Android Auto

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Gyngy »

@luigi - ty mas Mobis, v i30 je LG.
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Reklama
 

luigi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 07 zář 2019, 06:27

Re: Android Auto

Příspěvek od luigi »

@Gyngy
Super, díky za info, zase jsem chytřejší! Tam asi žádnej USB hub nedostanu?
Tucson 1,6 T-GDI DCT 4x4 132 kW Freedom Plus DCT Dark KNight Pearl
rybak1057
*
Příspěvky: 78
Registrován: 06 úno 2021, 17:42
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od rybak1057 »

Ahoj,
plánuji koupit novou i30, Comfort, 8" bez navigace
mám dotaz na AA - puštěný waze zároveň s nějakou hudbou z úložiště telefonu
teoreticky by to mělo jít přes přehrávač vlc
nebo youtube music, ale ten jsem našel že už jedině placený což nechci

používáte někdo podobnou kombinaci? jakou?
funguje dobře?
ztiší se hudba při pokynech z waze a pak se zase zhlasití (a pustí sama předpokládám)?

díky
I30 1.5DPI kombi Comfort 16" 2021
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Gyngy »

Ahoj,
funguje to presne jak pises, pri pokynech se hudba utlumi. Muzes pouzivat treba Tidal, nebo Spotify.
Podporovane aplikace primo ve Waze jsou zde:
Waze supports the following audio player apps:

Android: Amazon Music, Audiobooks.com, Castbox, Claro Música MX, Deezer, iHeartRadio, NPR One, NRJ Radio, Pandora, Radio.com, Scribd, Spotify, Stitcher, TIDAL, TuneIn, TuneIn Pro, YouTube Music

Ale funguji vsechny aplikace, ktere podporuje Android Auto:
https://play.google.com/store/apps/coll ... NO1ljI365M
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
rybak1057
*
Příspěvky: 78
Registrován: 06 úno 2021, 17:42
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od rybak1057 »

super!
takže když mám pustěnou navi, třeba waze a současně třeba VLC nebo jiný free audio player

jak se to pak přepíná, ovládá? jsou ty appky nějak na sobě?
z videí moc moudrý nejsem, jak se ovládaní dvě spuštěné aplikace najednou

viděl jsem ty WAZE podporované že mají přimo ve waze integrované ovládání, ale ty jsou všechny placené a stream
mě stačí něco, co pustí hudbu jen z úložiště telefonu

díky
I30 1.5DPI kombi Comfort 16" 2021
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Gyngy »

Dolu v liste se objevi ikona prehravace a ovladaci prvky "vzad", "pauza/play" a "vpred". Dynamicky se to tam meni treba pri hovoru mas pauzu a polozit hovor. Vse funguje i s ovladanim z volantu.
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
rostin
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 lis 2017, 16:40

Re: Android Auto

Příspěvek od rostin »

Ahoj, tak mám na I30 najeto cca 300km a začínám
poznávat nedostatky systému s 8" displejem😐 .
Ve spojeni s androidem 11 ji jede AA bezdrátově, ale obě navigace mi vypadávají.
Waze co chvíli vypadne přepočte a jede dál a za cestu se dvakrát úplně odmlčela... Sygic zase co několik minut se restartuje a zeptá jestli stále jedu do daného cíle. Je to k nasran...😬
A hlasové ovládání v češtině samozřejmě jako u většiny nefunguje.
To bych ještě přežil, ale navigace mi tedy vadí dost.to je takřka nepoužitelné. Co s tím?
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Mexican »

mas u sygicu zaplatenu podporu AA? (ak nemas verziu Premium for Android Auto tak to moc dobre nepobezi)

Edit: vlozeny screen z telefonu :-D 15 Euro za rok nie je tragedia a mat v primarnom aute AA, zvazil by som to
Přílohy
Screenshot_2022-02-07-17-47-08-823_com.sygic.aura.jpg
Screenshot_2022-02-07-17-47-08-823_com.sygic.aura.jpg (47.19 KiB) Zobrazeno 1679 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
marobud
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2021, 12:49
Bydliště: Morava

Re: Android Auto

Příspěvek od marobud »

Zdravím, řešil jste někdo?
V PC si naplánuji trasu s průjezdními body v Google mapách. Tuto trasu si můžu odeslat do telefonu, kde se mě načte a telefon mě na této trase naviguje.
Ale když tento telefon připojím k autu kabelem a pustím Google mapy v Android auto, tak tu trasu nevím kde nalézt, nenačte se mě.
Nevíte jak při připojeném telefonu zařídit, aby se navigovalo podle dopředu naplánované trasy?
Plánování trasy používám například, když dojezdové místo jsou souřadnice GPS a místo samo není nijak v mapách specifikováno (jako adresa).
Hyundai i30 1,5 DPi Comfort, Polar white, 2021
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Android Auto

