Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Tringi »

Toto téma vytvořit Nexus, ale tím že jsem zde přesunul politickou diskuzi z tématu Aktuální ceny PHM jsem se ocitl nahoře, protože jsem asi byl hlavním strůjcem toho off topicu.
První nový příspěvek je na straně 5, kopíruju ho i sem:
Nexus píše:Vzhledem k tomu, že se nám rozjela výměna politických názorů v mnohých jiných vláknech, tak asi nebude naškodu založit jedno, které se bude věnovat přímo ní :)
zároveň protím aby někdo přesunul příspěvky z vlákna ceny PHM :mrgreen:

a abych nějak navázal, tak souhlas s donaldem. Monarchie formálně existují a fungují, ale jakou moc monarcha ještě má? Byla mu omezena na minimum, z důvodu bezpečnosti všech. Když vládne jeden, snadno se to zvrhne ve vládu tyrana, což je jedna z nejhorších možných situací... To jsou ale všechno záležitosti, které tady již byly. Svoboda jednotlivce nikoli, vždy to bylo dřít na někoho (ať už to byl zlý nebo hodný král, církev nebo dnešní politická verbeš ](*,) ) a proč zůstávat u toho stejného? Každý pokrok vyžaduje nějakou změnu a o tu si dav musí říct a né čekat že to přijde samo, nebo že nemá smysl něco chtít :!: a ta svoboda jednotlivce se zrušením byrokracie by byl obrovský přínos pro nás všechny, stačí se nad tím zamyslet a dojde k tomu snad každý zdravý jedinec že to tak je, že si pan Mach nevymýšlí kraviny a je to seriozní člověk s konzistentníma názorama což podotýkám je velmi důležité :)

Prosím držme diskuzi v akademické rovině, argumentujme pro své názory věcně, navrhujme jak stávající situaci napravit a proč si myslíme že naše metody budou fungovat, a především respektujme, že ostatní mohou mít názor z mnoha legitimních důvodů jiný než my. Kdo mi z toho bude dělat novinky nebo idnes, toho nemilosrdně smažu! :twisted:

Přijde-li někomu nějaký příspěvek ofenzivní, pomyslně si před něj přidejte "Mohu se mýlit, ale můj osobní názor na věc je ..." ;-)

A nyní už pokračuji svými řečmi z listopadu 2011...
Nexus píše:birkof: zrovna jsem to chtěl napsat a Tringi mě předběhl. Je to jenom o tom, že někdo z toho má šílené prachy. Ale jedna z věcí, o kterých se nemluví je fakt, že na výrobu 1l bionafty se spotřebuje 1l nafty normální. Což ekologii zcela maximálně prospívá :-k
Mě třeba vůbec nevadí, že někdo umí vydělávat milióny, třeba i na blbosti lidí, protože jsem zastáncem zcela volného trhu, minimálních regulací a toho, že každý by se měl umět rozhodnout, co je pro něj nejlepší. Ku*evsky mi ale vadí to, že u nás je politický potenciál, systém, který umožňuje tomuto člověku vydělávat tak, že stát nejprve všem vydělávajícím vezme peníze na daních, a pak všem zákonem de facto nařídí ty jeho břečky tankovat.

A mohl bych pokračovat dál. Všichni víme že problémem je lobbing a korupce. Vidíme jak rok co rok vznikají nové policejní útvary, nové úřady, na boj s korupcí, ale ti nikdy nic nezjistí, protože samotní úředníci jsou problém. Nemůžu teď dohledat referenční článek z idnesu, ale víte který JEDINÝ úřad byl letos zrušen? Byl to úřad speciálně vytvořený proto, aby zmapoval, označil a zajistil zrušení nepotřebných úřadů. Přitom třeba provoz úřadu pro výběr nemorální dědické daně stojí ročně dvakrát tolik, co se vybere na dědické dani, a prostým zrušením by ušetřili jak lidé tak stát. Rušení úřadů a boj s korupcí mají všechny strany v programu, málokterá už má v programu napsáno jak bych to chtěla dělat. ČSSD, ODS, TOP09 i VV to mají v programu, a nikdo ani brvou nehnul (musím ale uznat že na obecních úrovních je to lepší); ale bez ohledu na stranu, jako prodejné štětky opět a znova nedodrželi ani jeden bod svého programu a lidi je přesto opět a znova dokola volí, snad protože slibují stále dokola něco, přičemž i lehce retardovaní vidí, že posledních deset let dělají přesný opak. Štve mě to hodně, ještě víc mě to mrzí, protože to tady u nás mám rád, a chtěl bych aby se to zlepšilo a dělám pro to co můžu. A pak slyším od piva jen nadávání nebo rezignace případně kombinaci obojího a říkám si, že máme nakonec jen takovou vládu, jakou si zasloužíme.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Nexus »

