LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Boryš »

Stringo píše: ↑15 lis 2019, 13:16
...a po měsící používání na mě nebliklo žádné z protijedoucích vozidel, což beru jako hodnotnou pozitivní informaci...


Tak mě už po éře dodělávaných xenonů do světel pro halogeny blikání nebaví. Stejně je to k hočemu když jsem už oslněný a ještě si nechat do očí naprat nějakými supr dálkovými, protože když jsem blikl tak často ten protijedoucí světla přepnul, aby mi to dal pěkně sežrat, co že jsem si dovolil... Stejně je každý předělávač světel přesvědčený že on nikdy neoslňuje a že mu protijedoucí závidí, jak krásně vidí.

A kdyby to bylo tak supr, tak by určitě homologace LED žárovek do světel pro to primárně neurčených byla dávno hotová. Tak jako by byla hotová homologace na xenony, které se oficiálně prodávají jen pro off-road a stavební stroje.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Tak já to trochu shrnu k mojí osobě (nemůžu za to, že kdejaký Pepan s Horní-Dolní dá na auto co se mu zamane). Mě třeba není jedno co na auto dám, měl jsem na předešlé Octavii vyzkoušenou snad stovku různých LED do všeho možného a až když jsem byl spokojený a bylo to tak, jak bych to akceptoval u ostatních jsem to nechal na autě být (je fakt, že jsem měl xenony z výroby). Kdyby mi to bylo jedno, tak teď neřeším LEDky za 2200kč ale koupím si něco levnějšího, to tam narvu a mám to u zádele. Třeba zadní LED do blinkrů se mi zdály silné, tak jsem světlo potáhl fólií a je to teď good. Problém homologace LED žárovek není v samotné žárovce jakož to zdroji, ale v tom, že lidi neumí pořádně vyměnit ani obyčejnou žárovku,která potom v parabole svítí jinak než má a oslňuje taky a v případě LED žárovky to je násobně horší. Kdyby výrobci aut "výrobně" levnější LED světla neprodávali za přemrštěné a nesmyslné ceny, nemuseli bychom tohle řešit, ale chtějí na tom rýžovat, tak to nezbývá buď mastně zaplatit, nebo si pomoct sám a buď to udělá člověk pořádně, nebo na to kašle. A těch "názorů" o kterých si psal bude minimum, většinou jsou to čerství majitelé řidičáku, co někde sehnali vrak a chtějí z toho udělat pořádný ku*dolap za pár korun...

Samozřejmě chápu tvůj názor, ale není fér hanit něco, co jsi v reálu neviděl [-X
Za pár dní snad budu mít všechny žárovky doma, tak sem hodím fotky a rád komukoli v Plzni ukážu na živo :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

kolicek píše: 15 lis 2019, 10:53 Nejake nove zkusenosti s vymenou za LED H7 v potkavacich svetlech? Dostal jsem doporuceni ale ty se pridavaji jen v USA :cry:
Skúseností sú ,aj pre Tucson Ak máš záujem o LED pre svoje auto tak tieto LED žiarovky ti tam vojdu aj pre stretávacie aj diaľkové svetlo . To sú tie ako písal Stringo ,ale dám link https://www.aliexpress.com/item/4000355 ... 77a2lTHY1q
Pre stretavacie svetla potrebuješ naviac tento adaptér aby si to mohol upevniť v svete .
https://www.aliexpress.com/item/3281250 ... SFQJf&mp=1
Pri montáži musíš troška skrátiť oba úchyty ktoré slúžia na pootočenie adaptéra (iba toľko aby sa dotýkali LED žiarovky )
Bolo to už montované do zopár Tucsonov takže žiadny problém z rozmerom a funkčnosťou . :D/

Georges : odporúčam tiež tento model LED prevedenie H4 Ak je dostatok miesta za päticou žiarovky 4-5cm tak nieje problém to namontovať .
Základ je mať dobré zradené svetla a číry kryt svetla bez prasklín,šrámu a nesmie biť zožltlý . A bude to svietiť tak ako má . :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Boryš píše: 15 lis 2019, 15:59 Stringo píše: ↑15 lis 2019, 13:16

Tak mě už po éře dodělávaných xenonů do světel pro halogeny blikání nebaví......

