Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Stačí dodržovat předepsané limity a je po výpalném. U nás dali radary s foťákem tam kde to bylo na pováženou s nehodami. Nehody se snížily, výběr nějaký je, takže někteří furt nevědí že v obci se jezdí 50 a tam kde je značka omezení rychlosti je potřeba to také dodržovat a možná i rádi zaplatí. Hlavně když stihnou důležité schůzky a nepřijdou o mnohem víc než o nějakou pokutu.
Ty radary nejsou v místech někde v pustině, ale opravdu na místech kde to má smysl nutit lidi dodržovat rychlost.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

A jak víš, že ty úseky častých dopravních nehod jsou právě kvůli rychlosti? Jednou jsem našel jednu mapu, asi od PČR nebo BESIP a byly tam na celém území ty nejhorší úseky s nejvíce nehodami a světe div se, nebylo to jen o rychlosti. Mnoho úseků je záměrně zpomalováno nebo hlídáno kvůli nepozornosti těch rádoby dobrých "pomalých" řidičů!!! [-o<
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od idam.i »

Konaj,dávaj návrhy na zmenu.Nedodržovať predpisy nie je cesta.
Už dosť dlho jazdím viacmenej podľa predpisov.
Určite nie som brzda premávky.Aj vďaka tomu som nedostal pokutu za rýchlosť už minimálne 10 rokov.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

@Stringo Nezlob se, ale když si tak procházím zpětně tvé příspěvky tady v diskuzi, tak z tebe nabývám dojmu, že pořád dokola se snažíš všechny přesvědčit, že nejzodpovědnější řidiči jsou ti co jezdí rychle a jejich pokutování je strašně nespravedlivé a největší zlo na silnicích jsou opatrní řidiči. Jednou dostaneš pokutu na měřeném úseku, kde je to podle tebe nespravedlivé, protože je to výpalné a radar zbytečný, pak zase předjíždíš vyšší rychlostí na přejezdu a zase je to nespravedlivé.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

To bych neřekl, spíš se snažím říct to, že ti rádoby dobří a poslušní řidiči, sice nedostanou pokutu, ale dělají na silnici větší problémy než ti co někdy něco poruší a mnohdy najedou ročně zlomek toho, co ostatní...

Nehledě na to, že já sem sem přidal mou zkušenost, aniž bych se nějak snažil svalit vinu na někoho/něco jiného, ale právě ti poctiví nikdy nic neprovedivší se do mě pouští... Já vždycky jen odpovím svým pohledem, nic víc...
Já měl poslední trest před 7 lety. S najetými 25000km soukromě a cca 20000km služebně za rok (dělám 15 let, tj. za tu dobu najetých cca 675000km) mám teď 7.přestupek - já si myslím, že to není moc...

Kolik km najezdíte vy? :roll:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od idam.i »

Tipuj. :lol:
Robím obchoďáka cca.20rokov.Jazdiť podľa predpisov neznamená jazdiť pomaly. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Stringo píše: 24 úno 2022, 20:49 A jak víš, že ty úseky častých dopravních nehod jsou právě kvůli rychlosti? Jednou jsem našel jednu mapu, asi od PČR nebo BESIP a byly tam na celém území ty nejhorší úseky s nejvíce nehodami a světe div se, nebylo to jen o rychlosti. Mnoho úseků je záměrně zpomalováno nebo hlídáno kvůli nepozornosti těch rádoby dobrých "pomalých" řidičů!!! [-o<
Vím že tam byl problém většinou v rychlosti, že jeli střelci rychle v obci kde silnice je celkem úzká klikatá. Druhé místo je na křižovatce kde hlavní je dva proudy jedním i druhým směrem. Z vedlejších silnic na tu hlavní není moc vidět, lidi tam většinou musí zastavit a než se stihne rozjet tak je tam nějaký střelec, co nedodrží omezení. Je tam také přechod, lidi z dědiny tam chodí na hřbitov který je na druhé straně té čtyřproudovky než dědina. Napřed tam udělali ostrůvek uprostřed, o který se střelci dovedli rozstřelit. Až pak radar.

