Auto pro začátečníka

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od enjoy »

Měl jsem forda 5 let a za tu dobu jsem vlakem nejel ani jednou... ale je fakt,že jsem si každý měsíc dával na jednu hromádku peníze na benzín a na druhou na to,co se zase porouchalo :mrgreen:

Deegr: Konkrétně tohohle fiata by schválil rodič potomkovi pouze v případě,že by ho hodně nenáviděl... synátor by to měl tak půl,že se zabije/nezabije... moc dobře vím,co je to za raketu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Deegr »

Mě Bravo HGT koupili naši v 19ti a žiju. Ano, je to raketa, pro nového řidiče určitě, ale ne každý jezdí s autem rychle. Třeba můj brácha měl coupe 2.0 20VT, což už raketa je a nikdy s tím nejel přes 200km/h, i když já s tím jel 270km/h (auto mělo menší úpravy). jarik65 musí ale vědět, zda je jeho syn závodník, nebo jezdí spíše opatrně. Navíc Hyundai coupe s motorem 2.0 nebude o moc pomalejší.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Hardcam »

Deegr píše:Pánové, zapomínáte na ještě lepší auto. Přemýšlel jsi o Fiat coupe 2.0 20V? ......pokud se do něj lije kvalitní olej
1/ lepsi?
2/ 2.0 20V pro studentika (pravdepodobne, predpokladam, ze jarik jako tata neotalel a syn ma papiry uz v 18ti)? Jako ze by se jednou mesicne projel s frajerkou na vyhlidku za mestem a zbytek mesice kolem toho behal s hadrem a lestil? To bych byl moc rad, ze mam sice takovy auto, ale pri dnesni cene benzinu na nej muzu akorat tak koukat.
3/ to auto bude pravdepodobne 15 let stary - o kolika kusech vis, ze do nich celou dobu nekdo lil Selenii (predpokladam, ze Fiat na ni taky ma jezdit)? Jak vime, tohle auto je oblibou u mladejch zavodniku, ovsem malokomu zbyva velka financni rezerva na plnohodnotny servis.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Deegr »

Brácha byl takovej, pořád ho leštil, lil samozřejmě Selenii,atd. Nechápu, proč Hyundai coupe s dvoulitrem ano a Fiat coupe s dvoulitrem ne. To, že je to pětiválec neznamená, že ho sežere. Jak říkám, s tím autem se dá jezdit za 7.5L (můj rekord byl 6.4L)
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od enjoy »

Jo tak já mluvil o tom turbu.. měl ho kamarád a když mi to půjčil,tak jsem měl pocit že to není možný,pořád jsem si opakoval "je to jenom fiat,je to jenom fiat,jak je tohle možný?" :mrgreen:
Každopádně,čím menší rychlost a čím menší zrychlení čerstvýmu řidiči auto dovolí,tím méně krizovek zažije,to je daná věc.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Deegr »

Tak s turbem ho neseženeš za cenu 40 000,- Jinak druhá věc je zase ta, že já bych nějakou 1.3 synovy nekoupil, protože mladý řidič ještě nemá správný odhad pro předjíždění a zde vidím právě velkou výhodu toho fiatu. Je to atmosferický pětiválec s výkonem 147PS, takže auto i kamion předjede mnohem rychleji/bezpečněji, než s nějakou fábii HTP.
Enjoy: Varianta 2.0 20VT s turbem byla totiž ve své době nejvýkonnější předokolka světa :-) Proto to bylo možný :-)
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od jarik65 »

Deegr píše: jarik65 musí ale vědět, zda je jeho syn závodník, nebo jezdí spíše opatrně.
Syn jezdí opatrně , ale to jel vlastně většinou se mnou :-k , ale manželka říká že jezdí dobře když zůstane doma auto a já ne :mrgreen:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od enjoy »

To je ale čirá spekulace.. já zase říkám,že čím menšího výkonu si ten člověk bude vědom,tím míň riskantních manévrů bude provádět.
Nakonec je to stejně jenom o palici toho člověka,protože i v litrovým pidiautě se dá letět po městě 140.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Hardcam »

