Autonabíječka z Lidlu

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Chasnik »

Osobně proti vercajku z LIDLu nic nemám, ale pokud je u někoho aspoň sebemenší pochybnost o spolehlivosti toho výrobku, tak nabízím jako příklad naši vzorovou rodinnou kalkulaci.
Před barákem nám stojí auta v pořizovací ceně souhrnně cca 600 000,- Kč, roční provoz obou vyjde nad 100 000,- Kč. Pokud řeším nabíječku, tak buď 100% věřím levnějšímu produktu a nebo si koupím značkový o několik stovek dražší. Ale rozhodně nehodlám lavírovat nad tím, jestli ta levnější bude dobře fungovat, pokud prostě mám sebemenší pochybnost, tak je rozhodnuto.
Doma máme C-Tek, dával jsem za něj 1200,- a vybral jsem ho proto, že jako jediný (podle toho, co jsem měl možnost zjistit) přímo v návodu uváděl, že lze baterii nabíjet přímo v autě neodpojenou. Je klidně možné, že na trhu existují alternativy s levnější cenovkou a stejnými střevy, ale fakt se tím nehodlám trápit. V konečném součtu, pokud najdu servis, který mi umožní při servisních prohlídkách používat vlastní spotřební materiál, tak ušetřím na několik takových značkových nabíječek :D/
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Stringo »

Mluvíš mi z duše, přesně o tomhle jsem psal o pár postů výš =D>
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Gunmaker »

Nabíječku z lidlu mám asi 7 nebo 8 let (tehdy za 500,-).. Používám na dvě auta a čtyřkolku. Nikdy jsem baterku neodpojoval. Na takové to domácí dobíjení to stačí. Jediné co mě časem zlobilo, tak bylo to přepínací tlačítko, které začínalo stávkovat, ale rozdělání nabíječky,vyčištění kontaktu a strhnutí gumového krytu přes tlačítko to vyřešilo.. Za 3 stovky bych neřešil... Ctek má samozřejmě víc funkcí jako oživení polomrtvé baterie atd. ale to pro mě nemá význam. Pokud už je baterie v posledním tažení, tak kupuju rovnou novou.
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od lumix »

Tak nabíječka dorazila objednal jsem i elektrický rázový utahovák. Dnes vyzkoušeno, i30 po cca hodině ok, (po zapojení to hlásilo 12,5V) následně jsem to hodil do BMW a tam to trvalo 6 hodin (poslední 3 týdny jen stálo a po zapojení to hlásilo 12,1V).
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Chasnik »

Že to to zrovna otvírám: včera jsem byl v Lidlu a opět jsem ji zahlédl v regálu, asi nějaký zbytek z minulé akce, v letáku jsem ji neviděl...
https://www.lidl-shop.cz/ULTIMATESPEED- ... p100305858
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od WalterB »

Já ji mám už léta (tedy pro změnu z PENNY, ale jeto evidentně stejné), nabíjel jsem s ní všechno možné, i jsem ji občas někomu půjčil. Odpojování baterie z auta jsem nikdy neřešil, vlastně už ani nevím, jestli se to v návodu explicitně doporučuje.
Jen jedna zajímavost: kdysi mi jedna baterka klekla úplně "na dno". Připojil jsem tedy tuto inteligentní nabíječku a ta se baterkou odmítla úplně zabývat (myslím, že se dokonce objevil nějaký nápis ERROR, či co). Dá se říci, že tedy projevila jakousi inteligenci ("To už je moc, to po mě nechtěj!"). Vzal jsem proto starou neinteligentní nabíječku a baterku jsem nějakou dobu natvrdo resuscitoval plným proudem. Pak jsem následně připojil opět tuto inteligentní a ejhle, najednou to šlo. S baterkou jsem pak normálně dál jezdil (na hory bych s ní asi nevyrazil, ale okolo komína byla OK).
Ale jinak souhlasím s Chasníkem: když má člověk věc za statisíce, tak jestli nabíječka stojí 500 Kč nebo 1.500 Kč, je úplně jedno (navíc, když slouží 10 a více let).
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
vladoo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 25 říj 2013, 21:26

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od vladoo »

