chiptuning

Moderátor: Moderátoři

ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

chiptuning

Příspěvek od ubrus »

Zdravím a mám dotaz.Má podle vás cenu dělat chiptuning na motorizaci 1.2 55 KW benzín?Docela o tom uvažuji ale ňák si nejsem jistej jestli to má vůbec význam. Za názory děkuji-Petr-Brno. :-k
Reklama
 

Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: chiptuning

Příspěvek od vorlajz »

no, počítám, že to bude stát tak 8 litrů... jestli chceš ušetřit 4 tisíce, tak mi pošli 4 tisíce na účet a já ti rovnou říkám... vykašli se na to :mrgreen:
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: chiptuning

Příspěvek od petzl62 »

A co by jsi na tom chtěl čipovat? ](*,)
A pošli mi na účet ty druhé 4000 a já ti řeknu to samé co Vorlajz,nic neušetříš-ale toho času co ušetříš...různým zjišťováním,měřením,porovnáváním...aby jsi zjistil,že ho... získáš... :lol:
Nebo pošli jednotku do jedné nejmenované firmy myslím že do Švédska-pokud budou ochotni něco takového chipnout a budeš z toho mít raketu-jen to nebude za těch 8000.- :mrgreen:
Prostuduj vlákno uživatele DEEGR... a odkazy v něm: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ilit=deegr
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

Re: chiptuning

Příspěvek od ubrus »

Sem tušil že je to blbost, jen je vždy potřeba to slyšet od někoho jinýho.Takže dík a myslím že vám pošlu uplný h....- :D Děkuji za reakce!!Jdu utrácet za něco jiného na Honzu- :hyu:
Uživatelský avatar
miso_rw
**
Příspěvky: 470
Registrován: 14 zář 2012, 17:28

Re: chiptuning

Příspěvek od miso_rw »

pri chipe atmo benzínu máš 5-6% maximálne nárast výkonu :D naozaj ti to stojí za tie 2-3 kw čo ani nepocítiš ? placebo ako sviňa :D
SEAT Leon ST Xcellence 1.4 TSI Pirineos Grey
Hyundai i30 9/2k12 GDI + Blue interior, Phantom black - sold
Cordoba 6L 1.4 2k4 Zlatá+ Eibach Seat Sport - sold
ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

Re: chiptuning

Příspěvek od ubrus »

miso_rw píše:pri chipe atmo benzínu máš 5-6% maximálne nárast výkonu :D naozaj ti to stojí za tie 2-3 kw čo ani nepocítiš ? placebo ako sviňa :D
ˇPovídám-kašlu na to! :wink:
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: chiptuning

Příspěvek od honzino »

Až tak hloupý nápad to není, mně by stačilo nahrát soft na úpravu výkonu na těch 63kW. Podle servisu je motor stejný, jen je jiná mapa v jednotce. Přece jenom těch 8kW je poznat. Měl jsem možnost jezdit předváděčku s 63kW, ale doma díky výhodné ceně je 55kW. Chipovat benzín je nesmysl a u nafty trpí všechny ostatní věci (spojka , převodovka atd). Jedno auto jsem takhle koupil a časem přišel na to, že to jelo dokonce méně než origo motor a o litr vyšší spotřebou, psychika dělá své - prý chipnuto :twisted:
I20 White 2015
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: chiptuning

Příspěvek od 69pavel »

honzino píše: .........u nafty trpí všechny ostatní věci (spojka , převodovka atd). Jedno auto jsem takhle koupil a časem přišel na to, že to jelo dokonce méně než origo motor a o litr vyšší spotřebou, psychika dělá své - prý chipnuto :twisted:

zcestny a zavadejici vykrik do tmy.....koupil jsi auto,jak stim jezdil puvodni majitel,jaky chip tam byl,a potom jaky mas jizdni styl...

ja mam sveho Accika chipleho,nic mi netrpi,vse mam puvodni,dokonce i spojku (a to pritom nekteri jiz spojku menili a chiple to nemaji),na ceste nejsem zaden slimak(naopak vadi mi ti namysleni kreteni co jezdi v levem pruhu a mysli ze nikdo rychlejsi uz nejede) a pritom spotreba mi klesla a po meste jezdim pod 5l/100 i ted v zime ,tak nevim,asi jsi jiny gang
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: chiptuning