No je fakt že již nejsem nejmladší, ale tam kde je 50 jezdím 50, tam kde je 90 jezdím 90. Většinou ne tachometrových, ale nastavím tempomat dle GPS. Jen na dálnici jezdím tak 120 km/h. Ne proto že bych nedal 130, ale většinou kvůli spotřebě. Nebráním nikomu v předjíždění a pokud předjíždím tak zrychlím na 130. Předpisy se snažím dodržovat, pokud se nemohu třeba zařadit při předjíždění tak neriskuji abych stihnul předjet třeba ještě kamion i když někdo jede v protisměru nebo když bych musel předjíždět tam kde to již není dovolené nebo bych musel jet rychleji v omezení. Ale někteří to mají jinak. Třeba před měsícem jsem kvůli jednomu málem skončil v poli, jak jsem mu uhýbal a najel pravými koly z krajnice. Manželka se z toho málem po... Já pak na chvíli zastavil, abych se uklidnil.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Stringo píše: 24 úno 2022, 22:20 To bych neřekl, spíš se snažím říct to, že ti rádoby dobří a poslušní řidiči, sice nedostanou pokutu, ale dělají na silnici větší problémy než ti co někdy něco poruší a mnohdy najedou ročně zlomek toho, co ostatní...

Nehledě na to, že já sem sem přidal mou zkušenost, aniž bych se nějak snažil svalit vinu na někoho/něco jiného, ale právě ti poctiví nikdy nic neprovedivší se do mě pouští... Já vždycky jen odpovím svým pohledem, nic víc...
Já měl poslední trest před 7 lety. S najetými 25000km soukromě a cca 20000km služebně za rok (dělám 15 let, tj. za tu dobu najetých cca 675000km) mám teď 7.přestupek - já si myslím, že to není moc...

Kolik km najezdíte vy? :roll:
Jojo, ty na nikoho nic neházíš, trest jsi přijal s pokorou, protože víš že jsi porušil zákon a byl jsi za to postižen přesně dle litery zákona... Vůbec jsi nikde neřešil toho který tě nahlásil, ani nikoho jiného. Ty jsi vlastně problém vyřešil tím nejsprávnějším způsobem a jen hloupý úředník to nepochopil a dal ti trest na nejnižší hranici a přitom ti měl dát tak max. pokutu 2000 a říct příště to již nedělej.
A jsi vyježděný řidič, který ví nejlépe co je správné a ostatní to musí pochopit a když tě potkají na silnici, tak na to brát ohled, že jezdíš rychleji, řešíš situaci po svém..
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Pjotr1 »

Já bych se chtěl Stringa zastat protože to vidím podobně :
pro mně je nejdůležitější používat rozum a podle toho se na silnici chovat a jak vás čtu že dogmaticky dodržujete předpisy (nastavím GPS rychlost a jedu) a myslíte si že je to to nejlepší tak naopak začínám mít dojem představujete větší hrozbu.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Stringo píše: 24 úno 2022, 22:20 S najetými 25000km soukromě a cca 20000km služebně za rok (dělám 15 let, tj. za tu dobu najetých cca 675000km) mám teď 7.přestupek - já si myslím, že to není moc...

Kolik km najezdíte vy? :roll:
Víš mám zkušenost, že když si někdo o sobě myslí, že už má oproti jiným velké zkušenosti a je v dané oblasti kovaný, tak je na nejlepší cestě udělat nějaký fatální průser. Není to jen o automobilismu. Když jsem byl mladší, dělal jsem paragliding a lezl po horách a tam jsem tohle zažil u sebe i u jiných. U mne to skončilo na padáku kompresivní zlomeninou třech obratlů, jiní takové "štěstí" neměli. Otec mého kamaráda spolu se svým spolulezcem, oba zkušení horolezci, zahynuli v Tatrách po velice těžkém výstupu, který zvládli, ale dostal je téměř chodecký terén pod vrcholem, který by zvládl i začátečník. Jasně, začátečník může dělat začátečnickou chybu, ale stejně tak dělají chyby i zkušení, zase z opačných důvodů, že jsou až "příliš zkušení".
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od idam.i »

Ludia ktorý žiju podľa pravidiel predstavujú hrozbu. #-o
Tý čo si ich ohýbajú podľa potreby sú správní.Čo mi to pripomína :?: [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Nevím proč se to tu strhlo v tuhle demagogickou debatu, ale zjevně selský rozum nadobro odešel a opět jsme tam kde jsme byli za komunismus. Jsou jasně dané škatulky a přes to nejede vlak a většina lidí aniž by přemýšlela hlavou to tak vzala...

