chladnicka do auta

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Borek »

Macháček-jestli myslíš chlazení s pípou od ETY na 5l soudky,tak to mám také a je to bomba věc na doma i do auta :!: 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od macháček »

Borek píše:Macháček-jestli myslíš chlazení s pípou od ETY na 5l soudky,tak to mám také a je to bomba věc na doma i do auta :!: 8)
No, v našem případě vezem malou kostku jednopípu a soudek 20l, kámoš má C-Maxe, jedeme tři, ten co řídí má smůlu, já jako velitel vozu a metalDJ vedle se nechám obsluhovat :D a další kámoš co by výčepní vzadu, prostřední opěradlo sklopené a tam..., tam bude ta kostka. Soudek raději nachladíme předem, aby nemusel běžet chadící aparát a altík se z toho nezbláznil :D, případně se někde nekouřilo z kabelů :shock: :mrgreen: . No to co píšeš ty, taky neni k zahození. Suma sumárum jsou to nejlepší chladničky do auta :D/ :D .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Hardcam »

Ja zacal horet minuly rok cestou co Schorvatska, Elantra nema zasuvku v kufru a od chladnicky byla metrova, musel jsem koupit dve dalsi prodluzovacky a zasuvka zapalovace to holt nepobrala, tak jsem ve Znojme delal hasice :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Borek »

Zásuvka by to pobrala v pohodě,ale měl jsi tam velký přechod.odpor(nekvatní spoj-kontakt),tak pro to se ti to zahřívalo.
Já mám ze zapalovače taženou ledničku(kabel určitě 2m),2x DVD,navigace,nabíječka tlf. a malé chlazení na 2 plechovky pití a v pohodě. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Hardcam »

:shock:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Farrael »

A to používáš vše najednou Bořku?:-D
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Borek »

Jj,najednou.Mám různé rozdvojky a roztrojky :D .Hlavně musí mít dobrý kontakt uvnitř :!: Také jsem narazil na jeden typ rozdvojky,co se hřál už jen při zapnuté ledničce. :? Tak jsem ho hned hodil někam do regálu v garáži. :mrgreen:
Pojistka zapalovače je společná s el.ovládáním a vyhříváním zrcátek a má 15A(je v panelu pojistek v interiéru Tiburona).Ještě ji mám původní,zatím jsem žádnou neměnil,jen pro jistotu vím kde a jaká to je,abych případně cestou na dovolenou nemusel hledat.Zatím drží i ten mega odběr. :D Lednička má 4A odběru,chlazení na plechovky také 4A a ostatní už není tolik. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od macháček »

Jo kam se hrabem na pojízdný :tus: restaurant pana Borka :shock: :D .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Julec
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2010, 14:05

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Julec »

Ja som mal minulého roku takú lacnú z Tesca, síce vydržala cestu do Chorvátska, ale klasika predchladená deň vopred a naukladané mrazené veci. Došli sme tam, síce sa nám nič nepokazilo, ale žiadna sláva to nebola. Tohto roku som si už priplatil za kvalitu, kúpil som si autochladničku Waeco http://www.autochladnicka.eu/elektricke ... ol-35.html a som s ňou maximálne spokojný. Teraz to nebolo o tom udržať veci chladené, ale táto chladnička veci aj schladí. Aj pri testovaní aj pri ceste mi chladila nejakých 28 stupňov pod teplotu okolia, ozaj perfektne. A ešte sa na nej dá nastaviť cieľová teplota. Nastavil som si teplotu na 8 stupňov, často bolo počuť dokonca, že sa chladnička sama vypína, lebo dosiahla nastavenú teplotu. Išli sme s malým drobcom, takže som potreboval niesť zo sebou mlieko a jeho obľúbené jogurtíky..., riskovať s nejakými lacnými šmejdíkmi som nechcel. Jednoznačne odporúčam priplatiť si za kvalitu, je to neporovnateľný rozdiel.
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Silver »

ahoj, trochu oživím toto téma, nechci zakládat nové. Uvažuji že do i30 koupim autochladničku, nemusi byt velka, nemam v planu s ni jezdit do zahraničí, jen at v létě uchladí pití a svačinu, špekáčky. Moc se v nich nevyznám, ještě jsem neměl žádnou. Snad jediny požadavek je aby se dala napájet i ze zásuvky doma, abych si ji mohl doma předchladit, než ji dám do auta.
diky
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od dibarbora »

Asi najlacnejšie a pomerne efektívne riešenie bude obyčajný termo box a nejaké tie chladiace elementy, ktoré zmrazíš v mrazničke. Čo sa týka chladničiek, tak cenovo dostupnejšie sú termoelektrické... ale zázraky od nich nečakaj. Reálne dokážu vychladiť max. o 15 stupňov pod teplotu v kabíne/kufri. Potom už len kompresorová... to je investícia od 350€ vyššie čo som pozeral... tu už prepravíš aj zmrzlinu....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Stringo »

Určitě je lepší mít chladící box, než chladící tašku. Ale opravdu to nefunguje tak, že ji doma nachladíš a pak to funguje, hlavním chladícím elementem jsou chladící namražené vložky.

Já mám už léta chladící box od Campingaz (už nevím typ, dneska jsou novější), mám 32l objem a bylo u něho i trafo na 230V. K tomu 4 velké chladící vložky a funguje to skvěle na celodenní cestu...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Silver »

ok chapu, tedy orientovat se na termoelektrické cena tak do 3 - 4 tisic a min. -18C od okolni teploty. kompresorove asi jsou nekde jinde, ceny od 9000 v a víše a za to to nestoji. co jsem se zbezne dival tak ty termoelektrické jsou vesmes na stejne brdo a maji stejne asi stejnou technologii chlazeni. takze vybrat nejakou kde si ji lidi chválí. a vyskladat jeste namrazenyma vlozkama. sice jsem ocekaval ze mi behem 3hodin cesty udrzi pivo v lahvy na 7C a nejlepe koupene v obchode a po ceste to vychladi. ale asi fakt to funguje tak ze budu rad, ze piva a kofoly tam dam nachladěné z domu z lednicky a budu rad ze po 3h jizdy v 33C venku dojedu do cile a budou mit kolem 13C.

otazka, termoelektrické maji vsechny +/- stejny odber eletriky v laute a nevyluxují mi komplet baterku? kdyz pojede jeste klima? motor by to mel stihat dobijet ze?
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od kolomaz »

léta používám chladící box, 230V/12V - před cestou zapnu na síť nachladím, dám suchý led na dno, dám co potřebuji uchovat v chladnu , nahoru suchý led. Během cesty - Břeclav - Alcosebre Španělsko přes Avignon Francie během cesty chlazené nápoje a nanunky v pohodě.

po celou cestu je pod napětím 12 V a stačí to


Na kratší cesty - mám polystyrénovou bednu od suchého ledu - super těsní - kde dám namražené kostky a na cestu na slovač či maďary mámopět na cestu osvěžující nápoje a nanuky pro děti v pohodě.
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: chladnicka do auta

Příspěvek od Verxes »

Zrovna včera jsem objednal toto, aktuálně je na ní fajn akce v Lidlu (místo 1700Kč je teď za 999Kč):
https://www.lidl-shop.cz/p/crivit-elekt ... p100320371

Víceméně si jí lidi chválili, tak za ty prachy jsem po ní hned šáhnul =D>
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Odpovědět

Zpět na „Pokec“