špatně brzdi taha do prava

Moderátor: Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

mám takový dojem že pokud drhnul pist v pistnici tak by kolo furt brzdilo ne ? nad tím jsem taky uvažoval že se piste zadrhne a nevysune se více , ale všíchni v servisech mi tvrdily že je to nemožné (že většinou se zasekne a nejde spět )
to odpuštění kapaliny na obou předních kolem mně nenapadlo jestli vyteče stejně množství kapaliny na obou předních brzdách stejně :) skusím děkuji
všchny třmeny ( jsou volná chodí jak maji to jem kontroloval osobně a znova všchny čepy namazal )

co se týká té brzdové trubky na zadní levé kolo tak užasné prace :) tohle dělalo prase :) buhužel trbka k brzdě je od ABS až k hadici brzdy v kuse :( sice mi ji v autorizaku obědnaly ale řikyla že přijde tak za dva mněsíce :( ale myslím si podle toho že všechny kotouče hřeji stejně po jizdé že problem v te trubce nebude

dneska rano mně nepadale ještě jedná věc , tak jsem skusil na slušné cestě zabrzdit, tak aby to zatahlo doprava ale při tom mírně potahnut volant aby auto uhlo nepatrně do prava, hm to byl blbý napád :roll: ](*,) 8-[ stahlo mně to tak že jsem malem šel přez budku :roll: 8-[ :mrgreen: 8-[ když jsem to samé skusil do leva tak v pohodě nic se neděje !
buhužel kolem ostravy nevím o ploše kde by se dal skusit "losí" test poslední slušná plocha byla u letiště mošnov v zadu staré drahy ,dneska se tam už neda "dostat" napadá někoho dostatečná plocha na losí test ? ostrava okoli aspon 150 metru delka a 30 metru šiřka ? bez aut a lidi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit : asi ještě koupím mněřak na tlaky brzd a zmněřím tlaky které jdou do brzd tedy pokud najky takový existuje
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Zatím jsem neslyšel o měřáku tlaku kapaliny v brzdách...... ale zvládnout by to měl jakýkoli manometr s řádným rozsahem - případě brzd bych tak viděl rozsah do 50 barů...... teď mi napadla úplná šílenost.... vem šupléru a koukni jestli na obou stranách máš stejný průměr pístků ve třmenech ..... já osobně jsem to neviděl, ale kluci v servisu mě říkali o případu, kdy v motoru nebyly pístní kroužky - prostě je tam někdo ve výrobě zapomněl dát (samozřejmě řešeno v záruce - reklamována vysoká spotřeba oleje), tak jestli zde při přípravě montáže nesáhl někdo pro brzdy třeba pro 1,6 nebo tak :wink:
Jinak jen připomínám, že tlak v kapalinách a plynech se šíří všemi směry a je v jednom systému vždy stejný :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Chasnik »

Lehce off topic - Richarde, čili motor bez pístních kroužků chodí, akorát víc žere olej, je to tak? To mě překvapuje, já myslel, že bude natolik významná ztráta komprese, že to prostě ani nepojede...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Kluci tvrdili že s tím chvíli jezdil a mizel mu olej ..... nebyl jsem u toho mám to z doslechu....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

tak ty písty změnřím ale vím že i30 atd má větší bezdiče , jinak opoledne jsem testoval , tak mně napadlo zajet hezky na morkou travu a prohnat ABS :) tak nekolikrat probrzdil na až "klepalo" ABS a hele na chvíly to přestalo taha při brždění do prava , zajimavé bud jak si psal se kouše pistek v brzdiči nebo je dojedrbaná ABS jednotka

mněříč tlaku brzd se de koupit cena 4500 to neřeším ,, a mněřák do 50 baru trošičku malo ne :) spiše bych řekl že tak do 50 Mbar nebo více

https://www.gazelo.com.pl/detale,1084,ne00073.html

a v čr
https://www.mojedilna.cz/tester-tlaku-v ... em-systemu
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

jo beru zpět ten tlak je trochu větší -max. do 200 barů.....

No a jestli se ti to po práci ABS trochu zlepšilo, možná bude zavzdušněná jednotka ABS, dokonce např. u WV se musí brzdy odvzdušňovat přes diagnostiku......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

to jsem si taky myslel že se brzdy musí odvzdušnovat přez Diag ale podel tvrzení 3 autorizaku nemusí , ale taky mužou kecat
tak nevím :(
zapomněl jsem napsat že když je nastartovaný motor a šelšápnu brzdový pedal tak jako by zabublal prostě jak by šel přez maly otvor vzuch ale mužná že to dělá něco jiného nevím

ale aspon bych potřeboval vědět kde je napojeny podtlak k posilovačí brzd ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od kyrmon »

Tohle napíšu jako absolutní lajk, ke všemu opilý... ale když ti to při zásahu ABS funguje správně, tak bych v něm chybu nehledal... abs umí odbrzdit kolo, které brzdí víc, takže bych se začal zajímat spíš o to vedení brzdovky..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

jj tvoje uvaha je pochopitelná , ale v te "krabičce" ABS se skrývá daleko více funkci než jen ABS : ESP ESC ASR EPS a XYZ dalších
bohužel slavný hyundai neni schopen ani napsat co vlastně které "auto umí" za funkce tedy co se vše skrýva třeba pod ESP ? nikde to neuvaději nebo jsem heldal blbě :roll:

nevíc fakt nevím ale brzdový system už byl odvzdušnovaný 2x a 2 mněná brzdovka , takže nepočítam že tam je někde vzduch , auto je staré dva pul roku najetu 41 tisíc , takže nepočítam že by byly steřelé brzdové hadice (tedy v to aspon doufám ) :mrgreen:

tedka se snažím sehnat zapojeni brzdového systemu I20 acitiva ale moc uspěchu jsme zatím nemněl :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Ono je fakt asi nejlepší vyměnit kapalinu pod tlakem - viděl jsem to na youtube jak to dělaj u mercedesu, udělal jsem si něco podobného asi za 2 stovky a nemusíš řešit odvzdušnění a jiné blbosti nová kapalina z nádobky se ti pod tlakem rozleze všude a vytlačí starou ven odvzdušňováky na kolech, bez jakéhokoli rizika :wink: vzduch se nemá kam dostat..... fakt to mám odzkoušený a funguje to perfektně.

