dodatečné dalkové zamykani auta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od copper5252 »

Kapitola 1

Ahoj tak jsem se rozhodl že si dodělám dodatečné dalkové zamykani auta :) a proč protože když vyjiždím z garaže na cestu tak pak jdu zavřít garaž tak se mi nechce vypínat motor ! jelikož sice máte k autu dvě dalkové ovládaní, ale pokud je klič v zapalovaní je funkce original dalkového vypnuta takže druhým kličem nejde nastartované auto zamknout

rozhodl jsem se dodatečné dalkové zamykani "pověsit " na vnitřni tlačítko zamknutí vozidla jelikož funguje i pokud je motor v chodu a kliček v zapalovaní

věci co jsem použil :
http://www.hadex.cz/t335a-dalkove-ovlad ... -se-kodem/

http://www.hadex.cz/t336a-dalkovy-ovlad ... -kanalovy/

da se použít temněř jakékoliv dalkové z těchto stránek
http://www.hadex.cz/_16dalkovaovlad-dom ... -ovladani/

postup jak se dostat k tlčítku zamykani :
1: prvně musíte spustit volant dolu (snižít volant tak aby byla videt koženka které je mezi volantem a přistrojovkou )
2: pak od spodu volantu (tedy od koženky mezi volantem a přistrojovkou ) vyloupnout plast které je kryje kolem přistrojovky jde to ale chce to opatrně
3: po vyloupnutí plastu kolem přístrojovky se vám odhali kus plastového ramečku které je kolem vydechu a radia a jeho součásti je tlačítko zakmout a varovné blinkry
4: pak je třeba pačit silou ven plast ktery je zminěný v bodě 3 jde hodně z tuha ! je si třeba pomoci např pluchým nožem a podobně prostě plast podebírat a tahat ven
5: pozor plast má zacvaky i kolem CD mechnaiky to je třeba taky opatrně nožem vylupnout
6: jak mile máte plast venku tak ho vyndáte i vydechy a tlačítky zamknutí a varovných blinkru
7:pak je třeba vyjmou konektor které vede k talčítkum
8: když si dáte konektor zacvakem nahoru tak pravé dva piny horní a dolni jsou zamykani auta
9 na dráty do pinu v bodě 8 pověsíte spinaní dodatečného dalkového zamykaní
10 : napajeni modulo dodatečného zamakaní muže vízt odkudkoliv ja jsme zvolil že je vemu ze zasuvek 12v co jsou dole nad tunelem jelikož je knim hezký přístup po sundaní radia které drží na 4 vrutech
11 : po namontovani dodatečného zamykani vše složte opačným postupem

fotky budou až to dodělám :) typuji v pátek nebo přiští týden

tady jsem našel vydeo jak sundat tu mřížku a vyndat radio :
https://www.youtube.com/watch?v=hTbj46FVR-Q

omlouvám se za češtin :)

a tady fotky jelikož tady je vkladaní obtazku za trest ! takže zase na ulož to !

https://uloz.to/tam/_85jH1ZJXQ5yr

duležity je obrazek 1.jpg konektor jsou na něm zakroužkované piny kterýma se auto zamyká a odemyká ! tyto piny doporučuji spojovat přez odpor 50 ohmu
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 29 čer 2018, 08:14, celkem upraveno 5 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od copper5252 »

kapitola 2

Tak jsem uvažoval co z druhým kanálem na dalkovém ovladní , jelikož použíte je dvou kanálové dalkové ovládaní
1: uvažoval jsem bude to na duhý kanál "pověsit" varovné blinkry konektor je při ruce že jo :) když člověk zaparkuje na velkém parkovišti at nemusí hledat auto :)
2: nebo dodělat sirenu na plašeni ciklobuzen
3: jelikož bydlím v oblasti kde jistý druh lidi velice rad tlemi do aut ,kdo tam co má a hlavně se divaji jestli není navigace :( dat tak hlasovy modul najky mini zesik a napojit to na repro ,jak se najk spoluobčan bude koukat co pak to máte v autě tak zmáčknout tlačítko a něco ve smyslu (auto exploduje za 5 4 3 2 1 ) nebo podobně fantaziji se meze nekladou
4: dalkový start ale to už by bylo složitejší :( (porešít detekci neutrálu- obejít spinač spojky - napojit se na spínačku - vyřešít imo)
5: spinání přidavného topeni na elektriku bylo by to napájeno v 12v zasuvky akorát pořešít časovač z hlidaním napěti Bat a odběru produ aby to nevyštávilo aku auta
6: bezpečnostní spinač aby nešlo nastartovat bez dalšího "dalkového"

už mně tak nic nanapadá , napady jsou vitany :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od soban »

copper5252 píše:Kapitola 1

Ahoj tak jsem se rozhodl že si dodělám dodatečné dalkové zamykani auta :) a proč protože když vyjiždím z garaže na cestu tak pak jdu zavřít garaž tak se mi nechce vypínat motor !
A nebylo by jednoduší ovládat dálkově vrata od garáže a plotu? A nemusíš vystupovat z auta :-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od copper5252 »

Ahoj to sice ano ale vem si cenu nových vrat na dalkové a cenu tohohle , tedy pokud nepočítaš čas tím bazmekem straceny :)

cena dodatečné dalkového ovládání do 500 kč zaleží co "chcete /co od toho čekáte"
cena slušných vrat na dalkové ? nevím 30 tisic ? ale určítě je za 500 kč nekoupiš tedy pokud je od někud "nepřemístíš " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od Richard555 »

Já osobně bych se přikláněl k sobanovi.
Mám bezklíčový přístup a klíč nevyndávám z kapsy mohu kdykoli zamknout, aspoň si to myslím - nezkoušel jsem to. Tedy u pumpy když jdu platit zamykám tlačítkem na klice, ale motor u pumpy neběží.
Každopádně dálkové brány a garáže má něco do sebe :wink: hlavně když leje :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nebo fouká jako u nás :) . První rok jsem dvakrát zažil když se mi křídlo vrat, navzdory zajištění, mihlo kolem auta. A myšlenka došla realizace - nechtěl jsem riskovat souboj masivních železných vrat s autem a nechal jsem namontovat sektorovky. Měli to za odpoledne hotové a ta pohoda "na čudlík" :lol: . Ale bylo to zhruba za 20k, to je pravda.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: dodatečné dalkové zamykani auta

Příspěvek od copper5252 »

to ano taky bych řešíl raději branu a vrata, ale cenově jsem tím pádem zcela někde jinde než 500kč :) navíc pro mně takové hrabání v autě je zábava :)

ps nemám bezkličový start mám klasickou spinačku ne tlačítko , prostě pokud je klič ve spinačce a motor běží tak nejde druhým dalkovým zamknout auto prostě funkce zamykaní dalkovým je vyřazena !
takže jak jsem psal jedině a nejednodužší je "pověsit" další dalkové ovladání na vnitřní tlačítko zamykaní auta !

co se týká bezkličové ho přistupu nebyl bych si tak jist bezpečností :) nevím ja tomu bezkličovému vstupu najk nevěřím no , raději klasika "a nasrany hladovy dobrman v autě" :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

edit : nikoho nenapadá co pověsit na druhý kanal dalkového ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Úpravy, tuning“