Příspěvek od Pjotr1 »

Nejdříve musíš pustit Google mapy s naplánovanou trasou a pak to připojit k infotainmentu. Takto mi to fungovalo vždy.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od i30mpact »

Myslím, že tohle funguje v mapy.cz - tam tu trasu s průjezdními body taky nejde naklikat na infotainmentu, ale když si jí vytvoříš v telefonu a zapneš navigaci a pak telefon spojíš s autem, tak tě to naviguje po celé té trase.
rostin píše: 07 úno 2022, 17:30 Ahoj, tak mám na I30 najeto cca 300km a začínám
poznávat nedostatky systému s 8" displejem😐 .
Ve spojeni s androidem 11 ji jede AA bezdrátově, ale obě navigace mi vypadávají.
Waze co chvíli vypadne přepočte a jede dál a za cestu se dvakrát úplně odmlčela... Sygic zase co několik minut se restartuje a zeptá jestli stále jedu do daného cíle. Je to k nasran...😬
A hlasové ovládání v češtině samozřejmě jako u většiny nefunguje.
To bych ještě přežil, ale navigace mi tedy vadí dost.to je takřka nepoužitelné. Co s tím?
Tohle se tu někde řešilo, dost záleží na poloze telefonu v autě, v té přihráce před řadící pákou mi přijde, že bezdrátové AA vypadává častěji, než když mám telefon v náprsní kapse nebo držáku na nápoje. Případně je tu vždycky připojení kabelem. :D
rostin
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 lis 2017, 16:40

Re: Android Auto

Příspěvek od rostin »

Aha, tak mám to v te prihradce jak je bezdrat. nabíjení, skusim jsem jinde. Už sem vyzkoušel telefón manželky, Realme 8 a ten šlape bez problémů. Muj Vivo Y70 vypadává. Ještě skusim mit ho v kapse jestli to to nabíjení neruší. Zajimalo by mně jaké telefony tady na toto fungují u ostatních.
rostin
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 lis 2017, 16:40

Re: Android Auto

Příspěvek od rostin »

Mexican píše: 07 úno 2022, 17:37 mas u sygicu zaplatenu podporu AA? (ak nemas verziu Premium for Android Auto tak to moc dobre nepobezi)

Edit: vlozeny screen z telefonu :-D 15 Euro za rok nie je tragedia a mat v primarnom aute AA, zvazil by som to
Prémium+ nemám, jen Premium. Doposud mi stacilo. Otazka jestli nezaplatim další předplatné a nepojede to... i když je tam nejaka doba na vyzkoušení.
rostin
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 lis 2017, 16:40

Re: Android Auto

Příspěvek od rostin »

i30mpact píše: 08 úno 2022, 21:15 Myslím, že tohle funguje v mapy.cz - tam tu trasu s průjezdními body taky nejde naklikat na infotainmentu, ale když si jí vytvoříš v telefonu a zapneš navigaci a pak telefon spojíš s autem, tak tě to naviguje po celé té trase.
rostin píše: 07 úno 2022, 17:30 Ahoj, tak mám na I30 najeto cca 300km a začínám
poznávat nedostatky systému s 8" displejem😐 .
Ve spojeni s androidem 11 ji jede AA bezdrátově, ale obě navigace mi vypadávají.
Waze co chvíli vypadne přepočte a jede dál a za cestu se dvakrát úplně odmlčela... Sygic zase co několik minut se restartuje a zeptá jestli stále jedu do daného cíle. Je to k nasran...😬
A hlasové ovládání v češtině samozřejmě jako u většiny nefunguje.
To bych ještě přežil, ale navigace mi tedy vadí dost.to je takřka nepoužitelné. Co s tím?
Tohle se tu někde řešilo, dost záleží na poloze telefonu v autě, v té přihráce před řadící pákou mi přijde, že bezdrátové AA vypadává častěji, než když mám telefon v náprsní kapse nebo držáku na nápoje. Případně je tu vždycky připojení kabelem. :D
Tak vyzkoušeno, mapy.cz fungují jak jsi psal. A když jsem mel telefon mimo prostor nabíjení tak sygic nepadal. Nevim jestli to muze mit vliv. Bude tam pro nabijeni nějaká indukční civka, ale nabíjení mam v nastavení zakázáno... zítra mám delší cestu, tak budu laborovat.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od i30mpact »

Ono to asi tak není kvůli indukčnímu nabíjení, ale spíš má to rádio wifi anténu někde nahoře směrem do auta a ne směrem dolů do té odkládací přihrádky. Takže když dáš telefon do té přihrádky, tak tam má horší signál a proto AA i častěji vypadne. Aspoň to si myslím já, pravděpodobně napřed navrhli interiér a až později přidali rádio, co umí bezdrátové AA a už neřešili polohu antény vs přihrádky.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“