Až bude teplo, vyměním brzdovku na Santa fe a i na ceedu - možná se pustím i do saaba :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

pod tlakem asi je nejlepší ale kde sehant další vičko na nadržku brzdovky ? aby do ně udělal dirku a dal hadičku , nebo jak to máš řešené ?

sice mi tvrdily v autorizaku že brzdovku mněnily pod tlakem ale moc jím to nevěřím :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Měl jsem doma takovou placku ze silonu do středu jsem dal díru na hadičku na ní přes střed pak takové hliníkové "L" Na tu placku jsem nanesl silikonovou vrstvu tak 5mm silnou. No a tuhle placku dám místo víčka na nádržku a pod hlavní brzdový válec ji chytnu řetízkem šrouby pak zajistím pevně na nádržce. Zkusím to nafotit a dám to sem...... myslím že z fotek je vše jasné funguje to na jakékoli nádržce...
Jinak ten postřikovač s pumpičkou bezmanometru jsem koupil asi za 100,- (musí mít aretaci na stálé stříkání- nestačí jen stříkání na tlačítko) v Hornabachu tam jsem koupil i ty hadičky.....
výměna brzdovky 1.jpg
výměna brzdovky 1.jpg (113.37 KiB) Zobrazeno 3222 x
výměna brzdovky 2.jpg
výměna brzdovky 2.jpg (106 KiB) Zobrazeno 3222 x
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

super díky za námnět :)

edit 1: tak jsem koupil postříkovač hadičku a našel jsem kolečko trvdé gumy nalepil těsnění ale proble to uchicení u mně nepujdu není kde protichudně přitáhnout nebo za co ](*,) ](*,) ](*,) a original víčko se mi mrvit nechce a pochybuji že seženu druhé stejné :(

hele mezi nadobkou brzdovky a nadobou posilovače vede hadice k čemu to je ? prostě normální gumová hadice

edit 2: tak jsem dneska koupil nové original "brzdy" jak kotouče tak desky předek i zadek a 10tka v pr****
hned jsem brzdy přehodil kotouče a desky a tedka se chystám to je projet a připadně na válce, pak pisnu jak to dopadlo !

zištoval jsem se v autorizaku , original víčko od brzdovky, je existuje da se koupit ale dostupnost u vyrobce neznáma to je fakt super ](*,) ](*,) ](*,) a par dalších jiných dílu , dostupnost od 1 mněsíce do 3 mněsícu prostě super, hyundai uplně sere na nahradní díly pro evropu !!! a navíc jako bonus některé díly jsou blokované jen pro autorizáky ! takže je prostě nekoupite jinde, ani druho vyrobu ! ](*,) ](*,) ](*,)


Edit 3: tak po komplet vymněně brzd stejně tahá při brždění do prava :( to už je fakt na provaz :mrgreen: :roll:
takže jsem vlastně vymněnil dvakrát komplet kotouče a desky první byly zimerman (nebo jak se to piše ) a druhé oroiginal Hyundai problem furt stejný :(

takže tedka čekám až "doleze" brzdova levá zadní do autorizaku by mně zajimalo od kud ji posilaji jestli z marsu nebo z venuše :)))

Edit 4 : tlakové odvzdušeníni jsem vyřešil jak postoval fotky , akorát jsme musel vyrobit jiný uzavěr na hrdlo nadržky brzdovky prostě jsem ho odlil z epixudu a udělal na něho těsnení
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

Tak po delší době , už jim konečně dorazila brzdová zadní trubka :) zitra jedu do servisu na montaž tak uvidíme co zase sprasi :( :roll:

pak jde auto do jiného servisu kde se budou zabývat tim tahaním do prava při brždění ....

edit jako nahradni auto pujčeno kona bohužel z motorem 1.0 :) bude asi další auti doma nebo do firmy ale z normálním motorem :) jizdni vlastni skvělé neda se urvat ani v zatačce na travě se podovozek chová super :) spotřeba mněsto 6.3 dalnice 7.1

Edit2 : tak auto doma se divím makly si :) vymněnna leva zadní brzdova trubka vymněněná abs jednotka a jeden zadní brzdič tak se uvidí jestli auto bude tahat pořát do prava navíc vymazani adaptivních udaju kvuli spotřebě dotahnuta "trubka oleje" pro turbo" byl tam ukap , dale auto vyčíštěné a to vše na zaruku :) na vida jak to jde když se chce :) stačilo aby vymněnily garančního technika , tenhle nový se snad tak rychle nepokazí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a dokonce mi nic ne autě nechibi :) ne jako minule při garančce spodni kryt motoru :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

tak po delší době auto stale taha doprava :( už nemám nervy se hadat v servisu tak prostě koupim komplet zadní brzdy tedy brzdiče snad to pomuže :lol:
jinak v raly servisu zase opětovně vymněnily garančního technika musím říci že pod dneško stojí uplně za hov** ale uplně !!! hraje si na chytráka , nevidí si do huby ! a dělá si z lidi srandu ! asi přepokladá že všíchnou jsou blbci nebo co !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Podvozek a řízení“