Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

petzl62 . Orginal žiarovka svieti plocho ale 27W je veľmi málo pri porovnaní 55W H8,H3 atd.. Preto po montáži LED H7 .Som bol nútený dať tam LED nakoľko zapnutie pôvodných Halogénových hmloviek sa prejavilo a bolo viditeľné iba na kontrolke na prístrojovke a žiadne osvetlenie krajnice ako sa u hmlovky očakáva . Preto je upgrade LED pre potreby používania auta . A používanie hmloviek bolo a bude u mňa z ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky . To bis musel videt že to LED diaľkovími ide presvietiť hmlu ale trvalé sa nedá jazdiť z ohľadom na protiidúcich vodičov ale na ceste 3 tr. to jde ale je to extrem.
Každé svetlo je pohlcované tmavým povrchom či je to Halogén ,xenón alebo LED . Ak si myslíš že LED je viacej pohlcované tak potom pod pouličným LED svetlom za dažďa by bola "tma" ale nieje [-X Pri výkonejšom zdroji svetla je úbytok svetla menši preto viac svetla "ostáva" ale možno pri rovnakom svetelnom výkone by bolo inač ale to je zasa práca zistiť pre Amerických vedcov :wink:
75% vodičov nevie načo tam je to kolečko a mnohý z lenivosti ani nepoužijú tak preto máš tiež ten pocit oslňovania ako ja .
Ako so už viac krát písal su LED a "LED" záleží pre aké sa majiteľ rozhodne ak lacne a blbo konštrukčné riešené tak potom maš veľa aut na cestách čo svieti pánu Bohu do okien . Ale ubezpečujém ťa že sú aj také ktoré majú iba inú farbu svetla na rozdiel od halogénu . =D>
Orgánom neide o blaho národa nato si ešte budeme musieť dlhšie počkať . Za 33 rokov mi ešte ani raz orgán na ceste nekontroloval technický stav auta vždy iba platnosť STK ,EK a základ alkohol . Oni potrebujú lepšie platené priestupky napr. prekročenie rýchlosti za tabuľou obce atd.. Možno v CZ už máte iné Orgány ako mi na SK . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Richard555 píše:Feldu už dávno nemám - uváděl jsem ji jako podobnou kulatou mlhovku s čirým překrytím. Ono opravdu záleží na správném umístění zdroje v ohnisku a tomu zřejmě ta ledka, co tam máš, nevyhovuje. Navíc s originální žárovkou nemůžeš točit jak s vrtulí, jsou tam zoubky či packy co teoreticky znemožní špatnou instalaci - záměrně píšu teoreticky :wink: protože i já jsem jednou u Fordu a nedávno u Ceeda nacpal H7 obráceně a vznikl podobný vyzářený paskvil jako ukazuje ta tvá mlhovka s LED

U IX55 jsou mlhovky s čočkou a rozhraní světlo stín je naprosto ostré (clonka) samozřejmě vyzařování = placka :wink:
Kruhové hmlovky majú dosť veľa aut staršej produkcie .Nové už sa designujú k celkovému vzhľadu auta viac hranaté ako kruhové .
Iba je jednoduchšie dať do ohniska pri veľkej parabole a pri malej je to horšie . Never tomu že každú LED žiarovku môžeš točiť dookola ako vrtuľu . Buď máš iba jednú pevnú polohu alebo je aj možnosť otočenie o 90st ale to je iba pri H7 ,H1,H3 ostatné HB3,HIR2,H15,HB4 atd.. sú pevné aspoň tie čo som mál ja sú aj výnimky že môžeš otáčať dookola nap X3 . Neviem ako je možné otočiť opačne H7 keď ma iba jeden zárez :wink: ale videl som na Forde Focus nezaistenú a šikmo strčenú H4 (dotyčný si menil sam (ing. ) a divil sa že mu veľa aut bliká keď mu svetla svietia . :-k .
Ty si spokojný ze svoji placku ja som spokojný z mojou "plackou" svieti inač ale nikoho neoslňujem lebo používam ich z rozumom .Na test 3 color LED na hmlu som čakal 9 mesiacov takže 3x ročne je tu hustá hmla inač prázdne nočné cesty . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

Malinko si dovolím opravit tvůj výrok, ano já jsem spokojený se svou "plackou" - ty jsi spokojený se svým patvarem-paskvilem co ti vyzařuje tvá mlhovka.....
V zásadě je spokojenost 100% , otázka je jen, kdo je při míjení večer na silnici nasranej ?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Já jsem sice zastáncem LEDek (a v dálkových jsem za ni opravdu radši než za původní obyč H7), ale podle mě do mlhy je lepší žluté světlo. Když zasvítím do bílé mlhy bílým světlem, jen se zvýrazní, když mlhu podsvítím žlutým světlem, je to lepší. Proto Osram má v nabídce H7 žárovku určenou přímo do mlhy, viz jejich text: "Žárovka se žlutým osvitem v modelové řadě Allseason od firmy Osram. Žárovka Osram Allseason H7 PX26d je ideální do špatného mlhavého nebo deštivého počasí."

