LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

tslany píše:A to je ale jádro toho problému, vlákno je zatočená spirála, která vyzařuje homogenní světlo po celém obvodě. Xenonový výboj má k tomu tvaru a vlastnostem vyzařování mnohem blíž, než jakákoliv LEDka.
Problém je že xenonový výboj je veľkostne väčší ako je zatočená špirála halogénovej žiarovky.
(HID sada)
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Deegr »

Nerozčiluj se, nebo ti praskne žilka. Ty jsi zrovna jeden z těch, co má ty ledky v obyčejné parabole, tak je mi jasné, že to tu budeš obhajovat, dokuď ti nepraskne ta žilka. Radši se tady přiznej, kolik lidí na tebe už bliklo. Otázkou je, jestli ti vůbec došlo, proč na tebe tak často blikají #-o

A jak jsi sám napsal, obyčejná žárovka vyzařuje světlo rovnoměrně, jenže ledka už z principu fungováni NE. Máš na ni jen pár bodů, či segmentů, které to perou na jedno místo a proto dochází k oslňování ostatních.

Můžeš si samozřejmě tu tvrdit co chceš. Snad každy se už setkal s nějakým jedincem, který to narval do obyčejné paraboly, takže každý si tu umí udělat obrázek o tom, co ty ledky způsobý tam, kde nemají co dělat. Přesně jako tvůj případ, že...
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Neo-Mike »

To není problém domácích LED světel. Stejný problém jsou LED světla obecně v potkávačkách. Ať se jedná o BMW, Audi nebo Hyundai. Ve většině případů oslňují. Proč to má výrobce tedy dovolené? Nebo to když si přilatím za led světla, tak mám právo oslňovat ostatní?
Naposledy upravil(a) Neo-Mike dne 17 pro 2018, 21:28, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Tudy »

Nejsem si vědom, že bych s origo LED světly někoho oslňoval - mám s nimi najeto 19 tis km a pokud mě někdo problikává, tak POUZE pokud zapomenu ztlumit dálková světla.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Neo-Mike »

Já se pohybuji na silnici každý den, hlavně na dálnici. Jak jede dražší auto s LED světly, tak mi to pere do zrcátek. Neříkám že každý, ale dost velká většína to tak má. Tak pak nevím kde je problém, výrobce by přeci měl mít seřízené světla, když prodává auto. Všechno to jsou nové drahé auta, u kterých nikdo nepředělával nelegálně světla.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Tudy »

Ono to může být i tím, že LED světla v autech svítí studeně bíle (teplota chromatičnosti kolem 6 000 K), což může někomu vadit.

https://www.t-led.cz/info/barva-svetla.html
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Deegr píše:Nerozčiluj se, nebo ti praskne žilka. Ty jsi zrovna jeden z těch, co má ty ledky v obyčejné parabole, tak je mi jasné, že to tu budeš obhajovat, dokuď ti nepraskne ta žilka. Radši se tady přiznej, kolik lidí na tebe už bliklo. Otázkou je, jestli ti vůbec došlo, proč na tebe tak často blikají #-o

A jak jsi sám napsal, obyčejná žárovka vyzařuje světlo rovnoměrně, jenže ledka už z principu fungováni NE. Máš na ni jen pár bodů, či segmentů, které to perou na jedno místo a proto dochází k oslňování ostatních.

Můžeš si samozřejmě tu tvrdit co chceš. Snad každy se už setkal s nějakým jedincem, který to narval do obyčejné paraboly, takže každý si tu umí udělat obrázek o tom, co ty ledky způsobý tam, kde nemají co dělat. Přesně jako tvůj případ, že...
Ja som maximálne kľudny lebo ty ma nedokážeš vytočiť to mi ver ! Ja kľudne bez obáv o svoje zdravie môžem dať ruku do ohňa povedať že za ten rok ešte nikto kvôli LED mi neblikál . Ale aj tak neveríš ako to že sú niektoré LED žiarovky ktoré dokážu svietiť v klasickom svetle tak že neoslňuju protiidúcich ak sú správne výškovo nastavene svetla .
Tie par body(chipi) sú presne na desatinu na tom istom mieste ako je vlákno halogénu . a neperou to na jedno místo ale na odrazovú plochu paraboly tak isto ako je odražané svetlo z vlákna žiarovky len iného spektra a intenzity . Môj prípad je že keď pôjdeš oproti tak nebudeš vedieť rozoznať či Xenón 6000K alebo LED 6000K . To je tak všetko a mysli si stále to svoje nikto ťa nepresviedča ,ver čomu veríš hoci skutočnosť ...
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Deegr »

Neo-Mike: Souhlasím s tebou, že oslňují i nová a luxusní auta s ledkama. Dost mi vadí nová BMW, ty svítí opravdu nepříjemně. U Xenonů je to třeva Insignia první generace a u halogenů klasika. První fábie...

