Pojištění

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

Mr. HYUNDAI píše: 08 říj 2021, 13:38 Předloni likvidoval jeden můj "svěřenec" i30 kombi po půl roce do totálu s GAPem. A skutečně mu vyplatili co bylo na faktuře za nové auto. Jen to bylo na třikrát - zvlášť kupec vraku, zvlášť z pojistky viníka (šlo to z POV) a zvlášť zbytek z GAPu.

U vraku nejdou otevřít jen LZ dveře jak jsou narvané na sloupek a podběh. Ostatní dveře jsou otevřít a zavřít, a to včetně kufru, úplně v pohodě. Kolega chodí po svých - obrazně i doslova (nejsou auta). Má pouze odřenou levou ruku. Jeho spolujezdkyně pohmožděná žebra - taková "pásová" klasika.
Je zajímavé jak se o sebe s tím Loganem "lízli". Při podrobném zkoumání vraku jsem si všiml, že přední výztuha je netknutá, stejně tak levý nosník. Šlo to vše jen do hloubky blatníku a celou energii nárazu tak přes LP kolo nesl levý práh...
Musela to být šílená pumelice, střetnou rychlost odhaduju tak 120-140 km/hod., bylo to pod horizontem mimo obec, takže oba určitě 90 km/hod. a prostoru na reakci a brždění minimum (mimochodem na žádné fotce z místa nehody není vidět žádná brzdná stopa :-k ).

Omlouvám se za OT, jak jsem psal, pokud se dozvím zůstatkovku vyčíslenou pojišťovnou, tak to sem hodím pro představu jak jim to vyšlo.
To někdo z nich bojoval proti totalitě zákonů? Světských i fyzikálních?

A ke GAP - jsem četl, že by vyplacená suma při totální škodě nebo krádeži měla zajistit koupi nového vozu. Nevím ale jestli ve stejné výbavě jako ten původní nebo třeba nějakého holátka a jak by to fungovalo při současném zdražování.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

No já co jsem četl, tak je vyplacena plná kupní cena vozu, takže když jsou teď auta dražší, musíš si doplatit, nebo vzít něco v té ceně...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

Aha, já to že se jedná o vyplacení plnění v hodnotě nového vozu vysvětlil jako nového v čase plnění a ne v době koupě rozbitého nebo ukradeného auta.
Kdyby mi to auto zůstalo tak bych neměl potřebu kupovat nové... Kor v současnosti, kdy nová auta většinově nesplňují mé představy.
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Pojištění

Příspěvek od remkren »

@Boryš: To jsi GAP špatně pochopil. GAP:
1) Se vyplácí pouze při totálce - to znamená, když je auto natolik poškozené, že se nedá opravit a je zlikvidováno (nezůstává ti). Pokud to není totálka tak GAP se neuplatňuje a pojišťovna hradí standardním způsobem opravu.
2) Pokud dojde k totálce, tak GAP ti proplatí částku, kterou máš na faktuře koupi vozu.

GAP jsem chtěl hlavně proto, že mám auto na splátky a pokud nemáš GAP a dojde k totálce, tak ti pojišťovna zaplatí jen odhadní cenu auta v době nehody (která jde od koupi vozu strmě dolů), ale úvěr musíš zaplatit pořád ten původní - takže jsi v troubě a rázem vyhodíš oknem třeba čtvrtinu ceny auta, ne-li víc.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Pojištění

Příspěvek od remkren »

Stringo píše: 08 říj 2021, 15:49 Já ho po roce prodloužil na 5 let... Po celou dobu leasingu... Zase takový nárůst ceny v celkové ceně splátky to nebylo a mám klid...
Já nemám leasing, ale úvěr a na víc jak 3 roky to nešlo, takže nevím. Kdyby to šlo na celých pět let tak taky neváhám.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
daves
*
Příspěvky: 98
Registrován: 23 čer 2021, 17:30
Bydliště: Orlické hory

