špatně brzdi taha do prava

Moderátor: Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

Ahoj tak jsem z duvodu toho že auto tahalo do prava při brždění nechal vymněnit komplet brzdy (jinak jelo zcela rovně i když jsem brzdil třeba motorem ) zimerman jak kotouče tak desky při vymněně jsem si je hlidal a fakt udělal pořadnou praci vyčístily co se dalo namazaly co mněly :) ale po vymněně začalo auto při brždění taha ještě více do prava :(
tak jsme sjel na valce odpověd levé pření vam brzdí malo :( super , tak si říkal nové berzdy tak je pořádně probrzdím :)
(ale ne tak aby smrděly ! ) tak jsem to udělal naboční cestě a hele přestalo brzdil i levé zadní :( tak jsem vedle jako ta jedle a vuubec netuším kde muže být problem :roll: :roll: :roll: ](*,) ](*,) ](*,)

prosím o rady a nepiště že to mužou dělat silemy nebo uložení připadně tlumiče to sem už vyloučíl :)

mi to už přapada na zavadu ABS jednotky ? nebo hlavního brzdového vlace ?

pls help :D
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
kotyzavamberk
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 10:16
Bydliště: vamberk

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od kotyzavamberk »

Tak to jsem taky zvedavej na co prijdou ja tipuju to abs ,ale kdyby to bylo neco manualne tak by na to prisli.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Mexican »

ak ti brzdi zle prave predne a lave zadne tak to je snad jasne nie? mas problem v okruhu. tz necistoty/vzduch. Tym zacni
Daj to do ineho servisu, nech ti prehodia cidla ABS z inej strany, tak vylucis problem s cidlom. Strmene/piesty brzdicov sa musia vracat.
nemas horuce disky na opacnej strane (LP/PZ)?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od mikodim »

tým , ze si dal nove brzdy, tak prava strana brzdi este lepsie ako pred tým, preto ten pocit ze je to este horsie. Moze byt niekde pritlacena, prelomena brzdova trubka, hadicka..nejaka spinka.. a pod. Chyba je pravdepodobne v distribúcii kvapaliny
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Vendelín »

Ty odborníku-dej tam VIF a bude to brzdit dobře!!!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Mexican »

Vendelín no VIF tam predsa dat nemoze, pac zmenili recepturu predsa !! :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od mikodim »

ale možno zlepšili receptúru, a dá sa už pouzit aj ako brzdova kvapalina a je univerzálny :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

na blbce nehodlám reagovat !

někdo se tu ptal jestli najké kotouče nehřejí více , pravě že hřejí všechny skoro stejně na dotek :)
jinak se mi taky občas jakoby začal propadat brzdova pedal asi do 75 stlačení ale i tak má odpor , tak nevím dělá to jen někdy :(
a celkové se mi zda brzdovy pedal mněkčí :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Mexican »

no tak to mas zavzdusnene, to je snad uplne jasne ak mas makky pedal. idealne vypustit cely system, brzdice osetrit, piestiky/brzdice demontovat a osetrit. Skontrolovat gumene casti, osetrit. Doporucil by som zmenit servis, pretoze je to evidentne zanedbane

Divim sa ze odbornik na odrzbu ako ty taketo elementarne veci nepozna. Ale asi mrhas potencialom pri zbytocnych vymenach oleja a laboratornych skuskach prisad do paliva. takze veci, ktore defacto riesit vobec nemusis. Ale ako sa hovori ze kovacova kobyla chodi bosa :-D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

no dneska komplet vymněna brzdovky a žadný vzduch ani binec v brzdovce nebyl ! chovani pořát stějné ! při brždění to taha do prava a tedka mudruj ! když seš tak chytry :roll: ps je tak na okraj z brzdama se nic nedělalo dokud nezačalo auto při bržděni taha do prava tak že těžko mohly být zavzdušněné :)

už jsem obědnany do autorizaku, tak se uvidí na co přijdou :) ale podle mně ASB jednotka špatně rozděluje brzdou silu na kola , a opravdu nehodlám skušebně kupovat hlavní brzdovy valec, nebo jednotku ABS :lol:

Edit : tak jsem přijel ze servisu :) bylo to sněma fakt zabava ](*,) co ti na mně skoušely už chudaci nevěděly co si vymyslet :roll: prvni technik co to projížděl i když jsem jel snim , a auto při brždění tahalo do prava, tak mi do oči tvrdil že auto při brždění do prava netahne ! a ža mám určíte špatné brzdy , tak jsem ho poslal do haje :) a druhý technik co semnou projížděl už bez problemu uznal, že auto opravdu při brždění taha do prava :) ale tvrdil že to dělá geometrie , ok dobře tak tedy udělejte geometrii , udělaly geometrii seřídil geošku na "0" tady ja má být i když nebyla špatná , ok ,super znova jsme to projely a opětovně při brždění auto taha do prava :( tak že pry jsou zavdušněné berzdy , ok tak je odvdušněte a rovnou vymněnte brzdovou kapalinu , berzdy odvdušily a vymněnily berzdovku , po projetí auto stalé při brždění taha do prava :((((
tak znich vlezlo že mám komplet vymněni brzdy jak kotouče tak obložení ! fakt vtipné jsou nové mněněné před par dny :)))

ale neni to vše co jsem reklamoval :) raklamoval jsem přidělani zadní brzdové trubku :) které je přidělaná k vedení do nadrže SKpaskama :)))
snad se mi podaří dát foto :)

tak znich velezlo že než jsme auto koupil, tak se jim brzdova trubka nezdala tak ji vymněnily :)))
Přílohy
IMG_20190221_113941aaa.jpg
IMG_20190221_113941aaa.jpg (57.89 KiB) Zobrazeno 3403 x
IMG_20190221_113924aaaa.jpg
IMG_20190221_113924aaaa.jpg (42.44 KiB) Zobrazeno 3403 x
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

