1.2 55kw

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

1.2 55kw

Příspěvek od Nokynk »

To vám nikomu nevadí řazení u tohoto motoru? Nemyslím pohyb páky v kulise to je v pohodě, mám na mysli práci spojky. Jsem zvyklý tam dávat kvalty poměrně rychle a otáčky nestihnou padnout dolů kvůli tzv. Rev hangu . No a následkem toho to vždy jakoby bouchne na spojce. A i mi přijde, že to tak všelijak cuká s autem při řazení. Nejhorší to je z jedničky na dvojku. Snad jsem to popsal srozumitelně :-) jinak najeto 10000 dlouhodobá spotřeba ukazuje 5.2l / 100km což je slušný . Jak řadíte vy? Popřípadě nějaký rady? A neříkejte, že si zvyknu často totiž skáču z i20 do Octavie a tam jde vše jak po másle. Takže si asi nezvyknu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Vendelín »

Tak si při řazení trochu počkej,až to tam spadne.Druhá možnost,když ti to nevyhovuje,prodej a kup si Ochtu.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nevim o takovem jevu, to bude problem mezi sedadlem a volantem. Nesmis to tam rvat jak v rally.

Odeslano z Androidu.
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Nokynk »

Vendelín píše:Tak si při řazení trochu počkej,až to tam spadne.Druhá možnost,když ti to nevyhovuje,prodej a kup si Ochtu.
Takže ty čekáš? Nebo to nevnímáš? Trojka už je docela v pohodě čtyřka dobrá a s pětkou nemám vůbec problém. Ale dvojka to je hrůza. Jedničkou se rozjedu a hned tam dávám dvojku. No a ta dvojka jde prostě do moc vysokých otáček protože nepadají.
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

Re:

Příspěvek od Nokynk »

bony píše:Nevim o takovem jevu, to bude problem mezi sedadlem a volantem. Nesmis to tam rvat jak v rally.

Odeslano z Androidu.
Zase jako v rally to tam nervu, ale jsem zvyklej řadit prostě svižně tak abych nebyl brzda provozu. Takže s tím nikdo problém nemá?
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Vendelín »

Já jsem ti dal pouze radu.Já mám úplně jiné auto a řazení je" eňo ňuňo."
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od ubrus »

Mám stejnej motor a řazení v poho.Ovšem je mě takměř 50 takže už jezdím takňák na pohodu-abych dojel.Jestli tak kopnu kvalt o půl sekundy dřív je mi fakt u pr....-no a autko světe div se FUNGUJE! :hyu:
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Nokynk »

ubrus píše:Mám stejnej motor a řazení v poho.Ovšem je mě takměř 50 takže už jezdím takňák na pohodu-abych dojel.Jestli tak kopnu kvalt o půl sekundy dřív je mi fakt u pr....-no a autko světe div se FUNGUJE! :hyu:
Asi jsem jen zvyklý na sportovnější řazení... Když jedu lážo plážo tak se to dá. Nicméně mohlo se to pořešit lépe.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od bony »

Nokynk píše:
ubrus píše:Mám stejnej motor a řazení v poho.Ovšem je mě takměř 50 takže už jezdím takňák na pohodu-abych dojel.Jestli tak kopnu kvalt o půl sekundy dřív je mi fakt u pr....-no a autko světe div se FUNGUJE! :hyu:
Asi jsem jen zvyklý na sportovnější řazení... Když jedu lážo plážo tak se to dá. Nicméně mohlo se to pořešit lépe.
Potom jsi mel kupovst jine auto co ma razeni ala padla.

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od adal »

Na zvednutí otáček při přeřazení jsem si nezvykl ani po 7 letech. Prý to tak mají všechny Hyundai. Zkoušel jsem přeřadit v různých ot. a pro blaho mé i auta jsem skončil také u toho, že ot. prostě nechám spadnout. Jen by mě zajímalo proč to tak Hyundai mají? Menší rázy na kliku, rozvody..?? Žíly mi to nerve, jezdím si krásně.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Nokynk »

adal píše:Na zvednutí otáček při přeřazení jsem si nezvykl ani po 7 letech. Prý to tak mají všechny Hyundai. Zkoušel jsem přeřadit v různých ot. a pro blaho mé i auta jsem skončil také u toho, že ot. prostě nechám spadnout. Jen by mě zajímalo proč to tak Hyundai mají? Menší rázy na kliku, rozvody..?? Žíly mi to nerve, jezdím si krásně.
Já bych řekl že jsou spíš větší rázy. Když nechám otáčky padnout a až pak pustím spojku je to hladší než když jsou otáčky hore.
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od adal »

Taky to tak cítím, ale proč si to krátkodobé zvýšení otáček u :hyu: vymysleli by mě zajímalo.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Nokynk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 úno 2016, 08:06

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od Nokynk »

adal píše:Taky to tak cítím, ale proč si to krátkodobé zvýšení otáček u :hyu: vymysleli by mě zajímalo.
http://www.revhang.altervista.org/revhang-CJ.html

Kvůli tomuto
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: 1.2 55kw

Příspěvek od adal »

Díky
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“