Re: Pojištění

Příspěvek od daves »

to Mr. :hyu: poslední příspěvek z vlákna čekací doba na i30

Pokud by sleva na auto měla být vázaná na uzavření pojistky, tak by kalkulace pojistky měla být přílohou kupní smlouvy, aby měl kupující rámcovou představu kolik ho pojistka bude stát. Jinak si myslím že to je neplatné ujednání, nebo alespoň v rozporu s dobrými mravy. Pak by se mohlo kupujícímu stát že dostane slevu 40.000 na auto a pojistku mu při předání auta spočítají na 80.000 a bylo by to v pořádku.
Já mám v objednávce uvedeno přímo toto: "Akční prémie -40 000,00 Kč" a nic víc nic míň. V celé objednávce ani v :hyu: OP které jsem podepisoval se slovo "UNIQA" nevyskytuje ani jednou, a stejně tak to mám i u slova "pojištění/pojistka" taky ani jednou včetně jejich jiných tvarů. Cituji článek o ceně "Článek III. KUPNÍ CENA
1. Není-li písemně sjednáno jinak, kupní cenou se rozumí cena Automobilu včetně výbavy a všech doplňků platná v den uzavření Kupní smlouvy dle ceníku Prodávajícího platného a účinného pro příslušné období.
2. Kupní cena dle ceníku vydaného Prodávajícím je uvedena v závazné objednávce Automobilu."

V ceníku platném v den podpisu objednávky se píše "Prémie a akční cena platí u autorizovaných prodejců Hyundai a je podmíněna registrací vozidla na jméno zákazníka v případě využití Hyundai pojištění." To dle mého neznamená že pokud chci :hyu: pojištění musím auto registrovat na RČ objednatele, ale ne že ho musím sjednat. Stejně tak jako nemusím využít nákup vozu na splátky, a používat slevovou kartu na tankování. Ale třeba se mýlím, nejsem právník.

Obecně s pojištěním POV+KASKO od Uniqa pojištovny nemám problém, mám jej na posledních 2 vozech a jsem spokojen. Plnění bylo vždy OK a jednání likvidátorů taky. Přiznám se, že jsem měl nějaké slevy takže i cena pojistek byla OK. A nevím na kolik mi pojištění případně spočítají u prodejce, takže tam určitě pojedu vybaven konkurenční nabídkou na pojištění.

Mimochodem na kolik Vám spočítali pojistku na HB 1.5Dpi ve Smartu?
Hyundai i30 HB, 1.5DPi, Smart
Opel Meriva B, 1.4Turbo 88kW tovární LPG, Enjoy
Škoda Fabia 2 Combi, 1.2HTP 51KW, Sport
Opel Corsa C, 1.0 43kW
Škoda Favorit 136L
Peugeot 205 GRD
Trabant 601 Combi
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 766
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Pojištění

Příspěvek od i30mpact »

No jo, nejlepší je asi se zeptat. Já dostal jak nabídku na auto od prodejce, tak nabídku na pojistku od zástupce pojišťovny (s upozorněním, že se výsledná cena pojistky se může o něco lišit, pokud si později naporoučíš ještě nějaké příšlušenství, které zvedne cenu auta), takže bylo dopředu jasné, kolik bude finální cena.

Když pak poslali fakturu, tak na ní taky byla konkrétně položka "prémie při Hyundai Uniqa pojištění: -40 tisíc".

Dokážu si představit, že by tě mohli povodit na tom, že kupní cena je cena, která je v ceníku (takže bez akční prémie), ale proč by to dělali? Přijde mi to divný.

Nejvíc pikantní na tom všm ale je, že když se podívám na současnej ceník i30, tak mi přijde, že ty ceny s prémií už jsou skoro stejný, jako ceny bez prémie před cca půl rokem.

