Dongfeng čínská auta v Čr

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

willy50
****
Příspěvky: 1095
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od willy50 »

Radím adminovi toto vlákno uzavřít, protože to automaticky přejde do politiky!
Pro mne je velmi smutné dívat se na to jak euroatlantická civilizace jde do prdele, jak páchá sebevraždu v přímém přenosu!
Člověk nemusí být příznivce konspirativních teorií aby to viděl. :cry:
Možná v automotive se to zviditelní i pro ty, kteří to dosud nevidí!
*
Kdo si pamatuje na havárii Columbie, a jak se tehdy vykládal vtip: "copak udělali soudruzi z Číny špatně?" Ve světle dnešní situace už to taková sranda není, že jo.
*
Ale, admine, radši mne opravdu smaž!

P.S.
Je to jen náhoda, že název auta foneticky připomíná čínský dlouhý pochod?
Naposledy upravil(a) willy50 dne 22 zář 2021, 08:27, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Tommy.Koppy »

AKCE roku 2022. K nové nemovitosti auto zdarma :D
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od slabostka »

lumix píše: 22 zář 2021, 06:45 Je mi smutno, kam to došlo. Snažím se nekupovat výrobky čínských značek, už vůbec nepodporuji Aliexpres. Ovšem treba u mobilu je to dost Těžké, výrobci z Číny jsou na velmi slušné úrovni jak technologicky tak cenově. Mě třeba z této drobné elektroniky zbývá Apple a Samsung obojí neevrposke. Volvo už má taky čínský vlastník ( nevím tedy jak velkou část).
- no ja ti uvediem príklad - plastové klipy ktoré na aute držia bársčo.... v obchode ten kúsok plastu kúpiš od 50cent nahor za kus - absolútne nepochopiteľné až absurdné Kefalín, výrobná cena bude možno v jednotkách centov.... takže ja by som to aj chcel kúpiť u nás ale nemáš alebo za šialenú cenu takže aliexpress - tu kúpim balík s 50kusmi za 1-2E.... tu musí premýšľať niekto iný a nie my.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Odjinud »

V Rusku jezdi cinskych aut spousta, a na vychod / jih od nas uz take jsou, treba policie v Bulharsku uziva mj. Great wall.

https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Fi ... _Hover.jpg

Bohuzel EU svuj automobilovy prumysl systematicky zabiji skrze tvrde emisni a bezpecnostni normy, ktera auta prodrazuji, a rada mene movitych pak po "cinanovi" sahne. Pokud EU nevymysli, jak teto invazi skrze ruzne obstrukce branit, Cina tu cast trhu obsadi.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Stringo »

Přesně tak, stejně jako my jsme koupili Korejce (automobil), protože nemáme na Peugeot, Volkswagen, BMV, nebo ani na Škodu, tak ti co nemají ani na Hyundai ale auto potřebují a chtějí, sáhnou po Dacii nebo něčem z Číny. Kdyby u nás nebyly platy nízké a spotřební zboží včetně aut drahé, každý by rád koupil Evropské věci, ale vše je jen o penězích :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od stefanpilat »

Nebo je to prostě tím, že lidé rádi kupují laciné věci. Třeba ve Francii je teď nejprodávanějším autem Dacia Sandero a určitě to nebude jen tím, že by většina Francouzů neměla na dražší. Když to auto splňuje nějaké základní požadavky, tak proč dávat víc peněz za dražší. Ne pro každého je auto fetiš.

A s čínskými auty to může být podobné. Když ta auta budou použitelná a za rozumnou cenu, lidi je budou kupovat a nějakou ideologii nebudou vůbec řešit. Ale zrovna Dongfeng mě úplně nepřesvědčil. Nemyslím si, že by se lidi hrnuli do nákupu auta, co žere 12 l / 100 km (reálně asi ještě víc), aniž by za to nabídlo odpovídající výkon. Možná někde v Rusku se spotřeba tolik neřeší, ale u nás je to podle mě deal breaker.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od milosh »

No treba u nas ve meste se sankjonk prodava jak housky na krame :wink:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Mexican »

ssangyong je ale ta spravna rejza, ta nasa *juhokorejska" :P
pozeral som sa na Korando, ale ta spotreba je fakt brutalna. To ma snad dieru v nadrzi ako dizajnovy prvok
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Stringo »

Hlavně při našem EUROmagorismu nikdo nikdy neví, jestli za rok nebude spalovacím autům úplný zákaz, tak proč vyhazovat peníze za něco, co už celkem brzy nemusím smět provozovat. Spoustu lidí si myslí že to nikdo nemůže nařídit... může... Podívejte se na kotle a to je jen začátek. Já mám 6let starý kotel emisní normy 2, který mám letos na konci roku vyhodit a pořídit něco jiného, na vesnici kde není plyn, dvougenerační barák 100let starý kde tepelné čerpadlo ani elektřina nemá z ekonomického hlediska význam a já mám topit teď čím? Asi budu doufat hovna a šišky a trávu, a budu pořizovat biokotel, protože když dneska koupím kotel na uhlí s požadovanou normou, tak za 10 let stejně nepořídil uhlí a původní kotel stejné značky nám sloužil celých 17let!!! ](*,)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Mexican »