Ja mám CTEK nabíjačku za cca 80 eur. Jej výhoda je, že netreba batériu demontovať z auta ani odpájať káble, nepoškodí elektroniku auta. Max. napätie je 14,7 V. Testuje batériu, má 8 stupňov nabíjania, ôsmy je na nabíjanie pri trvalom zapojení, keď sa baterka samočinne trochu vybije. Takže udržiava baterku stále na 100 perc. nabití ak sa nejazdí. Má program rekond na zotavenie poškodených bateriek - premieša dobre elektrolyt - baterku treba vybrať z auta. Môžu sa ňou nabíjať aj baterky do stop/štart, vápnikové a pod.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Mexican »

vladoo: takze v zasade vie to co ta nabijacka z Lidlu za 20euro. to miesanie elektrolytu by ma u AGM zaujimalo, to bude vstavany nejaky kosmodisk ni? :lol: nabijanie pulzami vie kazda supermarketova nabijacka. Ja som ten rozdiel 60 eiro radsej prechlastal. Lidl nabijacku mam stale, je stale funkcna a prave ju hodlam pouzit na daily car po 3 tyzdnoch stania (sme na dofci)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od slabostka »

nabíjačka z LIDlu funguje to je overený fakt rokmi.... problém modernej doby je že častokrát "drahé" veci sú predražené a črevá majú výrobnú cenu v centoch - neponúknu nič extra. Na druhej strane lacné veci dokážu častokrát to isté čo násobne drahšie. Ale nie vždy. Takže si vyberte.

hen pred časom mi odišiel značkový elektrický vyžínač, stál 2x toľko čo nejaký hecht a odrobil cca 15 hodín - čiže som úplne zbytočne preplatil. Cena opravy bola vyššia než nákup nového rovnako značkového tovaru. Tak kde je výhoda "drahej značkovej" veci? Nedá sa paušalizovať, aj v Lidli sú veci s dobrým pomerom kvalita-cena, myslím tým hobby náradie. A nájdu sa tam aj šmejdy.
Mám napr. lidl gola sadu, už asi 10 rokov, na bežnú laickú robotu okolo auta či domu-záhrady plne stačí, nemá zmysel kupovať 2x drahú Jonnesway či Wurth. Ale ak mi treba špecialitku beriem značku napr. kliešťové kľúče od Knipexu, klbová račna račňa vigor ...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Stringo »

Moc nechápu, tuhle diskusi :D

Když jsem já kupoval C-Tek kvůli AGM baterii, tak Lidl ještě ani nevěděl, že bude nějaký Parkside prodávat.

To, že o 3-4 roky se podobně nabíječky začaly objevovat za nižší cenu je úplně normální věc se vším, avšak k C-Tek nabíječkám je možno dokoupit mnoho příslušenství, navíc jsou testované v extrémních podmínkách (což může být v našem klimatu asi jedno), je to stejné jako psát o tom, že Parkside udělá stejnou práci jako Makita nebo Milwaukee... Doma možná ano, ale pokud já třeba nabíječku používám pro 7 vozidel a jede celou zimu v podstatě každý týden, tak pak radši vezmu osvědčenou kvalitu...

Ale tohle si musí každý rozhodnout sám. Za mě v nabíječkách C-Tek a Bosch jsou top produkty za které se vyplatí připlatit.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Mexican »

diskusne vlakno sa vola autonabijacka z Lidlu. To je vec prva. Vec druha su skusenosti viacerych uzivatelov. Tiez mam suseda ktory si povedal, ze do drahych talianskych obkladaciek nebude vrtat niecim lacnym ale Dewaltom. no a raz v sobotu na mna zvoni, ze by potreboval pozicat akunaradie. Tak som mu dal moj stary dobry Parkside x20 team. Pretoze ten dewalt mal zjavne drziak sklicidla z plastu a nejak to zacalo hadzat. neviem, neeriesim. Sice ho stal asi 3x tolko ale uz reci o kvalite moc nema

pisal som to tu na predchadzajucej strane. Ja osobne nevidim vyznam v tom, ze ak sa clovek pyta na nazor Renault vs Dacia (priklad) tak prijde borec a povie ze su to sunky a ma si kupit Superba. Tolko k Cteku. Pochopitelne by asi mal byt kvalitnejsi ak stoji 3-4x tolko. Pre bezneho uzivatela (mna s 2 moto a 2 autami, polovica ma agm) lidl staci. pozeram sa ze som kecal - nabijacku mam od roku 2014. Mnohokrat pozicana susedom, pretoze tak to u mna proste bezi. Naradie si nedavam do vitrinky, naradie proste maka.

mne osobne ako uzivatelovi jedno ci ctek prisiel s nabijanim agm v roku 1870 alebo v 2005. ani v jednom roku som agm nemal. Ono vlastne, ja som agm nemal do 2016, nepotreboval som
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od Stringo »