Já neříkám přece že na zákony seru, líbí se mi, jak tady někteří dokážete kvůli jednomu přestupku vyhodnotit můj psychologický profil a jasně definovat moje chování za volantem (chtěl bych mít taky takové schopnosti)...

Mě nešlo o to, že jsem byl potrestán, ale o to, jak jsem potrestán, jsem ve stejném šuplíku jako jezdící opilci a feťáci, jako lidi co nad sebou nemají kontrolu, jako lidi porušující veškeré zákony denně, ale to asi moc nikomu tady nedošlo jak tak koukám a hlavně jsem to napsal Vám ostatním, protože nikdo v mém okolí netušil, že za takovýhle banální přestupek se přijde o řidičák automaticky a ještě navíc když to tam pošle nějaký zmrd co to schválně zapříčiní!!!

Někdo jezdí celý život kolem komína po městě, najede za život 200000km, nemá ani bod ani pokutu, ale to neznamená, že nedělá na silnicích ostatním potíže a to samé přese funguje i opačně, někdo najezdí za život miliony km a má občas nějaký ten přestupek, to ale neznamená že je to idiot co nemá za volantem nic dělat je? Znovu opakuju a už nevím jak to zdůraznit víc, já jsem začal přejíždět tam, kde to bylo povolené, přejížděl jsem bezpečně rychlosti 105km/h (což není rychlá jízda, ale bezpečné zrychlení pro bezpečné předjetí) a když jsem předjížděl auto které bych normálně předjel a vrátil se do svého pruhu před přejezdem, tak mi začalo zrychlovat (schválně). Bohužel mám jenom posraný Hyundai s nic extra motorem, on měl nějakou větší dodávku a holt mu to jelo, a já se rozhodl blbě a to že místo brzdy a řazení se před rozjetý kamion prostě pořadím a předjedu ho přes přejezd (když nikde široko daleko nic nejelo a jedná se přehledný úsek)...

Chápu, jsem vrah, měl bych zajít na magistrát a říct jim, že bych měl dostat alespoň rok basu, že jsem ohrozil minimálně 2 řidiče a ty tresty jsou moc mírné #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

@Stringo Myslím, že tvůj příběh už tady v tom vlákně všichni znají a není ho třeba znovu a znovu opakovat. Možná některým tady ohledně demagogické debaty křivdíš, já třeba přesně vím, co jsi svými příspěvky chtěl říct a chápu tě. Já jsem ale tuhle debatu nebral jako kritiku tebe a tvého chování, ale spíš názoru a postojů, které reprezentuješ a se kterými nesouhlasím. Protože obecně pokud se posunou hranice něčeho, co je třeba momentálně na hranici spravedlnosti, tak už se nikdo nebude zajímat o ten tvůj "nespravedlivý" případ, ale hranice jsou posunuty a někdo další se je bude snažit posunout ještě dál, protože jemu se to zase bude zdát nespravedlivé - a tak se doposunujeme k tomu, že už to nebude nespravedlnost, ale bude to hodně nebezpečné. Žádné zákony nejsou dokonalé a vždycky je nějaké pásmo, kdy zákon postihuje i relativně nevinné, ale pokud tu hranici budeme posouvat dál, tak ti relativně nevinní budou sice z obliga, ale jiní než ty už se budou chovat nebezpečněji, protože to risknou a to se nemusí vyplatit.

