Jak seřídit ruční brzdu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Mexican »

proste ten tunel musis rozobrat. ale pozor. ked budes vidiet pod sebou asfalt, rozoberal si uz moc dokladne :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

Coppí :wink: a když zvedneš opěrku a máš tam krabičku s koberečkem na dně a zvedneš kobereček v té krabičce, máš tam šroubky nebo jen rovné dno?
директор путаницы
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

diky na to už sem přišel taky (omlouvám se za určité mistifikace) chtělo na "dvojéte dno" v uložném prostoru hodně velkou sílu aby šlo dát pryč , jsou dva šrouby které drží tunel , je tam přez "diru" vidět lanovod od ručky "vahadlo" a dvě lanka k zadním brzdám , jen že problémek jak se k tomu mám dostat ? přez tu diru nedám ruku ani nahodou ! a ani klič jelikož přímo nad "vahadlem" tedy spojem kde se lanko děli na zadní levé a pravé kolo a je štelovaní ručky , je dost velký plech který celé štelovaní ručky kryje , mně to připadá jako držák něčeho co tam není namontované , asi budu muset udělat foto , nebo víte co myslím ?
snad jsem to napsal aspon trošku srozumitelně :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

no vidíš :D se k tomu dopracujem. Zkus zvednout z tunelu koženkovou manžetu řadící páky a uvidíš jestli tam není další šroubek a potom u chodidel bude určitě tunel přišrouben. Pod pákou ruční brzdy pod rukojetí bude taky oddělávací plastík aby tunel šel zvednout až za něj potáhneš směrem dozadu a vycvakneš jej ze západek. Do encyklopedie nacvakej remove central console a pokoukej na výdejka.

A teď kontrolní otázka. Máš vzadu bubny, nebo kotouče?
директор путаницы
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Martinsp »

U getze i i30II to je velmi jednoduché, tak snad i u tebe to problém nebude. U i30 v loketce a u getze po rozcvaknutí krytu ruční brzdy. Prostě super. Určitě jednoduší servis u :hyu: , než u Hondy jazz. Dnes jsem měnil žárovku v předním světle a nárazník skoro dolu a vyndat světla.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

Tak máš kotouče, jsem si to přečetl ve tvém příspěvku výše.
Až se dopracuješ k lankům, tak je povol a zkontroluj funkci pák na brzdičích, musí chodit a zmáčkneš je dlaní naplno a taky se vracet zpět musí bez záváhání. Potaháš za lanka jestli krásně chodí. Potom pošteluješ dle potřeby.
директор путаницы
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

vzadu mám kotouče nemám bubno/kotouče , jinak hezky že bych sundal tunel ale aji kdybych se pos*** k seřizeni ručky se nedostanu zavazí/ kryje ji najká konzole/plech zrovna v místech kde je štelovaci šroub a ruku tam fakt nedám nejsem hadi muž ](*,) ten plech konzole je velky takže kryje celý "konik" a lanka do zadu čili i seřizovací šroub , uvidím až sendám tunel , snad se tam najk pujde dostat :(

když sem mněnil zadní brzdiče za nové origo , tak lanka byla zcela volna nedrhla , brzdiče taky chodily jak mněly , ale furt je problem že auto taha při brždění do prava , sledoval jsem lanka u ručky jak chodí když se ručka zatahne pravé lanko jde normálně tak jak má , ale levé jde jako by spožděním tedy později než prvavé lanko a trvá mu než dostane do max zatažené polohy , když ručku odbrzdím tak obě lanka jdou součesně spět , obě lanka jsou na "koníku " ve stejné rovině , jsem z toho zmeteny jak kralik v tescu takže problem bude v levém brzdiči ale ten je nový ...
no z moji smulou bych se nedivil kdbych koupil nový vadný brzdič ](*,) ](*,) ](*,) :evil: :evil: :evil:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od mikodim »

Auto moze tahat aj ked je zla geometria, nejaka vôla v nápravach.. Ale tusim si pisal ze aj na valcoch su nesumerne brzdy?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

ano brzdy jsou nesoumněrné leva strana cca o 50 min než prava ...
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

cooper" ako si prišiel na tú nesúmernosť parkovacej brzdy? a keďže je tam len 1 skrutka na nastavenie lanovodu, tvoj problém to žiaľ nevyrieši :-k keďže máš vzadu len bubnovú brzdu , / tak je to ako napr. na starej Felde/ , hydraulický valček 2 odvzdušňováky :?: / na brzdenie a lanovod na parkovaciu brzdu , lenže na Felde boli skrutky na nastavenie parkovacej 2 a tu uvadzate jednu ...
EDIT: http://autodily.mjauto.cz/hyundai/i20-p ... 70501.html a tu je aj nastavovacie kolečko , o ktorom som písal vo svojom prípevku na str. 1 :D/
Přílohy
pakne HY i20.jpg
pakne HY i20.jpg (47.82 KiB) Zobrazeno 3602 x
valček HY i20.jpg
valček HY i20.jpg (55.68 KiB) Zobrazeno 3602 x
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

Rudo, vzadu má Copper kotouče.
Copere, a nenarostla ti rez na destičkách, plátky rzi pruží a deska pořádně nebrzdí. A nebo tuhé vodítka brzdiče. Tuhnoucí třmen, což při dnešní kvalitě není žádná výjimka. Cvakni si do encyklopedie rear brake caliper ať víš do čeho jdeš, oprava je na hodinku a matroš do 300Kč.
директор путаницы
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

nechci vypadat necitelně ,ale kdyby jste četly co pišu, tak by jste věděly že mám nové kotouče desky a brzdiče !
takže najká rez a podobně nepřipadá v uvahu na kotouče desky a brzdiče najeto cca 1500 km
vodítka jsem kontrolova dvakrát jestli se nekoušou ale jsou ok
dělaly tento prolbem jak staré kotouče deska tak brzdíče , tak samo to dělaji i nové desky kotouče a brzdiče
ale podle toho že to tahaní do prava dělá jak na ručku tak na norm brzdu tak bude problem v zadu na brzdách aspon si to myslím , několikrát jsem mněl dole zadní brzdiče desky a kotouče jestli jsou dobře poskládané atd vše je ok
jedině co mně napadá že sem mněl smulu a koupil original brzdíč které je vadný !

protože když jsem dneska komplet rozebral staré brzdiče oba dva ,tak jediny rozdil mezi něma byl ten že , levý brzdič mně skoro zadřenou tyčku ze šnekem/zavitem ale ne zadřenou v zavitu ale v pistku , navíc levy brzdič nehodil pistel spět ! čili když jste pistek zašroubovaly do vnitř , tak pokud jsem tahaly za paku ručky na brzdiči tak se pistek jen vysouval ale spět nešel tedy stačilo párkrát zatahnut a pisek vyjel ven , což pravý brzdič nedělal (jednalo se o staré brdiče které taky tahaly do prava
musel bych to nafotit což není problem (dopiju kafe a vruhnu se na foceni )
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

Nevypadáš necitlivě, nebo necitelně :lol: klidně nám vynadej že tu trpíš samomluvou, však se z toho neposerem :wink: :wink: Jsme jen lidi.
Tak zbývají na výměnu lanka, neboj se jich a ztrestej je :P :arrow: :arrow:
директор путаницы
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Jak na to“