Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

No vidíš, kdybych řekl že nevím zda jsem řídil já, bylo by to vyřešené... alespoň mám teď důvod, naučit se správné postupy v případě že dojde v budoucnu opět k podobné hraniční situaci, kdy ouřada nebude brát v potaz nic kromě samotné věty v zákoně, bude to potom na mě, jak s tím umět naložit ve svůj prospěch. A to přesně bylo moje poselství tím prvním příspěvkem, všem ostatním, co se dostanou do podobné situace. Budou si totiž muset pomoct sami, není to jako v Americe, kde scherif přemýšlí o tom přestupku ve všech ohledech. Tady nikdo nepřemýšlí, rovnou tě hodí do jednoho šuplíku a poser se ...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Jo, ale nejsme v USA, kde je zcela jiný právní systém než v Evropě. A za mne zaplaťpánbůh za to že je jiný. Přes jeho nedokonalosti nedochází k takovým absurdnostem jako v USA, byť se to může někdy jevit jako lepší. Ve správním řízení o přestupku se v USA dostáváš před soudce a myslím, že se tam s tím soudce páře ještě míň než zdejší úředník.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od motorol »

Porad mas utkvělou představu, ze jsi na tom stejne jako při řízení v opilosti - nejsi. Tam jsou vyšší pokuty, muzes jít brucet a podobně. Jedine co je stejne, ze jsi prisel o papíry. Šrouby se utahuji od roku 2006 a porad chteji utahovat. Tusim, ze za opakované volání z tel za volantem jdou take papíry do čistírny i když se nic nestane. Tak se to nastavilo a jedine co s tim muzes udělat je chovat se podle toho.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Ano to máš pravdu... A proto je dobré o tom informovat si myslím. Protože upřímně, kdopak znáte postihy za jednotlivé přestupky? Já až teď se podíval co že to vůbec v těch tabulkách je, protože jsem vždycky jezdil tak, abych nikomu nic neprovedl a najednou jsem bez papírů... Tak na to dávejte bacha, já už tuhle debatu končím, chtěl jsem pomoct Vám, ne tady řešit nějaký konflikty :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od motorol »

Nejde o konflikty. Porad se mluví o tom jak chteji zprisnivat, tak si rikam, ze kromě parkovani a prvním překročení rychlosti do 20 km/h v obci a do 30 mimo si člověk musí dat bacha na vsechno. Tak se to v rámci všeobecného Blaha protlačilo a od roku 2006 za velkého jásotu používá.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od sarin007 »

Ono nezlobte se klucí, ale někteří na mě působí, jakože za celou dobu ježdění neudělali ani jeden přestupek, nikdy nepřekročili rychlost ani o kilometr. Neznám, opakuji, neznám žádného řidiče z okolí, kdo by za celou dobu ježdění neudělal kopanec, minimálně v rychlosti (mnohdy o tom ani nemusí vědět, přehlídl značku, překročil při předjíždění apod.) nebo nepřejel plnou čáru i nevědomky v zatáčce (ano, i to je na pokutu, kamarád už za to platil). Mě osobně nejvíce štvou třeba zapomenutý značky po práci na silnici, nedávno jsem takhle jezdil do Sušice, dělali novou silnici, 3 týdny tam po nich zůstaly značky omezující rychlost na 30 ](*,) . Tam by přišli o papíry všichni, věřte mi a to podle zákona už při rychlosti vyšší než 80 km/h.

Neobhajuji Stringa, ale pokud je to tak, jak píše, tak dotyčný v dodávce měl dostat stejný trest, možná ještě vyšší, protože bránil v předjíždění. A ještě to byl takový prevít (chci tu psát slušně), že to jde nabonzovat na policii.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

No jo, to máš pravdu, ale to by musel mít Stringo v palubní kameře záznam, že ten dotyčný zrychloval a nedovolil mu předjet.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od motorol »

Nemusel, pokud jezdi více a záznam si neuzamkl, tak je dávno pryc. No a jelikoz nevíš kdy te kdo naprasi, tak si neschovavas vse.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

To už jsem psal, že mám 64gb kartu (víc nejde v mojí kameře použít) na cca týden záznamu, tohle se řešilo po měsíci a opravdu jsem si záznam nezamkl, protože mě.nenapadlo, že půjde někdo bonzovat. Já mám uložené jen záznamy, kde se opravdu něco vážného děje, navíc s tím neběhám na cajty, ale mám to proto, kdyby byla nekdemv TV výzva že někoho hledají... Nebo na ukrácení dlouhé chvíle s kamarády (to se pak dovíme společně nad některými opravdu řidiči)...

No a jeho záznam byl sestřižený když jsme byli těsně před přejezdem, takže moc dobře věděl, že by to bylo vidět na jeho vlastním záznamu... Prostě to tak chtěl udělat a já si vybral špatnou možnost - pokračovat v předjíždění.