A kdyby to bylo tak supr, tak by určitě homologace LED žárovek do světel pro to primárně neurčených byla dávno hotová. Tak jako by byla hotová homologace na xenony, které se oficiálně prodávají jen pro off-road a stavební stroje.


Ta éra HID (Xenón ) Už je na ústupe .Kvalitné LED žiarovky sú na úplne kvalitatívnej inej úrovni svietenie ako to bolo pri dodělávaných xenonu a to je fakt . Ja z LED žiarovkami som vpohode prešiel cez STK . (Krásne to drží lúč svetla podľa regloskopu tak ako Halógenka ) takže žiadne oslňovanie nehrozí ak používaš manuálne nastavenie sklonu svetla podľa zaťaženie .Pokiaľ nemáš skúsenosti a nevidel si to v reále ako to svieti tak je ťažko ťa presviedčať o opaku tvojej skúsenosti z oslňovanim LED žiarovkami v hlavných svetlách . Ako som písal už skôr sú "LED " a LED žiarovky . LED z veľkým COB chipom nikdy nebudú svietiť tak majú a preto sú také lacné a oslňujú . A certifikácia pre každý typ a model auta je pre výrobcu nerentabilná Ani Philips alebo Osram sa do toho nepustili ,radšej vyrábajú Full LED svetla ktoré sú neopraviteľné !! (Už dnes vidieť zopár nových aut kde odišlo denne svietenie a cena nového svetla je troška nad .... ](*,) )
Ak nemáš obavy tak skús za 707.65 CZK otestovať H7 vo svojom aute a určite zmeníš názor na LED žiarovky a ich oslňovanie :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Syr
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 led 2018, 19:27

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Syr »

Úplne súhlasím s pánom EFISOm =D>
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Boryš »

Když jsem chodil na Marea fórum, tam náhrada xenony celkem jela. Někteří se chlubili, že jim to na regloskopu krásně kreslí, že na technické prošli bez ztráty kytičky. Možné to i bylo, ale já když jel proti někomu co měl vyměněné H1 za HID xenony, tak mi to nebylo příjemné a viděl jsem hůř než když jedu proti tomu co má halogeny, samozřejmě správně seřízené a nastavené. Nevím co bylo příčinou, když to prý tak krásně fungovalo. Jestli barva světla, nebo nepřítomnost automatického vyrovnávání světel. Je fakt, že netuším, jak je to nyní u LED, ale mohu jen hádat, že např. nebude sedět přesná poloha světelného zdroje vůči odrazným prvkům světlometu. To již z principu - SMD LED vypadá a vyzařuje jinak než vlákno.

Ad homologace: když se ta náhrada dá udělat plně funkční, proč není možná homologace, nebo proč si ji výrobce neudělá? Určitě by s tím uspěl i proti velkým automobilkám. Nebo že by v tom hrály roli zájmy různých loby jako je tomu prý u energií? To že lidi neumí namontovat ani klasickou H žárovku se mi zdá jako argument proti homologaci dost ujeté. To by potom měla být zakázaná i samodomo výměna žárovek...

Ad Stringo: možná že ti opravdu vše krásně funguje, světlo se z reflektoru šíří jen tam kam má. Ale mě hlavně zaujalo to tvrzení o neblikání protijedoucích. To samé měli jako argument ti co dali xenony do Marey...
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Boryš »

Ještě doplním - již nemůžu odeslat opravu:
Proč nelze homologovat LED náhradu H1, H4, H7, když je to furt to samé a reflektor je pro tu kterou typizovanou žárovku uzpůsobený? Vždyť H žárovky vyrábí kde kdo a dávají se do kteréhokoli auta s danými světly... Takže když někdo vyrobí plnohodnotnou náhradu, tak musí také sedět do jakéhokoli světla pro daný typ H žárovky.
Uživatelský avatar
kolicek
*
Příspěvky: 84
Registrován: 22 zář 2017, 10:37

