Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od tomasvlasak »

díky za reakci, ano popletl jsem pojistníka a pojistitele ... bohužel to ani nebyla nehoda o které bych věděl, bud mě opravdu někdo třeba lehce nabral na parkovišti a prasklo pouze uchycení, jak tvrdili v servise a přitom tam žádné jiné stopy nejsou ... nebo to při předchozí výměně po nabourání špatně nasadili a po čase to prasklo

každopádně já když jsem měl toto auto jako moje první, tak jsem žádné bonusy neměl (to jen tato hyundai pojistka automaticky začínala na 50% bonusu), takže vlastně nemám co ztratit a můžu to řešit z havarijního pojištění s tím, že k výročí pojistku zruším a novou udělá někdo jiný z rodiny

podmínky ještě teda prostuduju, ale je to umění se v tom vyznat, tady na foru mám pocit jsem četl, že ke zdražení pojistky došlo hned po prvním plnění z havarijního
Reklama
 

Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Neo-Mike »

A vyplatí se ti to? Mám takový pocit, že stejné podmínky dostaneš pouze ke koupi nového auta. Tzn. jestli zrušíš pojistku a očekáváš, že někdo z rodiny bude mít stejné podmínky, jako když jsi kupoval auto, tak to tak nebude. Chce se to podívat do podmínek, ale mám takový pocit, že to tam je napsané. Leda, že by ten dotyčný potom měl vyježděné určité bonusy.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od tomasvlasak »

situace je taková, že já mám bonusy nula neboť toto bylo moje první auto, jelikož tady se na historii nehledělo, tak jsem si udělal pojistku na sebe a doufal jsem, že si aspoň třeba za ty 3 roky (mám pocit, že po tu dobu platí GAP) aspoň nějaký bonus zajistím ... když mi auto naboural pán, který nedobrzdil, tak to šlo z jeho pojistky a bylo to ještě ok, teď nárazník prasknul zase a ta minulá faktura byla 30 tisíc, to vážně nechci platit ze svého ... pokud by pojistku vzal někdo z rodiny, tak tam mají bonusy velké, protože spoustu let bez zaviněné nehody (na autech bylo jen povinné ručení, protože to byly již starší bazarová auta a takové "relativně malé detaily" se řešili malou domácí opravou)

samozřejmě konkrétní nabídky ještě v ruce nemám, ale prostě na ani né rok starém autě nechci mít prasklý nárazník, tím spíš ne, když to není způsobené tím, že já sám jsem do něčeho naboural, ale prostě jsem jednoho dne přišel k autu a vidím, že nárazník odstává a po prohlédnutí vidím, že je to prasklé ... třeba další auto v rodině, fabie z roku 2004, tam už by se taková "drobnost" vůbec neřešila, tam je odředin a nedokonalostí již víc, ale tady mi to vadí
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Neo-Mike »

Tak uvidíš jaké dostaneš konkrétní nabídky. Když si dáš pojistku na někoho jiného, tak jednak při nehodě přijde dotyčný o bonusy na více aut (pokud jich má více na sebe vedených), navíc tobě se nebudou načítat bonusy na povinné ručení. Je potřeba zvážit více faktorů. Také uvidíš o kolik ti to ve finále pojišťovna zvýší.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od vorlajz »

Tomáši Vlasáku... :) být tebou, tak si nejprve zjistím cenu opravy toho uvolněného nárazníku... odhaduji, že to nebude stát oněch zmíněných 30 tis.... jak píše Mike ohledně těch bonusů, má pravdu... Hyundai pojištění je pro začínající řidiče opravdu jedna z nejlepších příležitostí, jak platit málo a sbírat bonusy... osobně, bych si to pojištění nechal co nejdéle... pojišťovat si auto na někoho z rodiny je dost krátkozraké... za prvé mu můžeš způsobit nepříjemnosti v případě, že budeš mít pojistnou událost... nejen, že mu to vezme bonusy na všechny auta, co má..., ale taky to bude muset jako pojistníky vše vyřizovat... atd. ;)

jestli budeš mít nějaké nabídky na to pojištění, hoď to sem.. docela mě to zajímá... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od tomasvlasak »

samozřejmě nechci dělat ukvapené rozhodnutí, proto zatím zjišťuju situaci a možné varianty

