Intenzita stierania stieracov

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
skyso
*
Příspěvky: 78
Registrován: 24 dub 2016, 19:25

Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od skyso »

Ahojte.

Od kedy som kupil tusonika nemam pocit, ze nastavenie rychlosti stierania pri automatickom ovladani funguje tak ako ma. V manualy je to strana 3-123: Automaaticke ovladanie Auto.

Jednoducho ked mam zapnutu automatiku a chcem.zmenit intenzitu stierania nefunguje to.
Tucson 1,6TGDi Hybrid Premium
3/2021
169KW/230K
Biely
=====
Predtym:
Tucson 1,6GDI
STYLE, Led, Ruby wine
2/2016
Seat Ibiza ST, 1,2 105k TSI, 2010
Suzuki Swift 1,4 94k 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od Alfréd »

Taky mám pocit, že to nefunguje jak bych si představoval. Ale spíš mi to připadá jako špatné vyhodnocování dešťovým čidlem. Pokud padá jen pár kapek, musím si setřít sám. Pokud prší víc pak si myslím, že je to funkční.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od HOTHEAD »

Hm mám to stejně. Někdy , když slabě prší se musí sklo zalít vodou už dost než se spustí
stěrač, většinou ten psychologický boj prohraju a setřu si sám, pak dám zpět auto a doufám.
Taky bych si představoval citlivější senzor, teď stírá, pro mě spíš na hraně později, mohl by dřív.
Jinak mě sere stírání nasucho ráno při nastartování. Takže stěrač na auto zapínám
jen když začne pršet.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
skyso
*
Příspěvky: 78
Registrován: 24 dub 2016, 19:25

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od skyso »

Ano, senzor by mohol byt citlivejsi. Tiez ten boj prehrajem a radsej zotriem ako cakat kym sa senzor uvedomi.


Ale mna okrem toho trapi aj ta intenzita. To je ten "volume bar" na pravej pake. Je jedno v ktorej polohe to mam, nic sa nemeni :(
Tucson 1,6TGDi Hybrid Premium
3/2021
169KW/230K
Biely
=====
Predtym:
Tucson 1,6GDI
STYLE, Led, Ruby wine
2/2016
Seat Ibiza ST, 1,2 105k TSI, 2010
Suzuki Swift 1,4 94k 2013
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od milan74ma »

reklamovat ...

ja ked mam v polohe auto:
- aj ked rano nastartujem, ziadne prebehnutie stieracom nasucho sa nekona, pri ix35 ma toto fakt hnevalo
- citlivost senzorov je jedno akych (dazd, svetlo, kolizia, ...) je fakt u :hyu: na hrane
- s intenzitou pri prednych stieracoch problem nemam, ale na zadny ako keby to fungovalo odlisne
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
skyso
*
Příspěvky: 78
Registrován: 24 dub 2016, 19:25

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od skyso »

Cize, ked posuvas tu malu packu smerom hore, je intenzita, resp. cyklovac rychlejsi? A naopak, ak to mas uplne dole, tak je cyklovac pomalsi?
Tucson 1,6TGDi Hybrid Premium
3/2021
169KW/230K
Biely
=====
Predtym:
Tucson 1,6GDI
STYLE, Led, Ruby wine
2/2016
Seat Ibiza ST, 1,2 105k TSI, 2010
Suzuki Swift 1,4 94k 2013
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od milan74ma »

ja to mam na auto a defaultne to je v strede, ked som sa s tym trosku hral toto sa mi zdalo najzmysluplnejsie, ale ked bude prsat mozem sa na to zamerat a dam vediet presnejsie
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od pepego »

Tým malým prepínačom sa nastavuje citlivosť dažďového senzora
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Uživatelský avatar
skyso
*
Příspěvky: 78
Registrován: 24 dub 2016, 19:25

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od skyso »

hmmmm..citlivost? to som sa nedocital z manualu.

kazdopadne vyskusam

vies povedat na priklade ako citlivo to je odstupnovane?
Tucson 1,6TGDi Hybrid Premium
3/2021
169KW/230K
Biely
=====
Predtym:
Tucson 1,6GDI
STYLE, Led, Ruby wine
2/2016
Seat Ibiza ST, 1,2 105k TSI, 2010
Suzuki Swift 1,4 94k 2013
Zajo_jz
*
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2016, 20:58

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od Zajo_jz »

Zdravím

prídám aj moju skúsenosť s dažďovým senzorom a to takú, že v prvom rade zakaždým keď ukončím jazdu stierače/senzor deaktivujem a to preto,aby mi stierače nepoškriabali čelne sklo keď hneď po naštartovaní senzor zachytí nejaký prach poprípade mi spusti primrznuté stierače odtrhne gumičky spali motorčeky a možno zase ramienkami poškriabe okno.

