Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Ahojte, chcem sa spytat ci sa niekedy niekto stretol stym ze sa zohreje auto asi po 3 kilometroch ak ked nalejem vodu tak po 20 kilometorch mi vyvrie z expanznej nadrzky.olej cisty voda tiez je to upchate alebo termostat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od Richard555 »

Může to být jak termostat, tak i špatné víčko buď expansní nádoby, nebo chladiče. V systému musí být tlak aby se voda nevařila ve 100°C ale při vyšší teplotě. Pokud tam tlak není, může voda např. při jízdě po dálnici vyskákat ven, protože se někde v motoru nejspíš v hlavě začne vařit.

Nejlépe to poznáš na hadicích vedoucích k chladiči. Při studeném motoru musí být měkké na stisk, při ohřátí se natlakují a jsou na omak tvrdé. Pokud se systém takto chová, je to správně a hledal chyby bych u termostatu nebo chladiči (částečně ucpaný) ev. vodní čerpadlo......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Diki moc za radu dnes idem odniest auto do hyundaiu a uvidim ze co mi povedia lebo ma zacali hned strasit s hlavou alebo tesnnenim ale nechxe sa mi verit zeby to bolo ono..
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od Richard555 »

Bohužel tě moc nepotěším, vadné těsnění pod hlavou či prasklá hlava se taky projevuje podobně - spíš jsem ti chtěl navést na to , co se dá jednoduše zkontrolovat a co můžeš pro zjištění poruchy udělat sám a hned. Pokud se systém chová správně - tedy se natlakuje ohřátím a máš zkontrolovanou funkčnost termostatu - ten se dá lehce zkontrolovat tak, že natočíš motor a necháš ho běžet. Pak saháš u motoru na tu horní gumovou hadici od motoru k chladiči. Správně by hadice měla být studená - max. u motoru vlažná do doby než ukazatel teploty neukáže obvyklou provozní teplotu. Jakmile se toto stane hadice bude celá horká - skokově ze studené. Tak je to správně termostat se otevřel a pustil vodu do chladiče. Pokud se hadice ohřívá plynule s motorem od vlažné po vařící je to špatně a termostat propouští. Je možná i závada termostatu, že se neotvírá úplně a blokuje částečně průchod vody chladičem..... tedy motor se pak přehřívá......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Ok skusim to a mas s kusenost ked blika check motora? v hyundai mi povedali ze sa stakym niecim este nestretli na obycajnej diagnostike ukazalo nieco s katalyzatorom uvidim co bude v hyundai.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od Richard555 »

Moc ne, ono totiž rozvícení "grilovaného kuřete" může mít množství důvodů, které se dají odhalit pomocí diagnostiky, nejlépe origo :hyu: GDS a i tak je potřeba hodně zkušeností s prací s diagnostikou, abys odhalil ten správný důvod. Prostě i diagnostika neřekne a neoznačí vždy viníka zcela jasně a pak je třeba zkušený člověk, který z naznačených indicií složí řešení problému.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

ok dakujem za rady pockam co mi zavolaju s hyundai a uvidim alebo napsiem ze co to bolo
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Tak moja chybna hlaska je filter dpf ucinnost pod dolnou meznou hodnotou a pravdepodobne niekde unika chladiaca a olej ale to budem riesit po umyti a co teraz dalej natankovat a prebehnut ho poriadne? dpf aktualne usadeniny 7,45g
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Viete mi este poradit kde najdem termostat a cidlo teploty kedze voda vrie a ventilator sa netoci.preventivne to chcem vymenit.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od mikodim »

termostat je niekde pri motore na konci tej hrubej hornej hadice, ktorá vedie od chladica k motoru .. Skus vybrat termostat a tak jazdit. Ak sa aj vtedy prehreje tak podla mna tesnenie pod hlavou je K.O.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

Ale mne sa auto zohreje rychlo na prevadzkovu teplotu a a neprehrieva sa teplotu drzi.tlak v chladici neni ked otvorim viko je tam slaby tlak a vytlaci vodu s expanznej nadrzky v servise mi tvrdili ze je tam mala pravdepodobnost na tesnenie pod hlavou ze to bude skor termostat pretoze neni mozne aby auto sa tak rychlo zohrialo na prevadzkovu teplotu. tak skusim to vybrat a uvidim.este mi vraveli ze ci je ok vodna pumpa ci nieje ulomena vrtula tak uvidim ze co.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od mikodim »

miroslav029 píše:Ahojte, chcem sa spytat ci sa niekedy niekto stretol stym ze sa zohreje auto asi po 3 kilometroch ak ked nalejem vodu tak po 20 kilometorch mi vyvrie z expanznej nadrzky.olej cisty voda tiez je to upchate alebo termostat?

ked vyvrie po 20km tak sa prehrieva..

alebo ked si myslel ze vytiecie, ale nieje vriaca voda tak je KO tesnenie
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

zvlastne je ale to zohrievanie rychle a ze drzi teplotu to mi akosi nedava logiku a ked by tlakoval motor tak preco neni tlak ani v chladici?ked uvolnim vicko?niekedy mi len dvihne vodu v nadrzke otvorim chladic a preco nestecie spat do chladica?ok dajme tomu ze je KO tesnenie ale to zohriatie...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od mikodim »

chladič je horúci? termostat funguje?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
miroslav029
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2019, 19:01

Re: Hyundai santa fe rychlo sa zohreje a vyvrie voda

Příspěvek od miroslav029 »

tak po jazde s kosic do levoce je vrchna hadica sice trochu horucejsia ale da sa v pohode chytit a bolo pocut ze voda vrie ale teplota motora ukazovala prevadzkovu skusim vybrat termostat ako sa to bude chovat
Odpovědět

Zpět na „Pokec“