realny benefit vstavanej navigacie

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

CO je lepsie

Vstavana navi
12
32%
Vlastna navi z telefonu zrkadlena cez AA
21
55%
Navi na telefone
4
11%
manzelka / manza s autoatlasom na kolenach
1
3%
 
Celkem hlasů: 38

motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od motorol »

Ano, navi mimo auto má možnost každý, jen mi přijde snazší někam dojet a podle stejne navi pokračovat třeba pěšky dal.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od lumix »

To je třeba výhoda u O4 z telefonu pošlu trasu na navi do auta a když někam dojedu mužů pokračovat telefonem. U mobilu mi často hrozí telefonát na nějaké důležité křižovatce a to už nechci zažívat.
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od motorol »

Telefonát je opruz, ale vse lze přepnout během par s zpet na navigací a telefonovat dal přes HF.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od sarin007 »

Já používám vestavěnou navigaci v Tucsonu a nemůžu si jí vynachválit. Po připojení na data umí neustále sledovat provoz a nabízet ideální trasu, to už mi několikrát zachránilo hodně času čekání v koloně. Zobrazování v pohodě, hlas paní není otravný jako jsem měl v minulosti jiné navigace, řazení do jízdních pruhů funguje taky skvěle. Navíc mapa se zobrazuje neustále, i když nemám zapnuté navigování, takže se mnohdy orientuji v ulicích jen podle mapy, když něco hledám. Naviguje to celkem spolehlivě, aniž by si zkracovala cestu přes sousedův dvorek. Samo to má jako každá navigace své drobné mouchy, ale už jsem s ní projezdil většinu Čech a Moravy, Slovensko a cesta do Polska k moři a je to jedna věc v autě, bez který bych se neobešel [-X .
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od Mexican »

tak som tu znovu :-) na Stonicu som updatoval navigacny system na poslednu verziu (bude to mat podobne creva ako Hyundai)

-> POI napr v Polsku celkom slusne (oblast Krakova), na slovensku nic moc
-> pomocnik pump/odpocivadiel na naplanovanej trase nepouzitelny. Zobrazuje cca 10% pump po ceste v SK a PL.
-> uplne zbytocne upozornovanie v miestach kde prave je v reale pumpa na pokracovanie rovno (na navigacii vidiet doslova vjazd/vyjazd na pumpu) ale v navi proste nie je). Zbytocne to tak pocitovo kuskuje trasu
-> mnohokrat totalne nefungujuci system vyhnutiu sa platenym usekom (napr na Slovensku D3 povazoval system za nespoplatnenu). Bolo treba natvrdo treba zakazat dialnice, co je samozrejme nanic napr v CR a v Polsku pretoze okolo vacsich miest su dialnicne useky zdarma a znacne zrychlia cestovanie)
-> nemoznost vybrat si spoplatnene / nespoplatnene useky pri prejazde viacerymi krajinami som spomenul, to je bieda na urovni bezplatnych radoby navigacii (mapy.cz, maps.google)
-> dopravne spravodajstvo je uplne nanic - to ze v obci v noc ked je nulova premavka zobrazuje zltu znamena ze pocita s nejakymi hodnotami ktore nie su celkom realne
-> na dialnici Ostrava Brno na mnohych miestach max povolena rychlost vobec nezodpovedala realite znacenia ktore je tam roky (okolie ostravy, Prostejova atd)


Teraz sa mi podarilo rozbehat Android auto cez moj stary dobry Xiaomi Redmi 4X (musel som doinstalovavat AA) no a po prvotnej euforii som zistil, ze Sygic ktory som planovat ako ultimativnu nahradu tej vstavanej karikatury na navigaciu po mne este pori mojej Premium licencii chce dalsich 19.99 Euro/12 mesiacov za funkcnost cez AA. To ma hrozne sklamalo a uprimne neviem co dalej.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od Storman »

Ja používam všade Waze, lepšie som ešte nenašiel.
Sygic sa s ich politikou môže bodnúť.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od stefanpilat »

Přesně tak. Vestavěná navigace je už dávno přežitý koncept a ve srovnání s možnostmi dnešních on-line navigací je už nekonkurenceschopná. Dnes již od navigace očekáváme mnohem víc, než že to bude jen digitální verze rok nebo dva staré tištěné mapy s nějakými sotva napůl funkčními rádoby online doplňky. Vlastně ji mám jen kvůli tomu většímu displeji, samotnou navigaci jsem nepoužil snad už víc než rok. Nevidím sebemenší důvod, proč používat něco, co je snad ve všech ohledech horší, než jsou online navigace. Používám hlavně Waze. I když má své nedostatky a není úplně nejhezčí, pro aktuální dopravní informace je asi nejlepší. Ale použitelné jsou i Google Maps a dobře vypadají i Mapy.cz od Seznamu, i když měly ještě pár much, když jsem je naposledy testoval.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: realny benefit vstavanej navigacie

Příspěvek od lumix »

Používám vestavěnou navi, je on-line a celkem dost slusne hlasove ovladatelná, trasa se mění podle situace. Není dokonalá, ale pro mě porad přijatelnější než Waze, ten mě vždy navedl tam co ostatní, takže obvykle do další zácpy, navic mám pocit ze je waze využíván zejména v ČR a SK a v ostatních zemích podstatně méně.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“