Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od remkren »

Martinsp píše: 09 bře 2022, 22:10 A nemyslíš že nějaký důvod měl? Nebo myslíš že chtěl jen vyjet starou naftu z tanků? Znova a naposled ti opakuji že takto se to nemá řešit vůbec. Jelikož asi něco řešit musel, tak to posral pro všechny hlavně obyčejné lidi.
Asi podobný, jaký měl Hitler při obsazování Evropy a likvidace židů. Důvod si psychopatický diktátor vždycky najde a nerozmýšlí se jestli je to špatné nebo ne. On má ze svého pohledu vždycky pravdu, jako třeba zmiňovaný Hitler o nadřazenosti německé rasy a její potřebě rozšiřovat jí životní prostor likvidací okolních národů. Putin má zase sen o velkoruské říši, proto napadl a obsadil Gruzii, napadl Ukrajinu a pokud se mu národy společně nepostaví, tak bude pokračovat dál. Proto je správné podporovat i vojensky Ukrajinu. S jídlem roste takovému diktátorovi chuť a když nebudeme nic dělat a říkat, že se nás to netýká, tak se můžeme taky dožít toho, že nám Rusák zase zaklepe na dveře. Já to už jednou jako malý kluk zažil a viděl brečet rodiče, když naší ulicí jely ruské tanky a nechci to zažít znovu a nechci aby to zažily moje děti, jen proto, že si nějaký velmocenský diktátor dělá co chce a nikdo ho nezastaví protože přece válka je špatná a nemáme se do cizích věcí míchat.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

Minulý týden v TV redaktor vykládal jak se ruská armáda chystá zaútočit na Kyjev, za redaktorem osvětlená čtvrt Kyjeva i s naplno nasvícenou televizní věží... Takhle to funguje ve městě co se chystá na nepřátelský útok? Možná ano, ale dost jsem se tomu divil.
Naposledy upravil(a) Boryš dne 09 bře 2022, 22:50, celkem upraveno 1 x.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Martinsp »

Nejlepší na tom je že nás zrovna osvobodil Rus. V tom 68 to údajně byly ve velkém Ukrajinské tanky, takže děkuji moc.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od remkren »

Bože můj ](*,) ](*,) ](*,) , nic jiného se na to nedá říct ... a země je fakt placatá, ministr zdravotnictví Vojtěch v době covidu, když měl rozhovor z domu přes teamsy a měl pozadí někde z pláže, tak se lidi rozčilovali jak si užívá ... jo a taky jsem slyšel, že tady brzo přistanou mimozemšťani :lol:. V této debatě končím :roll: [-o< #-o
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

panove, myslim ze sme vsetci nakrkli a tak trochu hystericki. Dnes som nad tym premyslal pocas cesty na Slovensko ze to je fakt asi tym nic moc pocasim

pri pifku by sme sa asi takto nedohadovali. Zacinam byt z medialnej masaze celkom unaveny. Mam znamych, ktori trolia na internete momentalne v tom spravnom teame snad 20 hodin denne. A jeden sa so mnou normalne prestal bavit ked som mu povedal, ze ten UA konflikt je mozno nam podavany jednostranne a ze mne je najma luto agresie ako takej a civilnych obeti. Povedal som mu vsak ze tak nejak citim, ze rozostvavaci sedia dalej od Kijeva a Moskvy a celkom im to vyhovuje - teda ta situacia. To ten znamy zacal hned hystercit ze som kremrole. Co je fakt ulet. no ale je o tom presvedceny

proste nam staci malo a zacneme sa mlatit navzajom, uz som sledoval konflikty ocko/neocko nastastie Covid ofiko 24.2 skoncil a uz po nom nestekne ani pes. Mrzi ma vsak ze v tej zaplave srdcervucich pribehov z UA chybaju jasne informacie, co so situaciou tu. To zdrazovanie vsetkehi moze odstartovat nieco fakt zleho
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od stefanpilat »

Putin se opravdu nemusí vůbec snažit, když domácí trollové za něj odvedou práci sami, a to rádi a dobrovolně, jen za trochu konspiračního krmiva.

