centrál-samovolné preblikovanie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
davajtn
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 zář 2015, 11:38

centrál-samovolné preblikovanie

Příspěvek od davajtn »

Zdravím všetkých.
Po pár dňoch od kúpy tohto auta,nemalo ani najazdených 200km som reklamoval samovolné peblikovanie vystr.smeroviek pri odstavenom zaparkovanom aute.Niekedy 5x niekedy 10x možno viac možno menej v rovnakých časových intervaloch presne tak ako keby bolo zapnuté vystražné upozornenie.Auto bolo v servise celý den a totalné nič nevedeli a ani nič nezistili a ani nič nenašli v databáze s takouto poruchou.Bolo mi doporučené mi ho tam nechať dva týzdne pod kamerami na pozorovanie ale to som odmietol.
Po pár dňoch som tam nabehol a bol som si na 90% istý že to robí nejaké rušenie GSM signálu(blbosť),ale dôkaz som mal video ako si kolegova prezváňajú a mne v tú dobu preblikávalo auto asi 8-10m vzdialenosť.
Na nemeckom fóre som sa dočítal že by to mohol byť studený spoj v RJ ale ja som sa zmohol len na odpojenie batérie.No čuduj sa svete na 8 mesiacov to prestalo až do dnes.Kolegovia v noci okolo 2 hod ráno si pri fajčiarskej prestávke všimli že mi začalo blikať auto a rozsvietilo sa v interiéri.Samozrejme že sa im podarilo otvoriť dvere.Je čas aby som to začal riešiť ale neviem ako.V servise ma odpalkujú a zoberú mi auto na pozorovanie.Neviete niekto čo by to mohlo byť?
Ďakujem.
i 20(2015) 1.4 manual
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: centrál-samovolné preblikovanie

Příspěvek od soban »

Vadný BCM? Prostě tam po nějaké lince jde rušení a on zblbne....

Skusil bych vyřadit dálkové ovládání odpojit mu anténu pokud to jde zda to není nějaké rušení co přijímá dálkové ovládání?
davajtn
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 zář 2015, 11:38

Re: centrál-samovolné preblikovanie

Příspěvek od davajtn »

dík aspoň za snahu pomôct.
1)-Troška to zhrniem a upresným.Vždy to robilo očividne len v práci ale nevylučujem aj iné miesta.Možné to je.V práci parkujem pred CNC firmou cca 20m od výrobnej haly(žeby dáke rušenie zo strojov?)Za múrom parkoviska je už len rola a potom hory.Na parkovisku je max 5-10 áut.
2)výcuc z internetu:
Dialkove ovladania funguju na frekvencii 433 MHz dane normov. To je v blizkosti pasma NMT, kde chodili mobilne telefony pred GSM. V sucasnosti v okoli tohto pasma chodia napriklad niektore platobne terminaly, nie som si teraz isty, tusim terminaly na benzinkach chodia tadial vsetky. Takisto je to blizko radioamaterskeho pasma, takze zariadenie nejakeho menej sikovneho nadsenca moze sposobit problemy z rusenym DO centralu.

3)neviete niekto náhodou kde sa nachádza RJ centrálu?
Za všetky rady ktoré majú niečo s týmto spoločné vopred ďakujem
i 20(2015) 1.4 manual
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: centrál-samovolné preblikovanie

Příspěvek od soban »

U staršího modelu co mám je BCM pod palubovkou, od pedálů je vidět pokud sundáš plast co je nad pedály, jak je to u nového modelu netuším....
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Elektronika, audio“