Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lukys1989
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2020, 07:46

Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od Lukys1989 »

Zdravím. Chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost. Koupil jsem úplně nového Tucsona a při 5 tisíc mi začala smrdet spojka pri jakém koliv složitějším rozjezdu.. Do kopce nebo na obrubník hned smrad. V servisu mi ji vyměnily s tím že sem ji spalil Sam a na další vymění nemám nárok.... Teď mám najeto 13 tis. Mi začala smrdet zase. Nikdy jsem za autem nic netahl a 13 let jezdím kamionem.. Určitě nejsem začátečník.. Teď nevím co mě čeká v servisu. Jediné co vím že už nikdy do této značky nepůjdu
Reklama
 

Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od Durino »

Neviem, ci to nebude vlastnost spojok Hyundai. Mam I20, a tiez mi spojka obcas zasmrdi, ked nachadzam na obrubnik, aj ked idem s citom, ziadne extra vytacanie a iba kratky najazd. Auto ma 29tis km. Pri inom aute sa mi to nestava.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od dibarbora »

Vzhľadom na dlhé prevodovky, rozvodovky a malé zdvihové objemy motorov je smrad spojky celkom normálny prejav. Každý jemnejší manéver vyžaduje preklzujúcu spojku.. stačí k tomu nejaký kopček a smrad je na svete. Ak si mal spojku spálenú tak sú pri :hyu: dve možnosti... šofér alebo svojho času mal :hyu: problém s guferom na mrkve.. prevodový olej mastil spojku...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Lukys1989
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2020, 07:46

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od Lukys1989 »

To si taky myslím že tam může být únik oleje. Protože nohama to určitě není.. Mam superba 450 tis najeto a tahám za tím karavan a spojka je původní.. Opravdu ta cena asi je někde znát
Lukys1989
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2020, 07:46

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od Lukys1989 »

dibarbora píše: 25 čer 2020, 09:23 Vzhľadom na dlhé prevodovky, rozvodovky a malé zdvihové objemy motorov je smrad spojky celkom normálny prejav. Každý jemnejší manéver vyžaduje preklzujúcu spojku.. stačí k tomu nejaký kopček a smrad je na svete. Ak si mal spojku spálenú tak sú pri :hyu: dve možnosti... šofér alebo svojho času mal :hyu: problém s guferom na mrkve.. prevodový olej mastil spojku...
Přesně tak stačí na obrubník.. A u jiného auta se mi to nestane
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od dibarbora »

Svojho času mali vo SM dlhodobý test Rapida... jedna s pripomienok bola rýchla jednotka a spiatočka.. z toho vyplývajúca nutnosť manévrovania na spojke. Po nejakých testoch a pár výjazdoch do strmého kopca potom spojku odpísali za karavanom (lamela sa komplet rozletela). Bohužiaľ, je tlak na dlhé prevody v rozmerovo malých prevodovkách... takže dĺžku prevodu dokážeš nadbehnúť len v diferáku, tým pádom je neúmerne rýchla jednotka aj spiatočka. Na konci si to celé odskáče spojka.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
hyundaiak
*
Příspěvky: 57
Registrován: 14 led 2020, 09:57

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od hyundaiak »

Chce to osvojit si práci se spojkou. Znám i hodně lidí, co s tím jezdí jako s automatem - řadí bez použití spojky. To je pak na malér zaděláno. Obecně to chce dlouho nestát na spojce. Na semaforu vyřadit do neutrálu apod. Při stání v kopci to nedržet spojkou, ale brzdou. Když to vidím ve městě okolo sebe, nestačím se divit.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od sarin007 »

Něco podobnýho jsem měl s Elantrou, jednou se bylo potřeba rozjet do většího kopce, kde bylo málo místa, takže bylo nutný se rozjet pomalu a spojka hned smrděla v celým autě. Stačilo stát na pedálu pár vteřin a smrad byl na světě. Ale to bylo naštěstí za celou dobu co jsem jí měl asi 2x, jinak to bylo naprosto v pohodě a při běžným ježdění nic zvláštního.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od Boryš »

3/4 roku mi spojka na :hyu: nezasmrděla a nezacukala. Pak jsem ji vlastní blbostí připálil a začala smrdět při rozjezdu do kopce, při delší jízdě do kopce a cukat při rozjezdu, hlavně při studeném motoru. Poptával jsem výměnu spojkové sady i setrvačníku. V uznávaném servisu, kam jezdí lidi s :hyu: až z druhého konce republiky, mi bylo řečeno, že umí řešit připálený setrvačník bez jeho výměny. Jsem jim uvěřil. Po výměně spojkové sady a dle fotky nejspíš ručním přebroušení setrvačníku to bylo ještě horší. Cukalo to víc, smrdělo to i na dálnici na Vysočině při jízdě do kopce bez řazení. Tak mi vyměnili setrvačník. Je to lepší, ale zasmrdí to furt. Jo a bylo mi řečeno, že prý smrad je vlastně vlastnost, že bezazbestové materiály tak nějak smrdí z principu. Akorát že před připálením mi to necukalo ani nesmrdělo, tak nevím...
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Výměna spojky po 5 tis km nový tucson 1,6tgdi

Příspěvek od shawt »

Taky me to prekvapilo, ale je totak. Na moje i30 sem jednou couval na obrubnik a uplne pomalu a taky sileky smrad okamzite od spojky. A kdyz sem mel nove auto, najeto mozna tak 7tis, jel sem Chorvatsko a tam v prudkem kopci to same...H. vlastnost noo :roll:
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“