Radary v Praze

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Radary v Praze

Příspěvek od Odjinud »

Jezdim taky s Waze a vetsinou tam dam na usekove mereni tempomat, kde nastavim o cca 3 km/h vyssi rychlost. Realna je pak stejna jako je na znacce (mereno podle gps, tacho lehce premeruje) a i tak je tam rezerva min. 3 km/h (tolerance radaru). A vetsina radaru je nastavena jeste vys, 5-10km/h nad limit, co je na znacce. No a i tak radu lidi predjizdim, proste si dali min na tempomat nebo ho nemaji a musi porad koukat na tacho.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Reklama
 

willy50
****
Příspěvky: 1095
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Radary v Praze

Příspěvek od willy50 »

Pjotr1 píše: 12 črc 2021, 14:42 mám praktickou zkušenost s tolerancí rychlosti pro překročení limitu :
u nás je na rovné silnici omezení na 30km/h. Občas tady měří strážníci. A když tahle jednou měřili, tak koukám že auto projelo výrazně rychleji, a další taky atd. Tak se jich jdu zeptat jak jim to jde a co měří. Oni mi říkali že mají limit 55km/h, že kdyby měli dodržovat 30km/h to by nikdo neprojel. Takto brali cca každé 20té auto.
Buzer budky mají nastaveno +3km.
Pokud měří policajti, samozřejmě to mohou brát podle svého uvážení.
V mém příspěvku výše mi šlo o to abych byl v limitu.
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Radary v Praze

Příspěvek od Scaild »

Blanku projíždím od začátku do konce, vždycky s tempomatem na 76 km/h (reálných 70), nicméně člověk si fakt musí dávat pozor na ty náhodný padesátky, kterejma se očividně na velíně velmi baví... :D

Problémem jsou ale spíš lidi, co se rozhodnou, že předjedou někoho kdo jede 69, ale zároveň se bojí jet víc jako tacho 70... Pak se tvoří krásný štrůdl.
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Odpovědět

Zpět na „Pokec“