ted mám v plánu stavit se v tom servisu, kde to tehdy opravovali a řešit to tam, třeba zde budou ochotnější to nějakým způsobem řešit na záruku

jinak určitě ano, to pojištění je pro nové řidiče zajímavé, neboť jsem ihned dostal 50% bonus, ale zase asi moc velkou cílovou skupinu nemá, kolik mladých lidí si jde jako první auto koupit úplně nové? :D
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od vorlajz »

podívej se, já jsem si šel koupit auto, jezdím už od roku 1998... a žádné bonusy, všechno byly služební auta... takže tak... ;)

při koupi nového Hyundai byla ještě možnost dalšího pojištění, které splňovalo požadavky pro uplatnění slevy na auto, a toto pojištění zohledňovalo právě bonsuy... ale mělo zase jiné parametry, GAP, spoluúčast apod.
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Neo-Mike »

Jezdím už skoro 7 let, bez jediné nehody, to by činilo slevu 35%. Vždy to byly ale byly auta půjčené od rodičů. Takže teď s novám autem bych měl cca sazbu jako mladý cucák co sotva vylezl z autoškoly. Když jsem řešil pojištění u svého předchozího auta (to jsem měl na sebe psané půl roku), tak mi ČP od rodičů stáhla jejich nevyužité bonusy a tak jsem měl slevu 40%. Samozřejmě takhle sleva je jen u jejich pojišťovny. Takže si nechám rok pojištění od :hyu: a potom budu zvažovat zda nepřejít k ČP.
Rozhodně bych ale neuvažoval pojištění na někoho jiného. Teď ušetříš, ale nebudeš mít vyježděné bonusy do budoucna. A přeci nebudeš mít už napořád pojištění na jinou osobu.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od milosh »

Ohledně pojišťovny Uniqa, povinné ručení jsem si u ní také zařídil když jsem kupoval nové auto a moc spokojený jsem nebyl, Do té doby jsem měl Českou pojišťovnu, kde jsem měl i havarijní pojištění, hodně lidí z mého okolí na ní nadává, ale když jsem měl pojistnou událost tak nebyl absolutně žádný problém s vyplacením.

Pokud vás zajímají ceny od všech pojišťoven na jednom místě, tak pro porovnání není lepší web než http://www.epojisteni.cz/

Jednou jsem si tu jejich kalkulačku zkoušel i v sobotu a volali obratem snad do 5 minut.
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od shawt »

A co tim chces rici? Nejsem spokojen znamena co? Trosku to rozved...
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od milosh »

No problem byl v tom ze jeden clen z rodiny mel pojisteno prave zde a mel pojistnou udalost a penize nasledne dosly az s hodne velkym zpozdenim. U Cesky to je do tydne, max. 10 dnu, coz i ja sam mam osobne overeno.

Ono totiz nizsi castka o par stovek v pocatku muze byt lakava ale "kdyz na to pak dojde", malokdo chce na penize cekat.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Moje zkušenost je taková, že když pojišťovna, a jedno jaká, má prodlení s plněním, tak je nějaký administrativní problém. Takže miloshi ještě jednou - rozveď to prosím. Hlavně proč mělo plnění prodlení.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od vorlajz »

souhlasím... já jsem poslal podklady na pojišťovnu všechny najednou a v pořádku a prachy byly hned... jak píše Mr.H. většinou se jedná o administrativní problémy... samozřejmě, že lidi taky dost podvádějí a tam, kde má pojišťovna podezření může trvat šetření déle...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Alf6 »

Kód: Vybrat vše

Ohledně pojišťovny Uniqa, povinné ručení jsem si u ní také zařídil když jsem kupoval nové auto a moc spokojený jsem nebyl, Do té doby jsem měl Českou pojišťovnu
U me to bylo do te doby, nez jsem se ozval, ze nejsem spokojeny a ze jdu jinam. Pak to slo rychle. Osobní setkání s nejakym krajskym ředitelem a mam smlouvu o které se me mohlo do te doby jen zdát.

jak se to rikalo na vojne?...vojak se stara, voják má :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
appsmartvn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2016, 03:21

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od appsmartvn »

Ja nam allianz a musim rict ze luxus. Uz jsem vyuzil a max spokojenost. V nehode jsem vyl poskozeny, tak veskera skoda i s bonusem a spoluucasti hratena od vinika.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“