Repro

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
darryl
*
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2016, 21:36
Bydliště: Praha

Repro

Příspěvek od darryl »

Víte někdo zda jsou navedené kablíky k repro do zadních dveří? řešil jste to někdo nějak, nechce se mi zrovna dávat 5500 v autorizáku za 2 repráčky do dveří #-o .
Škoda Felicia - 1.6i, teď Hyundai i20 (GB) - 1.1 crdi
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Repro

Příspěvek od soban »

Někdo psal že u prvních modelů tam byly a teď u toho nejnovějšího se musíš prostě kouknout.

Prostě to rozebrat skouknout a napsat to sem aby další věděli.
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Repro

Příspěvek od northon »

Ja som to riešil.. Mám jedno z prvých I20 na Slovensku a je pravda že prvé modely majú predprípravu v zadných dverách. Kúpil som si nové reproduktory a chcel som ich tam namontovať ale problém je v tom že tie kabely sú mŕtve ... Tie repárky vôbec nehrajú a mechanik mi povedal ze problém bude asi v zapojení v rádiu ale na to by trebalo rozobrat pristrojovku a pozrieť sa na rádio čo ja som absolútne vylúčil.Nové repraky som si dal namontovat do predných dverí a som absolútne spokojný.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Repro

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

darryl píše:Víte někdo zda jsou navedené kablíky k repro do zadních dveří? řešil jste to někdo nějak, nechce se mi zrovna dávat 5500 v autorizáku za 2 repráčky do dveří #-o .
Jako větší problém než absence zadních repro bych pro kvalitu zvuku viděl to, že ve předu chybí výškové repro, a není tam pro ně ani ta mřížka vedle kliky dveří (jsou u vyšších výbav) aby se daly při případné výměně repráků za nějaké lepší komponentní snadno doplnit. Takto jedině s nějakými neorigo domečky a do toho se mi u nového auta moc nechce :-k
i20 1.1CRDi (2015)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Repro

Příspěvek od soban »

Proč? To přece není problém koupím si kvalitní repro a vyměním za originál nekvalitní.....

Teď jsem se díval na zapojení ve svém autě a tam je ten výškový reprák zapojen paralelně k tomu normálnímu, takže tam žádná velká vyhybka na oddělení frekvencí nebude, možná kondenzátor přímo u toho výškového repráčku.

Takže normálně skoukni jaký repráček tam je a vyměň za kvalitní pokud ti originál nevyhovuje.
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Repro

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Problém je v tom, že ten výškáč není kam dát. Tam kde je umístěn u vyšších výbav je plný plast a ne mřížka pro reprák. Teoreticky by se to dalo vyvrtat, ale to místo je malé a blbě tvarované, takže se tam neoriginální tweeter s mřížkou nevejde.
http://www.team-bhp.com/carpics/hyundai ... i20-26.jpg
i20 1.1CRDi (2015)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Repro

Příspěvek od soban »

Panebože co máš pořád s tím výškáčem kup normální kvalitnější reprák co má rozsah od 20 do 22000 Hz a je to (jeden kus!) co na tom nechápeš nic nebudeš vrtat a měnit pouze třeba utlumit dveře a dát ho na původní místo kde je originál repro takže pouze vybrat správnou velikost a požadovanou kvalitu.

Viz: http://www.ahifi.cz/koaxialni-reproduktory/
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Repro

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Koaxiály mě nezajímají. To tam můžu nechat ty originály a vyjde to skoro na stejno. Pokud se do něčeho ohledně zkvalitnění zvuku pustím tak budu dávat komponentní repráky. Umístění výškových reproduktorů má zásadní význam pro vnímání prostorovosti stereozvuku. Proč myslíš že je v těch vyšších výbavách umísťují tam kde jsou a nedají tam ty tebou navrhované koaxiály? :wink:
Tohle by bylo na dlouhou debatu a je potřeba mít alespoň základní povědomí o principu šíření zkukových vln a o tom co je to vlastně kvalitní zvuk...
Tím nechci ani v nejmenším naznačovat že prostou výměnou originálních repráků za lepší při zachování originálního rádia,bez osazení převodníků a zesilovače získám nějaký hi-fi zvuk, to ani náhodou.
Ale výměna za komponenty plus vytlumení je to minimum do čeho má z mého pohledu smysl se pouštět aby byl zvuk alespoň znatelně lepší.
i20 1.1CRDi (2015)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Repro

Příspěvek od soban »

Při jízdě máš vnímat provoz a né hudbu ta je podřadná!

