kapacitor ANO nebo NE?????

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

ciao, potrebuju poradit jestli kapacitor ano nebo ne.

v aute bude:

Mac Audio Protector 2.16 vepredu http://www.el-diablo.cz/zbozi/kategorie ... r-216.html
Mac Audio Protector 69.3 vzadu http://www.el-diablo.cz/zbozi/kategorie ... r-693.html
k oboum parum bude zesik Sony XM-604EQX http://www0.shopping.com/xPR-Sony-XM-604EQX

Mac Audio SX10 bassak http://www.hifishop.cz/auto-subwoofery/macaudio-sx-10
u nej bude Pioneer GM-5200T http://www.hificar.cz/zesilovac/pioneer-gm-5200t.html

predem dekuju za vase nazory a doporuceni
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od DEDe »

kdyz mas vic zesilovacu tak bych si ten kapacitor urcite dal. Ja mam koupenej v ahifi
http://www.ahifi.cz/kapacitory/dietz-21000.html

doporucuji ho tam a zatim mi funguje po cca mesici suprove (ma i remote control) . Hlavne musis natahnout poradny kabely od baterky ale to asi, kdyz skladas takovou mega soustavu, vis. Napajet 3 zesilovace to chce poradnej kabl to teda jo ;)

ja mam zesilovac na zadni repra a basak predni jsou v 2g hodne dobre ty nenapajim. Ty zadni zapojeny jeste nemam ale udelal sem to tak ze sem natahl kabel od baterky ke kapacitoru z kapacitoru pak rozdvojku a do zesiku prez ni a tam se mi prumer kabelu z rozdvojky snizuje na polovic (mam to tak reseny a nakoupeny ale zatim mam zapojenej zesik jen na basak). Ale teoreticky by si to mohl napojit na kapacitor asi primo s tim by problem byt nemel a nemuselo by se to aspon rozbocovat.

Jinak ted uvazuji trochu jinak protoze ostatni repra v aute hrajou dobre ale pokud zavres dvere slysis spis jen duneni protoze ostatni repra jsou v aute a siri se ten zvuk oproti subaci dost bidne tak uvazuju ze si misto repra vevnitr zapojim repra do kufru k basaku aby to lip hralo smerem vem kdyz se otevre kufr. Z autoradia to jde resit suprove 4 ri repra napajet normalne na konektor radia a dozadu pak na RCA.


To jsou jen moje poznatky samozrejme si to kazdej resi jak se mu to libi nejvic ;)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

zesiky budou jen dva, ten sonak je ctyrkanal a bude pumpovat ty dva pary protectoru, mel sem to v accentu a hralo to bombasticky i bez bassaku, ale kdyz sem byl v zahranici tak sem pred dve roky koupil ten zesik pioneer na nejakych 82dolaru a kdyz se kouknes co stoji jeste ted :D/ radio sem tam prave kupoval taky je to nejaky shit znacky NEO ale hraje bomba a veme i dvd a divx, ma vystupy: 4rca, rca na bassak, 2x video out, 2x A/V in a umi i takovou kravinku jako dualni zvuk = ze si muzes na predni repro pustit treba radio a na zadni deckam hudbu k dvd =D>
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od DEDe »

no parada :) to ja nakoupil podobne dobre , jen teda autoradio mam normalni. Tak to muzes fiknout jak to mam ja Kapacitor a rozdvojku nebo i primo na ten kapacitor by to taky nemel byt problem si myslim. Basak ti ten zvuk jeste dokresli to urcite potreba je ;)

Jinak to zapojeni 4 repraku na ten zesik 4*65Wrms nevim nevim jak to je, typek co mi to pomahal zapojit (teda spis zapojoval) do hudby dost dela a rikal ze ty repra co tam jsou u 2G v zakladu hrajou na autoradio tak suprove ze si neni jistej ze bych si zapojenim zesiku na ne polepsil (no byl z toho hotovej ze to hraje tak dobre :) - a ze on si do auta koupil repra za 4500 a ze prej to hraje podobne jak ty na autoradio v zakladu u me ze je to suprove sladene. Tak ten zesik zapojenej zatim nemam. Ale kdyz uz ty repra mas a rikas ze to hraje suprove, on by to clovek musel proste porovnat a to sem nemel tu cest to zkusit srovnat co sou ve 2g normal k radiu s nekym kdo to ma za 8 tacu prez zesik jestli to opravdu za ten upgrade stoji.