Ale je fakt, že dnešní mlhovky jsou na autě asi jen z důvodu nutnosti vyhlášek, jinak je jejich svit zbytečný. Dříve měli výkony 55W a to v mlze fungovalo, dneska jsou poloviční, ale potkávací naopak dvojnásobná, takže jejich efekt je nulový. Mlhu to nepodsvítí a protijedoucí auta dřív zaregistrujou mý potkávačky než mlhovky :-k Vlastně je v mlze zapnu snad jen kvůli vyhlášce, jiank je nepotřebuju.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Richard555 píše:Malinko si dovolím opravit tvůj výrok, ano já jsem spokojený se svou "plackou" - ty jsi spokojený se svým patvarem-paskvilem co ti vyzařuje tvá mlhovka.....
V zásadě je spokojenost 100% , otázka je jen, kdo je při míjení večer na silnici nasranej ?
Otázka je dôvod nasranosti večer pri miňani ? Ja memám dôvod večer ani za dažda jazdiť z hmlovkami ani hmlovky nepoužívam jak niektorý k.. ako denne svietenie . Pre mňa bolo hlavné osvetliť krajnicu a les na ceste 3 triedy kde je hodne zvery a (2x to bolo namále . :shock:) takže na ceste kde stretneš auto každe 2km nemám problém vypnúť 300m pred miňanim alebo ak dobehnem niekoho tak to vypnem .Ešte mi neupadli prsty zo 20x zapnuť a vypnuť hmlovku . Možno to bude pre teba nepochopitelné ale ja to robím stále bez ohľadu ci je tam LED alebo Halogén už dosť veľa rokov . To musí byť poriadna hmla (jazda skoro krokem ) aby som bol nútený použiť hmlovky . Ale aj pri tej hmle ked dobehnem auto alebo kolonu tak hmlovky vypínam a v meste ani raz som nemal zapnuté hmlovky . A nasranej môže biť určite ten ktorý večer oproti idúci bez zníženej viditeľností ma zapnuté predne hmlovky . Vtedy aj ja zapnem na ten čas pokiaľ sa míňame (aké požíčané také vrátené ) Ale už je toho neduhu svietenia hmloviek čim ďalej menej .Najviac takých je Tuning zasran tie svietia všetkým . [-X Ten môj paskvil je aj bude. Ja nepotrebujem aby mi svietila iba kontrolka hmlovky ja potrebujem osvietiť krajnicu kvôli zvery hmla je na posledným mieste používania . Ak chceš tak svoje placky používaj aj každý deň mne to nevadí . Ja budem svoje paskvily iba v nutných prípadoch pre svoju bezpečnosť . Asi tak všetko k téme predné hmlovky . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

sarin007. Úplne s tebou súhlasím že pri LED svetlách hmlovky majú slabú svietivosť a sú mnohokrát zbytočné . Ja som svoje skoro rok nepoužil nakoľko nebolo vidieť že svietia pri LED H7 . Pre tých čo chcú Halogén je Osram Allseanson dobra voľba ak im vyhovuje žltejšie svetlo ale mne už zrak zvykol na niečo lepšie prirodzenejšie biele svetlo LED :wink: Preto žlté svetlo ja už nemusím,hoci mnohým to farebné spektrum vyhovuje. Možno že o pár rokov technológie LED metrix a podobné vytlačia predne hmlovky aj z lacnejších aut. :-k
(Ako zmerané veľkosti v parabole pre diaľkové ? možno že ti to zistím skôr či to vojde .Lebo sa mi ozval "xenon " že chce nahodiť tie LED do diaľkových ak čakám kedy príde [-o< )
Pekný večer :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od Gyngy »

Nehnevaj sa, ale mne sa zda, podla fotiek, ktore su tu daval, ze tie LEDky v hmlovke vobec nemaju co robit. Svietia uplne inak, nez original H7 a to znamena diskomfort vodicov iducixh oproti.
Sam som kupil H7 do dialkovych na Tucsonovi, ale mal som ich tam asi 20 s, okamzite isli do ... pryc. Grafika luca bola otrasna. Samozrejme som si kontroloval ulozenie, i vertikalnost ulozenia.

Za mna teda radsej menit kazdu chvilu H7 Nightbraker ...
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

Efiso píšeš že si tvůj zrak zvykl na něco lepšího, ale lidské oko nepředěláš, je na různé barvy různě citlivé a nedá se naučit něco nového :wink:
Navíc denní světlo které je nejpřirozenější a oko je na něj zvyklé má teplotu barvy 5000k . Protože skoro všechny LED začínají na 6000k některé mají i 6500k i více tak v žádném případě nejde o příjemné a přirozené světlo. Jak jsem už psal tak oku jsou příjemnější teplé barvy (pod 5000k) než studené.
Proto většina aut z výroby používá třeba xenony s teplotou 4300k max. 5000k.
A ještě jedno čím vyšší teplota, tím kratší vlnová délka a tím obtížněji se láme a rozptyluje - světlo se pak odráží bez lomu např. od mokrého povrchu - proto na mokru všechny ty studená světla jakoby nesvítí :wink: protože se paprsek při dopadu nezlomí - nerozptýlí a neosvítí okolí dopadu, ale odrazí se bez lomu do dálky :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

EFISO: díval jsem se na to, ještě jsem to moc neměřil, ale obávám se, že prostoru za žárovkou je opravdu velmi málo na aktivní LED. Ještě mám doma jednu sadu pasivních LED, přidělám si na ně z papíru imitaci ventilátoru dle tebou zaslaných rozměrl a někdy zkusím. Možná ale budeš rychlejší s panem xenonem, tak budeš mít info dřív.

