Vysoká spotřeba

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kotyzavamberk
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 10:16
Bydliště: vamberk

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od kotyzavamberk »

Tak to by mě nenapadlo,že taky bude taky někdo z Vamberka . JÁ jsem vždycky bral benzín v Eurobitu v Lípě nad orlicí ,ale asi budu brát v Týništi u Benziny. Třeba ten eurobitáckej benzín mi snížil životnost lambdy .
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Borek »

Vilda =D> . Jak to vidíš tento rok, s naší milovanou Itálií?
Petzl62-je vidět, že to u nás znáš. Nyní je ještě doba, cesty a auta, že se můžeme občas "povozit". Ale mám silný pocit, že ta doba pomalu končí. #-o Kolikrát přijedu domů před bránu a řeknu si "ještě chvilku, ještě pár kiláčků [-o< ",otočím rudého ďábla a vrátím se za 2 hoďky :D .Řetězárnu mám kousek od baráku, tak písni, až pojedeš kolem a když budeš mít očkovací průkaz, roušku, desinfekci.... a odstup min. 2 metry od mého auta, tak dáme spicha. :D
Kotyzavamberk-v Lípě beru také benzín a zatím v pohodě. Největší odpad čepují na HDB ve Vamberku. Tam neberu ani do sekačky :roll: . Jinak mám léty osvědčené čerpačky Tank Ono. Velký obrat, časté kontroly...úplně bez obav a problémů. Nejvíce vybíravý, je na benzín Veloster. Tam jsou rozdíly patrné. I mezi 95-98-100 oktanem. Genesisu je to jedno.V 260kW, se rozdíl pár koňů podle benzínu, opravdu poznat nedá. A totálně bezproblémový je Tiburon. Ten má v techničáku udávané palivo 91 oktanů-velká část produkce šla do USA,kde jsou i 89 okt.benzíny, takže jede na všechno a řídící jednotka, dovede směs vždy dobře namíchat. Laboroval jsem i s E85 a u Tiburonu byl při jeho použití, extrémní :!: nárust výkonu :shock: . Jednotka v :tus:, dokáže dokonce přizpůsobit/zvětšit dávku E85, takže to i na čistý E85 jede i startuje bez problémů, bez úprav a přídavných aparatur. Třeba Kie Rio, moc E85 nechutnal a nárust výkonu, nebyl zdaleka takový, jako u :tus: .
Až kolem tebe projede červená čára, tak to jsem já. :D Celá Evropa dostala jen 370 Genesisů Coupe 2.gen., tak se nemůžeš splést a blikni. :wink:
Přílohy
56.jpg
56.jpg (128.37 KiB) Zobrazeno 1413 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Maras »

Hmm, to musí být vážně parádní povozenicko s V6. Jednoho taky občas vidím na parkovišti v práci a moc semi líbí.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Vilda »

Borek píše: 28 bře 2021, 04:05 Vilda =D> . Jak to vidíš tento rok, s naší milovanou Itálií?
Borku co ti budu povídat .... jel bych hned 8) i když jsem pět měsíců po Covidu, pořád na tom zdravotně nejsem dobře a hřejivej Jadran by hodně bodnul [-o< ale uvidíme jak se všechno bude vyvíjet. Se ženou jsme oba po koronaviru, oba jsme po vakcíně Pfizerem a máme v ruce i certifikát o očkování ( výhoda práce ve zdravotnictví ) ale jestli to bude stačit na to, aby nás k moři pustili, to nevím ...

Nicméně kdyby to vyšlo, v červnu by jsme chtěli vyrazit a Fiátek by si užil rodnou zemi 8) a já jízdu s touhle raketkou přes Alpy !!

No a abych porovnal spotřebu u bývalého Hyundaie a nynějšího Tipa.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od idam.i »

Vilda,kam zvykneš v IT jazdiť ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Borek »

Maras-je to mazlík a dokáže pěkně tlačit do sedačky. :D Mrkni na parkoviště u vás-to bude 1.generace. Z boku vypadá stejně, ale je to úplně jiné auto-převodovky, motory, vnitřek, palubka.....Genesisů 2.gen., bych v ČR napočítal asi na jedné ruce.

Vilda-mám už koviďáka také za sebou. Tak doufám, že už mě dá pokoj. :-k To víš, na očkování si musím jako "mladý" počkat a nepomůže ani že jsem šedivý a ..sátiletý. :mrgreen: Manželka měla horší průběh, ale teď už je jako sestra čerstvě očkovaná a i to špatně snáší. #-o Doufám, že ten prevít už dá pokoj a pojedeme se někdy na konci prázdnin, podívat na italské soudruhy, co ti ukutili Fiata. :D

iadam-jezdíme jižněji, než jsou ty turistické továrny na severu Itálie. Já k Pescaře a Vilda o pár kiláčků ještě níž. :wink: Je tam krásně, žádné tlačenice na plážích, ve městech.. jako v Chorvatsku nebo na severu Itálie. Je to +-1500km, ale vyplatí se to.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od kolomaz »

já byl několikrát na Gargánu - Rodi di Garganica a Vieste. S tím co je okolo Raveny, Rimini a nebo palmovou pláží to bylo nesrovnatelné. Prostě paráda, ale žel bylo. 2019 jsme s kamarádem vyrazili docela na jih, do Clabrie, ale nakonec jsme doslova utekli zpět na Gargáno. Proč ? Kvůli "válečným" imigrantům . Nehorázný bordel, špína , smrad .
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od idam.i »

