prémiová nafta? nesmysl!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

převzato z jiného fora..musel sem to zkopčit! a potvrzeno..tedkon jedu ke známému do servisu..má něco podobnýho.najeto 45000km ford mondelo a jen verva a šel
Takhle dopadl filtr paliva u II vochcáfky PD.
Pán tankuje u značkových pump zimní naftu.

tedkon jedu ke známému do servisu..má něco podobnýho.najeto 45000km a jen verva šel

to je proty,kteří si plácaj na kozy jak tomu autíčku dávaj papat a že není nad prémijovou předraženou naftu..lidi probuďte se!
je to jen byznys!
takhle nevypadal můj filtr z gala po 5ti letech na jak někteří pomatenci říkají naftu z jzd :!:
Přílohy
Fotografie0101.jpg
Fotografie0101.jpg (95.02 KiB) Zobrazeno 2682 x
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

TOMTOM
*
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2009, 10:23
Bydliště: Blažejovice VYSOČINA

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od TOMTOM »

Tak tak. Já beru taky naftu z velkoskladu ve Šlapanově u HB. a toto se mě nestalo. Je vidět jak na pumpách mají kvalitní ZIMNÍ naftu. Tom
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Skyline »

Hm zajímavé, já do služební O2 tankuji jen u Shell a Benziny a za 5 let co to dělám jsem neměl problém ani při velmi nízkých teplotách a když jsem kdysi natankoval do Almery levnější benzín tak mi to v mratech startovalo při -10 tak na potřetí a pak to ješstě alespoň jednou chcíplo, tam kde auto jelo dříve na 5 jsem musel dát 4 a spotřeba o cca 1,5 - 2 litry vyšší, takže za mne nee a jen jen prémiové paliva já jsem to poznal.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od black_sheep »

naftu neresim a benzin beru spis uz jen na OMV protoze Shell to fakt prehani s cenama... beru tam tu stovku, je sice trosku drazsi ale ten rozdil je vuci jinym vydajum do auta a celkovy cene za benzin tak malej, ze to nema cenu setrit a davat tam neco buhvi jakyho... tyhle benzinky maj alespon hezke zazemi kdyz uz se tam zdrzim ne jen na tankovani...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

Skyline píše:Hm zajímavé, já do služební O2 tankuji jen u Shell a Benziny a za 5 let co to dělám jsem neměl problém ani při velmi nízkých teplotách a když jsem kdysi natankoval do Almery levnější benzín tak mi to v mratech startovalo při -10 tak na potřetí a pak to ješstě alespoň jednou chcíplo, tam kde auto jelo dříve na 5 jsem musel dát 4 a spotřeba o cca 1,5 - 2 litry vyšší, takže za mne nee a jen jen prémiové paliva já jsem to poznal.
prémiová nafta se nepozná podle ceny a benzínky :idea: poznals prt,když to nerozebereš a podíváš se ve služebním autě na filtry a další naftou se zasírají části
mě ty přepíčený extra nafty pokaždý zamrzly ají s předáfkovaným aditivem tak jak ta moje co mám doma v nádrži a to je prosím na luftě v plastovém barelu 1000litrů
je to tak 3-4zimy sem měl kadák a v tom nějakou echt naftu..ta nešla pomalu ani vylejt a mastnota?
0 :!:sem utřel sem hadrem a nikde nic :lol: :roll:
je to otázka času a uvidí se..
a ono benzín a nafta jedna a druhá věc
s naftou se dá čachrovat hodně způsoby..bych mohl vyprávět 8) :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od mayq »

http://forum.octaviaclub.cz/lofiversion ... 2-100.html

Zvlast si pozrite prispevok uzivatela Snake ktory znamemu dal spravit rozbor nafty zo 7 vzoriek (podotykam na SR), a komu by sa to nechcelo cele citat, je toho dost ... tak vysledok aspon pre mna hoci mam benzin je brat obycajnu 95 a priliat VIF, pretoze obycajny benzin, naftu tankuje takmer kazdy, kym premiove malokto, cim dochadza k malej vymene obsahu tanku na pumpe a kedze palivo straca dlhsim skladovanim svoje vlastnosti moze to dopadnut tak ako na fotke ktoru postol pepan...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

moc hezký..hlavně ten šel vípavr- cetan nula :lol: skoro nic žádná přísada.pěkný počtení maygu
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Skyline »