protože jsem zastáncem zcela volného trhu, minimálních regulací a toho, že každý by se měl umět rozhodnout, co je pro něj nejlepší.
zcela volný trh by podle mě nemohl fungovat, ale ekonom nejsem... A co se týče rozhodnutí co je nejlepší? Ta volba bohužel není, chtěl bych se rozhodnout pro palivo bez ekosraček, mám tu možnost ho legálně na benzince získat? :-k obávám se že ne...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Legalne ne, ale muzes legalne zajet do Nemecka pro N98+, kterä bioslozku neobsahuje (jasne, vim, ze to mas tak trochu z ruky). Spousta Nemcu proto presla z N95 na N98 a vicemene jim to uz dnes narizuji i moderni motory (TSI, FSI, sportovni auta).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Birkof »

Tringi píše:A mohl bych pokračovat dál. Všichni víme že problémem je lobbing a korupce.
V tom případě se přidej 25.11. k protestujícím odborářům na Palackého náměstí v Praze. Předpokládám, že odboráře jako zaměstnavatel nemusíš, ale já se k nim přidám rád s celou svou rodinou a budu se snažit řvát co nejhlasitěji.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od FISHkaa »

Birkof píše:
Tringi píše:A mohl bych pokračovat dál. Všichni víme že problémem je lobbing a korupce.
V tom případě se přidej 25.11. k protestujícím odborářům na Palackého náměstí v Praze. Předpokládám, že odboráře jako zaměstnavatel nemusíš, ale já se k nim přidám rád s celou svou rodinou a budu se snažit řvát co nejhlasitěji.

škoda že Unios zase nešli do stávky, minule mi fakt ta prázdná Praha vyhovovala... a protože nebyl traffic jam, tak sem ušetřil za palivo 8) :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Tringi »

Abych se věnoval chvíli i tématu, tak včera jsem bral v Havířově OMV Carrera 100 za 36,90 Kč za litr.
Ceny ostatních si přesně nepamatuju, ale tuším, že nafta už i tady byla nad N95.

Dále jen stručné odpovědi:
Nexus píše:Ta volba bohužel není, chtěl bych se rozhodnout pro palivo bez ekosraček, mám tu možnost ho legálně na benzince získat? :-k obávám se že ne...
Jak s dieselem nevím, ale zákon platí jen na N95 ...98 a 100 oktanové benzíny jej typicky nepřimíchávají.
Birkof píše:V tom případě se přidej 25.11. k protestujícím odborářům na Palackého náměstí v Praze. Předpokládám, že odboráře jako zaměstnavatel nemusíš, ale já se k nim přidám rád s celou svou rodinou a budu se snažit řvát co nejhlasitěji.
Nejsem zaměstnavatel.
Ačkoliv jsem dnes v Praze byl, věnoval jsem se vlastní práci, a ani kdybych měl čas, nepřidal bych se, protože si myslím, že by to byl pouze ztracený čas (a zbytečně namožené hlasivky), jelikož vytváření další protikorupčních komisí ničemu nepomůže a řešení celého problému existuje opačným směrem (přinejmenším já ho tak vidím).

Místo demonstrování spíš věnuju něco málo volného času k vysvětlování stávající situace, kde já vidím řešení, a koho jsem proto volil, kamarádům a známým, v naději, že problémy a jejich řešení uvidí podobně jako já ...a dají to najevo u příštích voleb. Relativně se mi vede. A dále zvažuju investici nějakých svých peněz do reklamní propagace mnou preferovaného politického subjektu, jen asi banner, nebo textová reklama, nevím, na víc nemám, ale stojí mi to za to, za tu naději.