Jinak mas podoubnou sestavu jak ja mam magnat the rock 600 4*65rms a na basak mam magnata 1000 s 500rms a subac mam Mac audio v bedne(psano 500rms tez). Kabely taham od baterky 20tku a pak sem to chtel rozdvojit desitkou k zesikum a vypada to ze to bude stacit ;) Ten zesik mam silnej k basaku nejedu ho ani naplno (tak na tri ctvrtiny). Ten subac ted napajit taky desitkou z kapacitoru. Pak tam dam bud rozdvojku nebo ten druhej zesik prdnu desitkou taky na kapacitor.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

me to daval kamos co delal v sony elviapro pred trema rokama do accenta, ale jak sem ho prodaval tak sem to vyskubal, protoze by mi to nikdo nezaplatil. kdyz sem to v accentu pustil na polovic tak lidi vystupovali z auta :lol:

puvodne sem chtel do coupe bassak Mac Audio Maximus12 s oneco vetsim vykonem, ale nevesel by se mi na svislo tak sem zvolil mensi (10'')

tady je par fotek z accenta
Přílohy
IMG_1786forum.jpg
IMG_1786forum.jpg (129.05 KiB) Zobrazeno 8928 x
IMG_1438forum.jpg
IMG_1438forum.jpg (108.46 KiB) Zobrazeno 8928 x
IMG_1433forum.jpg
IMG_1433forum.jpg (154.9 KiB) Zobrazeno 8928 x
Naposledy upravil(a) marenkka dne 25 srp 2009, 15:39, celkem upraveno 2 x.
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

hele a co rikas na tenhle http://www.tipa.eu/cz/produkt/05580155- ... max.-neon/
v Tabore mam asi jedinej rozumnej obchod a to VSP Data a da se u nich obednat z http://www.tipa.eu maji tam velkej vyber vseho moznyho na co si vzpomenes. repro, zesiky, svetelny kraviny, audio, video, proste vse. koukni a uvidis

jeste dotaz, koukam ze maji kapacitory oznaceni od 0,5 az do 2,0 co to znamena? jakej vybrat???
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od pepan »

kolik máš celkovej rms? myslím,že v tvém případě bych kapacitátor zatím viděl jako nepotřebnej..tohle utáhne v klidu....možná z machrovinky,ale myslím,že zatím není potřeba
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

rms bude celkove 2x100W vepredu + 2x120W vzadu a na zesiku 4x60W, na bassaku bude 250W a na zesiku k nemu 380W

takze celkem 690W rms na repro a 620W rms na zesikach
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od Korálek »

Hlavně nekupuj žádný srágory jako jsi uvedl v odkaze.
Kup si ten Dietz je to v carhifi zavedená značka.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

nj kvalita se pocita, ale porat nevim jakej model, koukal sem ze je na nich nejaky oznaceni jako treba 0,5 farad nebo 3,0 farad tak nevim jak velkej
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od Korálek »

Tobě by měl stačit jedno faradovej.
Hlavně by měl být co nejblíže k oběma zesilovačům aby jim dával v co nejkratším intervalu proud,když ho potřebují.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

jj ted sem nasel docela peknej clanej kde o tom pise nejakej koumak :lol:

http://www.tuning-life.ic.cz/zapojeni%20zesilovace.htm

jeste mam dotaz, svorka REMOTE je jestli se nepletu k pripojeni k radiu = zapnu radio, zapne se zesik ( u me oba ) da se to taky vyresit ze vemu kablik, pripojim na pojistky a dam na vypinac??? jako ze muzu poslouchat radio a kdyz budu chtit tak si sepnu spinac a osolim to pres zesiky????
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od DEDe »

kapacitor 1F a davla bych to tam prave kuli tomu ze mas vic jak jeden zesik kdyby si mel jeden tak bych ho taky nedaval. Co plati u zesiku tak je hodne dulezite mit kabely co mozna nejkratsi zrovna tak od kapacitoru k zesiku at tam nejsou zbytecne ztraty a sumy. Ja bych byt tebou vzal ten co sem ti posilal odkaz a pokud budes kupovat jinej hlavne se podivej at ma remote control na zapinani od radia. Kdyz remote nema funguje pak tak ze zaznamenava prej zmenu proudu od baterky a pak se spina a to prej blbe kdyz ti auto delsi dobu stoji a vybiji pak baterku kdyz mas remote zapina se proste kdyz se zapne radio az, tak je to proste lepsi. Ten co sem ti posilal modrej to ma a je to supr.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od marenkka »

oki rad dam na vyzkousene veci a nevis jak je to s tim remote jak se psal o neco vejs???

a jeste, mam i kabelaz kterou sem mel na ten zesik sony, myslis ze bude stacit na napajeni kapacitoru i obou zesiku??? prumer toho kablu je 5mm s 60kou pojistkou
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacitor ANO nebo NE?????

Příspěvek od DEDe »

marenkka píše:oki rad dam na vyzkousene veci a nevis jak je to s tim remote jak se psal o neco vejs???

a jeste, mam i kabelaz kterou sem mel na ten zesik sony, myslis ze bude stacit na napajeni kapacitoru i obou zesiku??? prumer toho kablu je 5mm s 60kou pojistkou
co presne mas na mysli ? remote mas i u zesiku i u subwooferu vede od radika a kdyz zapnes radio objevi se tam proud a zapne ti jak zesiky kapacitor a vsechno takze mas jistotu ze kdyz nemas zaple radio nezere ti to proud z baterky ty kapacitory se s remote nedelaj vsechny a prave fungoval tak ze se spinal tim ze kdyz nastartujes obevilo se tam jine napeti a on se sepl jenze to prave blbne kdyz prej nechas treba 10 dnis tat auto ze se to treba samo zaplo a vycuclo baterku.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“