V autě nikdy nemůžeš mít dokonalý zvuk, samozřejmě se dá vylepšit, použiješ lepší reprák a utlumíš dveře atd...

A pokud z toho chceš dělat hifi zařízení tak hold budeš muset zasáhnout do konstrukce zásadněji.
Potom sehnat díly s té vyšší verze kde to je (podle mě to vyjde moc draho) a nebo udělat doma pokud máš vybavení.
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Repro

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Děkuji za radu co mám přednostně vnímat při jizdě, ale s dovolením si priority určím sám :wink:

Nakonec asi přijdou domečky výškáčů na trojúhelníčky u zrcátek. 8)
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
darryl
*
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2016, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Repro

Příspěvek od darryl »

A ví někdo jak jsou velké pozice na ty repro v předních dveřích a zadních?
P.s. Teď jsem koukal do nového ceníku příslušenství a za zadní repro chtěj 2500Kč. Tak jak zde někdo něco psal že kablíky tam jsou ale jsou mrtvý, to přece při ceně 2500kč za zadní repro nebudou rozmontovávat přístrojovku, to mi příjde divný.
No někdy až bude čas se na to musim juknout.
Napadá mě, zda dnešní auta nemají řídící jednoutku i na autoradio a zda při přidání zadních repro neni třeba jistý krok i v řj. Nebo je to špatná úvaha? :lol: :-k
Škoda Felicia - 1.6i, teď Hyundai i20 (GB) - 1.1 crdi
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Repro

Příspěvek od northon »

No môže to byt aj riadiacou jednotkou ale autoelektrikár mi hovoril že by potreboval od predajcu aspoň nejakú schému radia. Potom by mi vedel aspoň približne povedať čo je vo veci. Menil som v predu komplet sadu vyškáče plus stredy. Staré repárky sú prinitovane treba vyvŕtať nity aby si ich vybral. Škoda že to nešlo namontovať to do zadných dverí. Stará I20tka mala v základe 6repro a zvuk bol neporovnateľný s týmto. Po výmene predných repro je zvuk o čosi čistejší menej skresľujú ale chcelo by to mat niečo aj vzadu. Inak vpredu mam miesto na výškové reproduktory ..Je tam mriežka pri mádle dverí .Mám výbavu komfort.
Naposledy upravil(a) northon dne 16 bře 2016, 20:43, celkem upraveno 1 x.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Repro

Příspěvek od soban »

Zapojení konektorů rádia v i20 r.v. 2013 mám, ale jestli je to stejné rádio i v nové i20 netuším.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8982
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Repro

Příspěvek od idam.i »

northon píše:No môže to byt aj riadiacou jednotkou ale autoelektrikár mi hovoril že by potreboval od predajcu aspoň nejakú schému radia. Potom by mi vedel aspoň približne povedať čo je vo veci. Repárky sú tam tuším 16 palcové. Menil som v predo komplet sadu vyškáče plus stredy. Staré repárky sú prinitovane treba vyvŕtať nity aby si ich vybral. Škoda že to nešlo namontovať to do zadných dverí. Stará I20tka mala v základe 6repro a zvuk bol neporovnateľný s týmto. Po výmene predných repro je zvuk o čosi čistejší menej skresľujú ale chcelo by to mat niečo aj vzadu. Inak vpredu mam miesto na výškové reproduktory ..Je tam mriežka pri mádle dverí .Mám výbavu komfort.

Nič v zlom.Repráky 16 palcové. :-k Chcel by som vidieť tie dvere. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
darryl
*
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2016, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Repro

Příspěvek od darryl »

Slovesko, země neomezených možností. :-& :D
Škoda Felicia - 1.6i, teď Hyundai i20 (GB) - 1.1 crdi
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Elektronika, audio“