Příspěvek od bony »

vorlajz píše:no, počítám, že to bude stát tak 8 litrů... jestli chceš ušetřit 4 tisíce, tak mi pošli 4 tisíce na účet a já ti rovnou říkám... vykašli se na to :mrgreen:
Nic výhodného ;-) Pošli mi 7900,- Kč na účet a já ti to čipnu na dálku přes sms :D
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: chiptuning

Příspěvek od honzino »

69pavel píše:
honzino píše: .........u nafty trpí všechny ostatní věci (spojka , převodovka atd). Jedno auto jsem takhle koupil a časem přišel na to, že to jelo dokonce méně než origo motor a o litr vyšší spotřebou, psychika dělá své - prý chipnuto :twisted:

zcestny a zavadejici vykrik do tmy.....koupil jsi auto,jak stim jezdil puvodni majitel,jaky chip tam byl,a potom jaky mas jizdni styl...

ja mam sveho Accika chipleho,nic mi netrpi,vse mam puvodni,dokonce i spojku (a to pritom nekteri jiz spojku menili a chiple to nemaji),na ceste nejsem zaden slimak(naopak vadi mi ti namysleni kreteni co jezdi v levem pruhu a mysli ze nikdo rychlejsi uz nejede) a pritom spotreba mi klesla a po meste jezdim pod 5l/100 i ted v zime ,tak nevim,asi jsi jiny gang
Moc se mi líbí, že vždy oponuješ a vždy to vyzní že jsme všichni blbí a ty jsi z nás najmúdrejší :roll:
Tak tedy to auto bylo obsahově 2,2 Hdi, což je trochu výkonově jinde než tvá 1,5. Že je spousty map a spousty možností jak nachipovat auto asi pochopíš i ty a to že to spousty lidí dělá odhadem a nejde na brzdu je smutný fakt. Jméno Sharkan ti nic asi neříká, takže co lze a nelze dosáhnout chipováním s tebou opravdu řešit nebudu. Udělal jsem chybu, že jsem po koupi auta neprojel stejný model od jiného majitele pro porovnání. Ale kdo z nás to u koupi vozu udělá že. Víc to rozebírat nebudu, zbytečný flame na jíné téma než :hyu:
I20 White 2015
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: chiptuning

Příspěvek od honzino »

bony píše:
vorlajz píše:no, počítám, že to bude stát tak 8 litrů... jestli chceš ušetřit 4 tisíce, tak mi pošli 4 tisíce na účet a já ti rovnou říkám... vykašli se na to :mrgreen:
Nic výhodného ;-) Pošli mi 7900,- Kč na účet a já ti to čipnu na dálku přes sms :D
Trumfnu Bony-ho, za mms budu chtít polovinu. Rada bude stejná :lol:
I20 White 2015
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: chiptuning

Příspěvek od 69pavel »

honzino píše:.......

Moc se mi líbí, že vždy oponuješ a vždy to vyzní že jsme všichni blbí a ty jsi z nás najmúdrejší :roll:
Tak tedy to auto bylo obsahově 2,2 Hdi, což je trochu výkonově jinde než tvá 1,5. Že je spousty map a spousty možností jak nachipovat auto asi pochopíš i ty a to že to spousty lidí dělá odhadem a nejde na brzdu je smutný fakt. Jméno Sharkan ti nic asi neříká, takže co lze a nelze dosáhnout chipováním s tebou opravdu řešit nebudu. Udělal jsem chybu, že jsem po koupi auta neprojel stejný model od jiného majitele pro porovnání. Ale kdo z nás to u koupi vozu udělá že. Víc to rozebírat nebudu, zbytečný flame na jíné téma než :hyu:

nikomu neoponuji a nad nikym se nepovysuji,jen pisi fakta a to co je podlozene praxi,jako nezlob se na mne ale nechavat delat chip nekomu kdo to zkousi stylem hokus pokus je nejvetsi vrazda pro motor, jako mi nerikej ze kdyz uz nekdo chce chipnout motor, tak nema 3.5-4 tisice na kvalitni osvedceny chip ktery se aplikuje ve spousta dilnach a davaji nato zaruku ze s motorem se nic nestane,bez problemu projde emise,nebot jak vime kazdy motor z vyrobniho nastaveni ma jeste rezervy, kdyz tomu svemu budu pri rozjezdech slapat jak se rika na krk,tak taky mi spotreba vyleze nahoru,tady spis chce jezdit s rozumem a ten vykon vyuzivat tam kde skutecne potreba,nepotrebuji aby mi gumy piskaly pri kazdem rozjezdu,ale kdyz potrebuji nekoho predjet tak je to pekne znat ten rozdil.....