Zastavily snad Hitlera ústupky, to že se mu zpočátku dopřálo všechno co chtěl, včetně Československa, protože západních zemí se to (zatím ještě) netýkalo, jen aby se nerozpoutala válka a aby lidé nepřišli o své pohodlí? Zastavilo snad Putina to, že se mu v roce 2008 dopřála Abcházie a Jižní Osetie a v roce 2014 se mu dopřál Krym a kontrola nad Donbasem, jen za cenu protestních nót a bezzubých sankcí? Bohužel jsou lidé nepoučitelní. :(

Putin sice není na rozdíl od Hitlera rasista a antisemita, ale jako chtěl jeden říši velkoněmeckou, tak chce druhý říši velkoruskou, a to za každou cenu a bez ohledu na životy cizích i vlastních lidí. Není pravda, že se nás to netýká. Putin nechce jen Ukrajinu. Chce obnovit sféru ruského vlivu v jejím maximálním rozsahu včetně bývalých sovětských satelitů. SSSR bere za pokračování Ruska a jeho rozpad za největší katastrofu v jeho moderních dějinách. Ve svém projevu to řekl naprosto jasně. Neuznává naše členství v NATO a chce vývoj po rozpadu sovětského bloku zvrátit. Nechat padnout Ukrajinu znamená nechat ho přiblížit se o další krok k realizaci tohoto záměru. Čím dál se to nechá dojít, tím bude těžší ho zastavit. A nebude stát jen zdražování a trochu pohodlí, ale i spousty dalších životů.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Minko »

dám tu len pár bodov o realite Ruska teda najmä Putina

1. Ukrajinci sa dopúšťajú genocídy na Donbase posledných 5-8 rokov od "povstania" proruských separatistov- lož- bolo preukázané že údajné genocídne tajné hroby predstavujú "výkopy" na už existujúcich cintorínoch pričom stav kostrových nálezov zodpovedal viac než 15 ročnému uloženiu v zemi a vôbec nezodpovedal hrobový stav "tajnému hrobu" a už vôbec nie je preukázateľné či daný kostrový pozostatok patrí Rusovi alebo Ukrajincovi.

2. cvičenie na ukrajinských hraniciach- lož - ako sa ukázalo, celé to "vojenské cvičenie" bola iba príprava na inváziu

3. Vstup Ukrajiny do NATO je len tlačenie NATO na vznik priamej hranice s Ruskom- lož - Rusko má už dnes plnohodnotnú hranicu s 2 členskými štátmi NATO- Kaliningradská oblasť- Poľsko a Litva- teda Putin považuje ľudí z týchto oblastí za nerusov?

4. nacifikácia a banderizácia Ukrajiny- lož - slovami Zelenského- akí banderovci sa nachádzajú v pôrodnici? Podľa tvrdení Putina banderovci a neonacisti prenikli do parlamentu UA a preto je nutné zakročiť- to môže pokračovať aj na SK veď tu máme rovno 2 parlamentné neonacistické strany (Kotlebovci a Republika) pričom minimálne jedna z nich s vysokou pravdepodobnosťou bude v roku 2024 jednou z vládnych strán.

5. Ruskí vojaci nebojovali na strane separatistov- lož - Neskôr to priznal aj sám Putin že tam vojakov mali. Dodám, že v rozpore s medzinárodným právom ale títo vojaci boli neoznačení!!!

6. nejde o vojnu ale len o špeciálnu vojenskú operáciu- lož - v špeciálnej vojenskej operácii nenasadíš záložákov a záklaďákov viď nižšie

7. chránenie bezpečnosti pracovníkov v Černobyle- lož - pracovníci boli odstrihnutí od mobilného signálu aby nemohli informovať svet o reálnom stave, Rusi neumožnili "výmenu smien", Odstrihli ich od elektrickej energie pričom bežia len na záložné dieselgenerátory- nebezpečný precedens že v prípadu úplného výpadku prúdu nebudú vo funkčnosti bezpečnostné systémy elektrárne

8. Ide o ochranu Rusov DĽR a LĽR- lož - ak chrániš nejaké separatistické územia tak prídeš s vojakmi tam a chrániš ich, nepotrebuješ bombardovať Ľvov na západe.

