusia a pripoja na vysokourovnove vstupy "obludy"
Predstava tahat zasa kablovy zvazok o hrubke palca cez pol auta niekam... (vysokourovnove plus vystupy nazat, napajanie)
Tak som si lamal hlavu ako to rozdelit. Pod sofera uz nevojde tiez nic stare a poctive. Tak dalsi plan bol pod spolujazdca nejaky 6kanal aspon 75w a potom do zadu na sub dalsi koncak cca 2x150w.
Tu uz ma penazenka nepustila lebo kompaktny poctivy 6kanal stoji to co 2 stvorkanaly. Zasa tak aby som neobmedzil pasaziera vzadu - mat chodidla na polmetrovom horucom koncaku nieje bohvieco.
Guglil som, cital recenzie, padlo mi do oka nieco male a sikovne, udajne nemeckej vyroby, bez zbytocneho predzosilovaca za super peniaz s nazvom audiosystems CO 35.4 (4x50w rms do 2ohmov v krabicke o rozmeroch stvrtky klasickej plastovej autolekarnicky) a vravim si, vsak toto mi staci aj keby realne to ma 4x35rms pri skresleni do 1%, ajtak mam vsade tenke kable, napajanie od baterky nejdem riesit...
Bohuzial nez som sa dostal k objednaniu, nedal sa uz kupit ani jeden, nikde, vypredane... Cakal som teda na novu drahsiu a silnejsiu verziu CO 40.4 (4x60w/2ohm)
A vlastne az dnes som sa zasa k tomu dostal a rozmyslam co dalej so zvysnymi 2 kileckami v penazenke a ci teda strcim vsetkych 8 kanalov pod sedacky, alebo ako...
Zvazujem tiez, ze koncak zatial este necham povodny 8kanal a dotiahnem dokonca ten subwofer. Vzhladom k planu s pouzitim tych audiosystem koncakov, tiez 2x2ohm verziu a zachoval ny som.uz aj znacku s ktorou som spokojny a pouzil german maestro 3 SUB 10. Sice jeho vacsia 12" verzia stoji len o stvrtinu viac, nemame na neho objem, cize 10 palec s nizsimi narokmi na objem zahra lepsie a hlbsie. Je sice kopec lepsich a lacnejsich subbasakov na 2x4 ohm, len by to.nemalo zmysel tlacit do subbasu menej ako polovicu celkoveho vykonu z dveri, tak nech to ma rezervu.
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Ale do toho minikoncaku sa nehrniem, vyzera to na nejaky jednocipovy 4kanalovy koncak, dost sa toho bojim. Je to nove a digitalne, aby to nekurilo nonstop na 100°C a v lete pojde do kosa. Este si ho postudujem. Ak mam ziskat za 2x 100€ minimalne navysenie vykonu tak.na to kaslem a najdem nieco ine v kompaktnych rozmeroch. Ked dnes uz je ozaj ten rms udaj mimo realitu. Aj pri lepsich znackach.
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Ah, nejde mi to editovat. Tak doplnim, ze 2x2ohm sub je z dovodu toho, ze cele auto uz mam na 2ohm reprach, a slabsie koncaky vyjdu vyrazne lacnejsie vdaka vyssiemu vykonu do polovicnych ohmov.
Len znova pripominam, kto ma vo dverach rad waty v 3cifernych cislach, a rachot na pol kempu, a planuje dorabat koncaky, tak neodporucam tam pchat 2ohmove repra. Vysokovykonovych koncakov su plne inzertne stranky a ajtak inde ako v kufri na ne miesto nebude, a pri XYZ watoch vo dverach urcite pojde do kufra aj sub, takze pri jednej trase uz aj privody a vyvody sa mozu pretiahnut spod sofera.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, diky moc za detilne info ako si postupoval. Len mi nejde do hlavy jedna vec, neviem teda ci tomu rozumiem spravne, ale ako som pochopil, zatial mas zosilovac povodny (tj originalny). Ako si potom napojil tie dvojpasmove repraky German maestro concept cs6508 (ktore maju dokonca vlastnu vyhybku), na povodnu kabelaz a povodny zosik, kde sa pocita s 3 pasmovymi reproduktormi a teda ku kazdemu pasmu ide samostatna dvojlinka?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Jednoducho... vyhybku do prednych dveri nepouzijes.
A do zadnych som vyskace vrtal do tapaciru. Aj ked tam odporucaju koaxialne repra, nechcel som ich pre nizsiu ucinnost a zosilovacom oslabene stredne a vyskove pasmo. Tak je tam to iste co v predu. Komponentne. A zneju mi tie vyskace krajsie len cisto v serii s kondikom. Vyskace su zial 4 ohmove, hraju dost slabo a neda sa to velmi korigovat, mam na radiu teda vysky stale naplno. Do zadnych dveri uz vyskac nema svoje napajanie, privod je fullrange. Povodny koncak tam ostane aj ked doplnim dalsi, resp. dalsie 2. Neviem najst fotky z montaze :?
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od patriknet »

prosim ta, ohladne tych prednych dveri, stale mi nejde do hlavy, ako napojim 6 kablov na 2 repraky; Neiem ako to mas riesene ty, ale ja mam v prednych dverach 1 velky "basak" a v hornej casti je koaxialny stredo-vyskac, do ktoreho vedu 4 samostanne kable. dobre basak je jasny, dva kable urcene na basak napojim na basak, ale co ten koaxialny stredovyskac, kde vedu 4 samostatne kable? Ako ho mam napojit na ten vyskac?
Přílohy
repr3.PNG
repr3.PNG (126.04 KiB) Zobrazeno 1234 x

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Dzony.sk
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 kvě 2021, 21:29

Re: výmena reproduktorov + subwoofer

Příspěvek od Dzony.sk »

Uff. Mas iny rok asi... V roku 2013 tam koax nebol.... Do prednych ide len bass a fullrange 4k+
Takze by som nechal asi povodny, alebo skusil vysku vymenit. Ale to uz bude asi taka dost "modelarska praca"
A zrejme tam mas nieco kvalitnejsie ako ten 20w papier v starej serii.
Odpovědět

Zpět na „i40 Jak na to“