Odchod od Hyundai, proč a kam

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

V poslední době se nás tady sešlo více, co uvažujeme o změně "stáje" a abychom to nepsali do vláken, kam to nepatří, založil jsem toto. Osobně mne zajímá, co vede ostatní majitele :hyu: k výměně značky.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Reklama
 

Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

U mne to je jednoduché. Podcenil jsem nároky na prostor ve vozidle, když se narodí malý prcek. Jakmile za sedadlem spolujezdce umístím vajíčko s miminem, na místo spolujezdce se již já nevejdu (manželka ano, je o 30 cm menší). Naložíme ještě kočárek, tím zabijeme celý kufr a místo zbývá jen na sedadle za mnou (nikterak bohaté). Bohužel mne Fastback okouzlil vzhledem (po Mazdě 3 nejhezčí auto v segmentu - dle mne) a praktičnost jsem upozadil. A jelikož výhledově plánujeme 2. dítě, asi by to nezachránila ani koupě rakve na střechu.

Jelikož máme pro vozidlo rozpočet do +-450 000, tak jsem se díval, jestli i u :hyu: nebylo něco většího. Ale i40 ukončili, Kona je jen vyšší, tak si zajdu projet Tucson 1,6 CRDi (85 kW, jsem docela zvědav, jak s tím autem bude hýbat, jestli bude dost síly).
Motory T-GDi mne nenadchly, 1,4 v i30 mi nepřijde moc dobrá v poměru otáčky/výkon/spotřeba. Motory TSi od koncernu mi přijdou lepší (řídil jsem 2 vozidla s 1,4, tu novou 1,5 jsem neměl, třeba ji taky kvůli různým emisím uškrtili). Lepší průběh výkonu, nebylo třeba až tak točit.

Momentálně teda pokoukávám buď po MPV/SUV. Nejlépe asi vychází nový Berlingo, který vypadá i k světu. V životě mne nenapadlo koukat po "dodávkách" ale rodina tyto preference docela mění.

Ale pořád je možné, že s Fastbackem zůstaneme, zatím jsem ve fázi zkoumání.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

Nesrovnávej TSi od koncernu, to že jezdí lépe je proto, že na papíře mají 110kw (vše je to kvůli normám) ale reálně mají 120-125kw a to teď myslím vážně a je to už i veřejným tajemstvím. Ono totiž potom před konkurencí je tahle malá domů celkem velkým plusem, protože to opravdu jede lépe, ale je to tím, že jsou ta auta silnější. Samozřejmě že prostorem je i30 oproti třeba Octavii v háji, ale zase za ty peníze si koupíš Octavii v holotě, nebo Scalu ve stylu ale místem si nepolepšíš. Já už kočárek nevozím, tak mi to je tak nějak jedno, ale tobě bych doporučil roční nebo dvouletou Octavii. Jo a pozor na ty 1,5TSi, vypínají se tomu válce, zase další kurvítko a potencionální problémy.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

My jsme Octávii měli předtím, ale jak jsi psal, do 450 000 koupíš Octávii bez motoru a s výbavou "ostuda". Ty papírové hodnoty mohu potvrdit, kolega má 1,8 TSI, které má mít 132 kW a naměřili mu (na 3 letém voze) 147kW. Kolik měly ty 1,4 nevím, nikdy jsem to nepřeměřoval.

V červnu nás čeká dovolená, naštěstí "jen" 950 km tam a pak zpět, takže to tak vidím jako zatěžkávací test, kde se rozhodne. Výhoda bude, že už bude klasická dětská sedačka, ta zabere méně místa, než toto vajíčko.

Jinak, co jsem koukal, ceny aut šly zase nahoru. Za chvíli si člověk do 450 000 nekoupí ani pořádně vybavenou Dácii :mrgreen:
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

Čím více platí automobilky pokuty za emisní normy, tím více budou zdražovat auta. Ono ne nadarmo se stále častěji píše, že mít auto je luxus, ne potřeba :shock:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od lumix »

Fastback mě taky okouzlil, ovšem po usednutí dozadu jsem vystřízlivěl. Koupili jsme kombi i30. Zatím změnu neplánujeme, vše funguje jak má a je to druhé auto do rodiny.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od XMira »

Mě se toho před dvěma lety sešlo víc. Nechci zakládat nějakej flame, ale já to tehdá takhle měl. Měl jsem i30 a nechtěl jsem jít dolů prostorem, výbavou, ani výkonem. Tak jsem si půjčil na týden novou i30. Jako první mě odradily sedačky. Už po dvou hodinách cesty jsem nevěděl, jak si sednout. Proti první generaci se mi v aktuální nějak blbě sedělo. Pak jsem si trochu nastudoval výbavy a zjistil jsem, že bych musel krutě připlatit, kdybych chtěl automatickou klimu a dešťový senzor. Ani recenze automatu mě úplně nepotěšily. A dorazil mě přístup prodejce v Budějovicích. Tak jsem si řekl, že to je asi znamení a vyrazil na druhý konec města :-) Ale nikde není napsáno, že se za pár let nevrátím. Spíš zrovna nebyla zajímavá nabídka, ale na značku jako takovou jsem určitě nezanevřel. Navíc u Opelu nejspíš nezůstanu, bo Peugeot mě neláká :-)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od lumix »

