Nabíjení baterie

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Warmiak
*
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2017, 22:09
Bydliště: Bratislava

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Warmiak »

Osobne si myslim ze pokial su splnene podmienky pri nabijani 1/10 prud/kapacita baterki tak v principe to neublizi autu len je jedno ale... najlepsie aby pri pripojovani svorek nedoslo k iskreniu. Bo iskrenie moze mat za nasledok poskodenie elektoniky v aute. Preto moderne nabijacki davaju napetie na vystupie ale az potom ked sa objavi napetie z baterky na svorkach. Za normalnych okolnosti iskrenie malby odfiltrovat akumulator ale vzhladom na to ze obcas moze mat vetsi vnutorny odpor tak ucinnost takiej filtracii moze byt nizsia i vzniknute napetiove spicky pri iskreniu mozu sa dostat na citlivsiu elektroniku. Je to malopravdopodobne ale som pocul o sporadickych pripadoch kedy odisla elektronika v aute. Za normalnych okolnosti aj elektronicke obvody maliby mat svoje ochrany. Ale cert nikdy nespi.
Naposledy upravil(a) Warmiak dne 27 čer 2017, 10:23, celkem upraveno 1 x.
TUCSON 1,6 GDI Style WhiteSand 06/2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Richard555 »

Tak jak jsem před nedávnem lamentoval, že jsem nestihl nabíječku z LIDLU koupit, objevila se znovu v akci a mě se podařilo ji koupit. Samozřejmě jsem projel všechny baterky, ale u jedné 12V na motorce se po ukončení nabíjení - tedy zřejmě po ukončení mi v cca 2-5 vt. intervalu svítí kontrolka FULL a NABÍJENÍ tedy zelená a červená. Co tohle znamená jsem v návodu nenašel, nesetkal se s tím někdo a ev. co to znamená?

Vše probíhalo normálně tedy mode- 12V motorka - nabíjení.... a pak místo Full to nahoře.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Alf6 »

Netusim..kazdopadne nabíječka z Lidlu je v pomeru vykon/peníze ta nejlepší volba. Procital sem hodne for a to i technických zamerenych co se elektroniky tyce a sama chvala. Je to vlastne prebalenej Bosch. Vnitrek je udajne identickej s tou z Lidlu. Psali lidi co obe dve rozebirali. Mozna to pujde i vygooglit :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od CEVETE »

Pokud máš nějakou novější motku, tak tam máš gelovku a ta má nižší napětí. Musíš na ní mít spešl nabíječku. JINAK JI ZNIČÍŠ !!!
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Richard555 »

Není to gelovka je to klasika - moto Yamaha Dragstar XVS650
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Mexican »

CEVETE píše:Pokud máš nějakou novější motku, tak tam máš gelovku a ta má nižší napětí. Musíš na ní mít spešl nabíječku. JINAK JI ZNIČÍŠ !!!
hlupost. 99% motobaterii nie je gelovka. je to AGM (Absorbed Glass Mat), t elektrolyt nieje volne vyliaty v priestore ale je vsiaknuty do vlny. To umoznuje sikmu zastavbu a mnoho dalsich vyhod. nabijat sa da klasickou nabijackou, ako tu pisal ALF a Richard - bohate stoaci Lidlovka. Viem o com hovorim - mam doma 2 AGMka, jednu v XJ600 Diversiona druhu v F650CS. Bawor ma baterku od Motobattu, imho spicka za tie prachy. LIDL nabijacka sa znovu objavila aj v Brne, ja ju mam 4 roky a funguje vyborne. Nabijamtym motobaterie a autobaterie asi do 6 aut (poziciavam susedoma kamaratom)

pre Riharda - zelena a cervena by sucastne svietit nemala. Je aterka funkcna? mozno ma jednu chybnu dosku, takze asi pomaly planuj novu. Vyhoda Draga je, ze aj ked umrie baterka, staci kopec, zaradena dvojka a rychlo pustena spojka a nastartuje to aj s mrtvou baterkou :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od CEVETE »

Možná 99% motobaterii nie je gelovka já se nepřu, ale také vím o čem mluvím. Měl jsem Drakouše 1100 a byla tam gelovka a po výměně už jsem gelovku nedával, potom FJR1300 a byla tam gelovka, potom zase FJR1300 a byla tam gelovka a mám Midnight star 1300 a je tam gelovka. Tak to bude asi část z toho jednoho procenta. Důležité ale je zjistit si jestli je to tak nebo tak.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Richard555 »

mě nesvítí full a nabíjení současně , ale tak 2 sek. svítí full a 2 sek. svítí nabíjení, takže se to střídá..... tohle v návodu není..... ale jen u tý baterky v Dragstaru, u stejný ve skutru mi to nedělá....
Prostě vše probíhá normálně až po nabití nesvítí full ale bliká to střídavě s nabíjením
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Warmiak
*
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2017, 22:09
Bydliště: Bratislava

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Warmiak »

Neviem aku mas nabijacku ale stretol som s popisom takeho spravania v pripade elektronickych nabijaciek. Stava sa vtedy ked nabijacka ukonci fazu nabijania a naslednie vyhodnoti rychlejsi pokles napatia na svorkach ako je to obvykle. Vecinou pricinou takeho stavu je slabsia kondicia minimalne jedneho clanku v akumulatore. V tom pripade zacalbym sa pozerat po volakiej novej nahrade. Pokial aku ma aspon 5 rokov tak je to ocakavany stav. Ked je mladsia tak mas smolu alebo zanedbana udrzba. Doteraz som malo jazdil autom v premere 15 000 km rocne ale pravidelne dobijam. V starej Octe mam aku (Baner) uz 8 rok ked sledujem napatie pri startie tak vidim niepatrny pokles ale stale funguje bez problemov aj v zime.
TUCSON 1,6 GDI Style WhiteSand 06/2017
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“