Co se týče ceny pojištění, vím o dvou kombících, jeden letošní 1.5 DPi Smart PE, druhý o rok starší 1.4 T-GDi Style, oba měly hodně podobnou prodejní cenu a pojistky se pohybují kolem 14 tisíc. S doplňkovým připojištěním pak cca 15,5 tisíce. Tipnul bych, že hatchback bude o něco levnější.
myscho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 12 srp 2021, 09:58

Re: Pojištění

Příspěvek od myscho »

daves, už keď, tak to cituj celé :D
"Prémie a akční cena platí u autorizovaných prodejců Hyundai a je podmíněna registrací vozidla na jméno zákazníka v případě využití Hyundai pojištění. Podmíněnost Hyundai pojištěním se nevztahuje na
zákazníky, kteří se chystají vozidlo vyvézt a registrovat v zahraničí."
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

Já mám komplet havarijní a GAP 15300kč

Fastback 1,4 TGDi (style s navigací) kupován 2/2019. Sleva byla psána jak bylo uvedeno výše...

Ceny u i30 šly vloni o cca 60000kč nahoru, plošně, asi je to dáno vyšší výbavou a celkově cenami nových aut
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Mexican »

otazka do plena - ked kupujete Hyundai na uver tak sa zrejme ide cez UNIQA - alebo sa mylim?
teraz riesim novu poistku (POV+havarijko komplet vc zveri + GAP) a som u 450 000kc Stonica na 13500kc rocne u Allianzu, u Uniqua mi to vychadza trochu menej. Preto ta otazka, pac som v UNIQUA nikdy nic poistene nemal, ze ci s nimi mate nejake rozumne skusenosti
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Pojištění

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Když kupuješ :hyu: a chceš akční cenu, tak UNIQA - s úvěrem to nijak nesouvisí :D .
Já mám u UNIQA pojištěný všechny auta. Zatím vždy bez problémů hlášení PÚ, dokumentace, plnění, krycí dopisy. I plnění z GAPu. Za sebe jim dávám 1* a =D> .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Espero »

Já jsem od nich po spoustě let odešel před asi 2 roky pro vysoké nárůsty cen pojištění.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Droeyt
*
Příspěvky: 32
Registrován: 14 lis 2021, 12:11

Re: Pojištění

Příspěvek od Droeyt »

Mr. HYUNDAI píše: 07 pro 2021, 17:17 Když kupuješ :hyu: a chceš akční cenu, tak UNIQA - s úvěrem to nijak nesouvisí :D .
Já mám u UNIQA pojištěný všechny auta. Zatím vždy bez problémů hlášení PÚ, dokumentace, plnění, krycí dopisy. I plnění z GAPu. Za sebe jim dávám 1* a =D> .
Hele čtu to tu už po několikáté a nějak mi to neštymuje. Na Nku jsem dosáhl na velmi slušnou cenu (-11% z ceníkovky) a ve smlouvě nic o pojištění u Uniqa nic není a nikdy bych na to ani nepřistoupil. Který dealer si to vynucuje "slevou" ?
Hyundai i30N MY21 performance - Phantom Black- čekám
Hyundai i30N MY18 performance - Polar White
Ford Fiesta MK7 ST180
Mazda 3 G165
Honda Accord 8g 2.2i-dtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 7g 1.6 i-vtec
...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Pojištění

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Cenik.jpg
Cenik.jpg (80.73 KiB) Zobrazeno 904 x
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Droeyt
*
Příspěvky: 32
Registrován: 14 lis 2021, 12:11

Re: Pojištění

Příspěvek od Droeyt »

Aha, no tak vzhledem k tomu, že tahle prémie je spíš neprémie a člověk se na fleet (tak se jmenuje ta sleva, neobjednával jsem Nka 4) dostane i bez gum výrazně níž než s tímhle zázrakem, je to jen další z důvodů proč se handrkovat o cenu. Teď jsem ještě prolejzal smlouvu, abych měl jistotu a opravdu tam nic o pojištění není :D
Hyundai i30N MY21 performance - Phantom Black- čekám
Hyundai i30N MY18 performance - Polar White
Ford Fiesta MK7 ST180
Mazda 3 G165
Honda Accord 8g 2.2i-dtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 7g 1.6 i-vtec
...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“