Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Santa Fe třetí generace, 2013-

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
michal1
Příspěvky: 8
Registrován: 04 kvě 2010, 11:01

Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od michal1 »

Zdravim, ma niekto problem s poskodenim kapoty od kamienkov? Na mojom Santa Fe su dost velke plosky ( 5-7 mm), z ktorych odletela farba, uz aj hrdzaveju, a to som mal najazdene asi 12 000 km. Farba odletela aj pri umyvani wapkou, alebo to islo aj s nechtom. Bezne obitie od kamienkov vyzera trochu inac. Pripajam foto.
Přílohy
Bild 4.JPG
Bild 4.JPG (223.79 KiB) Zobrazeno 7327 x
Bild 3.JPG
Bild 3.JPG (221.14 KiB) Zobrazeno 7327 x
Bild 2a.JPG
Bild 2a.JPG (217.9 KiB) Zobrazeno 7327 x
Bild 1.JPG
Bild 1.JPG (48.17 KiB) Zobrazeno 7327 x
Reklama
 

argento
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2014, 08:37

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od argento »

ahoj,

ja mam na ix35 podobne ... ako si to riesil ? Navara ma na to taky pekny plastovy kryt, no na ix35 som nasiel len take skarede ako keby z koze...
hyundai ix35 2.0i DOHC-premium- 4x4-AT
michal1
Příspěvky: 8
Registrován: 04 kvě 2010, 11:01

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od michal1 »

Ahoj, kontaktoval som predajcu, ale aj dovozcu pre Slovensko, a ti mi najprv slusne odpisali, a potom ma uz ignorovali :( V servisnej knizke sa uvadza, ze na taketo vady sa reklamacia nevztahuje, nemozu za to, co sa sype na cesty, a ze som podla nich jazdil v "nevhodnych podmienkach" =D> (bezne cesty, jar, leto, jesen, zima...). Pisal som aj do Hyundai Europe, zatial neodpovedali. Na nazor som sa opytal znameho, ktory ma firmu, ktora skoli lakyrnikov a je aj oficialny distributor nemeckych autolakov na Slovensku. Podla neho to nie je normalne, bezne "kratery" su tak 2-3 mm velke a hlavne farba na okrajoch musi drzat pevne k podkladu (plnicu). Takze zatial som na mrtvom bode. Opravovat, ci nechat tak a natahovat sa z Hyundai-om?
Ale nevyzera to pekne na aute, zvlast, ked som ho mal par mesiacov.
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od Gurthang »

No mě tohle přijde divný. Když dostaneš na dálnici kamínkem, tak to přece nemůže odloupnout lak až na plech. Moje předchozí SF má nalítáno 200.000km a za 8 let utržilo na dálnicích od kamínků hodně šrámů, ale rez se nikde neobjevil. Odloupl se vždycky jen svrchní lak, ale základovka podle mě musí prostě vydržet.

S tímto bych se asi šel do servisu a pokud by neuznali, tak bych se poradil se soudním znalcem a v případě že by mé domněnky potvrdil, nechal bych vypracovat znalecký posudek - pak už ale není cesty zpět, protože posudek tě bude stát třeba 1.000,- EUR.

Ale na dálku se dobře radí. V každém případě já bych rez na svém autě asi neustál :-)
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od Gurthang »

Tak vida, rok se s rokem sešel a koroze už je i na mém SF! Kupodivu ne na kapotě, tam mám pár drobných "odstřelů" od kamínků, ale je poškozený jen lak a nic nerezaví. Koroze se zato začíná objevovat u spolujezdce těsně nad čelním sklem. zatím jsou to jen 2 malé rezavé body. na garanče samozřejmě řekli, že to je od poletujícího posypu a že to reklamovat nelze. Hned jsem s autem zajel na myčku a celé auto pořádně prohlédl a zjistil jsem, že koroze je patrná na předních i zadních dveřích a zadních blatnících na obou stranách auta. Fotografie dodám zítra. Jdu to celé ještě jednou zkusit řešit do servisu ( Charouz Kladno) a pokud nezačnou nějak řešit, jdu do znaleckého posudku. Santa Fee mám něco málo přes rok a najeto necelých 50.000 km. Auto je denně garážované, pravidelně myté a voskované. navíc jezdím z 30% město a z 60% dálnici. k terénu nebo prašné cestě si nečuchlo.
V servisu mi zatím řekli že to není první SF s korozí a že to ale není výrobní vada a že jsem to měl řešit folií na choulostivých místech... :oops:
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od RacerSK »

Ahoj, mate nieco nove ohladom Vasho riesenia reklamacie s :hyu: , riesim nieco podobne ale s i40 rok v. 2015
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
johnyx
Příspěvky: 2
Registrován: 01 srp 2018, 06:26

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od johnyx »

Dobrý den, mohu se zeptat jak to dopadlo s tím rezivěním nad čelním sklem. Aktuálně řeším úplně stéjný problém rovněž na i40 také z roku 2015. V servise mi řekly vpodstatě to stéjné, že se na toto záruka nevztahuje.

Díky za nějaké info.
synerb
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2018, 21:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od synerb »

Chlapi neblázněte. Na poškozený lak od kamínků se záruka určitě vztahovat nikdy nebude. Jinak by to bylo, kdyby se sám od sebe udělal na laku puchýř, který by časem odpadl, ale mechanické poškození nikdy nikdo neuzná jako záruční vadu. To je úplně stejné, jako byste chtěli uznat na záruku, že vám to u obchoďáku někdo odřel nákupním košem... [-X Že je lak ne úplně kvalitní, to je jedna věc, ale že dojde k jeho mechanickému poškození je věc druhá.
Hyundai Tucson MY23 Smart; 1.6 T-GDI; 4x2; Silky Bronze;

Hyundai Tucson 1.7 CRDi; Trikolor + pakety; Polar White; 02/2018
Opel Mokka 1.6; Essentia; Velvet Red; 02/2015
Opel Corsa 1.2; Enjoy; Silver; 04/2010
Nissan Almera
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Poskodenie prednej kapoty od kamienkov

Příspěvek od Tudy »

Jak už jsem psal jinde, beru to jako silniční lišej, neřeším to - prostě poškozené místo zakápnu korekční tužkou, aby to nerezivělo. Na Seatu už mám také na kapotě 1. dírku až na kov i s malým kráterem a jen to zamáznu barvou....
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE III“