9. na Ukrajine nebojujú záklaďáci a záložáci- lož - ešte v pondelok Putin klamal matkám týchto skupín vojakov že nie sú zapojení do operácií na Ukrajine. V stredu to už pod ťarchou dôkazov neplatilo avšak to prekrútili, že títo sú tam omylom. Žiaden omyl to nebol, veľmi dobre vedeli koho tam poslali. Alebo slovami klasika- to majú v armáde už takú demokraciu že si tam každý robí čo chce?

viac sa mi už ani nechce pokračovať- čiže to je zo strany Ruska- lož, lož, lož, lož..... neustále klamú. Teraz sa nezastávam ani USA ani nikoho, ale faktom je, že lož je základným pracovným nástrojom Putina. Niet sa čomu čudovať, celú život v ZSSR až do jeho rozpadu zasvätil tejto pracovnej metóde (KGB). On ani vlastne nič iné nevie.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Martinsp »

Mexican- přesně takto to vidím, že to není tak jednoduché jak se nám to podává.
Remker- tím jsem nechtěl říct že je tam souvislost, jen se u každého ( v normálním životě) koukám co dělá a nejlépe dlouhodobě a podle toho si ho zařadim. Ani člověk ani mentalita národa se nemění tak rychle. Jsme nějak vychovaný a podle toho se chováme celý život. Konspirační teorie nečtu, i když také četl a když zjistíš že každý druhý článek je ale úplná blbost, tak jsem přestal. Pokud uvádíš covid, tak můj názor jsem získal spíše tím že tam manželka pracovala a jaký byl si můžeš domyslet a byl opravdu jiný než většiny. V tomto případě byl dost extrémní a jsem rád že to skončilo. S těmi mimozemšťany jsem to sice neslyšel, ale říci 100% že to není možné je přeci blbost. Jak to můžu, nebo můžeš vědět jestli vůbec jsou? Nad tím je lépe se vůbec nezamýšlel.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od remkren »

@ Martinsp Ano, máš pravdu, také se dívám na lidi a národy dlouhodobě a proto mám z Rusáků strach. Tenhle národ nikdy nepoznal demokracii a vždycky žil pod autoritářským režimem od Cara přes Lenina, Stalina, Chruščova, Brežněva a jeho rychle za sebou umírající gerontoidní nástupce až po Gorbačova, který něco uvolnil a důsledkem toho byl rozpad jejich říše, kterou chce Putin násilně znovu obnovit. To co bylo v ruském národě dobré se podařilo jejich vůdcům za posledních více jak sto let represemi a propagandou zničit. V Rusku jsem byl několikrát, byl jsem v úzkém kontaktu s tamními lidmi a lezl jsem tam po horách na Ťan Šanu a Fanských horách s kluky - veterány z Afghanistánu. Znám jejich mentalitu. To, co nám připadá samozřejmé, tak oni vůbec neznají. Rusko se vždycky chovalo "imperialisticky". Putin má plnou hubu fašismu a nějak zapomněl, že před II. světovou válkou to byl Sovětský svaz, který zásoboval Německo, rozdělil si s ním Polsko a na Rudém náměsti se jejich přehlídek zúčastňovali zástupci německého wehrmachtu. Naštěstí o tom existuje hromada dokumentů a filmových záběrů. Dezinformace byly vždy jejich silnou zbraní - dlouhá desetiletí než byly zveřejněny dokumenty a fotografie z jejich archivů se jim dařilo vyvraždění polských důstojníků v Katyňském lese házet na fašistické Německo. A tak lze dlouho pokračovat. I bez sdělovacích prostředků vím u Ruska na čem jsem a jsem schopný se v Ruské agresi proti Ukrajině orientovat. A kdybych náhodou nevěděl, tak se můžu osobně zeptat v současné době už těch milionu uprchlíků z Ukrajiny.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

