Uznání nebo neuznání reklamace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Uznání nebo neuznání reklamace

Příspěvek od David PLEVA »

Množí se tady informace a různá rozhořčení, bohužel ve většině případů oprávněná, že tam nebo tam v tom servise odmítli uznat někomu reklamaci, popřípadě provést opravu, protože on je jediný, kterému to dělá a nebo je to dokonce vlastností daného vozidla. Ano, je to prasárna, ale tohle není z hlavy dealerů nebo přijímacích techniků.

Oni by to kolikrát ti chlapci i rádi udělali, ale jde o to, že jim náklady importér nemusí zaplatit!!!

Zkusme se na to taky podívat z pohledu servisu. Pokud budu majitel :hyu: servisu, kde přijedou lidi na reklamaci a mechanik na tom bude pracovat několik hodin bez toho, aby mi to před tím schválilo příslušné nadřízené oddělení, tak věřte, že celá oprava jde jen a pouze na náklady servisu a to včetně materiálu, pokud se nějaký dodával. Obdobná situace může rovněž nastat, pokud se zjistí, že materiál, který byl měněn, měněn být nemusel, protože veškerý materiál, který byl v rámci reklamace demontován, jde zase zpět na posouzení. A mnohdy se opravdu nemusí jednat o malé částky.

Je jednoduché říct, že s majitelem nebo technikem vyběhnete na dvě doby. Zažil jsem situaci, kdy byla provedena záruční oprava skoro ihned, aby se vyšlo zákazníkovi vstříc a nemusel čekat na jiný termín a pak z Prahy přišlo, tůdle nůdle, dělali jste si to ve vlastní režii a je to jen a jen váš problém, protože my jsme vám to jako záruční opravu neschválili. A vetšina servisů, kde se ti snažili vyjít při reklamaci vstříc, skončila s prodejem a servisem :hyu: a stali se většinou "pouze" značkovými nezávislými servisy a mají svůj klid. Lidé k nim jezdi na servis a garančky dále, akorát na reklamace musí jezdit do servisů, které umí říct jen to, co napsal p. Jedlička, který to ovšem taky nemá ze své hlavy.

Samozřejmě, občas servis umí přimhouřit oči a udělat něco na vlastní triko s rizikem, že to pak cvaknou ze svého, ale většinou tje ahle vstřícnost servisu nabídnuta lidem, kteří tam taky jezdí na garančky a všelikeré, byť i banální opravy a zároveň s sebou nemají tunu vlastního materiálu v kufru.

Zkusme se tedy zamyslet, kde je příčina problémů, ale jestli si myslíte, že v Praze na Siemensově ulici, tak jste opravdu na špatné adrese, původ všech těhle obstrukcí hledejte na Kaiserleipromenade 5 v Offenbachu.

Co se bude nebo nebude uznávat jako záruční oprava je jen a pouze v rukou kravaťáků z HME.

Každá mince má dvě strany a proto nemůžeme veškerý svůj hněv směřovat pouze vůči servisům.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Uznání nebo neuznání reklamace

Příspěvek od Hardcam »

Davide, je dobre, zes to napsal a jak by rekl klasik "modri vedi", jaka je posloupnost reklamace. Stejny je to u vsech automobilek, napr. kdyz jsem reklamoval na Ceedu olezly chrom na mlhovkach, servisak mi taky na rovinu rekl, ze on by to menil, ale jemu to nikdo nezaplati.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Uznání nebo neuznání reklamace

Příspěvek od milan74kb »

JJ David, svata pravda.
Presne z takehoto dovodu som nesiel do noveho Forestera, lebo aj Mikona SR spolu s IT je pripad sam o sebe ...

Mne tiez v :hyu: servise povedali technici viac krat to iste. My by sme spravili, ale cakame na schvalenie.
A najkrajsie na tom ze, vraj nas (CR, SR, PL, ...) podla ich vyjadreni - technikov aj predajcov stale beru ako "vychodny blok" a ako takych tuponov, co su proste zmiereny s tym, ze ked dostanu menej kvalitne auto, ako na zapade, tak hadam sa to nejako utrasie a mozno da do poriadku po nejakom tom doprosovani, alebo tlacenkach ako v mojom pripade ...

Vraj mali viac krat nemeckych zakaznikov, ktori jednoducho takyto postup nechapali! A ked sa ako hovoris "kravataci" dozvedeli, ze sa jedna o auta z DE, alebo AT co sa posrali v SR - hned sa islo na opravu, aj ked to bolo na SK. Stacilo im zavolat, ze sa jedna o DE auto! A to ma neskutocne deprimovalo. Kua co som ja horsi ako Rakusan alebo Nemec, ktoremu sa posere auto za 20.000? A Co ja, ked som kupil auto za skoro 30.000 som horsi ? Moje peniaze su pre :hyu: menej ? Ok, nabuduce ich dam inej automobilke! A preto uz viac :hyu: vo firme ani doma v buducnosti nebude. Dobojujem hadam s tymto po dokoncenie odpisov (ak sa zacne srat este viac, ide hned prec, alebo casom ...).
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Musim taky castecne souhlasit ale take castecne oponovat. Zazil jsem jednani s panem Jedlickou pricemz neustale opakoval jednu svoji vetu aniz by pouzil vlastni mozek, tak jsem to hnal az ke kravatakum jak pises a najednou to p. Jedlicka dostala befelem zapl mozek a vyhovel... Ono je to opravdu problem dvou stran...

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Uznání nebo neuznání reklamace

Příspěvek od Radim Brožek »

Poradíte mi kontakt na nadřízenou centrálu Hyundai? Teď zrovna s nimi chci řešit onu slavnou 5-ti letou záruku. Když ji totiž Hyundai v roce 2009 vyhlásil, tak neměl smluvní dokumenty a k vozům dodával původní garanční knížky na 3-letou záruku, přičemž v nich prodejci ručně dopisovali, že je záruka dle importéra 5 let. Teprve po mnoha měsících posílali ještě jednu garanční knížku, která se však, jak jsem nyní zjistil, v podmínkách od té první liší. V mém případě nechtějí na záruku opravit čepy řízení. Není to sice extra nákladná záležitost, ale jde mi o princip, že prodají auto, potvrdí záruku, a pak se z toho chtějí vykroutit. Podle mého názoru mi bohatě stačí potvrzená první garanční knížka s podmínkami zveřejněnými v době prodeje a tu druhou si mohou dát za klobouk.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Odpovědět

Zpět na „Pokec“