Dovoz aut z CZ

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moneto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 10 lis 2009, 16:09
Bydliště: MY

Dovoz aut z CZ

Příspěvek od Moneto »

Zdravim takze tuto temu ma napadlo zalozit zrovna teraz ked som pozeral inzerat od filipa tie dve xg350ky sak asi viete o co sa jedna (uplne po nich tuzim) :mrgreen: :mrgreen:
Ale aj celkovo by ma to zaujimalo jak to funguje ked chcem doviest auto na slovensko lebo trochu nechapem napriklad co je to poloprevod take nieco na SK nemame takze nepoznam postup a hlavne by ma zaujimal najekonomickejsi sposob dovozu toho buraneho (zlateho) myslim ze jediny sposob je odtahovka co by vyslo z Prahy na SK na Myjavu celkom dost draho vidim to na takych cca 250Km
Nejake rady, tipy ?? :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Accent 1,5 White
Reklama
 

potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: Dovoz aut z CZ

Příspěvek od potvurka »

Moneto píše:Zdravim takze tuto temu ma napadlo zalozit zrovna teraz ked som pozeral inzerat od filipa tie dve xg350ky sak asi viete o co sa jedna (uplne po nich tuzim) :mrgreen: :mrgreen:
Ale aj celkovo by ma to zaujimalo jak to funguje ked chcem doviest auto na slovensko lebo trochu nechapem napriklad co je to poloprevod take nieco na SK nemame takze nepoznam postup a hlavne by ma zaujimal najekonomickejsi sposob dovozu toho buraneho (zlateho) myslim ze jediny sposob je odtahovka co by vyslo z Prahy na SK na Myjavu celkom dost draho vidim to na takych cca 250Km
Nejake rady, tipy ?? :mrgreen: :mrgreen:
1Okč na km :-)) polopřevod je odhlaska na noveho majitele a na slovensko potřebuješ bud značky a pojištění na tve jmeno a odhlašenej tp taky na tve jmeno a nebo na plataku a odhlašenej tp to je vše i na magistratě ti to řeknou co a jak
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz aut z CZ

Příspěvek od mayq »

Posledny dostupny znamy postup pri dovoze z CR :D

Prides k predajcovi, nasleduje skusobna jazda, ak je vsetko v poriadku zaplatis peniaze dostanes kupno-predajnu zmluvu (mozes si ju dopredu pripravit, je jedno ci je v cestine alebo slovencine). Ak je predajca ochotny vsetku administrativu spravi za teba, ak nie musis ist na Obvodny urad v CR odhlasit na seba a na policii administrativne skontrolovanie VIN (200Kc). Potom mas 2 moznosti na dovoz: 1, vybavit prevozne znacky na tom Obvodnom urade v CR za cca 800Kc,platia na mesiac, taktiez v poistovni podla VIN vybavit poistku tiez na mesiac co platia znacky (1600Kc). 2, Doviezt auto na voziku. Takze uz mas kupno-predajnu zmluvu, karticku od EK, cesky velky technicak a ak na znackach dovazas tak karticku k prevozke. To mas v CR vsetko.

Na Slovensku:

Zaplatis do Recyklacneho fondu 66 Eur a nechat si poslat alebo dat vystavit potvrdenku, pripadne staci sek s razitkom posty.
http://www.recfond.sk/index.php?www=sp_ ... ation_id=4
Treba absolvovat Kontrolu originality, t.j. ist s autom a vsetkymi papiermi co mas k tomu na nejake pracovisko z nasledovneho zoznamu:
http://www.ko.sk/pracoviska.aspx?id=1
Ked absolvujes predosle 2 body, sprav si zo vsetkeho fotokopie a ked je platna STK a Emisna z CR, mozes ist na Obvodny urad cestnej dopravy podla miesta bydliska. Prides uz s vypisanou "ziadostou o jednotlivo dovezene auto" (to sa vypisuje na zaklade CZK technicaku udaje)
Link, kde si stiahnes ziadost:
https://www.autovia.sk/img/cms_document ... _dovoz.pdf
Donesies kolky v hodnote 105 Eur + ako som spominal, fotokopie zo vsetkeho co mas, t.j. z kontroly originality a rec. fondu, kupno-pred. zmluva, technicak, atd.... Oni si pozru original a kopiu si zalozia.
Ked to spravia, prides znovu a zoberies papier o schvaleni vozidla do obehu + Slovensky velky technicak.
Spravis si Povinne zmluvne poistenie, na co staci VIN cislo auta, netreba zatial SK znacky a so vsetkymi tymito lajstrami treba ist na DI v mieste bydliska, kde ti vystavia znacky za 66Eur v kolkoch.

To by malo byt vsetko :mrgreen: =D>
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Petrh90
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2018, 10:27

Re: Dovoz aut z CZ

Příspěvek od Petrh90 »

Ahoj, našel jsem článek kde popisují postup dovozu aut z Německa (článek: postupu dovozu auta z Německa). Možná by ti to taky mohlo pomoct. Je toho poměrně dost a musíš si dát na dost věcí pozor. Osobně bych do toho moc nešel :D s mým štěstím bych tam jel autem pro nové auto a na zpátek bych do Česka musel pěšky :D
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz aut z CZ

Příspěvek od Andy182 »

takto sa robi reklama :D ...

ozivit 8 rocnu temu s linkom na firmu na dovoz aut :D ... a este aj z nicku registrovaneho dnes s 1 prispevkom
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Petrh90
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2018, 10:27

Re: Dovoz aut z CZ

Příspěvek od Petrh90 »

Jojo, reklama na článek kde jsou zajímavé informace :D nic zde neprodávám, jen dávám doporučení na mnou doporučený zdroj informací :)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“