a potom nemusis jit primo na brzdu,staci napichnout pres diagnostiku a s autem se projet,v hodnotach pak vyctes potrebne jestli tam je vse co uvadi chip,samozrejme brzda je o necem jinem ale i tak si to muzes zkontrolovat. jako neni problem dat turbu plne tlaky ale mas potom penize na vymenu turba co 30.000km, jako najde se takovy blazen co to chce a par jich osobne znam co to maji,dokonce jeden znich meni turbo pravidelne cca co 22-25.000km a neni mu lito dat za nove turbo skoro 30.000 Kc ale na druhou stranu rika ze auto konecne jede jak ma akorat,ze prej by ty gumy mohly vydrzet vic jak 10.000km,je to blazen ale bavi ho to,tak mu prece nebudeme odporovat. on si splni sen a my mame zarobene, ato se vyplati....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: chiptuning

Příspěvek od 69pavel »

honzino píše:....:


vis,a potom ti povim jednu vec, celkem se bavim jak tady na foru nekteri pisou ty sve rozumy ktere s realitou nemaji nic spolecneho,jenom vykriky do tmy a tlachani kolem prazdneho hrnce na polevku ale jak se rika,kazdemu musime dat prostor aby se vyjadril....... dlouho jsem nereagoval na prispevky ,ted posledni dobou jsem se opet nechal unest a odpovidam(myslim si ze celkem rozumne-pokud teda nemam 3v zile) ale opet uvazuji ze toho zanecham nebot jak zjistuji nema cenu nekterym oponovat,ale rikam si jednu vec,zivot jim natluce a nauci je a prijdou na to,ale holt nekteri jsou nepoucitelni.....holt maji to v zivote tezky ale to my uz neresime,je to jejich problem....my vime svy a na nase slova dojde,asi tak....a potom kdo chce kam pomozme mu tam....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

Re: chiptuning

Příspěvek od ubrus »

69pavel píše:
honzino píše:....:


vis,a potom ti povim jednu vec, celkem se bavim jak tady na foru nekteri pisou ty sve rozumy ktere s realitou nemaji nic spolecneho,jenom vykriky do tmy a tlachani kolem prazdneho hrnce na polevku ale jak se rika,kazdemu musime dat prostor aby se vyjadril....... dlouho jsem nereagoval na prispevky ,ted posledni dobou jsem se opet nechal unest a odpovidam(myslim si ze celkem rozumne-pokud teda nemam 3v zile) ale opet uvazuji ze toho zanecham nebot jak zjistuji nema cenu nekterym oponovat,ale rikam si jednu vec,zivot jim natluce a nauci je a prijdou na to,ale holt nekteri jsou nepoucitelni.....holt maji to v zivote tezky ale to my uz neresime,je to jejich problem....my vime svy a na nase slova dojde,asi tak....a potom kdo chce kam pomozme mu tam....
No nevím,mé předchozí auto byl MINI ONE r.v.2003.Původně měl motor 66KW.Nechal jsem ho čipnout na 85KW a bylo to teda znát.Motor šel líp od spodu,o něco málo klesla spotřeba a celkově se tak ňák projevoval líp-zábavněji!Je ale pravda že to byl skok skoro o 20 KW tak hlavně proto řeším jestli má cenu těch nějakých 8 KW nebo co.Takže mé osobní zkušenosti s chipem jsou pozitivní.Nicméně dnes jedu k dealerovi zjistit jak by to bylo se zárukou(na auto) v případě chipování.Auto má 3 měsíce ttak v případě ztráty záruky přestanu špekulovat a ušetřím ale fakt mě to láká! :-k
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: chiptuning

Příspěvek od petzl62 »

No nemá cenu se dál vyjadřovat,jak píše přede mnou Pavel-kdo chce kam,šup tam s ním =D> .
Přeju ti příjemný pokec s dealerem.Ale pobavil jsi při sobotě :mrgreen: :mrgreen:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Úpravy, tuning“