LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

tslany . Co takhle si prečitať dôkladne články ktoré cituješ .(foto mobilem mizerna kvalita snímku) a ty tam hledáš hotspot a svietivosť do diaľky keď optika mobilu ma omedzené možnosti nočného fotenia vďaka veľkosti snímača .(Preto všetky fotky beriem z rezervou lebo realita pri ľudskom oku je" troška " iná ako je fotka !
citace 2: Plati to isté . V reále to svieti ďalej ale sú určite normy na nastavenie svetiel napriklad 1% sklon u ix35 takže dosvit je 37m pri stretavacich svetlách ty máš možno nastavené že do 99m(chudáci vodiči oproti ) ak je 37 malo a šírka mizerná ](*,) to si nevidel pôvodné halogény tam je to mizerné ! teraz je to super .
Skúšal si ich v projektoru ? zaujímave že ja som to otočil o tvojich 90st a je to riadna ptakovina (pozri si priložené foto ) ja tam vidím jenom machuli žiadny hotspot ak máš foto tvojho pokusu tak ho tu daj, rad se nechám šokovať .
Ak chceš hračky tak navštív jinej krám a budeš to mat lacnejší z lepším výbjerem :wink: Ked myslíš že 933 czk za V2 je pár korún . Ja ich nakupujem po 819 czk ale pred rokom a pol co ich mam tak vtedy bola cena 720 czk . Jeli libo klidne si hrej .
A geometrie umiestnenie je na veľmi dobre úrovni oproti iným LED . Ak máš niejaké fotky z testu LED tak se pochlúb nebo kecac bez dúkazu je ... [-X
Přílohy
IMG_20190212_161005 – kópia.jpg
IMG_20190212_161005 – kópia.jpg (213.93 KiB) Zobrazeno 4102 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

Mimochodem k tomu ruseni radia. Nejprve jsem si toho nevsiml, ale kdyz jsem se na to zameril, tak u jedne stanice kde mam slabsi prijem opravdu jde poznat, ze to zacne chrcet malinko vic kdyz zapnu svetla. Takze i v mojem pripade tam nejake ruseni je, ale rozhodne to neni tak, ze by mi to odpalilo prijem FM stanic.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Rušenie je dosť častý jav u lacnejších LED žiaroviek .V niektorých značkách aut to nieje také výrazne ako u iných aut a modelov .Preto je to vždy individuálne od modelu auta roku výroby. Pri jednej zapojenej LED to bolo zanedbateľné ale pri dvoch už to bolo citeľné ale ako píšeš ,nie pri všetkých frekvenciách rovnaký silný šum . Ale po výmene za iný typ a model LED žiarovky to už bolo bez akéhokoľvek rušenia a šumu . Dám FOTO jednej kvalitnej LED žiarovky ktorá zblbla že stále svietili obe chipi H4 Tak to bolo reklamované a Čiňanek poslal novu LED ,takže ta zla šla pod "skalpel " :wink:
Môžeš si pozrieť koľko tam je súčiastok aby to fungovalo ako má . Ak niektorý šetria na cene a uberú niektoré el. súčiastky tak potom to "troška"šumí v rádiu #-o .Stále tvrdím že sú LED a "LED" žiarovky .Záleží na Vás aké použijete do svojho auta :wink:
Přílohy
IMG_20181215_184032.jpg
IMG_20181215_184032.jpg (247.16 KiB) Zobrazeno 4070 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Úspešne sa mi podarilo 10.4.2019 namontovať aktívne chladené LED žiarovky do stretavacích svetiel Hyndai Tucsnon TL 1.6 GDI . Napriek malému priestoru vo svetle to vošlo na chlp presne . Takže je možné použiť aj výkonejšie LED žiarovky ako boli doposiaľ mnou odporúčané Popnow 40W. Aktívne chladené LED majú 70W .Zlepšenie svietivosti bude viditeľné oproti pasívne chladeným LED Popnow . Pridávam foto pre potvrdenie montáže ,že to vošlo :D/ :wink:
Přílohy
IMG_4448 – kópia.JPG
IMG_4448 – kópia.JPG (235.8 KiB) Zobrazeno 4042 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

Moment.... 70W? Ale spolecny odber, tj. 2x35W? To by davalo smysl. 2x70W by neuchladili...