Deegr: ja jsem nenavrhoval ani jednoho Hyundaie :wink: u H. Coupe to vidim stejne, jen s tim rozdilem, ze do nej muze lit pomalu i fritovaci olej (pozaduje normu snad jen SG). Ja jsem zacinal na Daewoo Nexia 1.5 66kW, benzin stal 23Kc, kapesny na jidlo jsem mel 1600Kc a kdybych si obcas neco nevydelal, tak jsem se pomalu nikam nepodival. Ale bylo dobry, ze jsem si od taty mohl pujcovat 2.0 Lantru (to samy co Coupe) a nebudu namitat, ze to pro me tenkrat bylo delo a daval jsem ji za usi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Deegr »

jarik65: Znám mladé řidiče. Jak se asi syn zachová, i když jezdí rozumně, když před ním pojede kamion, který ho bude relativně hodně brzdit a dojede ho na úseku, kde nejsou moc dlouhé rovinky, kde jsou horizonty, o kterých ještě určitě neví, že se v nich schovávají auta, nebo prostě v nějakém nepřehledném úseku. Pojede za ním už několik minut, začne být nervózní a bude se před něj chtít dostat za každou cenu. Co v tu chvílí asi bude lepší? Co jako táta by jsi chtěl, aby zrovna řídil? Nějaké slabé auto, kde mu to předjetí zabere nekonečných 12 sec, nebo v něčem silnější, kde toho kamiona předjede za 5 sec? Nebudeš u něj vždy, aby jsi mu mohl říct, že ať si počká, že to nemá cenu. Radši ať sedí v něčem, kde předjíždění nebude adrenalinová záležitost.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Hardcam »

Zase tu mame kamiony :mrgreen:
Tohle je sice argument, ale sam si dost dlouho nazpatek nevybavuju, ze bych narazil na kolonu cehosi, kde bych mel nutkavou ptorebu predjizdet. To je jen o trpelivosti a ne o vykonu. V jinym tematu jsi psal, proc mame potrebu prejizdet kamiony jedouci 90kmh a ted to davas jako priklad pro to, aby koupil silnejsi auto :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Farrael »

Ten výkon fakt neni rozhodující. Může se rozmáznout jak v coupé tak ve Fabii. Ok v tý Haťap ji předtim nejdřív bude muset udřít samotnou k smrti.

Maximálně bych hleděl na tu spotřebu, ale jinak bude důležitej hlavně stav a co jemu se líbí. Já když jsem koukal na svý první auto, tak Accent opravdu nebyl v mém hledáčku. Z Háčka se mi jasně líbilo tehdy Coupé RD, ale to bylo už celkem přes můj rozpočet. Ještě víc se mi líbil Peugeot 406, kterej mimochodem do teď považuju za velmi pěkné auto. O tom bych celkem přemejšlel, pokud seženeš hezkej kus za pěkný peníze. Já tehdy měl ještě pořád smůlu, že se nedal sehnat za ten limit co jsem měl a přitom mu něco nebylo. Takže stejně jako Coupé.

Takže pokud francouze tak jedinně Peugeota, jinak bych do nich nešel.

Fiata bych se nebál. Sice se říká problém na čtyři, ale znám spoustu lidí co starší fiaty měli a byli zcela bez problému.

Fiat Coupé je fakt pěkná kára, ale jak už tu kluci psali bylo do toho potřeba lít kvalitní olej a to tedy Selenii. Jenže na to každej prděl a auta podle toho vypadají. Já bych se toho upřimně bál. Bude docela zázrak za málo peněz sehnat hezkej kousek. Je to stejný jako u Alf. Tam na to taky spousta lidí prděla a pak to honem prodat, když se to začalo projevovat. Proto pak samotnej výrobce začal prodávat motory na repas a za chvilku to bylo pomalu normální.

Co Japonci? Honda Civic je pěkná kára (introš by teda mohl bejt lepší).

K tý potřebě výkonu bych spíš než na to předjíždění doznal jeho potřebu v nebezpečnejch krizovejch situacích ve městech. Např. na křižovatkách. Já už byl takhle několirát neskonale vděčnej, že ač mám jen 1.3, tak to auto umí okamžitě zabrat jak divokej kůň.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od jarik65 »

Deegr já vím ale nemůžu jak píšeš u něj sedět pořád a takovejch situací je mraky vždyť to víš sám je to hlavně o palici

Farrael Uvidíme buď japonec nebo peugeot 306
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od enjoy »

To mi mluvíš přímo z duše...306 nebo japonec.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto pro začátečníka

Příspěvek od Hardcam »

Ja to vidim na Veyrona a do ctyriceti se vejdete :mrgreen:
Honda Kivik dobra, to je taky oblibeny auto mladeze stejne jako Golf III, za 40 bude luxusni a pritom docela slusny auto s vynikajicima nakladama na servis, za ktery se rozhodne nemusi stydet. G IV se taky mozna da za 40 koupit, ale bude to nejspis 1.4 bez vybavy, to snad radsi tu III. Dneska je tech moznosti strasne moc, ja v jeho veku mel na auto ty samy penize, ale vyber zadnej, vybral jsem to nejnovejsi co slo a uz tak byla ta Nexie (2004 nakup, rok auta 1996) shnila na prazich a pulka veci na ni nefungovala (ABS, el. okno, klepal motor).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“