To už se ale opakuju po několikáté...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od sarin007 »

Jó byl vychcanej, dobře věděl, že by se tím záznamem sám usvědčil z přestupku, tak to šikovně sestřihnul. Možná pomstička :-k A to ti přišlo předvolání až po měsící? Taky dobrý, za mě bych dal policii max. týden nebo dva na předvolání, jinak mají smůlu, promlčeno. Takhle tě můžou popotahovat i půl roku nebo kdy chtějí od přestupku. To je taky prasárna. :evil:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
willy50
****
Příspěvky: 1096
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od willy50 »

Ale se tady vyrojilo mravokárců!!
Měl jsem v plánu pustit si film nejlepší člověk, ale teď už nemusím. [-o<
(Sarine, to samozřejmě není na Tebe :D )
vranik
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2019, 20:55

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od vranik »

Hoši, přečetl jsem celou diskusi a jako co to je? Nechtěli byste se už uklidnit? S tim moralizovánim jste dost off topic. V každym takovym tématu se vyskytuje skupinka "uvědomělých občanů", kteří dbají na dodržování zákona, bezpečí a aby nebylo někomu duševně ublíženo. A můžu vám říct, že v kontextu vlákna to působí fakt rušivě. Podobně je To ve vláknu s přehráváním videa na infotainmentu - rozumíme, nesoulasíte s tím. Díky za názor... Jede se dál..."get a life tyvole a přestaň prudit..."

Stringo už v úvodu dal poměrně nezaujatý pohled na věc. Problém tady je hlavně v úředníkovi, který nezval do kontextu všechny okolnosti a prostě se jen řídil tabulkou - to ale není smyslem jeho práce. On do toho má právě vnést ten lidský faktor, jinak mohl být už dávno nahrazen strojem... Od toho je konec konců správní řízení, aby se vzal do kontextu silniční zákon spolu s ostatními zákony a celkovou situací. Zákon o provozu na pozemních komunikacích se nemůže brát jako dogma. Je to složitější a jak tu tady někdo řek - nejsme právníci - navíc každý právník na situaci bude mít svůj vlastní právní názor...

Já bych Stringovi rád poděkoval za sdílení i za obsah, který tady na fóru publikuje - je to podstatně užitečnější čtení než co produkují tady morálně nezkažení kolegové a to bahno od vás si fakt nezaslouží...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI 103KW Style+Nav (2019)
Ford Focus Hatchback 1.6 TDCi 80KW (2007)
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Birdr »

Skvěle shrnuto. Vytesat do kamene. =D> =D>
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od sarin007 »

Souhlasím taky, Stringo chtěl hlavně upozornit, jak snadno se dá přijít o řidičák. Mnoho lidí si totiž myslí, že až po několika přestupcích. A ouha, jde to rychleji. Bohužel. A vzhledem k tomu, že člověka vyrozumí i po několika týdnech nebo měsících může čekat překvapení na kohokoli. I na ty, kteří si myslí, že se ničím neprovinili. Ono je hezké striktně dodržovat předpisy, ale mnozí pak dojedou auto, které jede 80, začnou předjíždět, samo aby neporušili rychlost a předjíždí věčnost, i když proti jede auto. Osobně rychlost radši překročím a jsem rychle na své straně.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

K výši trestu za Nedovolené předjíždění (je specifikováno v zákoně co to je):
Správní orgán nemohl dát nic nižšího než dal. Zde není jiná možnost. pokud by úředník dal jiný, nižší trest, tak by sám porušil zákon. Nevím jestli by mohl sám o sobě změnit klasifikaci přestupku. Možná ano, ale spíše ne pokud je jasné že k němu došlo. Což v případě Stringa jasné dle jeho popisu je.

K času od přestupku k pozvání na přestupkovou komisi:
Co vím, tak policie suší dokumenty k přestupku minimálně měsíc, i když je vše jasné a kromě poslání dokumentů nic neřeší. Tvrdí, že má minimálně ten měsíc na řízení.

Takže jediné co lze udělat, tak v případě jistoty pozvání na přestupkovou komisi si nastudovat výši trestu a pak se rozhodnout jestli by pomohlo a bylo výhodnější zaplatit právníka. Buď se nechat zastupovat nebo se alespoň poradit. Možná právník něco zmůže, možná ne... Ale nic takového jako je Oganesjan... Nevím jestli si lze na jeden případ najmout někoho kdo dělá např. pro DAS...

Ale úplně nejlepší je si dávat bacha a nehrát si na borce. Svět je čím dál menší a o překvapení tu není nouze... A nakonec jsou i horší následky než "jen" pokuta...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“