LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Pre Halogénové žiarovky platí pravidlo že lacnejší variant nemá také vlastnosti a parametre ako drahšie značkové (OSRAM,PHILIPS .. )
To isté platí aj pre LED žiarovky .Iba tam sa nerieši značka ale prevedenie a kvalita chipu .Pokiaľ si kúpiš blbú LED tak budeš nadávať na všetky LED žiarovky že je to šmejd . Ja radej nehomologovené kvalitné LED zdroje k maximálni spokojenosti a halogén nikdy vice .
(manželkou také se nestáva první žena :wink: )
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Richard555 »

Efiso , co říkáš na tohle ? H7 ve shodné velikosti jako klasická H7
https://www.aliexpress.com/item/2PCS-LE ... Test=ae803_

za ty prachy to možná koupím a vyzkouším, co ty na to ?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Zbytečné vyhozené peníze ! Takéto LED žiarovky sú vhodné jedine na do Tucsona na prisvecovani do zákrut ale aj to sú omnoho lepšie LED. LED žiarovka ktorá nemá aktívne alebo pasívne chladenie nekupovať ak je pre trvalé svietenie veľkého svetelného výkonu . Tato LED nemá skoro žiadne takže svetelný výkon mizerný alebo životnosť veľmi krátka . Do čeho chceš nahodiť LED ? hmlovká ? anebo neco jiného ? A cenova relace ? napíš dám ti typ na vhodné a odskúšané LED žiarovky . Nekupuj zajice v pytli nebo budeš ... :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Gyngy »

Ak by niekto v Prahe chcel, mam tieto na predaj za 400,- kc. https://www.aliexpress.com/item/h7-canb ... 4c4dJBQPci
Chcel som ich ako dialkove do Tucsona, ale neslo mi to nastavit tak, ako to mam s normalnou halogenkou.
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

Tak jsem pred 2 tydny do auta konecne namontoval ledky co jsem objednal pred vanocema a musim rict, ze oproti nejakemu halogenu+50% (jsou to ty "osramy" z lidlu) to sviti neskutecne lip. Mel jsem jenom trochu strach jestli to bude spravne kopirovat linky te halogenky a svete div se, kopiruje ji celkem vzorne.

Na fotce ta cerna cara je lepici paska ukazujici linii puvodnich zarovek.
Přílohy
photo_2019-03-05_12-19-46.jpg
photo_2019-03-05_12-19-46.jpg (56.28 KiB) Zobrazeno 3213 x
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Richard555 »

řekl bych že problém bude to co je nad tou lepenkou - tam to bude svítit do očí ......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

No, z toho jsem mel taky trochu strach, ale nastesti to vubec neoslnuje. Jinak je to focene ze 4m. Kdyz jsem s autem poodjel dal od zdi, vubec to neni videt, ze by to svitilo. Dneska vecer potrebuju nekam zajet, tak zkusim udelat par fotek.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

Tak jsem udelal narychlo 2 fotky. Je to focene mobilem, takze kvalita snimku nic moc, ale na linie na zdi z cca 10-15m jde videt celkem pekne a je krasne videt, ze to co z blizka bylo nad tou linkou z vetsi dalky prakticky videt neni, takze to ani neoslnuje. U te druhe fotky jsem zkusil vyfotit jak to cele sviti do dalky, ale nenasel jsem misto bez poulicni lampy a mobil to docela dost ztmavil kdyz zaostroval.
Přílohy
photo_2019-03-05_20-31-43.jpg
photo_2019-03-05_20-31-43.jpg (31.2 KiB) Zobrazeno 3171 x
photo_2019-03-05_20-31-50.jpg
photo_2019-03-05_20-31-50.jpg (47.62 KiB) Zobrazeno 3171 x
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Richard555 píše:řekl bych že problém bude to co je nad tou lepenkou - tam to bude svítit do očí ......
Nemysli, i originální LEDky u Tucsona mají nad touto plochou dva obdélníky, který jsou patrný při zastavení tak 2 metry od zdi a věř, že v jistém úhlu mírně oslní. Jsou patrné, když zajíždím do garáže.

Ulthar: moc dobrá práce s tou černou lepenkou, konečně prakticky ukázán rozdíl v rozptylu světla mezi běžnou a LED žárovkou. U některých světel v rozptylu žádný rozdíl :D/

Stringo: a to ty originální H7 nesvítí nic moc, zkus nahradit nějakým Osram Cool Blue nebo Nightbraker, oba homologovaný a svítí přeci jen líp. Ono člověku přijde, že mu to svítí dobře, dokud nevyzkouší na čas něco lepšího, pak se vrátí zpět do auta a zjistí, že to vlastně není ono. Ale takto je to se vším :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

Tak, tady jsem Vám nahrál co mi dělají v Koně kvalitní HID žárovky co mají stíněné kabely a (prý)neruší radio. Na chlup stejný to bylo i s LEDkama.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/U1iYmZCaKns
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

3bit píše:Tak, tady jsem Vám nahrál co mi dělají v Koně kvalitní HID žárovky co mají stíněné kabely a (prý)neruší radio. Na chlup stejný to bylo i s LEDkama.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/U1iYmZCaKns
To poznám, šmej.. vlastne nekvalitne LED žiarovky .Mal som také lacné H4 tie skončili v kolegovom Zetore 6711. po úprave paraboly na novší typ pätice . Teraz večer na poli jak UFO :mrgreen:
V pondelok som montoval pre ten istý problém do AUDI A4 moje overené LED . Majiteľ večer volal že tie čo tam mal je smeti voči tým čo ma tam teraz ,že to je špica. :D/ V utorok bol pre diaľkové LED H7 . Takže všetko je o správnom výbere LED . V2 ma väčšie chipi ktoré mu robili svetlejšie miesta na ceste tak tam nakoniec išli V1LED . Ktoré v jeho menším projektore svietili ukážkovo bez rušenia rádia a trvalé vypisovanie chyby hoc to nebolo canbus prevedenie .
Písal si že pre KONU žiadne LED ani HID "niesu vhodné " Možno niekto tam dá iné LED žiarovky ako si mal tam ty a bude spokojný :wink:
ps : dám ti link na LED do SP .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

Tohle je kvalitní a značková HID sada.