U těch BMW. Je zajímavé, že oslňují, i když mají světla nastavena správně. Je to obdobné s tou jedničkovou fábii, prostě svítí zbytečně do prostoru. Naopak správně nastavené ledky jsou mi příjemnější, než halogeny. Ale každý to máme jinak.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Je fakt, že často potkávám auta s xenony nebo s LED, co oslňují. Ale ne když jede přímo proti mě, ale z mírné zatáčky. Dálková zapnutá nemá, to bych si všiml změny intenzity, navíc proti mě jede delší dobu, takže by dávno přepnul. Už na něj chci bliknout, ale pak se dostane do lepšího úhlu proti mě a je vše v pohodě. Podle mě i u xenonů nebo LED (bavím se o originálech) může nastat nějaký úhel, kde se zkrátka vyzáří něco blbě. U LEDek u Tucsona je třeba problém, že on nemá tak výrazný automatický sklon. Jako ok, naložim auto nebo tak podobně a vidim, že se světla sníží, ale čekal bych to o mnoho víc. A jestli to nějak funguje za jízdy, to jsem si zatim nevšiml. Takže pak stačí jet horizont nebo nějaký zpomalovací práh a pak oslnim, ale s tím nic neudělám. Kvůli tomu si nesklopim světla, abych viděl na 50m, to je u těch světel dost nebezpečný. Tma tma a najednou auto přede mnou [-X Na druhou stranu se zase dobře nastavujou, protože člověk hned vidí, kde končí světlo a kde je už tma a může to porovnat na autech co jedou proti nebo přede mnou. Pokud jsou oni ve tmě a já vidim, je to ok.

U mě u baráku vyjíždim třeba od garáží a tam je tak blbý kopec (a ještě na konci udělají retardér), že když přijíždim na hlavní silnici, svítim do 4. patra paneláku. Ale co s tim. Samo, že ty co jedou proti mě asi nemají radost :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kyrmon »

No, já zatím poctivě světla sklapim, když vezu někoho vzadu... hlavně po městě teda no...pak je vysadim a jedu meziměsto a nadávám jak mi to svítí, než si vzpomenu, že je mám snížený... (zatím halogen).. ale je fakt, že mě zatím nikdo ani nevyblikal s i nalozenym autě, kdy jsem ty světla sklopit odmítl s tim, že nic před sebou nevidím.. zase na druhou stranu já vidím přesně světelný paprsek (jeho cestu) levého světla a to by asi taky nemělo být :-k [-X

Jinak včera proti mě jela v noci jednickova fabie a já si říkal, co proti mě tak hezky ledkově svítí... a neoslnila mě do chvíle,kdy jsem se jí podíval přímo do světel, když jsem zjišťoval značku...
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Dnes po viac ako roku som namontoval opäť Halogénové žiarovky iba kvôli zopár foto na porovnanie .
Montáž je jednoduchá,veľa priestoru tak to išlo rýchlo . Zmena na max 250kb zanechala stopy na kvalite foto tak bohužiaľ :-k nieje to také výrazné ako pri plnom rozlíšeniu a vzdialenosť od steny 1,5m viac nebolo možné . Opäť sa mi potvrdilo že V2 sú a dlho budu pre mňa TOP LED .
Přílohy
IMG_4398 – kópia.JPG
IMG_4398 – kópia.JPG (242.19 KiB) Zobrazeno 2334 x
IMG_4395.JPG
IMG_4395.JPG (239.58 KiB) Zobrazeno 2334 x
IMG_4385 – kópia.JPG
IMG_4385 – kópia.JPG (240.3 KiB) Zobrazeno 2334 x
IMG_4380.JPG
IMG_4380.JPG (246.32 KiB) Zobrazeno 2334 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

Měl bych otázku na LED, která se netýká oslňování. Taky jsem zkoušel náhradu za klasickou žárovku, ale kromě horší svítivosti jsem měl problém i s rádiem. Okamžitě jak jsem rozsvítil světla mi začalo rádio šumět a z deseti uložených stanic jsem chytil jen dvě. Vy ten problém nemáte?
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

3bit píše:Měl bych otázku na LED, která se netýká oslňování. Taky jsem zkoušel náhradu za klasickou žárovku, ale kromě horší svítivosti jsem měl problém i s rádiem. Okamžitě jak jsem rozsvítil světla mi začalo rádio šumět a z deseti uložených stanic jsem chytil jen dvě. Vy ten problém nemáte?
Ja som mal zhodnú skúsenosť proste sú niektoré tipy lacných LED žiaroviek ktoré dokážu rušiť autorádio ale nie vo všetkých autách treba vymeniť LED inú kvalitnejšiu určite to už nebude robiť problém .Dal som drahšiu a bolo po probléme :D/ preto lacne LED nepoužívam .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

EFISO píše:
3bit píše:Měl bych otázku na LED, která se netýká oslňování. Taky jsem zkoušel náhradu za klasickou žárovku, ale kromě horší svítivosti jsem měl problém i s rádiem. Okamžitě jak jsem rozsvítil světla mi začalo rádio šumět a z deseti uložených stanic jsem chytil jen dvě. Vy ten problém nemáte?
Ja som mal zhodnú skúsenosť proste sú niektoré tipy lacných LED žiaroviek ktoré dokážu rušiť autorádio ale nie vo všetkých autách treba vymeniť LED inú kvalitnejšiu určite to už nebude robiť problém .Dal som drahšiu a bolo po probléme :D/ preto lacne LED nepoužívam .

Tyhle stály 25euro, to mi tak málo nepřijde.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

To niesu lacné žiarovky ale záleží skadiaľ kupované . Mne blbli tieto https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7022krhThV
Aké prevedenie potrebuješ ? aké pätica a do ktorého svetla ?
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Odpovědět

Zpět na „Pokec“