AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Santa Fe třetí generace, 2013-

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od GOOSE »

Zdravím, máte-li někdo na SF III AFLS, můžete mi prosím potvrdit/vyvrátit že při stojícím vozidle se natáčí světla na obě strany? Když stojím proti zdi, tak vidím že se světla stáčí jen doprava, doleva ne. Díky za info!
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od JoKo »

nemam ani santafe, ani afls, ale ak sa nemylim, tak pri stojacom vozidle svetlami netoci dolava, aby zbytocne neosvetloval protiiducich vodicov...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od GOOSE »

Díky, napadlo men to taky, ale jelikož se rozsvítila kontrolka AFLS (která druhý den zase zhasla) tak mne napadlo jestli tam právě není problém a běhá to jak má. Díky
Pietro_SK
Příspěvky: 5
Registrován: 24 úno 2015, 11:24

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od Pietro_SK »

GOOSE: Ahoj, včera som si na toto spomenul a skúsil: naštartované auto, "P", a pri točení volantom sa svetlá točia normálne do oboch strán. Pravda je, že do tej ľavej sa im nejak nechcelo, ale to je možno len môj pocit...
marek.so
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2015, 22:22

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od marek.so »

Myslim že ASFL funguje naplno iba pri nastaveni svetiel na páčke v polohe AUTO vtedy ASFL funguje na 100% sklon svetiel a aj natáčanie a pri polohe 2 - funguje len sklon (uhol) podľa rýchlosti auta a natáčanie NIE.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od achiles »

Kia to má asi trochu jinak, protože mě se při stojícím autě vůbec světla s volantem nenatáčí. Osobně jsem s AFLS u Ceeda dost zklamanej, poněvadž to natáčení do stran je sotva znatelné...
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Pietro_SK
Příspěvky: 5
Registrován: 24 úno 2015, 11:24

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od Pietro_SK »

marek.so: to je možné, mal som nastavené svetlá na AUTO.

Inak, aké máte skúsenosti s kombináciou ASFL a dažďový senzor? Mám za to, že u mňa sa buď automaticky nerozsvietia svetlá za dažďa (obe polohy AUTO - svetlá aj stierače) alebo potom to funguje len za silnejšieho dažďa a drobné mrholenie to "ignoruje"...
Uživatelský avatar
zdeminem
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 12:59

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od zdeminem »

achiles píše:Kia to má asi trochu jinak, protože mě se při stojícím autě vůbec světla s volantem nenatáčí. Osobně jsem s AFLS u Ceeda dost zklamanej, poněvadž to natáčení do stran je sotva znatelné...

No tak já zase u i30 jsem z toho natáčení nadšený, je to hodně znát a krásně vidím tam, kam jedu. Jinak taky mi to funguje jen za jízdy, u stojícího auta ne.
i30 CW Cool red 1,6 CRDi 100kW Premium AT 17.1.2019 total crashed (né mojí vinou)
i30 fastback Polar White 1,4 T-GDI DCT Style
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od GOOSE »

Mam jak destak, tak AFLS. U stojiciho auta se opravdu nataci jen doprava, za jizdy na obe strany. Za jizdy je to fakt super, bohuzel mi AFLS casto padne do chyby. Hlavne pri delsi ceste v noci na dalnici, pomuze vypnout motor a znova nastartovat, ale je to otravne....
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od nizzmo »

GOOSE píše:bohuzel mi AFLS casto padne do chyby. Hlavne pri delsi ceste v noci na dalnici, pomuze vypnout motor a znova nastartovat, ale je to otravne....
Tak ho reklamuj. Mal som rovnaký problém a v servise mi závadu na garančku odstránili. Pôvodne sľubovali výmenu svetla, ale to nakoniec importér neschválil. Povedali mi, že k servu natáčania sú vedené veľmi jemné krátke káble, ktoré sa zvyknú o konštrukciu svetla odrať. Potom pri diaľničnej rýchlosti pri prejdení po nerovnosti (napríklad mostovej dilatácií) sa kábliky skratli a AFLS išiel do núdzového režimu/prestal fungovať. Samozrejme na prístrojovke sa rozsvietila kontrolka AFLS.
Aj u mňa sa problém prejavoval len na diaľnici. Vraj preto, lebo pri diaľničnej rýchlosti svetlá svietia do diaľky a vtedy sú vraj tie kábliky dosť napnuté a pokiaľ sú už s poškodeným tienením, ľahko sa po prejdení nerovnosti skratnú.

Proste radím navštíviť predajcu a reklamovať.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
10kulo10
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2015, 20:05

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od 10kulo10 »

Zdravim, mam otazocku, mam na aute Xenony ale bez AFLS a pri prechode nejakej nerovnosti sa zatrasu.
Všimli ste si to uz niekto na svetlach s AFLS ? na ceste to tak vyzera ako keby sa triasla parabola pri obycajnych svetlach
Dakujem
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: AFLS - Adaptive Front Light Asistant

Příspěvek od GOOSE »

Tak svetla opraveny v zaruce (preletovane kabely), pri opetovne zavade pry vymeni cela svetla.

K tomu treseni, nevybavuju si ze by se svetla trasla, spise bych rekl ze ne.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE III“