Gyngy: jsi asi jeden z mála, kdo vyhodil LEDky z dálkových, já bych se už v dálkových k H7 nevrátil ani omylem, mě to svítí rozhodně o mnoho líp a víc než předtím. Neporovnávám ale rozdíly před zdí a kontrolování hotspotu, ale pocitem v reálném prostředí v noci a i když k dokonalosti ještě něco chybí, rozhodně mi ty LED dávají více světla i do stran než obyč H7 a rozhodně o nich vím, že svítí. Dřív tam byly naprosto zbytečný, ani jsem je mnohdy nepoužíval. Ale jo, je to u každého jiné a každý máme jiný pohled.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Gyngy píše:Nehnevaj sa, ale mne sa zda, podla fotiek, ktore su tu daval, ze tie LEDky v hmlovke vobec nemaju co robit. Svietia uplne inak, nez original H7 a to znamena diskomfort vodicov iducixh oproti.
Sam som kupil H7 do dialkovych na Tucsonovi, ale mal som ich tam asi 20 s, okamzite isli do ... pryc. Grafika luca bola otrasna. Samozrejme som si kontroloval ulozenie, i vertikalnost ulozenia.

Za mna teda radsej menit kazdu chvilu H7 Nightbraker ...
Prečítaj si moje predchádzajúce príspevky prečo mam tam LED žiarovky . A orginál tam nieje H7! ta je v stretavacich a diaľkových svetlách . V predných hmlovkách je orginal pätica PG13 a výkon halogénovej žiarovky je 27W ! .(takže pri LED stretavacích ani nesvietia ! )
discomfort som už vysvetlil skôr,ak prečítaš skoršie príspevky .
Ohľadom tvojich LED diaľkových ak by si mal dlhšie ako 20s napr v noci za jazdy ako niektorý tak možno ich tam máš doteraz :wink:
Mam na ceste pre jedného pána LED ktorý ma viac aut , xenony aj tie vaše slávne Nightbreaker LASER .Tak som zvedavý na jeho hodnotenie po namontovani LED namiesto Nightbreak.. Ten si dával meniť projektory na xenonoch za niečo super kvalitne. Takže na osvetlenie je pedant tak uvidím jeho porovnania ak to vymení za LED .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Richard555 . Ľudské oko vníma len veľmi úzke spektrum vlnovej dlžky viditeľného svetla (300-800nm ) .A každý cicavec je ruzne citlivý na ruzne spektrum :wink: Vláknová žiarovka sa nepribližuje dennému svetlu tak ako LED žiarovky a to je fakt :wink:
LED dokáže produkovať "svetlo " od 250 do 3500nm takže od UV po IR a to platí aj pre farebné spektrum . A LED určite nezačína na 5000K ! máš ich aj 3000K (žlta ) po .. ale najviac je ich okolo 5000-6000K (6500K niektorý) preto že je to "najprirodzenejšie" svelo pre LED preto to nájdeš u aut každej automobilky v dennom aj stretavacich orginál LED svetlách . Spektrum 4300K automobilky pri LED nepreferujú . :wink:
Ak chceš rozoberať lom svetla a rozptyl tak pohlcovanie svetla je pri veľmi malých vlnových dlžkach UV a rengen ...
Viditeľné spektrum sa odráža každé (napr foto o hladinú jazera ) tam studené spektrum svetla sa rozptyľuje rovnako .
Nechajme tých "odbornosti " nato nemáme školu :wink: Každý vi své a dela to co mu vyhovuje .(pokuď sa neožení :wink: )
Konec téme hmlovky .(sú príjemnejší téma ) houk :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
johnik951
Příspěvky: 3
Registrován: 15 dub 2019, 19:12

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od johnik951 »

Zdravím, použili ste niekto do stretavacich H7 Philips Ultinon Essential LED Car 6000K White Light? Ďakujem
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od sarin007 »

Nemáš někde link? Vůbec jsem je nenašel na webu, zajímali by mě parametry.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od EFISO »

Myslím že to je to iste. Parametre štandard pre pasívne chladené LED .
https://www.aliexpress.com/item/Philips ... 85167.html
https://www.ebay.com/itm/Genuine-PHILIP ... 100623.m-1
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
johnik951
Příspěvky: 3
Registrován: 15 dub 2019, 19:12

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Příspěvek od johnik951 »

EFISO píše:Myslím že to je to iste. Parametre štandard pre pasívne chladené LED .
https://www.aliexpress.com/item/Philips ... 85167.html
https://www.ebay.com/itm/Genuine-PHILIP ... 100623.m-1
Toto sú presne tie žiarovky.
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“