Pisklavý zvuk od motoru.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pavelmo
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2017, 17:41

Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od pavelmo »

Hyundai i20, 62kW, r.v.2016 Pisklavý zvuk od motoru. Niekedy slabo počuteľný, niekedy úplne zmizí. Objaví sa najmä pri prvých kilometroch jazdy.Objaví sa bez ohľadu na to, či je zaradený rýchlostný stupeň alebo nie, najmä v rozsahu otáčok okolo 2000.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od soban »

Klíňák?
Uživatelský avatar
kotyzavamberk
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 10:16
Bydliště: vamberk

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od kotyzavamberk »

viděl bych to na řemen
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Mam ten samy problém, najeto 45 000km, při nastartování studeného motoru se ozývá pisklavy zvuk od motoru, pouze pokud je motor studeny a vždy jen pri rozjezdu pak to zmizí a už to nejde slyset, řemen to není zkoušel jsem test s mydlem, buď to bude ložisko klima kompresoru a nebo vodní pumpa, kontrolka motoru nesviti a auto jede bez problému, jen ten zvuk je opravdu nepříjemný
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od soban »

Tak potom typuji spíš vodní pumpu.....

Co sundat kliňák a skusit protočit jednotlivé kladky?
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Budu to muset zkontrolovat, nedalo mi to a dneska ráno jsem šel nastartovat auto, čekal jsem jestli se ozve nějaký pisklavy zvuk a nic bylo ticho, dneska už nikam nepojede tak uvidím zitra ráno až někam pojedu a dam vědět
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Tak už jsem s toho vůl, porad nemůžu přijít na to odkud ten divny zvuk jde, popsal bych to ke kovovemu klepani, děla to pouze když natartuji studeny motor a rozjedu se, po 15s to zmizí a cely den se to neozve, nedělá to ani na volnobeh jen při zatížení motoru takže vůbec netuším co to je a odkud to jde, bojím se toho ze když to odvezu do servisu tak ze mě udělají vola a řeknou ze oni nic neslyší, zvuk jsem zkoušel nahrát z kabiny ale nejde to vůbec slyset
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od soban »

Hydroštely?

Pokud používáš LL olej tak skus použít normální co to bude dělat.
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Je to jako hledat jehlu v kupce sena, protože motor šlape jako hodinky, během jízdy nic neklepe, neboucha a auto tahá krásně, bojím se aby to neslo od spojky nebo převodovky, protože pokud nezaradim rychlostní stupeň tak to nedělá, motor na neutrál běží krásně a když zařadím jedničku tak to začne vydávat ten podivný zvuk klepajiciho kovu o kov, jen je proste záhada ze to děla jen při prvním startu studeného motoru a pak je třeba cely den klid ani malinký náznak toho zvuku
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Ještě dodávám ze auto má najeto 47 000km a je ježděno jak město tak dálnice a průměrná spotřeba je 6.3l, motor jinak šlape nádherně a tahá možná lépe než predtim :D
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Richard555 »

No jestli to dělá v okamžiku, kdy je auto v klidu , motor na volnoběh, zařazená rychlost a vyšlápnutá spojka, tak se nejspíš bude jednat o spojkové ložisko nebo jeho uchycení ve vystavovací vidličce...... Převodovku bych vyloučil, neboť ve výše uvedeném případě se netočí ani hnaná ani hnací hřídel (spojka je rozpojená) nicméně ještě by bylo možné podezírat axiální ložisko na klice za setrvačníkem - to které udržuje kliku ve správné poloze...... kvůli němu by se třeba neměla sešlapovat spojka při startování ..... namáhá se a opotřebovává se v okamžiku kdy není ještě správně namazáno .......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Aha, díky moc za radu, jestli by to bylo opravdu to axiální ložisko na klice tak to musím odvést co nejdříve do servisu ať se na to podívají než bude pozdě, mockrát děkuji za radu
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Richard555 »

Prosím hlavně nepanikař...... tohle jsou jen teorie, nikdo z nás to na vlastní uši neslyšel. Synovi na Santě např. po poslechu byl označován za příčinu divného zvuku při volnoběžných otáčkách zařazené jedničce a popuštěné spojce aby malinko zabírala (ještě víc se snížily otáčky motoru) vadná - opotřebená dvojhmota a nakonec byla příčinou nefunkční přeběhová spojka alternátoru...... Asi bych se víc soustředil na to spojkové ložisko na to ložisko kliky máš moc málo najeto, leda že bys jezdil s nohou na spojkovém pedálu :wink:
Máš auto ještě v záruce? Tak ať se snaží.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Majkli20GB
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 zář 2016, 09:59

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od Majkli20GB »

Díky moc takový lidé jako ty vždy potěší a uklidní :) nohou na spojce určitě nejezdim to bych tomu dal, ano auto je v zaruce mam ho druhým rokem a zatím bez jediného problému, jsem s autem velmi spokojen, akorát tedkom nám v karvine zrušily autorizovaný servis HB tak musím až do Ostravy do Rely
tak jsem zvědaví aby se na mě nedívali ze jsem si něco vymyslel protože to opravdu děla jen při studenem motoru a to než zařadím druhy rychlosti stupeň už je ten divny kovový zvuk pryč
jan73
*
Příspěvky: 27
Registrován: 25 srp 2017, 12:45

Re: Pisklavý zvuk od motoru.

Příspěvek od jan73 »

mne vydáva piskľavý zvuk expanzný pretlakový ventil klimatizácie pri zapnutej klíme, ale iba niekedy, tiež pri otáčkach 1500-2200 /min., potom možno tiež, ale hlučnosť motora to prehluší. Chladiar povedal, že pokiaľ to chladí nešahať na to.
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“