Ale jestli mě přesvědčíš o tom, že nemam pravdu v tom, že se tam nic jinýho nehodí, budu rád.
Momentálně jsem spokojenej s Philipsama RacingVision v tlumených a Osram NightBreaker v dálkových.

Ještě podotýkam, že u Kony je problém s místem kolem světla, je tam všechno hodně na těsno.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Kvalitný nemôže rušiť rádiové vlny . Nieje to o tienení na kábloch HID ich musí mať lebo tam je vysoké napätie niekoľko tisícok voltov a pre vytvorenie oblúka na zapalenie plynu vo výbojke 23 tis volt. U LED je štandardné 12 -30V tam nehrozí také rušenie ako pri vysokom napätí . Starší to poznajú z rozdeľovača ak neboli kvalitné uhlikove káble z odrušením ale iba medené tak sa žiadna stanica nedal naladiť na vzdialenosti 20 m od auta . :-k . u LED je menšia pravdepodobnosť rušenia radia ak LED je vybavená odrušovacím kondenzátorom (nie všetky to majú ) všetko je prevedení a kvalite LED žiarovky . Ak je cca 40mm do objímky po zadný kryt tak potom V6 . Neviem nevidel som koľko je tam miesta pod krytom . Ale ak si spokojný z Halogénom tak to nerieš a spokojné jazdi :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Baf13
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 led 2019, 20:49

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Baf13 »

EFISO píše: ps : dám ti link na LED do SP .
Můžu poprosit o ten link taky. Díky.
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

ulthar píše:Tak jsem udelal narychlo 2 fotky. Je to focene mobilem, takze kvalita snimku nic moc, ale na linie na zdi z cca 10-15m jde videt celkem pekne a je krasne videt, ze to co z blizka bylo nad tou linkou z vetsi dalky prakticky videt neni, takze to ani neoslnuje. U te druhe fotky jsem zkusil vyfotit jak to cele sviti do dalky, ale nenasel jsem misto bez poulicni lampy a mobil to docela dost ztmavil kdyz zaostroval.
Z fotek jde krásně vidět, že světla ztratila hotspot. Prostor před autem ti to osvítí, ale do dálky už neuvidíš, resp. díky tomu, že oči ti budou zaměřovat na tu víc osvícenou scénu před autem a do dálky uvidíš hůř, než s halogenkou :(
EFISO píše:ob3l1x . Tiež ti LED rušili rádio ? lebo si to nespomínal . Nieje LED ako LED žiarovka .To je ako porovnávať motor 1,4 voči 2,0 . To platí rovnako aj u LED žiaroviek.Z pasívnym voči aktívnym chladením proste z menšieho W výkonu viac Lm nedostaneš [-X Jednoducho mal si tam pasívne LED pre "nedostatok priestoru" na aktívne LED žiarovky . Ak si spokojný z Halogén Osram tak je to potom správne .Najdôležitejšia je spokojnosť vodiča . Ja som zasa maximálne spokojný z LED V2 :D/ .Ak ti to svieti tak ako mne tak musíš biť spokojný . (foto iba mobilom a iba 214kB v reále je to omnoho lepšie :wink: )
ps. Ja o mesiac skúška aktívne LED do stetavačiek Tucson. :wink:
Tady to stejný, před autem světlo, v dálce tma, plus šířka mizerná
EFISO píše:OK . LED si skúšal ale nie V2 ale V6 ta V6 má papierovo 16tis Lm Pri neskoršom mojom teste na aute ako som ti odporúčal ako variant na test .Som zistil viď foto že je to menej Lm ako ma V2 ktorá ma papierovo 12 tis Lm (set 2ks H4) Môžeš si pozrieť ten rozdiel ktorý je v reále voči foto väčší . Myslel som že ak udávajú 16 tis tak môže mať 14-15tis Lm ale papier veľa znesie .Moja smola že som ti ich odporúčal na test. V2 je iná kategória ale zasa zbytočne budeš vyhadzovať peniaze,nie sú to lacné LED za pár šupu ako väčšina čo sa najviac predáva a je ich najviac na cestách .Ak máš svoje presvedčenie že LED je katastrofa ako náhrada za halogénovú žiarovku do svetla auta .Tak ti to nebudem vyvracať .Podľa mňa je LED najlepšia (lacnejšia ) alternatíva na zvýšenie bezpečnosti na cestách z ohľadom na skoršiu reakciu ak vidím skôr (prekážku,chodec atd.. ) skôr ako pri halogénových žiarovkách .Hlavne z dobré zoradenými svetlami .
Ešte otázka test bol v projektore? alebo klasický reflektor (Fabia) . :D
Zkoušel jsem v projektoru. Objednám teda tu V2 a uvidím (je to pár korun a alespoň budu mít doma hračku :D ), ale reálně druhou nejpoužitelnější LED mám doma (hned po Diode Dynamics SL1), není to nic moc a pochybuji, že ta V2 bude lepší. Můžou tam být nejsilnější LED čipy, co existují, ale dokud nevyřeší geometrii, aby kopírovala halogen, tak to svítit nebude.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Odpovědět

Zpět na „Pokec“