Níkoho nic nenapadá ? jako koliv šilenost ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dneska : znova auto v autorizaku : znova ovdušnily brzdy a očistily komplet brzdy a namazaly ale vysledek stejný :( prostě je nemužu donutit udělat více :( :roll: ](*,) ](*,) ](*,) ano skoušel jsem i jiné autorizované servisi , jen jsem popsal problem merkly na auto ze spodu už mněly plno kecu že jsou špatné kotouče a desky nebo špatné geometrie atd :( to snad maji z najky přiručky jak se zbavit zakazníka :roll: :roll: :roll:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od petzl62 »

Rozcvakej tu eskapáskovou hrůzu a koukni na to co je v ní. A myslím,že budeš rychle doma ](*,) ](*,)
To jsi kupoval v bazaru,nebo co? Tohle tobě jako maxiznalci prodají jako nové auto??? Taková prasárna a na brzdách a ty to koupíš? :?: :idea:
Nedivil bych se už vůbec ničemu :mrgreen:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Mě napadá taková blbost, když jsi měnil desky zatlačil jsi písty zpět s povoleným odvzdušňovákem? To aby rez a bordel z vedení se nedostal zpět do jednotky ABS . No a já bych zasvorkoval hadici, a sundal třmeny - ty rozebral a podíval se na to jak vypadá pístek a všechna těsnění. Vše dokonale vyčistit a vyměnit těsnění ev. pístek pokud by byl zrezlý. Pak pořádně odvzdušnit. Já nejdřív měnil kapalinu a šlapal jsem - špatný pedál byl měkej a hůř to brzdilo. Udělal jsem si přípravek na výměnu brzdovky tlakem - vyměním kapalinu i odvzdušním sám a super - pedál se ani nehne...... už jsem zvažoval výměnu hlavního brzdového válce a byl to jen vzduch v systému.....

jestliže to táhne doprava brzdí víc pravá strana, tedy nejspíš bude problém vlevo .....nechsi brzdy změřit na válcích třeba na STK nebo v servisu

No a další ale fakt už šílená možnost - silentblok na rameni , horní uložení tlumiče , tlumič , při akceleraci to nikam netáhne ?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

auto je kupované v autorizaku najeto pár km

to Richard555: auto jinak zcela normálně rovně nebo kam volantem zatočím , na hrbolech nebo přičních nerovnostech nikam neuskakuje ani neklepe a netříká , ja nemněnil sam brzdy dělaly to v servisu ale odvzdušnováky mněly povolené pokud jsem dobře dival , ale hlavní problem je ten že to uhybaní do pryva při brždění dělalo i z puvodnímy brzdamy :( sice ne tolik ale jak tu někdo psal je to dano névými deskamy a kotouči , na valcích jsem byl leva pod 1.9 prava skoro 3.0 prostě levá brzdí min než prava ale vysledoval jsem problem uhýbaní , dělá jen při určítě sile brždění , když brzdím malo tak je to v pohodě když dupnu až žačně reagovat ABS tak taky je to v pohodě, ale mezi tímhle pokud brzdím tak auto dicky uhne do prava někdy více někdy méně ! jak už jsem psal mně to případá jako by ESC ESP ASR nebo co tam všechno je necpané špatně ropzdělovaly brzdnou silu :(

buhužel hyundai nedavá žadné konkrétní schemata :( takže nemužu zistit jestli auto má čídla podelné rotace ale pokud má ESP a podobně tak by čídla podelé rotace mnělo mít ne ? pak by stačílo aby čídlo bylo vadné nebo uvolněné z držení a problem je tu :( jen že zistit jestli moje auta má tyhle čídla a kde by byla umístěná je dost problem :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Podle mě ti vlevo vázne píst v třmenu, když brzdíš míň tak ho nevysuneš tolik a nebrzdí to, když na to dupneš tak to ten píst vysune a brzdí to stejně. Ale bacha většinou se pak nezasune a tře se o kotouč ten se zahřeje a přestane brzdit, někdy se to dostane do stavu že se i bez brzdění např. rozklepe volant. Prostě bych to viděl na mechanický problém. určitě musí být třmen na těch vodících trnech zcela volně pohyblivý a trn řádně namazán ! Zkoukni i to vedení kapaliny kdyžtak zašlápni pedál a odpusť trochu přes odvzdušňovák musí vytéct zhruba stejné množství na obou stranách, než se pedál opře o podlahu.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Podvozek a řízení“