v kolika mněnít rozvodový řetěz ?

Moderátor: Moderátoři

kexik
*

Re: v kolika mněnít rozvodový řetěz ?

Příspěvek od kexik » 07 říj 2020, 13:39

jan73 píše:
21 led 2020, 13:21
citácia je odtiaľ:
https://media.hyundai.sk/item/=eNortjIy ... gZcMIRLCKU,

Kappa je prvý motor Hyundai vybavený doplnkovým hnacím remeňom, ktorý nepotrebuje zariadenie na automatické úpravy napnutia, čo prinieslo obmedzenie množstva hardvéru a tým ďalšie zníženie hmotnosti a nákladov. Remeň je navrhnutý tak, aby si udržiaval ideálne nastavenie napnutia. Má preto tichší chod a so správnou preventívnou údržbou a starostlivosťou vydrží 160 000 kilometrov.
reklamny text sa tyka drazkoveho (vulgo klinoveho) remena pohanajuceho altik, klimu, vodnu pumpu. Starsi motor tam mal taky bastard napinak na alternatore, ktory sa musel napnut pomerne presne na spravne newtony, inak sa motor trepal a hucal v kabine. takze pan Boh zaplat. rozvody su retazou a s tymto nemaju nic spolocne.
i30 FD 2011 1.4 CVVT vybava vsecko rucne a nic navyse. No dobre, klimu to ma. Ale viac ani prd.

Reklama

Majkli20GB
*

Příspěvek od Majkli20GB » 06 led 2021, 15:46

Když tak čtu toto vlákno tak vám zde něco přidám ze svého 😁
Už jsem zde založil několik vláken, ohledně problému s motorem u mé i20 1.2 55kw, pořád se mi v motoru ozýval nezvykli zvuk a když auto bylo 3x v autorizovaných servise 2x Ostrava Rely a 1x autolaros speed tak podle nich bylo auto vždy v pořádku i když jsem je upozornil na to aby se podívali na rozvodový řetěz.Jednou mi pro jistotu vyměnili katalyzátor a tím to haslo. Když jsem auto dovezl znovu že problém přetrvává byl mi přivolán mechanik který mi jasně řekl že auto je v pořádku. Nedalo mi to a i když už mimo záruku zkusil jsem Automima v Opavě. Auto má najeto momentálně 74 xxx km a ejhle dnes se rozvody sundali a na co všechno se nepřišlo řetěz vytahany a vodící lišta pro řetěz poškozená. Díky tomu byl řetěz takřka v dezolatnim stavu. Takže velké díky Automima a chápu pokud nesvítí kontrolka motoru tak pro autorizovaný servis není nikdy žádný problém. A vše je ok dokud to ne přeskočí.

petzl62

Příspěvek od petzl62 » 06 led 2021, 18:07

Jojo, jeden z mála servisů, kde se ještě pracuje rukama a řeší hlavou =D> =D> :wink:
Hyundai i30 PDe 1,4TGDi 103kW 7°DCT Style-paket Ultimate
----------------------------------
Dlouhodobá spotřeba od 8/2017 - 6,87l/100km
Aktuálně 146000 km
Verva 100+VIF
MILLERS OILS NANODRIVE EE LONGLIFE ECO 5W-30,TEC 2000 oil booster

Majkli20GB
*

Příspěvek od Majkli20GB » 06 led 2021, 21:09

Svatá pravda, stále jsem četl jen samé luxusní recenze na automima a když už dokonce jsem volal k nám do bývalého hyundaie v Karviné (Momentálně auto centrála Škoda) a bylo mi doporučeno Automima tak jsem to začal řešit. Hned jak jsem přijel tak pan přišel hned věděl o co jde připravil náhradní vozidlo a vše mi bylo jasně a stručně řečeno. Během dne hovor a info o tom co zjistili a kde nastal problém. Takové Skvělé jednání jsem dlouho nezažil.

Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“