Na odboráře vyhraněný názor nemám, spíš něco ve smyslu: Existence odborů může u velkých podniků, kde je problém s komunikací přes více úrovní manažerstev, pomoci zaměstnancům vyjednat lepší podmínky, nebo například nahradit nevyužívané výhody jinými a podobně. Co se mi ale totálně příčí je vytváření nezrušitelných míst pro nevyhoditelné "předsedy", kteří jsou následně schopni držet majiteli a celému podniku nůž na krku. To je přece pěkné svinstvo vůči někomu, kdo dává lidem práci, a že na tom vydělává?
Já se se zaměstnavatelem umím dohodnout na podmínkách, které mi za vykonávanou práci přijdou adekvátní, a proto odbory nepotřebuji.
Cvrček píše:Každopádně platí, že důvod ke zlevnění tu pořád je, netolerujme UŽ "podnikatele" co chtějí mít za 2 roky 100 milionů na kontě, vilu na Bahamách, atd., jak bývalo kdysi zvykem..
V tom máš pravdu, to už si v současném agresivním konkurenčním prostředí dovolí jen málokdo. Naštěstí konečně. Spousta odvětví je ale silně regulovaných tak, že se do nich nová konkurence jen tak nedostane, nebo vyloženě mají státem garantovaný monopol, a ti si pak libovolné ceny nasadit můžou, zvlášť za produkty, které lidé kupovat musí.

PS: Omlouvám se všem za zaplevelování vlákna, tohle je téma u kterého si poslední dobou nedokážu pomoct. :(
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od FISHkaa »

nojooo, poděkujme EU za sankce na dovoz ropy vůči Iránu :roll: To je jako kdybych na protest odpojil pojistky elektriky - budu po tmě se slovy "to sem to ČEZu nandal" - DEBILOVÉ ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Donald »

Bohužel tady se podepisují sankce vůči Iránu, stále ještě doznívající dopady konfliktu v Lybii a oslabující koruna (odnesli jsme problémy Maďarska, resp. forintu). Cena PHM proto ještě musí jít nahoru, ale snad se časem situace uklidní a nastane opačný trend. Doufejme. Ápropos, cena PHM samozřejmě není nejvyšší v historii. Když to přepočítáte na reálný kurz koruny ve vztahu k průměrným platům, na konci 80. let a počátkem 90. let byly dražší. Tehdy stál super 96 oct. 9,- Kčs/ litr, což odpovídá dnešním 72 korunám. A to se vyráběl z bratrské ropy!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od FISHkaa »

Přesně tak Donalde. Já si myslím, že se to zastaví někde na 40,- CZK / l . Na druhou stranu půjde ale levně zachlastat v Maďarsku :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Donald »

Bohužel se na nás chystá další administrativní zdražení. Připravuje se nová uhlíková daň a aby toho nebylo málo, taky "hranolková" daň na tučné potraviny. Tak se máme na co těšit.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od S0T0 »

před volbami se toho naslibuje...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Chasnik »

Fakt, že Kalousek je škodná to nezmění, ale toto vzniklo někde nad ním v místech, která těžko ovlivňuje (což si tento človíček těžko přiznává).

Poměr ceny nafty a benzínu se tady i v okolních zemích změnil před několika léty a je nadále udržován. Náklady na rafinaci v porovnání s výslednou cenou jsou mizivé. Výsledná cena je mnohem více ovlivněná politikou a marketingem, než výrobními náklady.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Farrael »

Jsou to prostě Haj*****. Kdyby byl ten Kalous ušatej co k čemu tak tu enormní daň co na tom maj při týhle situaci stahnou trochu ať lidi tolik netrpěj. Ale to neeee. A ještě do toho budem lejt bio srágory... Je mi z toho na blití. Kde jsou ty doby, kdy jsem byl malej capart a cena benzínu byla o dvě pětky jinde.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Pokud to bereme umerne k platum, muzeme si dovolit vice litru nez pred 25ti lety.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Nexus »

Pavle na to se odvolává vcelku početná skupina lidí, ale musíš pochopit, že né všechno můžeš srovnávat s dobou před x lety. To bys pak mohl říct, dnes se máme všichni enormně dobře, protože v obchodech je pečivo a počítač si může koupit vpodstatě každý a není to výsada armády pro použití jaderné zbraně...

AD: shodnem se na tom, že za posledních pár let rapidně narostla cena PHM, aniž by tomu nárůstu odpovídaly výrobní náklady a věci s tím spojené. Je to prošpekované daní, která se nám bohužel kromě ceny nijak neprojevuje viz. kvalita silnic :roll:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“