Jinak teda jsem zvedavy jak dlouho ty LEDky vydrzi. Tipuju, ze jako prvni to odskacou loziska ve ventilatorech a potom, pokud to nema nejakou ochranu proti prehrati, coz si myslim, ze nemaji, se upece ten LED chip.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

U LED sa udáva spoločný výkon pre 2ks . ANO 35W pre jednu LED a to H4 Pri H7 je polovičný výkon aspoň podľa toho čo píšu v parametroch . Nieje problém papierovo nájsť aj 110W :roll: Dôležitejší je svetelný výkon Lm Pri rovnakom výkone môže biť rozdielny podla typu LED Chipu .
Koľko vydrží neviem všetko závisí od veľkosti priestoru okolo LED žiarovky Mne moje V2 z ventilátorom svietia už 18 mesiacov a to trvale žiadne denne svietenie . Po naštartovaní svietia stále asi cca 20 tis km a žiaden problém stále sú tam tie iste žiarovky .A ložiska sa stále točia bez toho aby to blblo . =D> Všetko je o kvalite a prevedení LED žiarovky . Ak máš denne svietenie tak to vydrží roky :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Tak ještě něco podobnýho narvat do dálkových a bude to úplně v pohodě. Teď přes léto to zatím řešit nebudu, ale s příchodem zimy se podívám, co novém na poli aktivních LED s nějakým malým chladičem, který by se tam vešel. Zatím si musím vystačit s pasivními.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

sarin007 To je to samé co som ti dál link a rozmery .Vošlo to presne jak keby to bolo vypočítane v CAD. Montáž je omnoho lepšia a rýchlejšia ako pri pasívnych LED .Pán "Xenón" sa mi zatím neozval tak možno že to skúsil sam ,alebo zase ma zaracha . :wink: .Technický pokrok a ceny stále napredujú :-k
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Jo kdyby takový pěkný přístup udělali i do dálkových, už by tam byly :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
kolicek
*
Příspěvky: 84
Registrován: 22 zář 2017, 10:37

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kolicek »

Nejake nove zkusenosti s vymenou za LED H7 v potkavacich svetlech? Dostal jsem doporuceni ale ty se pridavaji jen v USA :cry:
Tucson 1.6 T-GDI 130 KW Shadow POLAR WHITE
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Mám vyzkoušené tyhle (na doporučení 3bit, který to má doporučené od EFISO):
https://www.aliexpress.com/item/3294659 ... 4c4dMr2Owf

Napřed jsem je dal do potkávaček a svítí perfektně, potom jsem je zkusil dát do dálkových světel a je to jak ve dne a potom jsem je dal i do corner light, kde je to také lepší, sice ne nějak extrémně oproti halogenovým žárovkám kvůli malé odrazové ploše, ale chtěl jsem aby to bylo už všechno ve stejné barvě a neblikaly k LED-kám žluté halogeny. Vyzkoušeno na mé i30 Fastback a vleze se to všude - ANO i obě tyhle LED s aktivním chlazením se dají s trochou šikovnosti vložit do prostoru dálkových a corner světel a zavřít krytem!

Za mě moc dobrá volba, rušení rádia se nekoná, PČR nic při kontrole neřešila a po měsící používání na mě nebliklo žádné z protijedoucích vozidel, což beru jako hodnotnou pozitivní informaci.

PS: do corner mám černou variantu:
https://www.aliexpress.com/item/3295256 ... 4c4dMr2Owf


Zde jen rychlé foto srovnání LED a halogenové H7 v potkávačkách. Kompletní srovnání udělám, až mi přijdou moje LEDky :wink:
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 177.jpg
Hyundai i30 Fastback 177.jpg (78.94 KiB) Zobrazeno 3566 x
Hyundai i30 Fastback 178.jpg
Hyundai i30 Fastback 178.jpg (49.23 KiB) Zobrazeno 3566 x
Hyundai i30 Fastback 175.jpg
Hyundai i30 Fastback 175.jpg (46.63 KiB) Zobrazeno 3566 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Georges »

Taky jsem o Led žárovkách uvažoval. Accent potřebuje dvouvláknové žárovky H4, tzn. potkávačka a dálkové vlákno v jedné baňce.
Našel jsem na netu H4 Osram, kus za 2.300 Kč. Nejsem si jistý, jestli je do reflektoru vůbec dostanu. Ta cena mě docela vykolejila. Navíc jsou bez homologace !
Máte někdo LED žárovky H4 na Accentovi ? Prosím poraďte...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Všechny LED jsou bez homologace!
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Georges »

Stringo, děkuji za odpověď. Částečně to pořeším montáží světel denního svícení, která mám už asi 3 měsíce v garáži a nemůžu se k tomu dokopat ...
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Já dával teď do Tucsona do dálkových tyto: https://www.ebay.com/itm/360-4-Side-H7- ... 3&LH_BIN=1

Ty parametry je, jako u všeho z Číny, potřeba brát z rezervou, jedná se o 70W sadu, ale díky 360 stupňům vyzařování je tok světla nejblíže běžné žárovce. A LEDka včetně chladiče je opravdu nejmenší, co jsem zatím našel. A svítí velmi slušně :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „Pokec“