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kolicek »

sarin007 píše: 15 lis 2019, 15:08 Já dával teď do Tucsona do dálkových tyto: https://www.ebay.com/itm/360-4-Side-H7- ... 3&LH_BIN=1

Ty parametry je, jako u všeho z Číny, potřeba brát z rezervou, jedná se o 70W sadu, ale díky 360 stupňům vyzařování je tok světla nejblíže běžné žárovce. A LEDka včetně chladiče je opravdu nejmenší, co jsem zatím našel. A svítí velmi slušně :mrgreen:
Je potreba jeste nejake redukce do podkavacich a dalkovych svetel? U techto LEDek.
Tucson 1.6 T-GDI 130 KW Shadow POLAR WHITE
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Nepsal jsem že když na mě nikdo neblikal, že je to OK. Psal jsem že po měsíci a najetých cca 2000km na mě nikdo neblikal, tak že je to pro mě jeden z argumentů, že je to v pohodě.

Proč to není homologované netuším, asi jako když se mě zeptáš, proč automobilky udělají Full LED světla a blinkry nechají vláknové. Jinak jestli jsi jel někdy v noci proti Audi s MatrixLED tak jsi asi taky nebyl moc spokojený co? A to jde o homologovaný zdroj světla :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

kolicek píše: 16 lis 2019, 19:36
sarin007 píše: 15 lis 2019, 15:08 Já dával teď do Tucsona do dálkových tyto: https://www.ebay.com/itm/360-4-Side-H7- ... 3&LH_BIN=1

Ty parametry je, jako u všeho z Číny, potřeba brát z rezervou, jedná se o 70W sadu, ale díky 360 stupňům vyzařování je tok světla nejblíže běžné žárovce. A LEDka včetně chladiče je opravdu nejmenší, co jsem zatím našel. A svítí velmi slušně :mrgreen:
Je potreba jeste nejake redukce do podkavacich a dalkovych svetel? U techto LEDek.
U dálkových, který jsem měnil nebylo potřeba nic, H7 kroužek je už součástí žárovky (i když je na fotkách uvedeno, že není).

Jinak s tím oslňováním, momentálně narážím na 1 auto ze 3, kterýmu oslňuje světlo, většinou to blíže k čáře. Např. jsem si všiml, že např. Škodovky nebo i jiný prémiový auta mají z výroby LED světla, který celkem oslňujou. A jsou homologovaná. Takže podle mě není homologace důležitá, důležité je po montáži LED žárovek vše pořádně nastavit, vyzkoušet jak to svítí, jestli to neoslňuje, popř. si stoupnout i před auto a jestli je to vše OK, není problém. V opačném případě to dát pryč z auta. Já takhle nastavoval i originál LEDky, který svítily z výroby do země. Několikrát jsem to přenastavoval, jel to projet, jakmile se mi stalo, že na mě auta blikala, šel jsem to upravit. Po vychytání s tím jezdím druhým rokem, já vidím perfektně a nikdo na mě za tu dobu neblikal. To je pro mě známka toho, že jsou nastavený tak jak mají být.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Boryš píše: 16 lis 2019, 15:56 Proč nelze homologovat LED náhradu H1, H4, H7, když je to furt to samé a reflektor je pro tu kterou typizovanou žárovku uzpůsobený? Vždyť H žárovky vyrábí kde kdo a dávají se do kteréhokoli auta s danými světly... Takže když někdo vyrobí plnohodnotnou náhradu, tak musí také sedět do jakéhokoli světla pro daný typ H žárovky.
To by museli automobilky požadovať od dodávateľov svetiel ,aby im dodával svetla legislatívne umožňujúce zámeny vláknovej žiarovky za LED žiarovku hoc aj svetového výrobcu zo špecifikáciou modelu a typu LED žiarovky . Pre koho by to bolo finančné prospešné ?? Pre výrobcu svetiel ,automobilky ? Kto by si potom priplácal za Full LED svetla ak by to šlo aj lacnou náhradou vláknovej žiarovky . Finančná strata pre výrobcu svetiel a automobilky ! Preto sa nové LED svetla vyrábajú ako neopraviteľné po poškodení svetelného zdroja . (ekológia ? kdeže ,finančný zisk výrobcu svetiel ) Určite niektoré LED svetla nebudú mať životnosť auta ako je to u rozvodovej reťaze motora :wink: )
Z vlastnej skúsenosti aj pocitu myslím že ak máš rovnako intenzívny zdroj svetla aj približne farebné spektrum tak je pre ľudské oko príjemnejšie a nieje potom taký pocit "oslnenia " ak máš "žlté "halogény a oproti ide auto z Full LED alebo Xenónom .Nemáš taký rýchly prechod zmeny farby a intenzity svetla .Ja to tak vnímam alebo som si už zvykol :wink: Vraj je príjemnejšie pozerať na Mesiac ako na Slnko :mrgreen: to isté platí aj elektrické svetelné zdroje . Ako písal Stringo aj certifikované Matrix LED dajú zabrať oproti idúcim vodičom hlavne na mokrej vozovke ale tomu sa nedá zabrániť a čim ďalej viac a viac pribúda aut z originál LED svetlami .O par rokov Halogén bude iba na veteránoch :wink:
Sarin007 má pravdu že všetko je správnom nastavení svetiel ktoré je veľmi dôležité . Doplním :ešte čisté reflektory dosť podstatné je mať čisté čelné sklo aj z vnútornej strany ak je "mastné špinavé .." tak to "oslnenie" a rozptyl svetla cez sklo pre oko je dosť nepríjemný aspoň pre mňa ,preto musí biť čelné sklo vždy obojstranne čistučké :D/ ešte "obdivujem " kaskadérov ktorý sa za tmy rutia do neznáma minimálne 110km/h na stretávacích svetlách kto im osvietia tak 30m pred auto ](*,) ale to je už o inom .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Schnack »

