Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od willy50 »

Ahoj, majitelé přívěsných vozíků Agados.
Před návštěvou STK si zkontrolujte čitelnost VIN.
Použitá technologie značení je, velmi mírně řečeno, tristni. I když není místo s VIN nijak poškozeno, stačí malá, povrchová krystalická koroze od solanky a máte problém, VIN je fuč!
V mém případě se jedná o typ vozíku NP3 s bočnicemi z pozinkovaného plechu.
Výrobce se k problému není schopný postavit čelem, dokonce musíte zaplatit "souhlas s obnovou VIN". Obnovu VIN autorizovanou firmou si zaplatíte rovněž ze svého.
A samozřejmě s tím souvisí úřední úkony na registru vozidel.
Nepokoušejte se VIN nijak opravovat, to je jistý vyhazov od "technické"!
Reklama
 

Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od remkren »

A nebylo by dobré to hned po pořízení přelepit nějakou pevnou průhlednou fólií nebo to přestříkat bezbarvým lakem, když už to takhle neřeší výrobce?
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od Stringo »

Mám 30 let starý vozík Maro. VIN už nebyl čitelný, tak jsem od STK zajel k výrobci, ten mi poděkoval, že se pěkně starám o vozík (je opravdu v pěkném stavu po větší opravě) a úplně zdarma mi vyhotovil a namontoval nový původní štítek :wink:

Agados bych si nikdy nekoupil už jen proto, že jejich materiály a provedení jsou hrozně ošizené...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od slabostka »

remkren píše: 15 čer 2021, 08:39 A nebylo by dobré to hned po pořízení přelepit nějakou pevnou průhlednou fólií nebo to přestříkat bezbarvým lakem, když už to takhle neřeší výrobce?
- a najlepšie bude nekupovať to když už výrobce sere na zákazníky - ta ne? Nakoniec by sa mohli predávať autá bez kolies - donesieš si... alebo bez laku - striekneš si....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od Verxes »

willy50 píše: 15 čer 2021, 03:40 Nepokoušejte se VIN nijak opravovat, to je jistý vyhazov od "technické"!
Tak pamatuju si, že na starém vozíku (cca 20-30 let starý, no name = tenkrát byl dělaný na zakázku) jsme kdysi jeli na STK a vyhodili nás, že to má jinej rozměr pneu a nikde to nemá VIN :lol: (mělo to pořád původní pneu a opravdu tam byl blbej rozměr než v TP - a všimnul si toho až tenhle pán) - takže jsme vzali normální raznici, vymlátili VIN na oje, stříkli černou barvou a bylo to.. od té doby byl klid..
Je fakt že vozík už pár let nemáme, takže dnes už by to asi neprošlo (a máme teda taky AGADOS, tak musím kouknout, jestli to má ještě VIN, nebo už ne :shock: )
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od mikodim »

v ČR potrebujete STK na všetky vozíky ? U nás netreba ak je do 750kg. Ja mám na prívese aj vyrazený WIN , aj na štitku -
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od Stringo »

Jojo, u nás je třeba mít na veškeré vozíky STK v intervalu: nebržděný 4 roky a bržděný 2 roky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od willy50 »

Stringo píše: 15 čer 2021, 08:43 Mám 30 let starý vozík Maro. VIN už nebyl čitelný, tak jsem od STK zajel k výrobci, ten mi poděkoval, že se pěkně starám o vozík (je opravdu v pěkném stavu po větší opravě) a úplně zdarma mi vyhotovil a namontoval nový původní štítek :wink:

Agados bych si nikdy nekoupil už jen proto, že jejich materiály a provedení jsou hrozně ošizené...
Dnes by to neprošlo. Štítek nestačí, musí být na konstrukci vozidla. Štítek si tam může přinýtovat kdokoliv.
*
S technickým provedenim Agadosu nemám problém (r.v. 2005)
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od willy50 »

Verxes píše: 15 čer 2021, 11:30
willy50 píše: 15 čer 2021, 03:40 Nepokoušejte se VIN nijak opravovat, to je jistý vyhazov od "technické"!
Tak pamatuju si, že na starém vozíku (cca 20-30 let starý, no name = tenkrát byl dělaný na zakázku) jsme kdysi jeli na STK a vyhodili nás, že to má jinej rozměr pneu a nikde to nemá VIN :lol: (mělo to pořád původní pneu a opravdu tam byl blbej rozměr než v TP - a všimnul si toho až tenhle pán) - takže jsme vzali normální raznici, vymlátili VIN na oje, stříkli černou barvou a bylo to.. od té doby byl klid..
Je fakt že vozík už pár let nemáme, takže dnes už by to asi neprošlo (a máme teda taky AGADOS, tak musím kouknout, jestli to má ještě VIN, nebo už ne :shock: )
Dnes se vše fotí, takže to ani neukecáš.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsný vozík Agados, pozor na mizející VIN

Příspěvek od Stringo »

willy50 píše: 15 čer 2021, 15:47
Stringo píše: 15 čer 2021, 08:43 Mám 30 let starý vozík Maro. VIN už nebyl čitelný, tak jsem od STK zajel k výrobci, ten mi poděkoval, že se pěkně starám o vozík (je opravdu v pěkném stavu po větší opravě) a úplně zdarma mi vyhotovil a namontoval nový původní štítek :wink:

Agados bych si nikdy nekoupil už jen proto, že jejich materiály a provedení jsou hrozně ošizené...
Dnes by to neprošlo. Štítek nestačí, musí být na konstrukci vozidla. Štítek si tam může přinýtovat kdokoliv.
*
S technickým provedenim Agadosu nemám problém (r.v. 2005)
Vloni jsem to dělal, takže stačí. Štítek dali nový a na rámu obnovili VIN (ten byl ale vidět i před tím), technik měl problém se štítkem...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“