Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

Příspěvek od tempest »

Potřebuji prosím radu nějakého kovaného, kdo se vyzná v boji s mobilními operátory.

Někdy v roce 2015 jsem měl pár měsíců u T-mobile telefonní číslo, které jsem zrušil. Bohužel jsem zapomněl za něj uhradit. Měl jsem za to, že platba probíhala současně s mojim druhým telefonním číslem u T-mobile, které tam mám někdy od 2013 doposud. OK, moje chyba. Teď mně přistál dopis od Českého telekomun. úřadu, že mám uhradit dlužnou částku + úroky ,tj. nějakých 900 Kč celkem, to beru. Ale nechce se mně rozhodně platit náklady za právní zastoupení T-mobile, což je nějakých 3100Kč. Chci argumentovat, že T-mobile mně ani jednou nevyzval, abych to uhradil a rovnou to předal na právníka. Navíc druhé telefonní číslo platím inkasem, tak si mohl šáhnout do inkasa na druhý telefon a uhradit dlužnou částku.

Jde toto ještě nějak zachránit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

Příspěvek od Richard555 »

To je blbá situace - s operátory zatím nebojuju, ale všeobecně. Nechci se zastávat kohokoli, ale argumentuješ, že jsi nedostal žádnou upomínku. Jsi si naprosto tímto jist? On totiž doporučený dopis má tzv. fikci doručení, takže např. ti přijde pošťák a nejsi doma, dá ti lístek, tem se ztratí, nebo nalepí na letáky a ty jsi to nevyzvedneš - tuším že za nějakých cca 10-15 dní se dopis považuje za doručený i když jsi ho vůbec neviděl. Někdy se člověk různě stěhuje a tak dopisy nepřebere, protože tam už není, ale stejně je jakýkoli úřední dopis doručen fikcí......
Pak nastává překvapení :shock: exekuce :shock: a např. kvůli jedné jízdě na černo za tuším 1000,- je najednou exekuce na 14000,- :shock:

Já osobně bych navštívil toho zastupujícího právníka protistrany a zjistil jak má "nabito" tzn. kdy a kolikrát ti operátor posílal upomínku a jakým způsobem a co se s nimi stalo. Ve spise by mělo být vše uvedeno. No a pak se rozhodnout jestli zaplatit vše včetně toho zastoupení, nebo jít s věcí k soudu kde je výsledek nejspíš nejistý a náklady mohou být řádově vyšší. Vím o rozsudku kdy žalobce se soudil o cca 300000,- a prohrál a byl povinen k zaplacení soudních nákladů protistraně ve výši cca 350000,- (to jsou tabulkové náklady, které počítal sám soud - počet úkonů x počet žalovaných) Tím nechci strašit, ale pokud to jde soudu bych se raději vyhnul i když vím že nás operátoři stříhají jako ovce už spoustu let..........
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je to už hodně let, co jsem se vymáháním pohledávek pro mobilního operátora živil. Moje zkušenost říká, že tohle se zachránit nedá. Záleží na tom, co přesně je v obchodních podmínkách, ty u T-mobilu neznám, taky je otázka co přesně bylo ve smlouvě, tu taky neznám, ve vztahu k formě a počtu upomínek. V dnešní době mohou klidně za upomínku považovat poslanou SMS na uvedené číslo nebo email. Teoreticky se můžeš sice proti rozhodnutí ČTÚ odvolat, ale šanci tomu nedávám. Ta "hodnota" práce právního zastoupení je nepochybně tabulkově stanovená. Sice to strašně na.ere, ale já bych to zaplatil a šetřil si nervy.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Pokec“