Na https://www.youtube.com/playlist?list=P ... FJ0SJjn3iW je docela zajímavý kanál, kde jsou různé H7 LED probírány docela profesionálním způsobem a tam je jasně vidět, že ani Philip nedělá LED, které by byly opticky identické se žárovkami. Natož pak nějaká čína.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Asi to bude spôsobené tým že tie Holandské Philips LED LH X-treme Ultion sa vyrábajú v technologický zaostalej Čine :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Schnack »

Kde to je vyráběný je úplně jedno. Co jedno není, kdo dělá vývoj 8) . Pořád mi přijde Philips serioznější a v oblasti auto světel velmi zkušená firma, něž nějaký výrobce XYZ, o kterém nic nevím a nikdy jsem o něm neslyšel.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Hele, teď možná budu vypadat jakože si vždycky najdu nějakou výmluvu abych obhájil LED, ale není to tak a vůbec to tak nechci podat, ale.....

Udělat video o tom, jak je něco špatné je tak jednoduché, vždycky dokážeš natočit věc tak aby výsledek byl takový, jaký ho chceš potom prezentovat. Upřímně to jejich "technické" laborování je nějaké divné. Kdyby měli pevné uchycené světlomety a v jednom videu ukázali jak to vypadá když se prohodí jednotlivé žárovky tak bych tomu rozuměl, ale je tam asi 20 videí úplně o hownech a ty jejich paraboly položené na nějakém klacku, jako sorry ale nepůsobí to na mě absolutně vůbec věrohodně, to je jedna věc. Druhá věc je to, že ano srovnáváme tu jinou technologii s technologií vyvinutou v minulém století a teď je skoro nemožné se do toho původního technického řešení (které je bráno jako to správné) dostat, ale kdo víme, že to zastaralé řešení je lepší, než to nové? Protože to jednou někdo vymyslel a teď to tu desítky let takhle jede a proto je to nejlepší? Nevím, ja samozřejmě nechci tvrdit, že LED neoslňují, oslňují a to většina ale je to proto, že si každý koupí LEDku za 200kč a neřeší nic dalšího, stejně jako někdo neumí nasadit pořádně žárovku a jedno světlo mu svítí do nebes. Jak říkám, čekám na zásilku, udělám srovnání a uvidíme, jak to bude vypadat...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“