Takže na závěr za sebe - já nekritizuju tebe, tvé chování v konkrétní situaci, protože kdo z nás kdy nepřekročil a nepřekračuje rychlost. Já kritizuju tvůj názor posouvání hranic postihu.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Já ale nechci posunovat hranice. Jen jsem psal, že přejetí přejezdu (pokud nesvítí červená, nebo není někde v nepřehledné zatáčce, kde je dvojitá čára apod), tak že to je na sebrání řidičáku už celkem přehnaně moc velkým trestem. A hlavně o tom v mém okolí nikdo neví, každý byl na tom, že to je za pokutu a nějaké 2-3 body a proto jsem s tím přišel sem...

Snad si nikdo nemyslíte, že bych se tím šel chlubit jen tak na fórum, navíc když jsem se jak idiot ještě doznal aniž bych byl na záznamu vidět... Vůbec to nebylo myšleno jako nějaké vnitřní ospravedlnění, chtěl jsem pomoct ostatním, aby se do podobné situace vůbec nedostali, protože jak jsi napsala, kdo kdy něco neporušil, nebo se nedostal do situace kdy byť nechtěně zákon překročil a zrovna tohle je jeden z mála přestupku, které člověk může snadno udělat, ale ten trest je hodně přehnaný a bude hodně bolet. Já měl sebrání řidičáku vždy spojené s nějakými vážnými delikty (alkohol a drogy, odjetí od nehody, ujíždění před kontrolou, srážení chodce a takovéhle věci, nikdy by mě nenapadlo že za přejezd když je volný a nebliká znamení STŮJ je to samé...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Stringo píše: 25 úno 2022, 09:08 Já ale nechci posunovat hranice. Jen jsem psal, že přejetí přejezdu (pokud nesvítí červená, nebo není někde v nepřehledné zatáčce, kde je dvojitá čára apod), tak že to je na sebrání řidičáku už celkem přehnaně moc velkým trestem.
A to je přesně to posouvání hranic o kterém jsem psal a s kterým nesouhlasím a tak bych byl rád abys i ty mne pochopil. Ano v tvém případě to bylo přehnaný trest a na sebrání řidičáku to nebylo, ale to je přesně to pásmo zákona, kdy je to někdy nespravedlivé. Kdybychom to ale posunuli, že vlastně předjíždění na přejezdu není na sebrání řidičáku a že se vlastně nic tak hrozného se neděje (což se v tvém případě nedělo), tak se může příště ozvat někdo další, že vlastně se nic neděje, když jsem předjel přes dvojitou čáru, pak to někdo posune, že se vlastně nic neděje, když jsem předjel v zatáčce - umím to a mám rychlé auto, atak dál. Někde ta hranice být pevně stanovená musí a ano tebe to postihlo zrovna v tom pásmu relativní nespravedlnosti. Jinak by se z řešení všech dopravních přestupků stal debatní kroužek, kdy bude každý řidič přesvědčovat úředníky, že zrovna ta jeho situace nebyla tak nebezpečná a že zrovna on by neměl dostat tak přísný trest. A lidi jsou různí - jeden úředník by si řekl, že to nebylo nebezpečné, vedlejší úředník zase že bylo. To by ale asi vyžadovalo přijmout dvakrát tolik úředníků a ještě je školit v psychologii a v tom aby se vyznali co je a co není ještě nebezpečné na jaké silnici a v jaké situaci a z vlastního zákona by se stal trhací kalendář.
Ano bylo to nespravedlivé ale to tvoje srovnávání s ujížděním od nehody, nebo opilstvím není fér - je to jen tvůj laický názor - nejsi právník. Je to stejné jak laické debaty o trestech za vraždy, tunelování atd. Kdy lidé srovnávají konečné výše trestu s jinými trestnými činy a rozčilují se ... jak to že dostal za vraždu tak málo, když ten dostal za něco tolik ... Jsou to jen a jen laické názory a člověk by musel mít vystudovaná práva, aby pochopil všechny souvislosti. Jako laik si můžu myslet, že zákon je špatný nebo nedokonalý, můžu mít pravdu, ale bohužel platí a musím se jím řídit a s pokorou přijmout trest i když si myslím, že jsem zrovna v tom pásmu relativní nespravedlnosti.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Pokec“