Plánujem Rimini dúfam,že ma pustia.
Už sme tam v minulosti boli.San Marino aj Tavuliu (VR46) sme už omrkli.Nižšie mamželku nedostanem.Už od Benátok narieka,že už chce ísť k vode. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Vilda »

Taky jezdím na Gargáno do Vieste. Z Prahy je to cca 1650 km a naprostá spokojenost. A přesně jak píše Borek, proti Chorvatsku minimum lidí, mnohem nižší ceny a hlavně ochota personálu. V moři spousta místa a hlavně jemňoukej písek =D>

idam.i : Jeď na noc :wink: za tmy není na moře vidět a po krásných italských dálnicích můžeš na jih letět jako raketa 8)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Borek »

idam.i píše: 29 bře 2021, 09:26 .......Nižšie mamželku nedostanem.Už od Benátok narieka,že už chce ísť k vode. ](*,)
V Čechách se říká-"pusť manželku k vodě" (alias, ať jde do háje 8-[ ) a to můžeš udělat i doma a nemusíš ji vláčet do Itálie k moři. :D
Kolomaz- i Italové nás varovali, ať nejezdíme až na úplný jih Itálie. Že je to tam "divočina" :D . Okolo Pescary,Vieste..je to fajn. Jak píše Vilda-není tam tolik turistů, protože je to už dost daleko, ale moře-pláže jsou tam krásné, s jemným pískem, pro děti je ideální, pozvolný vstup do vody, místní lidé jsou příjemní, ochotní a velmi přátelští. Pravda je, že benzín a dálnice, jsou v Itálii i na evropské poměry, dost drahé - tak většina lidí zůstane na severu. Když jsem měl malé děti, tak jsem také nechtěl 1500km slyšet-kdy už tam budeme.. :D , tak jsme jezdili mezi Benátky a Ravenu. V Raveně je velký zábavní park Mirabilandia-spousta atrakcí pro malé i dospělé. Doporučuji :!: Vždy jsme se tam vraceli na dva dny. Safra, já bych jel hned :-k
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od idam.i »

Tvojmu nápadu s manželkou rozumiem.No po toľkých rokoch si už človek zvykol.Manželku beriem už ako rodinu. 8-[
Dúfam,že to tohto roku vyjde.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od kolomaz »

Ano Gargano bylo dobrý.
Ale nejlepší , co jsem kdy měl - bylo 2009 Španělsko - Alcosebre - jen nejhorší zážitek byla dálnice ve Francii.
Zpět jsem jel mimo dálnici.

Parkrát jsem byl ve Francii v Saint Tropez, ale na můj vkus je tam studené moře.
Špatné to nebývalo v Černé Hoře , ale dokud se znovu neprofláklo Bulharsko - tak do 2014 , Černomorec - byl bezkonkurence. Ceny v restauracích tak 1/5 - 2/3 našich cen, prázdné pláže, čistá voda.

Pravidelně jsem tam jezdíval i se starostou z Neveklova, který tam kvůli nemoci býval i celý měsíc.
PHM v Srbsku za pusu, směšné mýto, dálnice na týden v BG za 5 leva , takže 14 dnů 10 leva = 140 Kč
Dnes u ž je to téměř o ničem . Moc lidí
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Chasnik »

Vilda píše: 29 bře 2021, 10:04 Taky jezdím na Gargáno do Vieste. Z Prahy je to cca 1650 km a naprostá spokojenost. A přesně jak píše Borek, proti Chorvatsku minimum lidí, mnohem nižší ceny a hlavně ochota personálu. V moři spousta místa a hlavně jemňoukej písek =D>

idam.i : Jeď na noc :wink: za tmy není na moře vidět a po krásných italských dálnicích můžeš na jih letět jako raketa 8)
S tou raketou opatrně, taloši s pokutama přiostřili a hlavně mají zbudovanou síť úsekového měření. Obchoduju s italama hodně let a když se bavím s jejich manažery, tak si na to dost stěžují, i když už si pomalu zvykají. Na druhou stranu, ne všichni to ví, pokud má dálnice 3 a více pruhů, tak je rychlostní limit 150 :D/
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Borek »

Chasník-s radary máš pravdu. Nikde jsem neviděl tolik pevných radarů, jako v Itálii. Ale o 150km/h. na tříproudé dálnici, to jsem nevěděl. :-k
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“