Ložisko

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
darryl
*
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2016, 21:36
Bydliště: Praha

Ložisko

Příspěvek od darryl »

Tak u půlročního auta najeto něco kolem 8500 km a začalo mi hučet přední kolo. Po projetí se servisákem mi doporučili výměnu předního levého ložiska, dle jejich příslibu výměna bude na záruku. Takže čekám až jim příjde náh. díl. (Tak až vymění, tak dám vědět, zda to tím bylo.)
Dle servisu se jim to ještě nestalo u takhle mladýho a málo najetýho auta. Máte někdo podobný problém? (já si myslím že ty ložiska by měli vydržet minimálně něco kolem 100tis bez problému, tak snad to nebude mít nějakou pravidelnost ](*,) )
Škoda Felicia - 1.6i, teď Hyundai i20 (GB) - 1.1 crdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko

Příspěvek od forman »

Proč by se to nemohlo stát???. Prostá výrobní vada a výstupní kontrola selhala. :idea:
Určitě to udělají na plnou záruku, jen škoda toho času co se tím zbytečně stráví. :!:
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Uživatelský avatar
darryl
*
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2016, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Ložisko

Příspěvek od darryl »

Tak mě je jasný, že stát se to může, spíš mi šlo o to zda už se to někomu třeba nestalo, abych tak nějak udělal představu.
Jinak teda opraveno na záruku. V Domanský-Stodůlky naprostá profesionalita, auto mi ještě umyli a vyleštili. :hyu:
Škoda Felicia - 1.6i, teď Hyundai i20 (GB) - 1.1 crdi
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko

Příspěvek od icu »

Ložiska jsou obecně (nejen u aut) problém. Drtivá většina to auto přežije i několikrát, ale stačí u jednoho drobná výrobní odchylka a jde to velmi rychle do kytek. Proto se u větších strojů dávají k ložiskům teplotní čidla - sice to ložisko nezachrání, ale včasným zastavením se zabrání daleko horším škodám.

Na druhou stranu - když ložisko vydrží první rok, vydrží všechno ;)
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Podvozek a řízení“