A stierače zapínam do prvej polohy teda aby fungovali automaticky až keď mám na okne nejaké kvapky ešte v takom množstve že cez ne vidím ale už by sa to zišlo zotrieť a potom senzor funguje perfektne.
Naposledy upravil(a) Zajo_jz dne 19 kvě 2016, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson,1.6 T-GDi,DCT, 4x4,PREMIUM,Ara Blue
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od milan74ma »

Vam sa vazne tie stierace pustaju po nastartovani ak ich nechate v polohe auto ? Mne nie, sam som bol tym prekvapeny. Ja to mam stale auto uz asi mesiac a ked treba pusti sa to a ked nie tak nie. Aj ked je to v auto tak sa nespustia automaticky pri nastartovani, az ked to zaznamena vodu.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
Jabloňa
*
Příspěvky: 50
Registrován: 03 kvě 2016, 00:47

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od Jabloňa »

milan74ma píše:reklamovat ...

ja ked mam v polohe auto:
- aj ked rano nastartujem, ziadne prebehnutie stieracom nasucho sa nekona, pri ix35 ma toto fakt hnevalo
- citlivost senzorov je jedno akych (dazd, svetlo, kolizia, ...) je fakt u :hyu: na hrane
- s intenzitou pri prednych stieracoch problem nemam, ale na zadny ako keby to fungovalo odlisne
zadni sterac ma jen klasicky cyklovac. alespoň to tak bylo u každého auta, co jsem mel s destovym senzorem a pochybuju, ze by to tu bylo jinak
Hyundai Tucson 1.7 CRDi
ex BMW 323i Cabrio
ex Ford Focus 1.6i 16V
ex BMW 320i Cabrio
ex Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia
ex Mazda 323F 1.6i 16V
ex Seat Ibiza 1.4
ex Opel Astra GL 1.6 Si
ex Fiat Ritmo 75 CL i.e.
ex Fiat 131 Supermirafiori 1400 TC
Zajo_jz
*
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2016, 20:58

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od Zajo_jz »

Nestane sa to vždy len keby senzor niečo stých veci čo som písal zaznamenal!!!Preto napríklad na BMW čo som mal predtým sa ten dažďoví senzor po vypnutí motora sam deaktivoval a pokiaľ som nedal páčku do 0 a nespustil znova tak sa stierače ani nepohli.
milan74ma píše:Vam sa vazne tie stierace pustaju po nastartovani ak ich nechate v polohe auto ? Mne nie, sam som bol tym prekvapeny. Ja to mam stale auto uz asi mesiac a ked treba pusti sa to a ked nie tak nie. Aj ked je to v auto tak sa nespustia automaticky pri nastartovani, az ked to zaznamena vodu.
Hyundai Tucson,1.6 T-GDi,DCT, 4x4,PREMIUM,Ara Blue
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od milan74ma »

No ja som to tiez skusal, ale kym nezakryjem senzor rukou alebo nezaznamena napr. dazd - nepusti sa. Proste nejaky prach alebo mierny srien mu nevadi - to som si odskusal v reale. Na druhej strane je ale pravda, ze ja parkujem doma a v garazi, takze ranny snech a riadne primrzanie neriesim, to by sa asi aj mohol pustit. Vyskusam v zime, na jesen. A vraj by to malo mat poistku na motorcek, takze maximalne sa mozu strhnut gumicky a tie potom budem aj tak davat uz nove :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
tmorav
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2015, 23:03

Re: Intenzita stierania stieracov

Příspěvek od tmorav »

V návaznosti na tuto diskuzi bych měl dotaz týkající se cyklovače - mám teď Tucson nově. V mém předchozím Santa Fe (mod. rok 2007) fungoval cyklovač tak, že v poloze AUTO využíval senzoru, avšak délku intervalu bylo možno nastavit též ručně posunutím regulátoru a stěrače tak fungovaly v přednastavených intervalech. Předpokládal jsem, že u Tucsonu funguje nastavení cyklovače stejně, tzn. že po nastavení regulátoru mimo polohu auto se spustí cyklus s předem definovaným intervalem nevyužívajcí dešťový senzor. Nyní jsem jel v noci v lehkém sněžení a s cyklovačem v poloze AUTO stěrače reagovaly, až když nebylo přes sklo téměř vidět - při posunutí regulátoru z polohy AUTO jsem předpokládal, že se zapne předem nastavený interval cyklovače, avšak nic se nezměnilo. Mám to tedy chápat tak, že pokud jsou stěrače v poloze cyklovače, tak vždy intenzita stírání závisí na dešťovém senzoru a regulátorem se nastaví pouze jeho citlivost? Takové řešení by mi přišlo jako výrazný krok zpět oproti tomu, co bylo v Santa Fe, protože dešťový senzor sníh moc nebere a na druhou stranu je otravné stírat okno co 15 sekund manuálně nebo mít naopak nastavené kontinuální stírání, byť na nižší z rychlostí..
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“