Ani nevím, jakou jinou značku bych volil. Asi bych hledal skladovku za dobrý peníz. Klidně i Renault s novou 1,3. Určitě ne Peugeot s jeho icocpitem. Sedačky byly nejlepší v první generaci, druhá je měla nejhorší.
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

Stringo píše: 27 led 2020, 12:43 Čím více platí automobilky pokuty za emisní normy, tím více budou zdražovat auta. Ono ne nadarmo se stále častěji píše, že mít auto je luxus, ne potřeba :shock:
Koukám, ty máš spotřebu 8,1? Konečně někdo, kdo překonává mých 7,5 :lol: :mrgreen:

Ale na obhajobu Fastbacku, tak ono ani to kombi není úplný zázrak, co se týká místa navíc (jen na zadních sedadlech se sedí o poznání lépe) :D
Proto je škoda, že Hjondé nemá nic ve třídě MPV (jenže to už nemá pořádně nikdo - za rozumný peníz). Nebo něco jako Kona SW :twisted:
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

XMira píše: 27 led 2020, 12:49 Mě se toho před dvěma lety sešlo víc. Nechci zakládat nějakej flame, ale já to tehdá takhle měl. Měl jsem i30 a nechtěl jsem jít dolů prostorem, výbavou, ani výkonem. Tak jsem si půjčil na týden novou i30. Jako první mě odradily sedačky. Už po dvou hodinách cesty jsem nevěděl, jak si sednout. Proti první generaci se mi v aktuální nějak blbě sedělo. Pak jsem si trochu nastudoval výbavy a zjistil jsem, že bych musel krutě připlatit, kdybych chtěl automatickou klimu a dešťový senzor. Ani recenze automatu mě úplně nepotěšily. A dorazil mě přístup prodejce v Budějovicích. Tak jsem si řekl, že to je asi znamení a vyrazil na druhý konec města :-) Ale nikde není napsáno, že se za pár let nevrátím. Spíš zrovna nebyla zajímavá nabídka, ale na značku jako takovou jsem určitě nezanevřel. Navíc u Opelu nejspíš nezůstanu, bo Peugeot mě neláká :-)
K jakému Opelu jsi došel? Astra ST? Já také nejsem žádný zastánce jedné značky a vždy koukám po poměru cena/výkon. A tam Hyundai vychází vždy dobře. Navíc záruka 5 let je u mne jeden z podstatných faktorů.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

lumix píše: 27 led 2020, 12:45 Fastback mě taky okouzlil, ovšem po usednutí dozadu jsem vystřízlivěl. Koupili jsme kombi i30. Zatím změnu neplánujeme, vše funguje jak má a je to druhé auto do rodiny.
Já mám 201 cm a vzadu to ve Fastbacku není optimální :mrgreen: ale upřímně jsem nepočítal, že vzadu budu sedět (což se, kvůli miminu ve vajíčku, občas děje). Ale také musím říci, že za volant se sedá proklatě nízko a já se svou výškou už to mám jako gymnastický prvek a levému kolenu se to dosednutí do vývrtky nelíbí :mrgreen:

Na skladovky koukám průběžně, otec bude brzy kupovat auto a svou i30 2.generace bude měnit za něco vyššího. Zatím jsou adepti Kona a C3 AirCross. Megane se tam vyskytuje docela často a v kombi nevypadá nijak zle (většinou jsou to ty výkonové verze 115k a 130k).
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

TheCory píše: 27 led 2020, 12:53 Koukám, ty máš spotřebu 8,1? Konečně někdo, kdo překonává mých 7,5 :lol: :mrgreen:
Jojo, ale nejsem defensivní řidič a hlavně moje denní trasa do práce je 25km samá zatáčka, obce a kopečky a potom přes celou Plzeň. I s TDi jsem měl v průměru o 0,7l/100km vyšší spotřebu než ostatní.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od XMira »

TheCory: nene, krátká astra. Tak moc jsem ten kufr nepotřeboval. Ale teď už je to zbytečný řešit. U opela to dost posrali a do faceliftovaný astry nacpali 140k tříválec a CVT. To by mě asi nelákalo :-/
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od lumix »

TheCory píše: 27 led 2020, 12:53
Stringo píše: 27 led 2020, 12:43 Čím více platí automobilky pokuty za emisní normy, tím více budou zdražovat auta. Ono ne nadarmo se stále častěji píše, že mít auto je luxus, ne potřeba :shock:
Koukám, ty máš spotřebu 8,1? Konečně někdo, kdo překonává mých 7,5 :lol: :mrgreen:

Ale na obhajobu Fastbacku, tak ono ani to kombi není úplný zázrak, co se týká místa navíc (jen na zadních sedadlech se sedí o poznání lépe) :D
Proto je škoda, že Hjondé nemá nic ve třídě MPV (jenže to už nemá pořádně nikdo - za rozumný peníz). Nebo něco jako Kona SW :twisted:
Ta zadní sedadla byla u nás rozhodující, syn má 193 cm. Fastback je pohodlný vzadu tak do 178 cm, takže fastback neměl šanci projít. Jinak mám služební Octu, takže víceméně jezdíme celá rodina Octou.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

FB je limitován místem nad hlavou vzadu, jinak je místo pro nohy vzadu a vpředu i nad hlavou shodné s kombi i HB
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“