i20 1,2i CLASSIC Spojka

Hyundai i20 druhé generace. 2015+

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Danci8
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 21:35

i20 1,2i CLASSIC Spojka

Příspěvek od Danci8 »

Ahojte mam novu i20 1,2i CLASSIC 8.2017 ,.po zime som si všimol divne pukanie po stlačení spojkového pedálu v neutrály,.. to pukanie nastane keď pedál pustám s5 do normálneho stavu pocut to aj trosku pri radení ,...a tiez sa stava že keď radím z 1 do 2 niekedy to ide cez zuby ,...je to podla vas v norme auto ma 5000km a sere ma to že že je to počuť tak skoro ,.. mne to príde na ložisko alebo niečo zo spojkou,...bol som dnes v servise ale prístup standart nič mu nie je je to normálne skusal to technik na výstavnom kuse a že to pukanie robí aj na inom.. ake mate skúsenosti alebo ak ma niekto podobne auto či to fakt robí aj jemu S pozdravom Danči
Reklama
 

Turbiatko
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 led 2017, 14:56

Re: i20 1,2i CLASSIC Spojka

Příspěvek od Turbiatko »

Pukanie som nepostrehol, ale pokial ide o preradzovanie do 2, tak vtedy auto vyzaduje silnejsie zatlacenie spojky ako ostatne stupne a aj vtedy je citit to mechanicke zapadnutie zubov.
Dalsou neprijemnostou pre mna je vyradzovanie z 1 do neutralu pri zastavovani do kopca. Klasicky sa pohybujem na 1 do kopca s plynom a na mieste zastavenia zoslapnem spojku a sucasne pustim plyn a pravou nohou brzdim. Vtedy sa auto neprijemne dusi a pripomina to nepodareny rozjazd autoskoly.
Zaujimave je, ze na rovnakom kopci dokaze auto sa pomaly pohybovat na zaradenej 1 aj na volnobehu bez dusenia.
Riesim to zastavenim pri vyssej rychlosti, kde auto ma este dostatocnu kyneticku energiu a pohybuje sa bez motora aj do kopca alebo drzim urcitu hodnotu otacok aj pri zoslapovani spojky.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: i20 1,2i CLASSIC Spojka

Příspěvek od soban »

Vadné vypínání spojky......

Prostě když budu stát na spojce a brzdě se zařazenou rychlostí, tak se nemůže motor dusit!!!!!

Pokud ano tak prostě spojka není rozepnutá na 100%.
Zamčeno

Zpět na „i20 2015-“