Nevím proč bych měl rozebirat něco co funguje, u každého auta nechávám měnit pravidelně všechny filtry a náplně a na cca 400000 km na naftu mi nikdy nic nezamrzlo a vždy jsem bez problémů nastartoval v každém počasí i při velmi nízkých teplotách, které i u nás bývají. Jedinej problém jsem měl u benzínu na cca 200000km jak jsem psal.

Je to i lidech co na těch benzinkách dělají.

Uznávám ale že se s palivy dějou různý věci.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od pepan »

chlape..benzín nějak neřešíme..s tím si svíčky poraděj a shoří a není tam tak bordelu jak v naftě která je jak rosol!
benzínku dělajou lidi..ale benzínka od kterou se prodává,má možnost a měla by se starat..proto neřeším,jestli tam je franta nebo evžen..
když bude nachuja verva..Benzínka je na chuja..
když bude nachuja agip nafta..je nachuja firma Agip
majou si to ohlídat..-
hotovo konec
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Mexican »

nic coby som necakal. To ze ta sultra-ueber-hyper-mega zavodnicka nafta je podvod a zlata bana na tahanie penazi je fakt. Co ma ale zaraza, ze ten znamy 45 000km nemeni palivovy filter. To uz je dost zahul :D

100 0000 0000 x opakovana vec, ze nezalezi na znacke ale na konkretnej pumpe (uskladneni) a prepravnej spolocnosti) je proste fakt. Ale ludia su povacinou ovce, ktore pocuvaju len na branding. Pocnuc ponozkami, cez fastfood az po palivo. A dobre im tak. Jazdene auta nekupujem, takze mi to je uprimne jedno co tam kto dava. Ja mam vlastny system :D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od mechoun »

ČOIka vydala oficiální seznam pokutovaných čerpaček, server mají tím pádem zahlcený. Jejich soubor je v příloze :-)
Přílohy
tk-phm100111.zip
(11.27 KiB) Staženo 106 x
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Donald »

Chlapi, musíte si uvědomit, jak se motorová nafta za poslední léta změnila. Podíl biosložky stoupl z 0 na 7 procent. MEŘO nebo-li metylester řepky ol. snadněji tuhne a nepomohou ani různé depresanty a modifikátory parafínu. Prémiová nafta, zejména Verva, je skvělá, ale drahá. Kupuji u Tank Ono a dávám VIF zimní. Přijde to levně a funguje na 100 procent. Ale dlouhodobě s biosložkou budeme mít problémy.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Hardcam »

Od toho seznamu jsem cekal vic, treba namejsi spolecnosti. Znam jen Tank Ono Melnik, kde jsem asi 3x tankoval a nadsenej jsem z toho nebyl.
Verva Diesel je sice drazsi (o korunu), ale nikdy jsem nelitoval a kdybych ted mel naftaka, bral bych ji znovu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od N2DRFT »

Kamarádovo rodinka podniká s palivem, pumpy JS jestli někdo zná a funguje to tak, že všichni tankujou u čepra tyhle stanice a překupníci s benzínem a u čepra máš 2 kohouty-1)benzín 2)nafta. Shell V-power/V power racing neni nic jinýho než obyč benzín do kterýho se do objemu jedný cisterny přileje tak litr 100 oktanovýho benzínu, asi takhle to funguje- tudíž rozdíl bys neměl poznat, je to spíš placebo.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: prémiová nafta? nesmysl!

Příspěvek od Mexican »

oproti zoznamu od tych borcov je to uplne ine. Jednak ze tam nie je Unicorn z Vinohrad, ktory je trnom v oku "znackarom" a za druhe je az neuveritelne ze v Brne nevyhovela len jedna pumpa
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“