a co peletak? tie su relativne dostupne a samozrejme ti na to mozme prispiet aj my ostatni (=dotacie)
my mame barak komplet na elektrinu, som zvedavy ako pojdu v porovnani s minulym rokom naklady hore

nemyslim si ze spalovacie motory budu zakazovat z roku na rok, skor sa to bude riesit takym tym znevyhodnovanim (zvysia sa dane na benal/diesel)
dnes som pozeral na Sandero Stepway v tovarnej uprave LPG a to tych gramov Co2 moc nema. Dilema, dilema :-D furt vsak lepsie ako tie cinske hrozu ktore sa sem snazia dotiahnut, ta Dacia bude vlastne spracovanim uplna premia :-p
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Stringo »

Kotel na pelety je jediná vhodná alternativa pro můj případ, akorát že ta dotace přijde až po kompletní realizaci, kterou já musím zaplatit a ono to není jen o tom kotli, ale aby to splňovalo veškeré potřebné náležitosti, je to v celkovém součtu pěkná raketa (cca 120000kč) které musím vytáhnout ze svého a pak čekat, jestli něco přijde zpátky, nebo taky ne #-o

Když si tohle někdo vymyslel, měl by přijít taky s financováním, ať mi dají polovinu hned a já to udělám když to chtějí, ale čekat na milodar když si to oni vymysleli? Jak to udělá mnoho starých lidí, co jsou rádi, že na vesnici dožívají? Půjčku nedostanou, z důchodu těžko něco takového zadotují...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Odjinud »

Prede 10 lety byla spousta malych aut od etablovanych evropskych vyrobcu (ne vylozene mikroaut) uz od 200tis. Kc, hodne tam přispívala Dacia a dnes to uz neni. Takze se otevira trh a je otazka, jestli kdyz "cinan" da do placu auto a la octavia v top vybave za 500kkc, jestli nepohlti i vyssi urovne. Podle me jsou ted EU automobilky jak zmatene lesni vcely, horujou pro e-mobily, ale na tom nepreziji, jelikoz je kupuje malokdo; zkratka jsou mimo realitu a to muze pro ne skoncit spatne. A o nejake loajalite k nim si muzou nechat zdat. Bezna elektronika se v EU uz taky nedela.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od stefanpilat »

Na ty historické ceny je potřeba se vždy dívat s ohledem na inflaci. Jestliže stál v roce 2004 stál Logan v základu 200 000 Kč, je to se započtením inflace stejné, jako by stál v roce 2020 zhruba 280 000 Kč. Se započtením letošní vysoké inflace by to bylo ještě víc. Současný model Loganu se prodává od 305 000 Kč, takže to reálné zdražení tam není nijak dramatické. Až na to, že ten dnešní Logan, přestože je to jedno z nejlacinějších aut na trhu, je výbavou, technologiemi a bezpečností oproti tomu prvnímu úplně jiný level.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od Stringo »

A tobě dle inflace stoupl přiměřeně plat? Mě tedy ne, ročně jdu nahoru cca o 1-2%.
Já tedy beru o nějakých cca 22% víc než před 15 lety, tebou zmíněný Logan zdražil za 15 let o 50% a to mi při plošném navýšení všeho o mnoho jednotek procent (elektřina, bydlení, jídlo) přijde naprosto nesmyslné přirovnání. A to si dovolím tvrdit, že mnoho dalších nedostalo přidáno ani tolik co já...

Prostě je mnohem dráž, sice je větší výběr a možnosti, ale vše je v přepočtu dražší, než bylo dříve...
Naposledy upravil(a) Stringo dne 22 zář 2021, 12:22, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od lumix »

slabostka píše: 22 zář 2021, 09:45
lumix píše: 22 zář 2021, 06:45 Je mi smutno, kam to došlo. Snažím se nekupovat výrobky čínských značek, už vůbec nepodporuji Aliexpres. Ovšem treba u mobilu je to dost Těžké, výrobci z Číny jsou na velmi slušné úrovni jak technologicky tak cenově. Mě třeba z této drobné elektroniky zbývá Apple a Samsung obojí neevrposke. Volvo už má taky čínský vlastník ( nevím tedy jak velkou část).
- no ja ti uvediem príklad - plastové klipy ktoré na aute držia bársčo.... v obchode ten kúsok plastu kúpiš od 50cent nahor za kus - absolútne nepochopiteľné až absurdné Kefalín, výrobná cena bude možno v jednotkách centov.... takže ja by som to aj chcel kúpiť u nás ale nemáš alebo za šialenú cenu takže aliexpress - tu kúpim balík s 50kusmi za 1-2E.... tu musí premýšľať niekto iný a nie my.
Přemýšlet musí všichni, navíc je i ve východní Evropě cena pracovníka jinde než v Číně, takže to nebudou mít tady za stejnou cenu i kdyby to tady vyráběli. Koupil by jsi stejnou věc vyrobenou v Evropě dráž, nekoupil, koupil by jsi zase tu levnou z Aliexpresu. Je to jak ta scéna v Peliskach.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“