No upřímně, zatím si tady na borce hraješ ty a píšeš že je zbytečný kupovat něco dražšího než za 500kč. Já ti to neberu, prostě jsi šel a koupil Ultimate Speed nabíječku v Lidlu, stejně tak jsem šel já mnohem dříve pro C-Tek, běží mnoho let ve špinavé dílně, v prašné stodole, v létě v zimě (moto, čtyřkolky, traktor, auta), tak jsem jí jen doporučil. Dneska není ani jednou tak drahá v akci. Navíc jsem psal, že by u toho Ultimate Speed mělo jít o nějakou starší verzi Bosch které jsou super... Já měl Ultimate Speed nabíječku klasických baterií a ta byla úplně k ničemu, proto jsem k tomu byl skeptický. Víc jsem nepsal ani slovo o tom, že by to neměl někdo kupovat, každý ať si koupí co uzná za vhodné, navíc těch recenzí je na YouTube spoustu na mnoho nabíječek.

Píšeš taky, že někdo přijde a slepě haní, ale v podstatě to samé děláš ty, to že nechceš nebo nepotřebuješ dražší věc neznamená, že někdo druhý to nemůže potřebovat nebo chtít. Sice je to vlákno o Lidl nabíječce, ale třeba tazateli k něčemu může být i jiná informace o jiném produktu a o tom to je... :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od lumix »

Tu Lidl nabijecku za 299 používám od cca listopadu 2019, tak těžko hodnotit kvalitu. Každý týden hodím dobíjet vikendovku a v zime pravidelně i další dvě auta. Zatím funguje. Zjistil jsem ze na domácí potřeby stačí obyčejné věci, jelikoz nejsou extra vitizene tak vydrží. O C-tek jsem sice uvažoval, ale nějak se mi zrovna nechtělo utrácet, zatím litovat nemusím. Známej co denne montuje nábytek přešel z Makity na Parkside a nějak zvlášť nelituje.
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od remkren »

Mexican versus Stringo:
Myslím, že je zbytečné se tady takhle hádat a argumentovat, že ... můj soused támhle používal tohle atd ...
Je třeba uznat, že statisticky je Parkside a Lidl produkty větší šunty než Dewalt a CTek. To ale neznamená, že nemůže být z Lidlu semtam něco kvalitního, nebo naopak se nemůže u renomované značky narazit na zmetek. Existují dva druhy uživatelů. Na jedné straně ti, kteří si kupují ty levné neznačkové věci s rizikem, že mohou (ale nemusí) být poruchovější nebo méně kvalitní a když se něco pokazí, tak to nestálo tolik peněz a oželí to. A na druhé straně jsou lidi, co dávají raději větší peníze do osvědčených značek, protože statisticky jsou kvalitnější a déle vydrží (ale nemusí). Prostě si každý zváží do čeho jít a nejít a těžko přesvědčí někoho jiného s úplně jiným myšlením a přístupem k věci, že jeho názor je jediný správný.
Já třeba patřím k té druhé skupině, dílnu mám vybavenou Dewalt stroji a nabíječku mám CTek. Když jsem si před pár lety potřeboval koupit autonabíječku, tak jsem prostě šel po nejlepším, co bylo na trhu a na co byly dobré recenze a testy i v zahraničí. Chtěl jsem mít jistotu a nechtěl jsem zkoušet nějakou nabíječku z Lidlu, která mne mohla (ale nemusela) zklamat. Pokud na to mám, kupuju podle testů a recenzí to nejlepší co je a nechci nic zkoušet jen proto, že to stojí míň peněz. Je možné, že ten levný přístroj splní úplně to samé, co ten můj dražší, ale ta jistota, že statisticky se já méně zklamu mi za ty peníze stojí.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Autonabíječka z Lidlu

Příspěvek od slabostka »

téma je lidl nabíjačka a všetci vieme že funguje... roky... a aj to že to nie je profi vec, ale ani ten ctek nie je profi vec... tak neviem či ešte má zmysel to naťahovať ďalej... za mňa mám pocit že jedno video kdesi na youtube je o pitve Lidl nabíjačky a Bosch nabíjačky a vyšlo im že vnútro je rovnaké - teraz neviem kto je čí klon ale v podstate je to jedno....
Kto chce nech si kúpi čo chce. Ja ju môžem len doporučiť. Každý deň nenabíjam 7 áut lebo to by znamenalo že je niečo zle. Nabíjam pár krát za zimu. Viac som nikdy nemusel.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „Pokec“