Regulace osvětlení palubovky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mr.I
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2017, 10:21

Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od Mr.I »

Zdravím,
nemám ve výbavě regulaci osvětlení palubovky a v servisu mi řekli, že to jinak nastavit neumějí. Nastavení z výroby mi nevyhovuje - v noci to příliš oslňuje. Nedá se intenzita nějak snížit, případně doplnit regulaci svépomocí? Už mě napadlo koupit tmavou fólii a přelepit to, ale raději bych to vyřešil nějak elegantně...
Díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od bony »

Mr.I píše:Zdravím,
nemám ve výbavě regulaci osvětlení palubovky a v servisu mi řekli, že to jinak nastavit neumějí. Nastavení z výroby mi nevyhovuje - v noci to příliš oslňuje. Nedá se intenzita nějak snížit, případně doplnit regulaci svépomocí? Už mě napadlo koupit tmavou fólii a přelepit to, ale raději bych to vyřešil nějak elegantně...
Díky za rady
Na ebay prodávají tlačítko na snížení intenzity osvětlení. Dle všeho to stačí jen napojit na osvětlení palubky. To tlačítko obsahuje něco jako potenciometr.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od soban »

Vytáhni záslepku měl by v ní být zasazen konektor kde jsou skratované kontakty a konektor odpoj od záslepky a je to.

Jako náhradní díl si koupíš ten potenciometr - knoflík který tam dáš a je to. (pouze vyber správný podle toho jaké podsvícení máš - červené - modré)

Jsem to řešil zde: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 60#p395917

Palubovka moc svítí pokud je úplná tma, pořízen regulátor (reostat) za nekřesťanskou cenu, výměnu provede každý. (původně jsem tam skoušel dát odpor - šlo by to ale nebylo to pravé ořechové a kdybych tam dával reostat tak už bych tam někde musel vyvrtat díru atd....to se mi do nového vozu nechtělo)

Zapojení konektoru je při pohledu zepředu:

IL = ovládání jasu palubovky
GND = zem
TAIL = zde je napájení při zapnutí světel

pokud tam není reostat tak záslepkou jsou propojené kontakty IL + GND.
Bjuty Smith
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2017, 21:59

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od Bjuty Smith »

soban:
Jak záslepku '"vydloubnout" bez poškození? Pravděpodobně má patky nahoře a dole, ale jistota rady toho, který ji viděl vyndanou je k nezaplacení.
Děkuji
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od soban »

Packy jsou nahoře a dole, já jsem ji vymáčkl zezadu - strčil jsem tam ruku od pojistek.

Pokud máš nejnovější i20 tak to nejdříve skoukni zda tam máš vůbec dráty zda to není zapojené nějak jinak....
reostat.png
Uživatelský avatar
Pavloun
*
Příspěvky: 57
Registrován: 06 pro 2014, 16:17
Bydliště: Holomóc

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od Pavloun »

ski1961
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 črc 2017, 17:27

Re: Regulace osvětlení palubovky

Příspěvek od ski1961 »

Zdravím,

vlastním pár dnů nové Hyundai i20..včera jsem jel poprvé delší dobu v noci a moje oči dost trpěly..to osvětlení přístrojovky je opravdu dost silné. Dneska jsem oslovil jeden ochotný servis Hyundai a ptal se na ofiko možnost, jak tohle řešit. Nejdříve říkali, že u téhle nové to nepůjde, že to šlo jen u té první i20, která prý měla natažený konektor až k tlačítku, jen nebyl zapojený a byla tam záslepka a že prý to ještě nedělali, takže neví. Byli ale ochotní, asi je to zajímalo a za chvilku volali zpět, že se podívali do nové i20, kterou mají na skladě a zjistili, že tam ten konektor je prý natažený taky a že prý by údajně stačilo jen pořídt ten nový přepínač a mělo by to fungovat. Bohužel prý u nové i20 nejde nahradit tu záslepku nový tlačítkem jako prý u starší i20, ale musí se koupit celý ten panel nový..jenže cena je opravdo mimo realitu..cca 3.000,-

Proto jsem se podíval po nějakém starším panelu na netu, ale na levostrané řízení jsem žádné nenašel. Našel jsem však u poláků tento panel na vozidlo s pravostraným řízením. myslíte si, že by tam pasoval ? tedy on pasovat bude, ale jak to zapojení ? bude to stejné, jen kabely hodit na správné konektory? nebo ty kabely by nemusely pasovat délkou apod. ?
19925e054a68929895088a9def41.jpg
19925e054a68929895088a9def41.jpg (45.08 KiB) Zobrazeno 1979 x
Hyundai i20, 1,2 55kW (GB), Family+, Phantom Black, r.v.2017
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Elektronika, audio“