remkren píše: 09 bře 2022, 22:59 Bože můj ](*,) ](*,) ](*,) , nic jiného se na to nedá říct ... a země je fakt placatá, ministr zdravotnictví Vojtěch v době covidu, když měl rozhovor z domu přes teamsy a měl pozadí někde z pláže, tak se lidi rozčilovali jak si užívá ... jo a taky jsem slyšel, že tady brzo přistanou mimozemšťani :lol:. V této debatě končím :roll: [-o< #-o
To jsi reagoval na můj příspěvek o nasvíceném Kyjevě? Já nevím, ale pokud někdo vykládá o konkrétní situaci v televizi a tvrdí, že je přímo na místě, proč by si z lidí dělal prdel s umělým pozadím? To mohl zůstat doma jako Vojtěch a neutrácet prachy za cestu někam kde je to ještě strašně nebezpečné se zdržovat. Stejně plno "aktuálních" zpráv z Ukrajiny je stylem "možná snad, nelze to co se děje nijak zkontrolovat z nezávislých zdrojů".
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

A ještě jsem zapomněl na údernost:
](*,) ](*,) ](*,) #-o #-o #-o [-o< [-o< [-o< :roll: :roll: :roll:
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

Na dezinformacích je postaveno ovládnutí plebsu všude. Stačí si vzpomenout na volby kdekoli. U nás to máme nejblíž a poslední snad ještě v živé paměti... Není to jen o Fialovi a Demo5. Nejsou s tím u nás první ani poslední,
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od remkren »

Jestli si někdo myslí, že si uprostřed válečného konfliktu může zcela ověřovat konkrétní informace tak je docela naivní. Pokud to není ověřitelné, tak zpravodajové vždycky říkají "údajně" a taková CNN by si profesionálně podřezávala větev pod sebou kdyby šířili nějaké Fake news. Ex post u válečných konfliktů se vždy ověřilo, že většina dřívějších zpráv z centra konfliktů se nelišila od skutečnosti. Nelze taky zapomínat kolik novinářů uprostřed válečných konfliktů přišlo o krk. V drobnostech se mohou zprávy lišit nebo být místy zkreslené nebo omyl, ale globálně vcelku musí být všem jasné o co jde. A takové ty hlášky "neříkají nám pravdu", "není to tak jednoduché, jak se nám to podává", "kdoví jak to je" je opravdu k smíchu. Je jasné, že každém válečném konfliktu dochází ke zvěrstvům na obou stranách ať už je vyvolá cokoliv, ale je důležité si uvědomit, kdo je agresor a jaké má další plány.

Takové ty hospodské řeči o ovládáni plebsu opravdu nemám rád, k ničemu nevedou - machiavelismu nevěřím. Podle mne jsou to opravdu jenom nepodložené hospodské kecy frustrovaných jedinců a pokud je člověk jenom trochu sebevědomý, tak tohle nemá zapotřebí. Protože jsem zažil předchozí režim, tak jsem spokojený s demokracií takovou jaká je byť nedokonalá.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od remkren »

... a ještě bych chtěl dodat, že když většinou na internetových diskuzích čtu věty: "Oni nám lžou ... Oni zvyšují ceny ... Oni tunelují atd v lepším případě za "Oni" je dosazeno "Kalousek", "Babiš", "Fiala" nebo dokonce třeba USA, tak se mi zároveň chce brečet a zároveň smát. Vždyť ti "oni" jsou obrazem nás.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Srandista »

remkren píše: 10 bře 2022, 09:47 ... a ještě bych chtěl dodat, že když většinou na internetových diskuzích čtu věty: "Oni nám lžou ... Oni zvyšují ceny ... Oni tunelují atd v lepším případě za "Oni" je dosazeno "Kalousek", "Babiš", "Fiala" nebo dokonce třeba USA, tak se mi zároveň chce brečet a zároveň smát. Vždyť ti "oni" jsou obrazem nás.
To vies, ked ono je jednoduchsie hladat chyby vo vsetkych okolo namisto toho, abych ich hladal v prvom rade u seba...
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
Odpovědět

Zpět na „Pokec“