Waze v android mobilu a bluetooth audio

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od mihlit »

Funguje vám někomu varianta:
na rádiu mám zvolené rádio, telefon připojený přes bluetooth a waze navigace dává instrukce přes repráky auta?

Snažím se toho dosáhnout a nejde a nejde. Buď může navigace mluvit přes telefon a nebo přes autorádio, ale to jen v případě, že je na rádiu zvoleno BT audio. Jestli tomu dobře rozumím, jde o to, že by bylo potřeba aby navigace svoje zvuky pouštěla jako hovor a ne jako "písničky". V iphone verzi waze je v nastavení zaškrtávadlo, aby se to tak chovalo. V android verzi ale není. Teoreticky by to mohla umět dodatečně nějaká extra aplikace do mobilu, ale to jsem nenašel. Funguje to někomu nebo to prostě nejde?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Reklama
 

thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od thornych »

U Octavie to takto funguje, presne tak to mam nastavene. Pri pokynech Wazu se radio/ hudba z SD karty mirne ztisi.
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od mihlit »

Hm, netuším, jestli rádio v octávii nedělá něco nějak jinak. Nastavoval jsi to nějak, aby to fungovalo jak má, nebo to prostě šlo od prvního dne samo?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od Gyngy »

Nedam za to ruku do ohna, ale mam pocit, ze presne tak mi to funguje. Zapnem radio, pustim AA a v nom navifgaciu. Radio hraje, pri navigacnom pokyne stlmi a prehra pokyn, potom zase hraje na povodnej urovni.
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od thornych »

Jediné co mám nastavené je ve Waze: Hlas a zvuky - Přehrávat zvuk do telefonu: vypnuto.
Jinak jsem nic nenastavoval...
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
HeliMan
Příspěvky: 7
Registrován: 21 říj 2016, 12:05

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od HeliMan »

Zdravím,
zkoušel jsem propojit z Android telefonu hlas z Waze jako výstup do rádia, ale bez úspěchu. Jedná se o rádio s navigací se systémem Windows CE, tedy starší rádio před zavedením Android Auto.
Když zkusím v telefonu navigaci Sygic, tak to funguje, před pokynem se rádio přepne jako na telefonní hovor a přehraje pokyn z navigace telefonu, potom se opět přepne na rádio. Stejně bych to potřeboval i pro Waze, protože je při zapnutém rádiu navigace z telefonu slabě slyšet. Je tedy problém s Waze, když Sygic to zvládne?
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od Stringo »

Netuším jestli je problém ve Waze, nebo v rádiu ale v i30 když mám telefon jen připojený přes BT a zapnutý na něm Waze, tak mi do rádia povely neposílá (musím mít nastavené ve Waze hlasy do repráku telefonu), na Octavii to fungovalo - povely byly slyšet z repráků. Když připojím v i30 telefon přes kabel, tak to v AA funguje. Takže netuším :-k

Ale viděl bych to na chybu ve Waze, když hovor normálně do repráků pustí, proč by to neumělo jiné hlasové akce...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od stefanpilat »

Přímo v nastavení Wazu (Hlas a zvuky) je položka "Přehrávat zvuk do telefonu". Zkontruluj si, jestli to máš vypnuté.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
HeliMan
Příspěvky: 7
Registrován: 21 říj 2016, 12:05

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od HeliMan »

Když mám "Přehrávat zvuk do telefonu" vypnuté a pouze připojené přes BT, navigace (v telefonu) ani nepípne, což je horší, než když alespoň něco říká i když potichu. Asi budu muset ve městech ztlumit rádio, abych slyšel pokyny v jakém pruhu se držet apod. Zrovna minulý týden jsem byl rád, že to umí tuto funkci, protože v hustém provozu už není šance moc přejíždět v pruzích. Takto mě to už navede, kam je třeba se zařadit. Snad to do budoucna nějaká aktualizace vyřeší a bude to pouštět do rádia. Když to umí Sygic.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od Stringo »

Tohle nepomáhá, to funguje v případě připojení telefonu přes kabel... Jakmile je telefon spojený jen přes BT tak do auta jde zvuk pouze v případě zapnutí BT médií, v případě zapnutého rádia nebo USB se zvuk z běžícího Waze do auta nepřehřívá a je ticho, pouze jde povolit zmiňované přehrávání zvuku do reproduktoru telefonu a potom to hlásí z telefonu...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od stefanpilat »

A co zkusit ten telofon propojit přes AUX, nepomohlo by to?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
HeliMan
Příspěvky: 7
Registrován: 21 říj 2016, 12:05

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od HeliMan »

Přes AUX jsem to nezkoušel, nemám vhodný kabel. Zjistil jsem, že přehrání pokynů do rádia funguje z Waze jenom tehdy, pokud se rádio přepne na Media. Potom ale zase nehraje rádio a to už můžu rovnou mít rádio vypnuté a uslyším to z telefonu. To neřeší problém. Ten AUX kabel, to je 3,5 mm jack na každé straně nebo nějaký speciál?
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od Stringo »

Ano na obou koncích samec 3,5mm. Ale problém ti to stejně nevyřeší... Jak vypneš rádio půjde AUX a opačně...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
HeliMan
Příspěvky: 7
Registrován: 21 říj 2016, 12:05

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od HeliMan »

Aha, to tedy problém neřeší, to je tedy stejné jako přes BT. Buď Media a mluví to pokyny z rádia, nebo rádio, ale potom to zase nemluví. No nic, pokud budu potřebovat nutně mluvené pokyny, ztlumím rádio, abych to slyšel z telefonu.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze v android mobilu a bluetooth audio

Příspěvek od Stringo »

Nebo pokud jde o písničky a ne rádio jako takové, tak lze do Waze implementovat Spotify nebo VLC player a přímo z Waze pouštět přes tyto aplikace písničky. Potom hraje přehrávač a stlumí se zvuk při pokynech a jde to z repráků v autě...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“